dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Temat: schody???

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andzia

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jakiś czas temu pytałam się czym wykończyć schody wewnątrz budynku. Nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Czy Wy nie macie schodów w domu?
    Pozdrawiam serdecznie.


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Droga Andziu, nikt ci nie odpowiedział, bo pewnie tak jak ja nie doszedł do tego etapu. My zamierzamy schody / zrobione/ betonowe wykończyć płytkami gresowymi koloru takiego jak w holu i w pokoju dziennym. Będzie to trwałe i sądzę, że ładne. Pozdr.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    beata

    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    wprawdzie też nie mam jeszcze schodów u siebie( tzn.na razie mam zalane betonem), ale przechadzając się po schodach naszych znajomych, doszliśmy do wniosku z mężem,że na pewno nie będziemy wykładać ich płtkami- bo są za śliskie i można zęby sobie przy upadku powybijać.
    Mamy zamiar wykończyć drewnem, a ponieważ to też jest śliskie to pozakładać półokrągłe z wykładziny ( nie wiem jak to się nazywa)na brzegach schodów.Tak ma zrobiona moja ciotka i bardzo mi się podoba- drewno jest "ciepłe" a wykładzina nie powoduje poślizgów.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andzia

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za rady. Może ktoś ma jeszcze inny pomysł?
    Pozdrawiam

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    żeby było jeszcze ciekawiej (i taniej)zrób stopnie z drewna tylko twardego (dąb buk jesion itp)a podstopnie obłóż rygipsem i pomaluj na dowolny kolor .Schody będą wydawały się "lżejsze".

  6. #6

    Domyślnie

    Uwaga !!!!!! Widziałem takie rozwiązanie. Owszem wygląda dobrze, ale tylko kilka dni po pomalowaniu. Nie ma szans by nie udeżać w podstopnie nogami. Po miesiącu takie schody są okropnie ubabrane nawet gdy chodzimy tylko w kapciach (zwłaszcza gdy posów nie jest zbyt długi lub są to schody zawijane) i całość wygląda okropnie. Ja nauczyłem się na błędzie znajomego i całe obłożyłem drewnem, on zresztą też.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Cześć
    Jestem na etapie planowania schodów, co prawda tylko w domku rekreacyjnym pietrowym, ale wiem, że na pewno bedą całe drewniane tzn. cała konstrukcja nośna wraz ze stopniami. Osobiście uważam, że jak schody to tylko z drewna.
    Pozdrawiam

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WojtekP

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy sensowne jest położenie dobrych paneli(Witex, Pergpo) na stopnice? Ww. firmy produkują specjalne profile do wykańczania schodów (Pergo nawet w takich samych kolorach jak panele). Chciałbym aby moje schody (konstrukcja samonośna) wyglądały tak jak podłoga w pokoju.


  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie. Ten temat wczoraj był dyskutowany w mojej rodzince (mimo, że do schodów jeszcze daleko) i też chciałam drewnem wyłożyć tylko stopnie. Ale moi synowie, którzy będą urzędować na piętrze od razu stwierdzili, że po pierwszych 3 wizytach koleow na podstopniach będą slady butów. Chyba więc też wyłożę całe drewnem + antypoślizgowe nakładki. Schody mają być tzw. zapraszające (myślę, że wiadomo o co chodzi), ale bardzo bym chciała giętą poręcz. Tylko to jest niestety cholernie droga przyjemność. Jak dojdzie do podjęcia finalnej decyzji, to przeliczę kasę i może się uda...

  10. #10

    Domyślnie

    Trepy drewniane na schody to diabelnie droga impreza. Najtanszy stolarz chce 250 pln netto za STOPIEN - ja mam ich 30.
    W cenie tralka i poręcz. Z materiałem.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Bedac doswiadczonym uzytkownikiem schodow we wlasnym domu (sam je projektowalem) dam rade tym wszystkim, ktorzy do schodow sie przymierzaja. Nie budujcie schodow betonowych. Bedziecie tylko mieli problem. Zaplanujcie sobie schody drewniane. Koszt w zasadzie ten sam, a mozliwosci wielokrotnie wieksze.
    pzdr
    Bob

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    co do poreczy, to widzilam u kogos metalową (chyba odlewy). moga byc rozne motywy-m.in. roslinne. taka porecz wyglada dosc lekko, bo jest ażurowa. mozna pomalowac na kolor jakis sie chce.
    bardzo tanio.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja zrobiłem (zamówiłem) schody o konstrukcji nożnej metalowej (ok. 3000 PLN). Konstrukcje już mam zamocowaną i obłożoną zwykłymi dechami. Całkowite wykończenie (stopnie z poręczami) planuje na koniec budowy dzięki temu zyskałem rozłożenie kosztów.
    Schody będą ażurowe bo mam dosyć mały salon (schody w salonie) co dodaje im lekkości.
    Pozdrawiam Wojtek

  14. #14

    Domyślnie

    Znajmomi mieli schody wykończone terakotą. Teraz sam, fachowo to się chyba nazywa spoczeń, przykryli drewnem. Schody wyglądają o wiele fajniej. Terakota daje poczucie jedności z salonem (jest otwarty)i całą komunikacją, natomiast drewno "ociepliło" całość. Naprawdę wygląda to super i jest łatwe w utrzymaniu czystości. Polecam!!!

  15. #15

    Domyślnie

    Bardzo sprytne rozwiązanie, tylko czy takie płytki w pionie nie są bardziej narażone na "odpadnięcie"?

  16. #16

    Domyślnie

    Do anonimowego Boba: o jakim kłopocie z betonowymi schodami myślisz? Podziel się wiedzą z bliźnim...

  17. #17

    Domyślnie

    Spoczeń ciut wystaje nad płytki pionowe. Sądzę, że dopóki pół Polski nie przebiegnie w drewniakach po tych schodach to nic sie z nimi nie stanie...
    (te schody były przerabiane)

  18. #18

    Domyślnie

    Niestety obawiam się, że przebiegnie... Ale do wykończenia schodów jeszcze trochę czasu mam, więc przemyślę. W każdym razie tematu nie zamykam.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Luska! Tu Bob

    Schody w domu (zwlaszcza w domu, gdzie schody nie tworza klatki schodowej jak w bloku) powinny byc drewniane. Uzasadniac trzeba byloby dlugo. Tylko kilka punktow:

    1. Dobre schody wymagaja komputerowego podejscia. Trzeba uwzglednic przynajmniej kilka ograniczen (dziura, wysokosc, wygoda, powierzchnia itp.). Nawet najlepszy majster-betoniarz nie rozmierzy schodow w taki sposob, zeby efekt byl optymalny. Po jakims czasie przekonujesz sie, ze cos spartolil, ale nic juz nie mozesz zrobic.

    2. Strata materialu, energii. Slowem kosztowne. Pozniej jakos ten beton trzeba zamaskowac. Zwykle drewnem. Oblozenie kosztuje niemal tyle co nowe schody.

    3. Jesli drewniane schody projektujesz w koncowym etapie budowy mozesz jeszcze wszystko zmienic.

    4. Doswiadczony stolarz zrobi schody jakie chcesz. Wpasuje sie w kazda dziure, zaplanuje spoczynek, wysokosci itd. Dobre firmy korzystaja z programow komputerowych.

    pzdr
    Bob

  20. #20

    Domyślnie

    Dzięki Bob, no to dałeś mi temat do myślenia.Moje obawy to czy drewniane nie będą po jakimś czasie skrzypieć? Wrzucę ten temat moim potencjalnym firmom wykonawczym. W projekcie mam żelbet i taka wersja czeka na pozwolenie. Ciekawa jestem co będzie gdybyśmy po rozpoczęciu budowy zdecydowali się jednak na drewniane?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony