dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 108
  1. #1
    Guest

    Domyślnie ILIE PŁACILIŚCIE ZA FUNDAMENTY???

    Piszę ten temat po raz drugi (pierwszy raz na "liście płac wykonawców") bo bardzo mi zależy na czasie a to forum przegląda najwięcej luda. Zresztą nie ja pierwsza chcę gadać tu o kasie! To jest dość długi post i zawiera dużo szczegółow więc może się nie obrazicie jak was poproszę o zajrzenie na forum "łista płac wykonawców" -temat ma ten sam tytuł. Może trochę marudzę, ale bardzo zależy mi na waszych opiniach! Dzięki i pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    stan zero to ok. 10% kosztów całej inwestycji, jeśli to Ci pomoże?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie Re: ILIE PŁACILIŚCIE ZA FUNDAMENTY???

    Witam, odpowiedziałem w drugim wątku ...

  4. #4

    Domyślnie

    Ja fundamenty robiłem sam z bratem więc nie ma tu kosztów robocizny. Więc przybliżony koszt fundamentu to około 7000 -8000zł.
    Powieszchnia zabudowy domu to 106 m2.Fundament wkopany na 1.20 m w ziemie szeroki na 50 cm ,wszystko zazbrojone i zalane betonem b15 z betoniarni. Nad ziemią ściana jest zrobiona z klinkieru na h=50cm (klinkier zarazem stanowił szalunek pomiędzy który wylałem beton b15 na szerokość około 25-30cm) oraz zamiast robić podłoge z chudziaka to na zagęszczony piach wylałem około 5cm b15 z włóknami polipropylenowymi.
    Fundament powstał w roku 2002 kiedy był jeszcze 7% Vat.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja fundamenty robiłem sam z bratem więc nie ma tu kosztów robocizny. Więc przybliżony koszt fundamentu to około 7000 -8000zł.
    Powieszchnia zabudowy domu to 106 m2.Fundament wkopany na 1.20 m w ziemie szeroki na 50 cm ,wszystko zazbrojone i zalane betonem b15 z betoniarni. Nad ziemią ściana jest zrobiona z klinkieru na h=50cm (klinkier zarazem stanowił szalunek pomiędzy który wylałem beton b15 na szerokość około 25-30cm) oraz zamiast robić podłoge z chudziaka to na zagęszczony piach wylałem około 5cm b15 z włóknami polipropylenowymi.
    Fundament powstał w roku 2002 kiedy był jeszcze 7% Vat.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik99
    stan zero to ok. 10% kosztów całej inwestycji, jeśli to Ci pomoże?
    No tak, ale nie wiem tak dokładnie (i myślę, że na tym etapie trudno to przewidzieć), jaki będzie koszt całej inwestycji, mogę mieć założenia a życie pokaże całą piękną resztę A z wykonawcą muszę rozmawiać konkretnie. Tym bardziej, ze nie będę brać ekipy na całość, tylko do poszczególnych etapów. Ale dzięki! pozdrawiam!

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał_B.
    Fundament powstał w roku 2002 kiedy był jeszcze 7% Vat.
    No właśnie! Myślę, że te dwa latka później to będzie jednak trochę więcej niż by wynikało z różnicy VAT-u. Ale przynajmniej wiem, że to nie będzie ponad 20 tys jak mnie niektórzy straszyli!

  8. #8

    Domyślnie

    Myśle że jak wszystkiego dopilnujesz z ołówkiem w ręku, przeliczysz wszystkie możliwości to napewno nie wyjdzie tyle ile mówią inni.Mnie dwa lata temu też mówili że minimum za fundament to 15-20 kzł.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał_B.
    ... Fundament powstał w roku 2002 kiedy był jeszcze 7% Vat.
    Pod koniec 2003 roku cena stali wynosiła 1400/ tonę, w marcu 2004 - 2400/ tonę a w maju nawet 3600/ tonę. Więcej przykładów nie muszę podawać choć przykład stali jest najbardziej drastyczny.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    Cytat Napisał Michał_B.
    ... Fundament powstał w roku 2002 kiedy był jeszcze 7% Vat.
    Pod koniec 2003 roku cena stali wynosiła 1400/ tonę, w marcu 2004 - 2400/ tonę a w maju nawet 3600/ tonę. Więcej przykładów nie muszę podawać choć przykład stali jest najbardziej drastyczny.
    Niestety ale takie czasy.

  11. #11

    Domyślnie

    Witam. W czerwcu 2004 do stanu zero (12x10) h-140 cm. bloczki betonowe. Całkowity koszt- 8000 pln. sporo prac we własnym zakresie. różnica w cenie stali na ławy m-dzy 2003 a 2004 niewielka bo tylko 500 pln. Pozdrawiam
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  12. #12

    Domyślnie

    Aha, w tych kosztach zmieściły sie wszystkie wyjścia kanalizy i fundament ocieplony.
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rubin23
    Witam. W czerwcu 2004 do stanu zero (12x10) h-140 cm. bloczki betonowe. Całkowity koszt- 8000 pln. sporo prac we własnym zakresie.
    Nic tylko pozazdrościć - mam podobne wymiary tylko jeszcze obok spory garaż no i buduję dzisiaj. Jeden przykład - na ławy wyszło mi 25 m3 betonu B15 który w Poznaniu kosztuje 200zl +VAT czyli 244,- co już daje 6.100,- zł

    a gdzie stal, ocieplenie no i robocizna ???
    robię sam i myslalem ze z tego wątku się dowiem ile oszczędzam a tu padają takie kwoty że mi się nawet materiały nie chcą w tym zmieścić

    buuuu
    Inwestor to brzmi dumnie....

  14. #14

    Domyślnie

    Ja też bedę miał duże koszty, Jestem w trakcie. Mam fundamenty w obwodzie ok 85m + ganek i taras (taras 25m2). Na pewno przekroczę 30 tys.

  15. #15

    Domyślnie

    Mnie funademtny z kanalizą, chudziakiem (120 m2) kosztowały ok. 12 000 zł
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  16. #16

    Domyślnie

    Senser, to bardzo niewiele. Oglądałem Twoje zdjęcia na stronce, fundament masz wysoki (7 bloczków) a i rozłożysty. Możesz podać więcej szczegółów? Ile Ci betonu poszło w ławy, ile bloczków, ile podsypki? Ja kończę w tym roku na stanie '0', nie mam jeszcze rozprowadzonej kanalizy a (mimo że sporo robię sam), 20K zł już odfrunęło. Mam tylko (?) 55 mb ław, wlałem w nie równo 15 m3 betonu, na to poszło 1215 bloczków, tona cementu, 9 wiader (po 20l) dysperbitu, styropian+siatka+folia od zewnątrz oraz... 11 samochodów po 21 ton podsypki od wewnątrz. W Twoich 12K zł nie zmieściłbym się za Chiny

  17. #17

    Domyślnie

    Witam
    Buduję D09 "dom na 102" pod Bydgoszczą, a to moje koszty:
    - zdjęcie humusu - 200 pln
    - zbrojenie ław fi 12 + strzemiona: ok. 950 pln
    - beton b-15, 9 m3 - 1600 pln
    - pompa do bet. 150 pln
    - lepik: 140 pln
    - bloczki bet. 1.900 pln
    - cement prawie 2 t. - ok 620 pln
    - kruszywo: 120 pln
    - izolbet A - 140 pln
    - robocizna (murowanie bloczków) - 1000 pln

    Beton, kruszywo i pompa bez Vat , papa na izol poziom - za friko
    Reszta robocizny to moje ręce (wykop pod ławy w gruncie, zbrojenie, izolacja pion-poziom), razem wychodzi: 6820 pln
    Pozostało mi zasypanie fundamentów, ale dziąki temu, że mam bdb piasulek pod humusem, wystarczy że zamówię koparko-spycharkę za ok. 250 pln - wykopie dołek z którego piasulek wrzuci do fundamentów, a zdjęty humus z obrysu domu wsypie do srodeczka .
    Przepusty na kanalizę, wodę i prąd porobione. Podkład betonowy zostawiam na wiosnę.

    Marcin

  18. #18

    Domyślnie

    U mnie fundamenty :
    -80 mb ław o szerokości 60-85cm,wysokości ok,80 cm ze zbrojeniem poprzecznym
    -bloczki -wysokość ściany od 70-135 cm(teren pochyły) bodaj 1600 szt
    -oczywiście wykopy
    -17 kamazów piachu w środek +zawibrowanie
    -32m3 keramzytu jako ocieplenie
    -folie+chudziak ok.12cm
    -stopy pod kominy i schody
    -rapowanie z obu stron
    -położenie 2 warstw abizolu z obu stron
    -oczywiście stal ok.0,5 tony
    -beton B20 chyba ok.32-35m3
    Razem robocizna +materiały ok.20tys+7% VAT

  19. #19

    Domyślnie

    Materiały 24.000 brutto (ławy, fundamenty, kanalizacja, piasek do wypełnienia, chudy beton). Na ławy poszło 24 m3 betonu na podłogę na gruncie 8 m3, piasku ponad 100 m3. Dom ma na parterze ok. 100 m kw. powierzchni (z garażem).
    Co do robocizny to ni wiem bo płacę za całość w ratach.

  20. #20

    Domyślnie

    Pattaya, a ile płaciłeś za keramzyt?

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony