dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Altair1997

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    34

    Domyślnie Wentylacja w WC

    Cześć,

    tak się złożyło że w WC nie mam otworu wentylacyjnego ale jest okno. Czy nie będzie problemów z odbiorem kominów?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Z tego co wiem nie ma wymagań co do wentylacji w wc, ale chyba każdy daje w tym pomieszczeniu jakiś kanał + np. wentylatorek załączany przy zapaleniu światła lub podłączenie pod wentylację mechaniczną.

    Norma PN-83/B-03430 określa wymagany przepływ powietrza w wydzielonym WC - 30 m3/h. Najważniejsza jest kotłownia i łazienka. Reszta z tego co wiem to opcje. Z tym pytaniem warto zwrócić się do lokalnego kominiarza, który wystawia papiery.

    A teraz wyobraź sobie, że jest zima, impreza w domu, goście pojedzeni, wujek Staszek idzie do kibelka, po nim teść, a dalej teściowa. Ta ostatnia już nie wyszła, umarła z smrodu, a przed wejściem puściła pawia, bo chłopaki drzwiami pomachali i "poszło na dom". Bajka Powiesz - uchyle okno. I zimno w kiblu gwarantowane. Cud miód.

    Bardziej martwiłbym się, że w WC nie masz wentylacji W OGÓLE. Pewnie masz drugie WC, strach pomyśleć co by było gdyby było jedno.
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 18-06-2016 o 10:49

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Altair1997

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    34

    Domyślnie

    Wiem, że brak otworu wentylacyjnego w WC to jest lipa ale niestety w ścianie nie ma kanału kominowego do którego mógłbym się podłączyć :/ Jedyna opcja to wybicie otworu wentylacyjnego nad oknem. Chyba tak będę musiał zrobić.

  4. #4

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Altair1997

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    34

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	359509

    generalnie tak to wygląda. Od łazienki do WC nie mogę poprowadzić szybu wentylacyjnego bo moment przejścia przez ścianę działową będzie na wysokości kabiny prysznicowej - estetycznie efekt wątpliwy.

  6. #6

    Domyślnie

    jakie masz pomieszczenie nad WC na wyższej kondygnacji?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Altair1997

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    34

    Domyślnie

    Na wyższej kondygnacji jest pomieszczenie przeznaczone w przyszłości na WC na poddaszu - są wyprowadzone rury kanalizacyjne i rozprowadzona instalacja wodna.

  8. #8

    Domyślnie

    Możesz przebić się przez strop i przejść rurą lub postawić z pustaków wentylacyjnych. Później wyjdziesz sobie kominkiem ponad dach.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ludzie, wyluzujcie. Jest okno!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony