dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Stara podłoga do wymiany

    Witam,

    prosze o radę, od czego zacząć z wymianą desek podłogowych na...nowe deski podłogowe. pod starymi i częściowo zgniłymi są tylko jakieś belki i piach.


    z góry dziękuję za radę.

    p.s. Tomek1950 ! jak było u Ciebie?
    Er.
    Trouble shared is a trouble halved...

  2. #2

    Domyślnie

    a pod piachem jest jakaś wylewka??
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  3. #3

    Domyślnie

    Hej
    My zerwaliśmy stare podłogi, wybieramy to co pod nimi. Potem damy ubity piach, wylewkę z chudego betonu.... i tak dalej - całkiem jak przy nowej podłodze. W Muratorze był artykuł o wymianie podłóg w serii artykułów o remoncie domu-kostki.

    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał preev
    a pod piachem jest jakaś wylewka??
    pod piachem jest ziemia. sugerujesz, ze mozna by na ten piach coś betonowego wylać?
    Er.
    Trouble shared is a trouble halved...

  5. #5

    Domyślnie

    w sumie to sugerowałbym zrobienie od podstaw wylewki na gruncie jak radzi Hadraadae
    pełno jest wątków na forum:
    np. http://murator.com.pl/forum/viewtopi...hlight=wylewka

    i potem kantówki, wełnę, folię i dechy na górę
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ja zrobiłabym trochę inaczej. Najpierw wygarnąć wszystko, łącznie z ziemia, wysypać piaskiem, ubić, zrobić chudziaka, zrobic izolacje poziomą z papy, potem folia, styropian, siatka, docelowa wylewka. Na to dopiero legary i deski.

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli w sumie jesteśmy zgodni, że nie da się nic zrobić "na skróty".

    A propos desek. Chciałabym w salonie i kuchni mieć podłogi częściowo drewniane, częściowo z terakoty, czy innych płytek. Czy nie lepiej w takim przypadku dawać te dechy nie na legary, tylko na klej? Będzie znacznie mniejsza różnica poziomów. Jak myślicie? Są jakieś przeciwskazania?
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  8. #8

    Domyślnie

    podobno się nie powinno kleić desek ze względu na rozmiar (wiekszość ma najczęściej powyżej 120 cm ) - tyle marketing
    w takim przypadku dałbym deski na legary, a w miejscu gdzie chcesz kafelki, odpowiednio cieńszą nieszlifowaną płytę OSB i na to kleisz kafelki (i masz równo całą podłogę)
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  9. #9

    Domyślnie

    Preev - dziękuję za podpowiedź.

    Zastanawiam się też nad brukiem drewnianym do salonu. Na zdjęciach wygląda fajnie. Ciekawe, czy w rzeczywistości również no i czy się sprawdza. Muszę o to kiedyś zapytać w nowym wątku
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  10. #10

    Domyślnie

    a ja się zastanawiam nad brukiem z modrzewia do kuchni
    tylko, że czytałem na ten temat i znalazłem informację, że te kostki klei się na lepik asfaltowy (wiesz coś na ten temat, czy to nie będzie później śmierdzieć? )
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  11. #11

    Domyślnie

    Niestety wiem tylko tyle ile wyczytałam z Muratora:
    Bruk, czyli kostka na podłodze
    Posadzkę tego rodzaju wykonuje się z kostek twardego drewna. Najlepsze do tego celu są dąb, buk i jesion. Kostki mają najczęściej grubość 2,5-8 cm i boki długości 4 cm. Łączone są podobnie jak mozaika w płyty (po 5-18 sztuk) i naklejane na siatkę termoplastyczną. Mocuje się je do podłoża za pomocą kleju do parkietów, a po ułożeniu siatkę się zrywa.

    Czyli klej do parkietów - to ma nawet sens, bo przecież i to drzewo i to drzewo.

    Wiesz może, gdzie można obejrzeć/kupić taki bruk na Śląsku, a najlepiej na Dolnym Śląsku?
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  12. #12

    Domyślnie

    niestety nie wiem, bo na razie to tylko plany z mojej strony
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony