dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: KOSZT 1m2 ?

  1. #1

    Domyślnie KOSZT 1m2 ?

    Cześc ja dopiero zaczynam myśleć o budowie domu i czy by mógł ktoś mi odpowiedzieć jaki jest miejwięcej koszt (robocizny i materiałów) 1m2 ??

  2. #2

    Domyślnie Re: KOSZT 1m2 ?

    Cytat Napisał mawo.gdy
    Cześc ja dopiero zaczynam myśleć o budowie domu i czy by mógł ktoś mi odpowiedzieć jaki jest miejwięcej koszt (robocizny i materiałów) 1m2 ??
    1400-2000 zł. użytkowej. Standard średni.

  3. #3

    Domyślnie

    jak firmy w swoich folderach podają koszt budowy 1m2 domu to ten koszt mnożymy przez pow. użytową czy całkowitą?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuasia
    jak firmy w swoich folderach podają koszt budowy 1m2 domu to ten koszt mnożymy przez pow. użytową czy całkowitą?
    Zależy od firmy. JA słyszalem użytkowa(trzy razy), inni całkowita.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie Re: KOSZT 1m2 ?

    Początkowo chciałem budować przez firmę, ale wstępne wyceny kosztów budowy były bardzo przybliżone - np. mówili 600 - 750 zł za m kw w stanie surowym, a to bardzo duża różnica. Dopiero po otrzymaniu projektu zrobili lepsze wyceny i wyszło ok 860 zł za m kw powierzchni podłóg. Teraz buduję sam i koszt będzie ok. 620 zł

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rogi

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    U mnie wyszło 1350 zł za metr pod klucz (galzury, podłogi piec armatura itp.) Sam nic prawie nie robiłem.
    Kto szuka nie błądzi!

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie Re: KOSZT 1m2 ?

    Cytat Napisał mawo.gdy
    Cześc ja dopiero zaczynam myśleć o budowie domu i czy by mógł ktoś mi odpowiedzieć jaki jest miejwięcej koszt (robocizny i materiałów) 1m2 ??
    od 2000 do 2500 zł/m2

  9. #9

    Domyślnie

    buba48 ta cena to chyba już z meblami

  10. #10

    Domyślnie

    Stan surowy otwarty wszystko łącznie z projektem, przyłączem elekt. geodetą z wieżbą bez dachu. Cena 1m po podłodze +1/2 pow garażu ok. 630 zł za 1m. Z dachem, pełne deskowanie, dachówka Ruppa miedż angobowana ok. 830 zł za m kw.

  11. #11

    Domyślnie

    Uwazam, ze porownywanie kosztow stanow surowych w przeliczeniu na jednostke powierzchni uzytkowej lub calkowitej jest bardzo mylace. Znacznie bardziej obiektywne byloby porownywanie kosztow jednostkowych stanow surowych przy uzyciu powierzchni zabudowy. Rozwazcie podobne projekty zrealizowane z takich samych materialow, ale w jednym poddasze uzytkowe, a w drugim nie. Jesli przeliczycie koszt na jednostke powierzchni uzytkowej wyjdzie, ze ten pierwszy jest o ok. 40% nizszy niz drugi.
    Pozdrawiam,
    Piotr

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał rogi
    U mnie wyszło 1350 zł za metr pod klucz (galzury, podłogi piec armatura itp.) Sam nic prawie nie robiłem.
    Podaj więcej szczegółów. Jaki dom? Ile metrów? Jaka technologia? Z czego budowany? Parterowy? Czy z podpiwniczeniem czy bez? Jakie okna? Co na dachu? Bardzo mnie to interesuje. Ta cena wydaje się naprawdę sensowna. Wiem, że to dużo pytań, ale jakbyś mógł odpowiedzieć, chociaż skrótowo.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorka1

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    zalezy kto co liczy ,z dzialka lub bez no i jeszczse jedno jak sie juz liczy to trzeba dokladnie kazda zlotowke wylapywac bo tych malych kwot czasami nikt nie liczy a to spora gotowka wychodzi po dodaniu
    ,ja mam stan zero dopiero a wydalam juz 100000 liczac tu oczywiscie dokladnie wszystko

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony