dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Temat: GLX 10

  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Czy ktoś budował lub zamierza budować dom według tego projektu?
    Zrezygnowałem z piwnic i w związku z tym muszę się uporać z kilkoma problemami, proszę o podzielenie się własnymi doświadczeniami.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Wygląda na to, że nikt nie buduje według tego projektu...

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Naprawdę świetny domek, proszę sprawdzić.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    A może GLX-9 ?

  5. #5

    Domyślnie

    buduje GLX8 ztej samej pracowni
    pozdrawiam Michalus

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    Przymierzam sie wlasnie do kupienia projektu Studio Atrium i ucieszylo mnie, ze na forum jest ktos kto buduje dom wedlug ich pomyslu. Mam w zwiazku z tym pytanie. Czy nie masz problemow z realizacja tego projektu, czy projekt jest dokladny i czytelny na kazdym etapie budowy oraz jak sie ukladala wspolpraca ze studiem na etapie adaptacji projektu (i czy duzo zmian wprowadziles)? W Twoim projekcie dom ma calkowite podpiwniczenie. Czy mozesz zdradzic ile cie ono wynioslo? Ja osobiscie nie chce budowac piwnicy, gdyz znajomi strasza mnie wysokimi kosztami budowy.

    Pozdrawiam i zycze milego dnia

  7. #7

    Domyślnie

    SikooR, jezeli chodzi o projekt to jest bardzo dokładny ,jest to nie tylko moje zdanie ale rowniez innch.Jezeli chodzi o adaptacje dostalem pozwolenie od tworcow projektu na standartowe zmiany. Realizacja projektu nie nastręcz problemow a jezeli sa to dajemy sobie rade. Zmienilem rodzaj materialow, stropow itp. Jestem na etapie stropu nad parterem
    pozdrawiam Michalus

  8. #8

    Domyślnie

    zapomnialem o kosztach, nie liczylem dokladnie ale to okolo 15000zl liczac wszystko od wykopu po strop.Zaznaczam ze podpiwniczenie-scianka zewnetrzna wykonana jest z klinkieru

  9. #9

    Domyślnie

    Michalus, dzieki za odpowiedz. Juz na 99% jestem zdecydowany na glx19. Zaczynam na wiosne. Chce zmienic jedynie ganek ( na ten z projektu glx7) i zastanawiam sie czy nie zrezygnowac z balkonu. Czy Twoim zdaniem bez garazu i piwnicy stan surowy zamkniety da sie postawic do 90.000 (beton komorkowy 24cm + 12cm styropian, dachowka cementowa, okna PCV)? Jesli mozna wiedziec to ile Ty zaplaciles za stan surowy? Jestem wlasnie na etapie planowania funduszy i nie wiem czy sie zmieszcze.

    Dzieki,
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    To zależy co rozumiesz pod określeniem stan surowy zamknięty i jakich materiałow użyjesz . Jeżeli ściany strop, schody okna, dach, dachówka i te materiały które wymieniłęś zastosujesz to spokojnie sie zmieścisz
    pozdrawiam Michalus

  11. #11

    Domyślnie

    Dzieki, tez mysle ze sie uda. Obawy mnie naszly jak zobaczylem reklame firmy DomBUD-3, ktora buduje domy ze Studia Atrium. Stan surowy OTWARTY budowany w tech. BK 24 + 12 styr. (bez pokrycia dachowego) wyceniaja na 88.000 (490 pln x 179 m2 pow. calk.). Przyznasz, ze to drogo. Mam zamiar zmiescic sie w tej kwocie razem z pokryciem oraz oknami i drzwiami. Zobaczymy jak to bedzie. Tak na marginesie to St. Atrium wydalo teraz nowy katalog i jest tam projekt blizniaczo podobny do GLX19, tylko z zabudowanym pokojem nad garazem (GL 173). Uwazam, ze jest to ciekawe rozwiazanie, powiekszajace dom o jeden pokoj, przy tej samej pow. zabudowy oraz pow. dachu. Ciekawe czy duzo podnoszace koszty budowy? (strop nad garazem oraz wyzsze sciany garazowe).

    Pozdrawiam i zycze milego dnia.

  12. #12

    Domyślnie

    SikooR zawsze firma ma swój narzut ok.20-30% i to jest twój zysk jak budujesz sposobem gospodarczym. Czasem to kosztuje również troczę zdrowia, ale jak mawia mój ojciec ,,budowanie dzisiaj to bajka”. Widziałem podobne rozwiązanie jak ty przedstawiasz. Gość zrobił sobie dodatkowy pokój w miejscu garażu i podniósł ścianki kolankowe nad garażem powstala dodatkowa sypialnia. Nie potrafię ci podać więcej szczegółów bonie interesowalo mnie to. pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Michalus, dzięki za wszystkie rady. Też mi się tak wydaje, że da się obniżyć koszty budowy o ok. 30% w stosunku do kosztorysu firmy DomBUD-3. A co do pokoju nad garażem, to właśnie się nad tym zastanawiam i nie wiem co wybrać. Ojciec namawia na jego budowe, natomiast my z małżonką boimy się dodatkowych kosztów, bo i tak kosztorys mamy napięty do granic możliwości.

    Pozdrawiam
    SikooR

  14. #14

    Domyślnie

    Michalus, dzięki za wszystkie rady. Też mi się tak wydaje, że da się obniżyć koszty budowy o ok. 30% w stosunku do kosztorysu firmy DomBUD-3. A co do pokoju nad garażem, to właśnie się nad tym zastanawiam i nie wiem co wybrać. Ojciec namawia na jego budowe, natomiast my z małżonką boimy się dodatkowych kosztów, bo i tak kosztorys mamy napięty do granic możliwości.

    Pozdrawiam
    SikooR

  15. #15

    Domyślnie

    Michalus, dzięki za wszystkie rady. Też mi się tak wydaje, że da się obniżyć koszty budowy o ok. 30% w stosunku do kosztorysu firmy DomBUD-3. A co do pokoju nad garażem, to właśnie się nad tym zastanawiam i nie wiem co wybrać. Ojciec namawia na jego budowe, natomiast my z małżonką boimy się dodatkowych kosztów, bo i tak kosztorys mamy napięty do granic możliwości.

    Pozdrawiam
    SikooR

  16. #16

    Domyślnie

    Łukasz - podobnie jak Ty jestesmy zainteresowani zakupem projektu GLX 9 (wersja GLX tylko bez podpiwniczenia) - mniejsze koszty...

    I jak z twoim wyborem? Jakie masz uwagi do tego projektu i propozycje zmian?

    Z mojej strony (wstępnie) - GLX 9:
    - zamiana kotłowni z 7 na 8
    - przeniesienie WC wtedy do byłej kotłowni, a w miejsce WC - spiżarnia




  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na GLX 10 ale bez podpiwniczenia.
    Jeśli chodzi zmiany jakie zaplanowaliście w swoim GLX 9 to uważam, że są całkiem słuszne, dodałbym tylko przesunięcie ścianki działowej w pomieszczeniu nr 8 (u mnie też tam będzie kotłownia)tak aby stanowiła jedną linię ze ścianką dzielącą garaz i pomieszczenie nr 9 i wejście do garażu przez kotłownię zamiast przez "9". Jest tylko jeden problem, mianowicie wentylacja garażu jest zaprojektowana poziomym kanałem przez "8" co nie wydaje mi się praktycznym rozwiązaniem (ale nie widzę innego wyjścia).
    W przypadku mojego projektu jest jeszcze gorzej, poziomy kanał przechodzi również przez przedsionek z komina w kuchni do kratki wentylacyjnej w łazience. Dlatego myślę o czwartym kominie. Natomiast w przypadku GLX 9 pomyślałbym także o wentylacji w garderobie.

  18. #18

    Domyślnie

    Bez podpiwniczenia te projekty są bardzo podobne do siebie. I GLX10 wydaje się bardziej funkcjonalny niż GLX 9.

    Czwarty komin - to dodatkowe koszty

    Czyli wentylacja z łazienki idzie poziomo aż do kuchni..? No to faktycznie nie najlepsze rozwiązanie.

    Na razie wydrukowaliśmy sobie wszystkie odmiany tych GLX i w tym tygodniu pewnie podejmiemy decyzję. Choć teraz trochę zmartwiła mnie ta wentylacja...

    Jakie ogrzewanie planujesz..?

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Planuję ogrzewanie olejowe ale nie jest to jeszcze decyzja, gdyby np. okazało sie, że w niedługim czasie bedzie doprowadzony do mojej działki gazociąg lub ciepłociąg to moje plany odnośnie ogrzewania zmienią się.

  20. #20

    Domyślnie

    Czy zmianę kotłowni na pom. 8 wykonywał Ci lokalny architekt? Czy wykonał Ci od razu zmianę instalacji? Jaki jest koszt opracownaia tych zmain?

    Jakie zmiany jeszcze zrobiłeś w projekcie? Ja prawie cały pokój 7 (strych) przerobiłam na pom. gosp: pralnię + suszarnię, garderobę oraz mini strych (składzik)

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony