dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Wracam do tego, co Państwu obiecałem powyżej.
    Pierwsza sprawa to rura. Tutaj trochę się pospieszyłem w relacji. Zakłady (właściciel rury) zgodziły się na podpisanie prozumienia dotyczącego zadośćuczynienia dla właściciela gruntu za obniżenie plonów na skutek istnienia rury na tej działce. Nie zakończona jest natomiast sprawa rozliczenia wstecz za bezumowne korzystanie z gruntu. Strony doszły już do wpółnego wniosku, co do słuszności żądań mojej kolezanki. Negocjowana jest jeszcze wysokość kwoty.
    Druga sprawa - droga. Nastąpiło porozumienie między gminą i koleżanką. Gmina wykupiła grunt na którym zlokalizowana była droga. Tutaj obie strony wspomagały się swoimi doradcami prawnymi. Negocjacje trwały dość długo, ponieważ strony nie mogły dojść do porozumienia w zakresie ceny gruntu. Gmina proponowała około 4,00 zł/m2, a kolezanka żądała 8,00 zł/m2. W rezultacie ustalono cenę 7,00 zł/m2 Poza tym Gmina jako rekompensatę za bezumowne korzystanie z gruntu złożyła pisemną obietnicę, że odstępuje od nalczania opłaty adiacenckiej.
    Mam nadzieję, że informacja o tym, że komuś się udało podtrzyma Was na duchu i nie zrezygnujecie z obrony swoich własności.
    Pozdrawiam S-O

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Inni też walczą. Znalazłem taka informację:
    Będą skarżyć miasto
    (20-11-2001, źródło: Dziennik Bałtycki)
    Właścicielka gruntu przy ul. Słowackiego, na którym miesiąc temu powstała nowa droga, domaga się wypłacenia odszkodowania, za, jej zdaniem, bezprawnie zabraną ziemię. W związku z tym zamierza pozwać władze Gdańska do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu. To będzie pierwsza tego typu sprawa w kraju.
    Władze Gdańska są zaskoczone pomysłem skierowania sprawy do trybunału w Strasburgu. Urząd Miejski nie zmienia jednak stanowiska w tej sprawie. NSA uchylił czerwcową decyzję gminy o wywłaszczeniu Barbary W. z powodów czysto formalnych. Biegły uznał tę ziemię za nieużytek i wycenił na 60 zł za m kw. Tyle też oferowano właścicielce.
    Strony wcześniej nie mogły porozumieć się co do ceny wykupu ziemi. Miasto oferowało 60 zł za m kw. Właścicielka domagała się ostatecznie 300 zł. Negocjacje toczyły się od 1999r. 19 czerwca br. miasto podjęło decyzję o wywłaszczeniu Barbary W. Tym samym nie otrzymała ona ani grosza. Pani W. odwołała się do NSA, który oddalił jej skargę na zajęcie działki pod budowę. Ta druga decyzja stała się podstawą do wydania pozwolenia na budowę.
    S-O

  3. #23

    Domyślnie

    jeśli kupiłeś działkę ze słupem to pozostaje tylko droga o której pisze sanipro - złożenie wniosku o przesunięcie/usunięcie słupa (b. ważna jest motywacja). Zadbaj o to, aby sprawa nie została zakwalifikowana jako kolizja - wtedy będziesz musiał ponieść całośc kosztów. Warto też dowiedzieć się jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego - może w niedalekiej przyszłości słup będzie można zamienić na linię kablową.
    powodzenia - ja walczę z przyłączem napowietrznym :-\

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Julek32

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Witam poczytajcie, tu jest wszystko:


  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Annegi

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    tel. 512 610 442 , [email protected]
    Posty
    1

    Domyślnie bezumowne korzystanie z gruntu

    Można ubiegać się o odszkodowanie za bezumowne korzystanie z gruntu do 10 lat wstecz (3 lata od dowiedzenia się) i ustanowienie służebności na lata kolejne. Można również domagać się likwidacji linii lub przesunięcia jej w granicę działki, czasem wykupu działki. Nie są to proste sprawy. Może nie stać żaden słup na działce, wystarczy, ze linia przebiega. Kancelaria, która pomaga w tego typu sprawach jest współzałożycielem Polskiej Izby Odszkodowań, co świadczy o poziomie jej usług. Działa na rynku odszkodowań od kilku lat. Prowadziła pierwsze takie sprawy w Polsce. Od wyroku SN w grudniu 2009 roku w rachubę wchodzą także słupy postawione przed 1979 rokiem. Teoretycznie możemy prowadzić sprawy do 2019 roku, bo po nim może nastąpić zasiedzenie w złej wierze (30 lat). Nie ma ustaw bezpośrednio regulujących ten problem, ani przeliczników kwot należnych. Mogę udzielić więcej informacji, jeśli ktoś będzie zainteresowany. Podaję możliwe kontakty: tel. 512 610 442 lub [email protected] lub oczywiście forum.

  6. #26

    Domyślnie

    też myślałem że usunęsłup i linięnapowietrzna,,,,,,,
    ....przez sąsiada >>>słup u mnie został

    na działce

    ale kabel już w ziemi

    była kolizja z pozwoleniem
    Ostatnio edytowane przez admak ; 07-12-2010 o 21:10

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony