dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w aranżacji mieszkania

    Z uwagi, że to mój pierwszy post na tym forum chciałbym Was wszystkich serdecznie przywitać.

    Bardzo proszę o pomoc w aranżacji łazienki, ponieważ za kilka dni muszę się określić co do rozmieszczenia przyłączy w budowanym mieszkaniu i w ogóle nie wiem jak się do tego zabrać. Może zaproponujecie mi jakieś ciekawe i praktyczne rozwiązania. Jeśli będziecie stawiać pytanie wanna czy prysznic, to wanna chyba, że i na prysznic znajdzie się miejsce. Co do drzwi na załączonych obrazkach można je przesunąć, gdyby była taka potrzeba. Dziękuję...


    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fedc0c13d19831bfmed.jpg
Wyświetleń:	334
Rozmiar:	53,2 KB
ID:	252031  

  2. #2

    Domyślnie

    Kinka dziękuję, chociaż podejrzewam, że ta wanna może się tam nie zmieścić. Jeśli ktoś miałby jeszcze jakiś pomysł to będę wdzięczny

  3. #3

    Domyślnie

    Te 70 cm jest w projekcie, ile rzeczywiście będzie okaże się jak tam będę, przy czym jeśli rzeczywiście wymiar ten będzie zachowany to po otynkowaniu i położeniu płytek znacznie się zmniejszy. Jest jedna łazienka, bez oddzielnego wc, a ten wystający element to właśnie pion.
    Ostatnio edytowane przez mike127 ; 31-03-2014 o 21:34

  4. #4

    Domyślnie

    @alicyja bardzo Ci dziękuję za ogromne zaangażowanie. Jestem naprawdę bardzo wdzięczny, że zechciałaś to zobrazować. Czy uważasz, że znalazłoby się tam miejsce na wannę narożną lub jeszcze dodatkowo prysznic?
    Ostatnio edytowane przez mike127 ; 02-04-2014 o 21:05

  5. #5

    Domyślnie

    Dziwniejsze, ale i coraz ciekawsze. Skłaniam się chyba ku standardowym rozwiązaniom, ale muszę rozważyć wszystkie za i przeciw, a przede wszystkim zobaczyć jak to na miejscu wygląda. A jak tak dobrze idzie, to może jeszcze na kuchnię byś zerknęła?
    Ostatnio edytowane przez mike127 ; 03-04-2014 o 20:09

  6. #6

    Domyślnie

    Nie, jeszcze nie, bo budynek jest w trakcie budowy, ale już teraz musiałem zaplanować rozmieszczenie wyposażenia łazienki. Łazienka nie jest duża, więc każde dodatkowe miejsce bardzo się przyda, dlatego z chęcią rozważę zaproponowaną ceramikę. Dziękuję...

  7. #7

    Domyślnie Pomoc w aranżacji mieszkania 59 m2

    Podepnę się pod temat, może i mi ktoś podpowie co zmienić w zaproponowanym przez projektanta układzie mieszkania. Przede wszystkim myślę o powiększeniu łazienki, a pion widoczny na obrazku nie będzie tak mocno wchodził na łazienkę, bo będzie wystawał ok. 30-35 cm. Gdyby ktoś miał jakieś propozycje, będę wdzięczny za wszelkie sugestie i rady


    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5a.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	256305   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	63,9 KB
ID:	256178  
    Ostatnio edytowane przez mike127 ; 24-04-2014 o 15:22

  8. #8

    Domyślnie Pomoc w aranżacji mieszkania 59 m2

    Witam serdecznie.
    Proszę wszystkich lubiących kombinować z wnętrzami o pomoc w aranżacji mieszkania. Jest to moje pierwsze mieszkanie, więc chciałbym je jakoś fajnie i komfortowo urządzić, a niestety nie jestem w tym najlepszy i ciężko mi stworzyć jakąkolwiek koncepcję.

    W kuchni woda i kanalizacja będzie doprowadzona pod okno. Chciałbym, żeby znalazło się w niej miejsce na stolik albo barek, najlepiej jakoś fajnie połączony z resztą mebli. Żeby doświetlić przedpokój, przy wejściu do kuchni po prawej stronie pobudowany jest murek o wysokości ok. 90 cm, na którym znajduje się też grzejnik, ale w ogóle nie mam pomysłu jak go zaaranżować i wykorzystać.

    W salonie chciałbym, żeby zmieściła się duża kanapa i stół na 6-8 osób. Co do reszty, otwarty jestem na wszelkie propozycje i sugestie. Dziękuję...

    Rzut

    Ostatnio edytowane przez mike127 ; 07-06-2014 o 21:26

  9. #9

    Domyślnie

    W tej chwili wiązałoby się to z pewnymi przeróbkami, bo instalacja jest już rozprowadzona, ale na pewno jest możliwe.
    Rozwiązanie nie jest złe, nawet wcześniej myślałem o podobnym, tylko nie chciałem, żeby kuchnia była aż tak bardzo otwarta na przedpokój i salon. No i wydaje mi się, że dużym minusem takiego rozwiązania są dwa malutkie pokoje ok. 7,5 i 8,5 m2, za to wielki salon z aneksem. A czy w łazience zmieści się jeszcze pralka slim?
    Ostatnio edytowane przez mike127 ; 08-06-2014 o 12:27

  10. #10

    Domyślnie

    Wyszło mi coś takiego:


    Zastanawiam się nad plusami i minusami obydwu rozwiązań i czy warto ponosić koszty przeróbek. Może mi coś doradzicie?

  11. #11

    Domyślnie

    Starałem się zachować proporcje, ale faktycznie kanapa powinna być nieznacznie szersza, natomiast stół ma wym. 160 x 80, więc wg mnie jest ok.

  12. #12

    Domyślnie

    To chyba pozostaje mi zaakceptować pierwotny projekt...

  13. #13

    Domyślnie Prośba o pomoc w aranżacji mieszkania dwupokojowego

    Witam serdecznie.
    Proszę wszystkich lubiących kombinować z wnętrzami o pomoc w aranżacji mieszkania. Jest to moje pierwsze mieszkanie, więc chciałbym je jakoś fajnie i komfortowo urządzić, a niestety nie jestem w tym najlepszy i ciężko mi stworzyć jakąkolwiek koncepcję. To, co pierwsze rzuca mi się w oczy patrząc na rzut mieszkania, to trudny do zaaranżowania salon (wydaje się wąski i niefortunne ustawienie tv i kanapy), dlatego myślałem o jakichś przeróbkach w nim. Rozważyłbym też wygospodarowanie z kuchni (w miejscu gdzie ma stać lodówka) niewielkiej wnęki na szafę z dostępem z przedpokoju, natomiast samą lodówkę przesunąć do końca pionu, tak by łączyła się z pozostałymi meblami. Będę wdzięczny na wszelkie propozycje i sugestie. Dziękuję...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	321357  

  14. #14

    Domyślnie

    @alicyja bardzo dziękuję za te propozycje. Przyznam, że pomysł z przedłużeniem ściany pomiędzy salonem a przedpokojem nawet mi się spodobał. Myślisz, że w tej opcji można by pozostawić tv w zaplanowanym wcześniej miejscu, żeby nie przeciągać kabli na drugą stronę?
    Poniżej jeszcze plan branży elektrycznej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Page2.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	62,3 KB
ID:	321489

  15. #15

    Domyślnie

    A jakieś pomysły na salon i przedpokój?

  16. #16

    Domyślnie

    @up
    Bardzo dziękuję za przedstawione propozycje i chyba przekonałem się do nich

  17. #17

    Domyślnie

    Witajcie. Na dniach odbieram swoje pierwsze mieszkanie, ale sen spędza z powiek niefunkcjonalność łazienki. Mielibyście może jakieś spostrzeżenia lub pomysły jak wybrnąć z takiego nieciekawego układu? Zamiast wanny chciałbym prysznic, ale nie wiem jak to wszystko dobrze rozplanować, bez szczególnie wielkich przeróbek. Dodam, że ta ścianka przy drzwiach ma tylko 15 cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	357861
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie11.JPG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	26,8 KB
ID:	357860

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mike127 Zobacz post
    Witajcie. Na dniach odbieram swoje pierwsze mieszkanie, ale sen spędza z powiek niefunkcjonalność łazienki. Mielibyście może jakieś spostrzeżenia lub pomysły jak wybrnąć z takiego nieciekawego układu? Zamiast wanny chciałbym prysznic, ale nie wiem jak to wszystko dobrze rozplanować, bez szczególnie wielkich przeróbek. Dodam, że ta ścianka przy drzwiach ma tylko 15 cm.
    Można tak:

  19. #19

    Domyślnie

    @Elfir, a co to za niebieskie linie? A gdybyśmy chciali pozostawić muszlę w pierwotnym miejscu?

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony