dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pleśń na kafelkach?

    Witam wszystkich. Podczas zeszłego sezonu grzewczego koło grzejnika pojawiły mi się na kafelkach w łazience czarne kropki, najpierw były na jednej ale teraz rozniosły się na osiem kafelek. Próbowałam to zmyć środkami przeciw pleśni jednak szorowanie niewiele daje, tak jakby nie dało się tego zmyć, pomimo długiego "moczenia". Czy jest na to jakiś sposób? Dodam, że w tym miejscu mam "lukę w fudze". Fugi nie są chyba silikonowe. Przepraszam nie znam się na tym. W każdym razie pojawiło się to koło grzejnika. Mieszkam w mieszkaniu, a ściana o której mowa graniczy z klatką schodową.

    Proszę o porady.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Wrzuć jakieś zdjęcia, bo sam opis niewiele daje... Może klatka jest chłodna, przez co ściana chłodna i się skrapla. Jeżeli wentylacja słaba lub brak może coś takiego wystąpić. Jeżeli grzejnik grzeje to przy nim nie powinno - raczej gdzieś dalej... Co do fugi bez zdjęć nie pomogę.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  3. #3

    Domyślnie

    Już wczoraj próbowałam zamieścić zdjęcia jednak były kiepskiej jakości. To najlepsze jakie mam (złośliwość rzeczy martwych).
    Co do wentylacji kratka do kuchni, wywietrzniki w drzwiach, a poza tym drzwi od łazienki są praktycznie cały dzień otwarte.
    Być może to pojawiło się przed sezonem grzewczym jednak tego nie dostrzegłam. Zaczęło się od tego miejsca na zdjęciu i roznosi.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	131.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	66,1 KB
ID:	357858Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	132.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	357859

  4. #4

    Domyślnie

    Nikt nie pomoże ?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pola242 Zobacz post
    Nikt nie pomoże ?
    Niewiele widzę na tym zdjęciu, więc nic nie zdiagnozuję.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety na zdjęciach są mało widoczne. między rurami na dole chyba najbardziej widać. Roznosi się to więc podejrzewam pleśń bo cóż by innego?

  7. #7

    Domyślnie

    Potrzebne jednak lepsze zdjęcia, najlepiej makro.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony