dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwekr Zobacz post
    Ja mam projekt indywidualny.... ale zapłaciłem za niego 2300, więc brak szczegółowych rysunków łatwy do przełknięcia, ale wystarczył kierownik który mi wszystko rozrysował i wyjaśnił jak należy wykonać.
    Domyślam się, że 2300 to cena za projekt, który pozornie był indywidualny. Mi także ci tańsi projektanci próbowali wcisnąć projekt, który wcześniej zrobili już dla kogoś innego. Pewnie sywekr ma taki właśnie duplikat z kilkoma drobnymi modyfikacjami. Jeśli klient ma typowe preferencje i bez żadnych szczególnych odstępstw, to można mu zaoferować ksero starego projektu. Najważniejsze żeby klient był zadowolony.

  2. #22

    Domyślnie

    U mnie było tak...
    projekt gotowy (wraz z "uproszczonym projektem wykonawczym tzn, zbrojenie co do pręta wyrysowane, wszystkie branżówki jak CO, wentylacja mechaniczna, wod kan, elektryczna itp za trochę ponad 2tyś (ps projekt w standardzie NF40)
    adaptacja (tylko wpisanie w działkę!!!!).... i ty bym się rozpisał na 3 strony o tych magikach architektach... byli tacy co życzyli sobie za to ponad 10 tysięcy POLSKICH K** ZŁOTYCH!! [i tu ceny nie podam bo to zależy czy potrzeba tylko pieczątek do projektu gotowego czyli max 500zł, czy każemy mu polatać trochę po urzędach... maksymalnie 3 tysiące]

    dodatkowo projekt zjazdu (oferty oscylowały w granicach 2 tyś)
    projekt przyłącza wod kan ... nie wiem mam w cenie usługi...

    Pozdro!

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Domyślam się, że 2300 to cena za projekt, który pozornie był indywidualny. Mi także ci tańsi projektanci próbowali wcisnąć projekt, który wcześniej zrobili już dla kogoś innego. Pewnie sywekr ma taki właśnie duplikat z kilkoma drobnymi modyfikacjami. Jeśli klient ma typowe preferencje i bez żadnych szczególnych odstępstw, to można mu zaoferować ksero starego projektu. Najważniejsze żeby klient był zadowolony.
    No właśnie tak nie jest, a wręcz odwrotnie. Ja miałem sam wszystko rozrysowane co do cm, Z rysunkami zwymiarowanymi poszedłem do człowieka który zajmuje się projektowaniem (to jego dodatkowa praca - dorabia tak po godzinach) i powiedziałem że dokładnie taki dom chcę wybudować. Fakt budynek prosty, parterowy, bez "udziwnień", dom ma być tani w budowie. Nie dostałem jakiejś kserokopii projektu wcześniej zrobionego, tylko projekt domu który ja chciałem wybudować i buduję.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    sylwekr - nie chce już namiarów na tego "gościa" !!!
    29-05-2014 napisałeś :
    " Projekt prawie wybrany. Na początku był Tebe … teraz jest Mała Talia "
    15-07-2014 napisałeś tak :
    " Dzisiaj odwiedził nas zaproszony architekt, przedstawiliśmy projekt jaki nam się podoba i zmiany jakie chcemy (poza tymi dwoma głównymi jeszcze zmiana kąta nachylenia dachu i parę drobiazgów) …. gość dorabia po godzinach, on rysuje, ktoś inny mu to "podbija".

    100% gotowiec przerysowywany z drobnymi zmianami
    ... nie wiem natomiast dlaczego posługujesz się sformułowaniem :
    " Ja mam projekt indywidualny " - bzdury piszesz i tyle !
    to co ma takiego indywidualnego ? co go wyróżnia poza tym co napisałeś jw ?
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 12-06-2016 o 22:31
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    sylwekr - nie chce już namiarów na tego "gościa" !!!
    29-05-2014 napisałeś :
    " Projekt prawie wybrany. Na początku był Tebe … teraz jest Mała Talia "
    15-07-2014 napisałeś tak :
    " Dzisiaj odwiedził nas zaproszony architekt, przedstawiliśmy projekt jaki nam się podoba i zmiany jakie chcemy (poza tymi dwoma głównymi jeszcze zmiana kąta nachylenia dachu i parę drobiazgów) …. gość dorabia po godzinach, on rysuje, ktoś inny mu to "podbija".

    100% gotowiec przerysowywany z drobnymi zmianami
    ... nie wiem natomiast dlaczego posługujesz się sformułowaniem :
    " Ja mam projekt indywidualny " - bzdury piszesz i tyle !
    to co ma takiego indywidualnego ? co go wyróżnia poza tym co napisałeś jw ?
    Tak bzdury piszę, fakt jest taki jak napisałem kiedyś, projekt jest na podstawie innego gotowca (żadnego z tych który zacytowałeś), jednak ilość zmian jest bardzo duża, zmiany wymiarów budynku, proporcje, strop, kąt nachylenia dachu, jak i częściowo kształtu (powiększony taras i dach został nad nim "dorobiony"), umiejscowienie komina, zmiany praktycznie wszystkich okien (lokalizacja, wymiary, jak i ilość się zmieniła), likwidacja drzwi do kotłowni, w środku zmiany w układzie pomieszczeń (dzięki temu powstała garderoba i spiżarnia). Projekt powstał na podstawie innego, ale zmian finalnie było tyle że pierwowzoru niewiele przypomina, według ciebie to nie projekt indywidualny, niech tak będzie i czuj się usatysfakcjonowany. Znajomi robili u tej samej osoby projekt, w ich przypadku budynek musiał być wpasowany w zabudowę szeregową, też można powiedzieć że to nie projekt indywidualny bo jest kilka budynków na tej ulicy z zewnątrz niemal identycznych (a według ciebie musi się budynek czymś wyróżniać aby być "indywidualny" - to może dlatego też zapłacili podobne pieniądze co my), więc idąc tym tokiem rozumowania jeśli gdzieś jest podobny projekt lub budynek co już powstał to nie jest to projekt indywidualny.... tylko dlaczego takie pieniądze trzeba nieraz zapłacić (ja też miałem oferty na ok 10 tys za mój projekt, ale jak widać można taniej co wielu się nie podoba)
    Zatem więcej już nie powiem i nie napiszę, że mam projekt indywidualny, takie prawo uzyskuje się płacąc dużo więcej niż ja. Zatem odwołuję wszystko: mam gotowca, kserokopię innego projektu, takich domów jak ja mam jest tysiące... nawet jak by tak było mnie to nie boli. Bzdury wcześniej pisałem !!!
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 13-06-2016 o 14:04

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... ale ja nie pytałem o zmiany dostosowujące gotowca do Twoich indywidualnych potrzeb ( innych użytkowników budynku ) ... bez względu na ich ilość i transformację w inny byt, tylko :
    " co ( budynek ) ma takiego indywidualnego ? co go wyróżnia ? "
    - dokładnie tutaj zaczyna się Architektura ... nie umiejscowienie komina w prawo / w lewo ( choć i to jest ważne ! )
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 13-06-2016 o 14:28
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #27

    Domyślnie

    Z projektami jak z modą... już wszystko chyba było....dawno nie widziałem nic oryginalnego co by mnie zaskoczyło np. formą

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... taka forma użytkowa Cię nie zaskakuje ?



    Mosha House / New Wave Architecture
    Foto : Parham Taghioff
    http://www.archdaily.com/786633/mosh...e-architecture
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    A mnie było znowu na odwrót, wydawało mi się, że mam najbardziej typowe upodobania na świecie i że pomysł na dom jest wręcz pospolity, a tymczasem wyszło, że na rynku jest tylko kilka zbliżonych gotowców, które w ostateczności i tak nie dało się zaadaptować do moich preferencji i specyfiki działki.
    A to co było ponoć największym dziwactwem z mojej strony to ulokowanie kuchni od strony ogrodu, a salonu od frontu i na dodatek oddzielenie ścianami tych obu pomieszczeń od siebie!
    Projekt indywidualny kosztował trochę mniej niż 20 tys. zł, ale mam za to w komplecie dokumentację wykonawczą, rozrysowane detale elewacji i wszystkie instalacje.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzeszczot_33 Zobacz post
    Mam problem, w projekcie nie mam rysunków zbrojenia stropów, czy nie jest wymagane to w projekcie?
    Niestety firma projektowa mówi, że nie jest to wymagane i jest to naciąganie ze strony Wykonawcy i Kierownika, a jednak muszą mieć tego podkładkę przecież?
    Jeżeli nawet musiałbym płacić dodatkowo za to, to jaki ewentualnie powinien być to koszt?
    dziwne to jakieś, kupując projekt gotowy raczej projektanci nie piszą, że to projekt budowlany do pozwolenia na budowę i wymaga dodatkowego opracowania projektu wykonawczego
    Konstruktor podpisując się pod projektem bierze odpowiedzialność za to, żeby budynek się nie zawalił. Dla własnego bezpieczeństwa powinien zamieścić w projekcie wystarczająca ilość danych.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Konstruktor podpisując się pod projektem bierze odpowiedzialność za to, żeby budynek się nie zawalił. Dla własnego bezpieczeństwa powinien zamieścić w projekcie wystarczająca ilość danych.
    Na 100% umieścił a że inwestor i ekipa nie potrafi tego odczytać...............

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    " co ( budynek ) ma takiego indywidualnego ? co go wyróżnia ? "
    nic go nie wyróżnia, ja po prostu chciałem wybudować i buduję dosyć prosty dom dostosowany do moich potrzeb. Myślałem, że to co mam to "projekt indywidualny", ale jak widać nie znam się, zatem już nie twierdzę, że tak jest. Wcześniej cieszyłem się, że mam tanio zrobiony "projekt indywidualny", wyprowadziłeś mnie z błędu, zatem teraz po prostu cieszę się, że nie dałem się naciągnąć przez architektów, czy biura projektowe na duże pieniądze, tylko znalazłem człowieka który też miał takie zdanie jak ty, że mój dom niczym nie wyróżnia się i wziął ode mnie "normalne" pieniądze, a nie jak inni chcięli ode mnie za to samo kilka razy więcej....
    Ogólnie wniosek taki z tego co piszesz jeśli ktoś buduje prosty nie wyróżniający się dom to powinien zapłacić mniej więcej taki rząd pieniędzy jak ja, jeśli zapłacił 10 tys. czy więcej został naciągnięty, oszukany....
    Kończmy te dyskusje nie na temat...

  13. #33

    Domyślnie

    Drogi Panie Łukaszu
    Trzy kontenery morskie (trochę ładniej obudowane) postawione na sobie z przesunięciem..... było, byyło, bbbyyyyłłłooooooo
    ps nie zaśmiecajmy wątku
    Pozdrawiam!

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwekr Zobacz post
    nic go nie wyróżnia, ja po prostu chciałem wybudować i buduję dosyć prosty dom dostosowany do moich potrzeb. Myślałem, że to co mam to "projekt indywidualny", ale jak widać nie znam się, zatem już nie twierdzę, że tak jest. Wcześniej cieszyłem się, że mam tanio zrobiony "projekt indywidualny", wyprowadziłeś mnie z błędu, zatem teraz po prostu cieszę się, że nie dałem się naciągnąć przez architektów, czy biura projektowe na duże pieniądze, tylko znalazłem człowieka który też miał takie zdanie jak ty, że mój dom niczym nie wyróżnia się i wziął ode mnie "normalne" pieniądze, a nie jak inni chcięli ode mnie za to samo kilka razy więcej....
    Ogólnie wniosek taki z tego co piszesz jeśli ktoś buduje prosty nie wyróżniający się dom to powinien zapłacić mniej więcej taki rząd pieniędzy jak ja, jeśli zapłacił 10 tys. czy więcej został naciągnięty, oszukany....
    Kończmy te dyskusje nie na temat...
    - po coś innego idzie się do architekta, niż tylko po pieczątkę, tak przynajmniej myślę
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał geokart Zobacz post
    nie zaśmiecajmy wątku
    OK
    ... nie wchodząc w różnice pomiędzy projektem gotowym, a indywidualnym, każdy PROJEKT składa się z 3 części ( 3 etapów pracy projektowej ) :
    1. – PK_PROJEKTU KONCEPCYJNEGO
    2. – PB_PROJEKTU BUDOWLANEGO
    3. – PW_PROJEKTU WYKONAWCZEGO

    PK_PROJEKT KONCEPCYJNY – stanowi pracę projektową łączącą wymagania użytkowe ( wytyczne Inwestora ), estetyczne ( Architekta i Inwestora ) z danymi dot. konkretnej działki budowlanej ( sąsiedztwo / otoczenie / geometria granic / strony świata / geotechnika / uzbrojenie działki …. inne istotne dane do projektowania ) przy respektowaniu aktualnych przepisów budowlanych oraz Warunków Zabudowy / lub zapisów Planu Miejscowego dla danej działki, terenu.
    PK – zazwyczaj jest opracowaniem wariantowym dot. budynku, jak również zagospodarowania działki i stanowi wytyczne / podstawę do opracowania PB.

    PB_PROJEKT BUDOWLANY – składa się ( w dużym skrócie ) z Projektu Zagospodarowania Działki oraz Projektu Architektoniczno Budowlanego budynku + innych opracowań zgodnych z " Rozporządzeniem w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego ", jak np. projektowana charakterystyka energetyczna, analiza obszaru oddziaływania budynku, Analiza możliwości racjonalnego wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło, itd.
    PB – jest opracowaniem wielobranżowym, obejmującym pracę projektanta architektury, konstrukcji, instalacji sanitarnych ( A+K+IS )
    Podstawowym celem opracowania PB jest Decyzja o Pozwoleniu na Budowę stanowiąca podstawę prawną dla rozpoczęcia robót budowlanych zgodnych z projektem.

    PW_PROJEKT WYKONAWCZY – jest uzupełnieniem PB o szczegółowe dane ( rysunkowe / opisowe ) stanowiące wytyczne wykonawcze dla realizacji obiektu i zagospodarowania. PW powinien obejmować co najmniej opracowanie konstrukcyjne ( w tym rysunki zbrojenia stropów ), ale również może obejmować rysunki detali architektonicznych, czy też projekty wykonawcze instalacji sanitarnych, elektrycznych, ... innych niezbędnych dla realizacji budynku.

    jeśli się mylę proszę poprawić
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 15-06-2016 o 21:59
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ..... opracowań zgodnych z " Rozporządzeniem w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego ", jak np. projektowana charakterystyka energetyczna...
    z tego co mi wiadomo to nie już wymagane przy projekcie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    .....
    PB – jest opracowaniem wielobranżowym, obejmującym pracę projektanta architektury, konstrukcji, instalacji sanitarnych ( A+K+IS )
    Instalacje nie są już wymagane do pozwolenia na budowę, no chyba, że ktoś nie chce występować o pozwolenie na budowę instalacji wew gazowej w późniejszym terminie

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    z tego co mi wiadomo to nie już wymagane przy projekcie
    Instalacje nie są już wymagane do pozwolenia na budowę, no chyba, że ktoś nie chce występować o pozwolenie na budowę instalacji wew gazowej w późniejszym terminie
    niestety się mylisz !
    Projekt Budowlany wymaga opracowań branżowych ( co jest też zgodne z Rozporządzeniem w sprawie szczegółowej formy i zakresu PB )
    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20120000462

    a tutaj cytuję odp. Ministra Infrastruktury i Budownictwa
    ( 12 stycznia 2016r. ) dot. interpretacji zapisów w Ustawie Prawo Budowlane i inst. wewn. budynku :
    https://poradnikprojektanta.pl/wp-co...udownictwa.pdf

    ... był "młyn interpretacyjny" - fakt, ale to historia
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Niestety ale takie trochę poplatanie z pomieszaniem -> rozporządzenie jest aktem niższej rangi i jest wydawane do ustawy, prawnikiem nie jestem ale oznacza to jakby w tej chwili nie do końca było aktualne i ważniejsza jest ustawa - powinni zmienić rozporządzenie.
    Co do linkowanego pisma podaj proszę art. prawa budowlanego, który odnosi się do tego, że art. 29 ust. 1 pkt.27 ma zastasowanie tylko i wyłącznie do zamierzenia budowlnaego polegającego tylko i wyłącznie na budowie np. instalacji energetycznej.
    Niestety ale moim zdaniem jest to usilne ratowanie zarobku instalatorów, bo tak zawsze był potrzebny podpis i kaska za to, a wiadomo ze do domku nikt nie będzie bral projektu do kanalizacji.

    A ustawodawcy chodziło o uproszczenie uzyskiwania pozwolenia na budowę - do uzyskania pzowolenia w rzeczywistości nie potrzeba zadnych projektów branżowych wewnętrznych ma się rozumieć bo i po co ? A przy domkach to w ogole smiech na sali po co to komus na etapie pozwolenia?

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    odp. Ministra Infrastruktury i Budownictwa ( powołująca się na zapisy Ustawy Prawo Budowlane ) - jest jednoznaczna.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^ Odpowiedz ministra jest slaba pod wzgledem merytorycznym..... napisana tylko po to zeby konserwowac stary uklad i tylko dlatego ze te zmiane zrobilo PO

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony