dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmateus Zobacz post
    Widze, ze podraznilem Kratki.pl, wcale nie celowo.
    ...
    Jesli uzyskam jasna informacje ze jest to prawidlowe zachowanie tego typu kominka to temat zakonczony. Jesli tak byc nie powinno to prosze o pomoc specjalistow z kratki.pl
    W kwestii formalnej.
    Zapewne pomyślałeś, że odezwał się producent
    Te "kratki" to inaczej Forest-Natura, znany na tym forum gawędziarz.
    Pisałem, zadzwoń do producenta, zadzwoń lub napisz mail na ich adres mailowy i tam szukaj pomocy. Dobrze radzę, bo ludzie z Kratki.pl są chętni do pomocy i zapewne nie zostawią twojego tematu bez jego załatwienia.

  2. #22

    Domyślnie

    I wreszcie ktos napisal jak jest czyli juz wiem ze kolejny raz obiecywano ze "samo sie bedzie palilo" a tu trzeba klasycznie. I o to mi caly czas chodzilo. Mam zabawke za 600zl po to zeby zalaczala pompki. Tyle wreszcie jasnosc.

  3. #23

    Domyślnie

    Mowiac szczerze, pisalem do nich. Chcialem zasiegnac tez opinii , w razie czego, obiektywnych. Opinii osob praktycznie palacych w swoich wkladach.
    Kratki.pl faktycznie probuja problem rozwiazac

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pewną formą regulacji, na pewno lepszą od przereklamowanego sterownika, jest moderator ciągu. Skuteczny, ale trochę przebrzmiały w świetle ostatniego kociokwiku na temat czystości spalania.Bufor (co najmniej 500 l) tez by pomógł. Ale jak się nie ma co się lubi....trzeba się nauczyć obsługiwać to co się ma. Uważaj tez na zbyt duży ogień. Pompy nie zdążą odebrać energii i będzie uciekać w komin. Zawsze gdy pali się mocno, pompy przełącz na max.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Pewną formą regulacji, na pewno lepszą od przereklamowanego sterownika, jest moderator ciągu. Skuteczny, ale trochę przebrzmiały w świetle ostatniego kociokwiku na temat czystości spalania.Bufor (co najmniej 500 l) tez by pomógł. Ale jak się nie ma co się lubi....trzeba się nauczyć obsługiwać to co się ma. Uważaj tez na zbyt duży ogień. Pompy nie zdążą odebrać energii i będzie uciekać w komin. Zawsze gdy pali się mocno, pompy przełącz na max.
    Dlatego zalozylem temat, w serwisie na pewno powiedza mi, ze sterownik dobry i to musi dzialac tylko ze to moja wina ze nie dziala.

    Sprawa jasna, jak w poprzednim poscie, uczymy sie palic i uczymy sie swojego kominka.
    Mnie wprowadzono w blad mowiac ze sterownik zalatwia sprawe.
    W sumie to dobrze bo bylo by nudno i prosto.

    Zastanawialem sie nad regulatorem ciagu do wyczyszczki. I tu moje pytanie czy spelni swoja funkcje poniewaz podczas palenia otwieralem ja ,dla testow, a ogien jak szalal tak szalal w palenisku. No chyba ze wtedy dziala to na innej zasadzie.

    Kupilem juz zabawke za 600 nie chce nastepnej za 300.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Tu pojawia się problem...Lekarz powinien pomacać pacjenta...

  7. #27
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmateus Zobacz post
    W
    Np chce wyjsc pilnie z domu, poniewaz obsluga klienta pionformowala mnie iz nie mozna zostawic kominka bez nadzoru.
    .pl
    REWELACJA !!
    Kolego albo robisz sobie z nas przysłowiowe jaja albo kupiłeś zabawkę ....

    Wkład kominkowy z płaszczem wodnym , urządzenie grzewcze które jest kotłem c.o. na paliwo stałe , którego niemożna pozostawić bez nadzoru ??
    Jeśli jest prawdą to co piszesz o poradzie "obsługi klienta " to takiego czegoś jeszcze nie słyszałem jak robię w tej branży od 1991 roku !!
    Kto dopuściła taki kocioł do sprzedaży ??
    Darek B

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat z maila kratki.pl do wgladu, poza tym w intrukcji do wkladu napisano to samo czyli zakaz zostawienia bez nadzoru. Zadne jaja

  9. #29

    Domyślnie

    W swoim temacie, kwestionowałem treść gwarancji załączonej do zakupionego wkładu. Podajesz podobne "dane". Zadzwoń do nich. Mail być może, to za mało w tej sprawie, W swojej sprawie byłem bardziej "dociekliwy". Co zyskałem, to moje.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmateus Zobacz post
    Cytat z maila kratki.pl do wgladu, poza tym w intrukcji do wkladu napisano to samo czyli zakaz zostawienia bez nadzoru. Zadne jaja
    Takie zapisy w instrukcjach, to "dupochron" i traktowanie użytkownika jak idioty...Dość powszechna praktyka w wielu firmach (z wyjątkiem Darka...)

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    W swoim temacie, kwestionowałem treść gwarancji załączonej do zakupionego wkładu. Podajesz podobne "dane". Zadzwoń do nich. Mail być może, to za mało w tej sprawie, W swojej sprawie byłem bardziej "dociekliwy". Co zyskałem, to moje.
    Co znaczy kwestionowales? Uchyl rabka tajemnicy co mozna zyskac, ew priv?

  12. #32

    Domyślnie

    Kwestionowałem, ... w kontakcie z producentem, zwyczajnie zwracałem uwagę, że "gwarancja" nie gwarantuje prawie żadnej gwarancji. Poczytaj swoją gwarancję.
    Poza tym, trzeba rozmawiać. Tu na forum, niczego nie osiągniesz, choćby z tego powodu, że Kratki.pl, tu się nie udzielają, więc z ich strony, tu nie uzyskasz jakiejkolwiek odpowiedzi.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    pamiętaj tylko, że kocioł jest kotłem tylko wówczas gdy jest zainstalowany w kotlowni, która spełnia wymogi bycia kotłownia.
    w salonie jakiegokolwiek domu to niemożliwe do zrealizowania.
    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    REWELACJA !!
    Kolego albo robisz sobie z nas przysłowiowe jaja albo kupiłeś zabawkę ....

    Wkład kominkowy z płaszczem wodnym , urządzenie grzewcze które jest kotłem c.o. na paliwo stałe , którego niemożna pozostawić bez nadzoru ??
    Jeśli jest prawdą to co piszesz o poradzie "obsługi klienta " to takiego czegoś jeszcze nie słyszałem jak robię w tej branży od 1991 roku !!
    Kto dopuściła taki kocioł do sprzedaży ??

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    weź plastikową torbę . ona też ma instrukcję obsługi w której pisze się że nie jest zabawką .
    podobnie jest w przypadku każdego innego produktu, wkładów kominkowych również, instrukcję pełne są kuriozalnych na pierwszy rzut oka zapisów.
    pb nazywa to dupochronem, dla mnie to znak czasów w których można oskarżyć producenta plastikowej torby o uduszenie jeśli założymy ją sobie na głowę.
    inna sprawa to realizacją gwarancji. nie chce mi się wierzyć , że miałeś jakiekolwiek z tym problemy w kratki.pl
    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Kwestionowałem, ... w kontakcie z producentem, zwyczajnie zwracałem uwagę, że "gwarancja" nie gwarantuje prawie żadnej gwarancji. Poczytaj swoją gwarancję.
    Poza tym, trzeba rozmawiać. Tu na forum, niczego nie osiągniesz, choćby z tego powodu, że Kratki.pl, tu się nie udzielają, więc z ich strony, tu nie uzyskasz jakiejkolwiek odpowiedzi.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    weź plastikową torbę . ona też ma instrukcję obsługi w której pisze się że nie jest zabawką .
    podobnie jest w przypadku każdego innego produktu, wkładów kominkowych również, instrukcję pełne są kuriozalnych na pierwszy rzut oka zapisów.
    pb nazywa to dupochronem, dla mnie to znak czasów w których można oskarżyć producenta plastikowej torby o uduszenie jeśli założymy ją sobie na głowę.
    inna sprawa to realizacją gwarancji. nie chce mi się wierzyć , że miałeś jakiekolwiek z tym problemy w kratki.pl
    Czyli dupochron ....Ja nie mam nic przeciwko pisaniu opasłych dupochronów, bo do tego zaczyna sprowadzać się instrukcja. Można to jednak zrobić mądrze, nie zapominając o tym, że po drugiej stronie jest człowiek. Ten człowiek dał zarobić parę groszy (czytaj - utrzymuje fiermę) i chciałby się dowiedzieć np. jak ma palić.

  16. #36
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Tylko że tu nie instrukcję chodzi . Zasadniczym tematem jest wkład z płaszczem wodny który ma NIESZCZELNOŚĆ dającą NIEKONTROLOWANY dopływ powietrza do komory spalania . Skutkuje to brakiem pełnej sterowalności procesem spalania ....
    Darek B

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Tylko że tu nie instrukcję chodzi . Zasadniczym tematem jest wkład z płaszczem wodny który ma NIESZCZELNOŚĆ dającą NIEKONTROLOWANY dopływ powietrza do komory spalania . Skutkuje to brakiem pełnej sterowalności procesem spalania ....
    Ale to już wszyscy wiedzą, że Twoje "romki" są najlepsiejsze....

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    inna sprawa to realizacją gwarancji. nie chce mi się wierzyć , że miałeś jakiekolwiek z tym problemy w kratki.pl
    OT.
    Nie pisałem, że miałem problemy z realizacją jakiejkolwiek gwarancji. Tym bardziej, namawiam autora tematu do kontaktu z producentem.
    Niemniej, twoja wiara jest słuszna

    W temacie.
    Jeśli temat dotyczy tego wkładu
    https://kratki.pl/produkt/wklad-komi...o-16_zuziadeco
    na dole jest skrócony opis warunków gwarancji, gdzie m.in pisze :
    "Ruszt i uszczelnienia kominka objęte są gwarancją na okres 1 roku od momentu zakupu wkładu."

  19. #39
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    OT.
    Nie pisałem, że miałem problemy z realizacją jakiejkolwiek gwarancji. Tym bardziej, namawiam autora tematu do kontaktu z producentem.
    Niemniej, twoja wiara jest słuszna

    W temacie.
    Jeśli temat dotyczy tego wkładu
    https://kratki.pl/produkt/wklad-komi...o-16_zuziadeco
    na dole jest skrócony opis warunków gwarancji, gdzie m.in pisze :
    "Ruszt i uszczelnienia kominka objęte są gwarancją na okres 1 roku od momentu zakupu wkładu."
    Twój post świadczy dobitnie o poziomie dyskusji w temacie.
    Właściciel nie wie co kupił bo wie tylko tyle, że to jest na wodę a Ty po "wnikliwym" doractwie wciskasz mu, że kupił powietrzaka.
    Można się tu wiele "nauczyć".!!!

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Twój post świadczy dobitnie o poziomie dyskusji w temacie.
    Właściciel nie wie co kupił bo wie tylko tyle, że to jest na wodę a Ty po "wnikliwym" doractwie wciskasz mu, że kupił powietrzaka.
    Można się tu wiele "nauczyć".!!!
    Post jak post, a temat jak temat.
    Poziom też, swoją drogą, jakiś jest. Niemniej wszyscy, Ty też czytasz to, co tu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7163370
    więc skąd pretensje ?
    Mnie to też jakoś nie pasuje do reszty, ale to nie mój wkład, mam swój
    Poza tym, nie doradzam mu a zachęcam do kontaktu z producentem, moze wtedy uda się ustalić jaki to wkład. Niczego też nie wciskam, mimo, że Ty to wciskanie gdzieś tu widzisz. Może samemu chciał byś coś wcisnąć ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony