dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie jaką pralkę polecacie?

    Jaką polecaie pralkę ładowaną od przodu? poszukuje dobrego sprzętu do 1600 zł

  2. #2
    Banned
    crle

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Wielkie Gowino
    Kod pocztowy
    22-065
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał anaki112 Zobacz post
    Jaką polecaie pralkę ładowaną od przodu? poszukuje dobrego sprzętu do 1600 zł
    Zerknij sobie na pralki marki Candy. Sama jestem posiadaczką ich praliki z serii slim już od dłuższego czasu i nie narzekam. Dużo programow, wszystko oznaczone. Pralka się nie psuje. Raz tylko wciagnęła skarpetkę
    Kupiłam bo moi rodzice mają pralkę tej firmy od ponad ... 15 lat tak wiec postanowiłam nie zmieniać firmy. Poza tym pralka zajmuje niewiele miejca w łazience bo ma 40 cm głębokości a pojemność całkiem znośna ( 6 kg ale to nam wystarcza). Wadą jest to,że jest trochę głośna ale za to ma dużą prędkość wirowania.

  3. #3

    Domyślnie

    ja bym brał coś od Boscha

  4. #4

    Domyślnie

    Boscha - gdzie programator kosztuje 80 % ceny pralki, a reszta części jest niewymienna. Za 1600 zł będziesz miała dwie pralki w promocji i pośmigają dwa razy dłużej niż jedna i będą świeże, czyste, bez kamienia, nie musisz o nie dbać, nie licząc gwarancji zamiast na 2 lata to na 4 lata. Ja kupiłem whirlpool'a i śmiga już dwa lata koszt 699 zł w promocji Neonet, ma wszystko co trzeba bez wodotrysków, prosty, łatwy w obsłudze, ma krótkie programy, pauze, wyjmowany pojemnik na proszek (można opłukać wodą i wysuszyć). Nie kupuj tych z dużym wsadem bo im większy wsad tym pranie gorzej się pierze. Lepiej zrobić dwa krótsze cykle i mniej ubrań. A prędkość wirowania - 1200 obr/min, owszem pranie suchsze ale wymięte i trudne do rozprasowania, spokojnie wystarcza 800 a nawet 600.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Boscha - gdzie programator kosztuje 80 % ceny pralki, a reszta części jest niewymienna. Za 1600 zł będziesz miała dwie pralki w promocji i pośmigają dwa razy dłużej niż jedna i będą świeże, czyste, bez kamienia, nie musisz o nie dbać, nie licząc gwarancji zamiast na 2 lata to na 4 lata. Ja kupiłem whirlpool'a i śmiga już dwa lata koszt 699 zł w promocji Neonet, ma wszystko co trzeba bez wodotrysków, prosty, łatwy w obsłudze, ma krótkie programy, pauze, wyjmowany pojemnik na proszek (można opłukać wodą i wysuszyć). Nie kupuj tych z dużym wsadem bo im większy wsad tym pranie gorzej się pierze. Lepiej zrobić dwa krótsze cykle i mniej ubrań. A prędkość wirowania - 1200 obr/min, owszem pranie suchsze ale wymięte i trudne do rozprasowania, spokojnie wystarcza 800 a nawet 600.
    to czy osadzi się kamień raczej nie zależy od producenta....whirpoola mieliśmy kiedyś 11 lat i nie było awarii...1,5 roku temu kupiliśmy ponownie whirpool i po roku spaliła się grzałka

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dave88 Zobacz post
    to czy osadzi się kamień raczej nie zależy od producenta....
    A gdzież ja napisałem że kamień osadza się w zależności od producenta ? Chodziło mi o to że każda nowa będzie wolna od eksploatacyjnych osadów (kamień wapienny, piasek, proszek) i nie będzie brzydko pachniała . Takie mamy czasy że są rzeczy które warto kupić tańsze a częściej

  7. #7

    Domyślnie

    mam w mieszkaniu pralkę bosh i jestem bardzo zadowolony

  8. #8

  9. #9
    Banned
    pawcio_er

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    24

    Domyślnie

    ja podpisuję się pod boschem albo whirpoolem. Fajnie tanio można kupić czesci zamienne w sklepach. Programator ostatnio kupiłem do Boscha za 200zł nowy na north.pl także opłaca się

  10. #10
    Banned
    Zdisek

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Łowoszów
    Kod pocztowy
    15-145
    Posty
    4

    Domyślnie

    My mamy LG w domu, jest super. dobrze się sprawdza

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar barbur
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Mazowsze
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    u mnie w domu whirpool, ale słyszałem, że candy też jest ok

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bartek37

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-649
    Posty
    3

    Domyślnie

    Polecam Indesit. Kupiłem 10 lat temu i nigdy jeszcze nie narzekałem

  13. #13
    Banned
    ilion

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Gdańsk/Poznań
    Kod pocztowy
    30-004
    Posty
    38

    Domyślnie

    Candy jest okey

  14. #14
    Banned
    lskw

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    80-009
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ja również polecam Candy. Pralki są niedrogie bo wiele modeli o sensownej pojemnosci mozna kupić w cenie mniejszej niż 1000 zł ( warto jest sobie oczywiście wszystko porównać wcześniej w sieci , ceny w róznych sklepach bo rożnice mogą byc znaczne). Sam mam obecnie ich pralkę slim GVS34 126DC3/2-S . Pralka przy 38 cm grubości mieści 6 kg prania. Programów jest sporo. Pralka ma również system smart tak wiec można sobie zaprogramować programy samodzielnie.

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam Amicę i jestem zadowolona.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nam zdechł bardzo wypaśny bosch. Działał 8 lat, padła przetwornica częstotliwości (zwana tez sterownikiem silnika) za bagatela 800 zł.
    Mechanik który kupił zwłoki pralki polecał Boscha z serii WAE. Pralka stara, bardzo dopracowana z tanimi częściami. Nie polecał wyższych modeli bo kończą jak nasza. WAE przestała byc produkowana, w sklepach i na magazynach wiele ich nie ma. Trza się spieszyć.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    nam zdechł bardzo wypaśny bosch. Działał 8 lat, padła przetwornica częstotliwości (zwana tez sterownikiem silnika) za bagatela 800 zł.
    Mechanik który kupił zwłoki pralki polecał Boscha z serii WAE. Pralka stara, bardzo dopracowana z tanimi częściami. Nie polecał wyższych modeli bo kończą jak nasza. WAE przestała byc produkowana, w sklepach i na magazynach wiele ich nie ma. Trza się spieszyć.
    A ja mam Siemensa czyli bliźniaka tej właśnie serii Boscha (tyle, że jeszcze bez wyświetlacza). Padły amortyzatory, po 260 zł sztuka. Plus wymiana, bo tak jest to zrobione, że samemu nie poradzisz. Fakt jest faktem, że 15 lat przekulała. Czy to dużo czy mało, trudno powiedzieć. Frania pewnie i 50 lat pociągnie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Podstawą silnik indukcyjny. My mamy elektrolux A. Da się skrócić czas prania. Ma dobry manager programów

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Podstawą silnik indukcyjny. My mamy elektrolux A. Da się skrócić czas prania. Ma dobry manager programów
    A są inne silniki?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #20

    Domyślnie

    Od 13 lat użytkuję pralkę Gorenje. Bez żadnych wyświetlaczy i zbędnych bajerów. Średnio intensywna eksploatacja. Gorenje to jedna z nielicznych firm, która produkuje u siebie czyli w Słowenji a nie w chinach itp. Polecam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony