dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie Jaki zestaw solarny wybrać??

    Witam bym chciał zainstalować zestaw solarny 2-3osoby tylko ciepla woda bez wspomagania kotła (nie wierze w to)
    Piszac w prost dotacja to fikcja a ceny sa dość wysokie za wysokie
    wiec pomyślałem ze może samemu uda sie dobrać dobra instalacje tz skladaka znacznie taniej
    myslałem nad kolektorami plaskimi co do firmy nie mam wybranej wazne aby byl certyfikat keymark
    pompa wilo lub grunfosa co do sterownika jaki byscie polecili itp
    w rozumieniu zestaw ma byc w miare tani ale i wytrzymaly pewnie nie tylko mi sie to przyda

  2. #2

    Domyślnie

    Warto wybrać kolektory słoneczne płaskie firmy Galmet! Sama mam właśnie taki w domu są mocne i sprawne i do tej pory nic się z nim nie działo, a mam już je drugi rok

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    nie wiem jak aktualnie galmet produkuje kolektory ,ale jak tak jak zbiorniki,bojlery to lepiej wole poszukać innej firmy
    GALMET był dobry nawet bardzo dobry kiedyś teraz słysze mnustwo negatywnych opini o nich

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.032
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam!

    A to może coś takiego jak TUTAJ:
    Zestaw solarny do wody użytkowej
    • Dwa kolektory słoneczne i jeden zasobnik wody w zestawie
    • Podgrzew wody użytkowej za pomocą bezpłatnej energii słonecznej
    • Wysoka moc w korzystnej cenie
    • Optymalnie zgrane podzespoły
    • Niewielkie zużycie prądu przez wysokowydajną pompę
    • Przez kombinację kolektorów słonecznych z inną wytwornicą ciepła można z reguły uzyskać dla takiej instalacji grzewczej klasę efektywności energetycznej A+ (jako etykieta zestawu urządzeń).


    Kompletny zestaw solarny firmy Viessmann umożliwia efektywne wykorzystanie bezpłatnej energii słonecznej: zestaw składa się z dwóch kolektorów płaskich Vitosol 100-FM SVKF, jednego pojemnościowego podgrzewacza wody o pojemności 250 litrów oraz wszystkich podzespołów systemowych.
    Zestaw solarny do wody użytkowej został dostosowany pod względem rozmiaru, mocy i ceny do potrzeb domu jednorodzinnego. Gwarantuje w szczególności efektywne podgrzewanie wody użytkowej w budynkach modernizowanych i nowych. Stanowi idealne uzupełnienie w przypadku wymiany kotła lub w nowych instalacjach, gdzie wykorzystanie bezpłatnej energii słonecznej często jest standardem.

    Jeśli masz pytania - służę pomocą!
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Domyślnie

    Ja chciałbym zapytać o wycenę tego zestawu. Bo kompletny zestaw polskiej konkurencji wraz z glikolem do napełnienia kosztuje 5k PLN. Ale to samo kosztuje u Was? Bo cena nigdzie nie została podana? Ja znalazłem za około 8,7k PLN skąd te 3000 PLn różnicy
    źródło:
    Cennik Instalatora 2016 PL - Viessmann via google

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.032
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ja chciałbym zapytać o wycenę tego zestawu. Bo kompletny zestaw polskiej konkurencji wraz z glikolem do napełnienia kosztuje 5k PLN. Ale to samo kosztuje u Was? Bo cena nigdzie nie została podana? Ja znalazłem za około 8,7k PLN skąd te 3000 PLn różnicy
    źródło:
    Cennik Instalatora 2016 PL - Viessmann via google

    Witam!
    Tak, to są nasze aktualne ceny, oczywiście z małymi różnicami w zależności od pakietu, jaki Pan wybierze.
    Trudno mi odnieść sie do zestawów które proponują Panu inne firmy, bo nie wiem co wchodzi w ich skład, nie wiem jakiej są jakości, jakie są warunki gwarancji i serwisu.
    Co do naszego zestawu proszę zwrócić uwagę, że są to zestawy kompletne gotowe do montażu:

    • Dwa kolektory płaskie Vitosol 100-FM, typ SVKF z zestawem przyłączeniowym i przewodami przyłączeniowymi
    • Dwusystemowy pojemnościowy podgrzewacz wody Vitocell 100-B/-W, typ CVBA z zamontowanym modułem Solar-Divicon, wraz z wysokoefektywną pompą obiegową z regulacją obrotów do obiegu solarnego, moduł regulatora systemów solarnych, typ SM1, separator powietrza i armatura do napełniania
    • Solarne naczynie wzbiorcze (18 litrów)
    • Czynnik grzewczy (20 litrów)


    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7

    Domyślnie

    a dajmy na to piewszy z brzegu jaki wpadł mi na jednej z aukcji http://allegro.pl/kolektory-baterie-...253280080.html
    3000 PLN różnicy w cenie.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    3000zł to dużo poza tym ma mi sie zwrócić jak najszybciej!
    ceny instalacji solarnej sa specjalnie utrzymywane w wysokiej cenie
    ile lat mogę sobie ogrzewać latem ciepla wodę przy poborze w ciagu 7 dni niecale 45kg ekogroszku
    wiec instalacja solarna ktora ma mnie koztowac ponad 5 tyś jest dla mnie absurdem
    zanim solar przy tej cenie by mi sie zwrócił już 2 razy bym musial go wymienić

    widzialem dosyć ciekawe podgrzewacze w ktorych zamiast glikolu grzeje sie woda i jest przechowywana w zbiorniku

  9. #9

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    ten także wygląda ciekawie i ku mojemu zaskoczeniu posiada pompke wilo kolektory nie markowe ale nie zauwazyłem negatywnych opini
    http://allegro.pl/kolektory-sloneczn...282097171.html

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    panie konsultancie viessman
    a jakie sa u was warunki gwarancji odnośnie paneli jak i osprzętu?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.032
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraudi Zobacz post
    panie konsultancie viessman
    a jakie sa u was warunki gwarancji odnośnie paneli jak i osprzętu?
    Witam! Otóż odnośnie kolektorów słonecznych sytuacja wygląda następująco:

    Okres gwarancji:
    24 miesiące od daty uruchomienia ale nie dłużej niż 27 miesięcy od daty zakupu

    Warunki gwarancji:
    Pierwsze uruchomienie i coroczne przeglądy wykonywane przez sprzedawcę lub wyznaczoną przez niego firmę serwisową
    Uwagi:
    60 miesięcy dla instalacji solarnych z dofinansowaniem NFOŚiGW.

    Osprzęt

    Okres gwarancji:
    24 miesiące od daty uruchomienia ale nie dłużej niż 27 miesięcy od daty zakupu

    Części zamienne

    Okres gwarancji:
    24 miesiące od daty montażu

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #13

    Domyślnie

    Cholera ja dostałem 11 lat gwarancji, raz na 5 lat wymiana glikolu i coroczny przegląd anody magnezowej w buforze. Do tego sterownik podpięty do internetu i statystyki dożywotnio.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.032
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Cholera ja dostałem 11 lat gwarancji, raz na 5 lat wymiana glikolu i coroczny przegląd anody magnezowej w buforze. Do tego sterownik podpięty do internetu i statystyki dożywotnio.
    A na co dostałeś tę gwarancję? na urządzenie czy na usługę? Od producenta, czy od firmy wykonawczej?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    o co chodzi w instalacji solarnej z pompą 2 drogową a jednodrogową??

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    czy taka firma jak viessman nie powinna zachęcać swoich klientów dłuższą gwarancją?Ponieważ w moim odczuciu do tej gwarancji wyglada to tak jak firma sama by nie była pewna jakości tej instalacji.a to nie chińczyk

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    A na co dostałeś tę gwarancję? na urządzenie czy na usługę? Od producenta, czy od firmy wykonawczej?
    Hewalex daje 11lat gwarancji na kolektory
    3 lata na sterownik
    2 lata na zbiornik
    Użytkuję zestaw tego producenta w domu i działa bardzo dobrze.

    W firmie mamy Viessmanna Vitoson 200F - kosztował wiele więcej, funkcjonalność zdecydowanie mniejsza, uzyski podobne.

    Jak dajecie 2 lata gwarancji na całość tym bardziej nie widzę żadnego uzasadnienia ekonomicznego aby wydać 3 tysiące więcej. Jakością te kolektory na pewno nie uargumentują większego wydatku.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraudi Zobacz post
    czy taka firma jak viessman nie powinna zachęcać swoich klientów dłuższą gwarancją?Ponieważ w moim odczuciu do tej gwarancji wyglada to tak jak firma sama by nie była pewna jakości tej instalacji.a to nie chińczyk
    Jakością nie różni się od konkurencji i dłuższa gwarancja byłaby samobójem. Mam możliwość użytkowania tych produktów "z wyższej półki" bo te 100-F sa podobno z niższej szału nie ma. Po 3 latach dołożyliśmy kolejne 2 panele, bo zwiększył się zład wody i teraz widać odbarwienie absorbera starych w stosunku do nowych kolektorów.

  19. #19

    Domyślnie

    Tyle w temacie konsultancie Viessmann, nawet konkurencja przebiła was w cenie i w czasie gwarancji i to pięciokrotnie, za 3000 PLN mniej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hew.JPG
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	359165

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    a myslalem ze viessman to porzadna firma a wychodzi ,ze chinczyki kosztujace znacznie mniej oferuja to samo

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony