dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Grill Gazowy na taras dla 5 osob

    Witam moze ktos polecic grill gazowy nieduzych rozmiarow
    dla 4-8osob dodam ze nie jestem milosnikiem kielbaski a jedynie wekendowym amatorem

    Dziekuje
    Ostatnio edytowane przez seamann ; 09-06-2016 o 15:26

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Grilli gazowych niedużych rozmiarów jest kilkanaście modeli. Podaj zakres cenowy.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dlaczego akurat gazowy?
    Przyznam się szczerze, że nie miałem okazji kosztować potraw przygotowanych na tym właśnie typie grila, ale ostatnio szwagier po imprezce u mnie, z tradycyjnym grilem w tle przyznał że potrawy z grila na wegiel drzewny są smaczniejsze.
    Trochę mnie to zdziwiło gdyż od jakiegoś czasu griluje na gazowym i najwyrażniej nie jest z niego zbyt zadowolony.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Grill gzowy wymaga mniej zachodu z rozpałką i z utrzymaniem stałej temperatury itp.
    Nie wiedzę różnic w smaku między gazowym a węglowym z jedną różnicą: na węglowym często potrawy są za mocno podpieczone (zwęglone).
    W gazowym nie ma tego problemu - inna odległość od ognia, ściekający tłuszcz nie zapala się.
    Nie mam grilla gazowego ale mam znajomych którzy mają i by nie zamienili na węglowy.
    Szczegóły np. tutaj
    https://www.broilking.pl/grill-gazowy-czy-weglowy
    https://grill360.pl/4333-2
    (możesz usunąć jeżeli miało by to być potraktowane jako reklama tej firmy).
    Opinia z internetu - dosyć trafna
    https://michalgorecki.pl/2016/09/czy...-grill-gazowy/

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wszystko zależy od grila, mój rozpalam w niecałe pięć minut i to bez użycia podpałek w płynie
    Jeśli dojdzie do sytuacji przypalenia potraw to znaczyć, że imprezka się mocno rozkręciła i nikt nie jest już głodny
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Tutaj również znajdziecie trochę na ten temat
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rill-dla-Tomka
    unde venis et quo tendis

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony