dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 108
  1. #41
    Alina Lozowska
    Guest
    Alina Lozowska

    Domyślnie

    Dom z poddaszem pow.uzytkowa razem 190 m kw- mam ustalone 12.000 za fundament, sciany parteru i pokrycie stropem Terriva 2 oraz schody. (okolice Poznania)

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alina Lozowska
    Dom z poddaszem pow.uzytkowa razem 190 m kw- mam ustalone 12.000 za fundament, sciany parteru i pokrycie stropem Terriva 2 oraz schody. (okolice Poznania)

    Rozumiem,że sama robocizna?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alina Lozowska
    Dom z poddaszem pow.uzytkowa razem 190 m kw- mam ustalone 12.000 za fundament, sciany parteru i pokrycie stropem Terriva 2 oraz schody. (okolice Poznania)

    Rozumiem,że sama robocizna?

  4. #44

    Domyślnie

    Tia, mowicie o fundamentach to i ja przedstawie swoje
    Z gory uprzedzam - nie podaje cen, bo nie chce mlodo osiwiec
    (buduje sie w tych rejonach co BK - fundamenty prawie caly rok stoja w wodzie)

    Na poczatek oczywiscie chudziak z betoniarni B10
    Potem B25 wodoszczelny na lawy
    Izolacja poziona na lawach Deitermana SuperFlex D1
    A na to dla pewności jeszcze warstwa plastpapy
    standardowo stal BST500S 12' i 6' na strzemiona
    bloczki funamentowe - prawie 2000szt 14' - chcialam jak najwyzej wyjsc do góry, ze wzgledu na zaprojektowana droge
    "wieniec" na scianie fundamentowej
    Izolacja pionowa Deitermana Superflex10
    Styropan XPS 5cm (zastanawiam sie czy dac folie kubelkowa - juz tylko zeby ochronic styropian, przez mechanicznymi uszkodzeniami podczas zasypywania fundamentow)
    Uziom fundamentowy

    Narazie to koniec - w czwartek chlopaki przyjda dopiero zasypywac te moje "super fundamenty"

    Potem oczywiscie drenaż

    Oczywiscie na poczatku wezwalam geologa - i to jedyna rzecz ktorej zaluje - tzn nie zaluje ze wezwalam geologa , ale ze wlasie tego geologa. Mimo ze wszyscy w sasiedztwie mieli gliny on powiedzial ze u mie glin nie ma (niestety nie bylam przy odwiertach ), odrawdzal też drenaz - bo po co jesli sa tylko piaski grube. Oczywiscie po zdjeciu humusu nic z jego "wróżenia" (nie moge tego nazwać badaniem, czy ekspertyza) nie wyszlo
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  5. #45
    Alina Lozowska
    Guest
    Alina Lozowska

    Domyślnie

    No tak sama robocizna

  6. #46

    Domyślnie

    Oczywiscie na poczatku wezwalam geologa - i to jedyna rzecz ktorej zaluje - tzn nie zaluje ze wezwalam geologa , ale ze wlasie tego geologa. Mimo ze wszyscy w sasiedztwie mieli gliny on powiedzial ze u mie glin nie ma (niestety nie bylam przy odwiertach ), odrawdzal też drenaz - bo po co jesli sa tylko piaski grube. Oczywiscie po zdjeciu humusu nic z jego "wróżenia" (nie moge tego nazwać badaniem, czy ekspertyza) nie wyszlo [/quote]

    He he he a może jakiś magik zaczarował grunty?
    To jest niepoważne...Nawet nie wiem jak to nazwać. Radziłbym "poprosić" tego geologa o zwrot pieniędzy....

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał areq
    Oczywiscie na poczatku wezwalam geologa - i to jedyna rzecz ktorej zaluje - tzn nie zaluje ze wezwalam geologa , ale ze wlasie tego geologa. Mimo ze wszyscy w sasiedztwie mieli gliny on powiedzial ze u mie glin nie ma (niestety nie bylam przy odwiertach ), odrawdzal też drenaz - bo po co jesli sa tylko piaski grube. Oczywiscie po zdjeciu humusu nic z jego "wróżenia" (nie moge tego nazwać badaniem, czy ekspertyza) nie wyszlo
    He he he a może jakiś magik zaczarował grunty?
    To jest niepoważne...Nawet nie wiem jak to nazwać. Radziłbym "poprosić" tego geologa o zwrot pieniędzy....[/quote]

    Nawet nie chce mi sie rozmawiac z gosciem. facet ogolnie nalezy do tych ktorzy nie lubia jak sie im ktos sprzeciwia. Poza tym mial wiele innych rad - np. zebym wylewala lawy juz w kwietniu mimo ze woda byla 30 cm ponizej ( po wykopaniu najmniejszego dolka mialam zaraz wypenionego go po brzegi woda)- "to nic nie szkodzi, troche wody wejdzie w beton, nic sie nie stanie".
    A najlepsze jest to ze kolez jest "dr" i wyklada na uczelni...
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  8. #48

    Domyślnie

    No to miałaś "standardowe" warunki do rozpoczęcia prac ...w lipcu. W kwietniu przy wysokich poziomach wód opadowych /tak opadowych - zatrzymuja się na warstwie słaboprzepuszczalnych gruntów jakimi pewno u ciebie były piaski gliniaste spoiste/. Koleś powinien Ci podpowiedzieć,aby zacząć prace,aż teren troszkę podeschnie...do tego nie trzeba mieć dr
    ....Ale mam nadzieje ,że reszta prac już przebiegła pomyślnie?!!!!

  9. #49

    Domyślnie

    areq-zrobilam dokadnie tak jak napisales - zaczelam budowe na poczatku lipca - bylo kilka dni upalnych wiec troche teren wysechl. Ale i tak tam gdzie byla glina woda podeszla, jednak, na szczescie w wiekszosci odyparowala na drugi dzien po wykopaniu dolu.
    A u mne bylo tak jak piszesz - piaski gliniaste vel glina piaszczysta a miejscami tez czysta glina i mala warstwa piasku grubego .
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojty
    areq-zrobilam dokadnie tak jak napisales - zaczelam budowe na poczatku lipca - bylo kilka dni upalnych wiec troche teren wysechl. Ale i tak tam gdzie byla glina woda podeszla, jednak, na szczescie w wiekszosci odyparowala na drugi dzien po wykopaniu dolu.
    A u mne bylo tak jak piszesz - piaski gliniaste vel glina piaszczysta a miejscami tez czysta glina i mala warstwa piasku grubego :-?.
    Ławę fundamentową lałem bezpośrednio w grunt - glinę i po odkopaniu części ławy wygląda bardzo solidnie - równo jakby lana w szalunkach

  11. #51

    Domyślnie

    Ja właśnie skonczylem sam fundament:
    Przez urlop dużo robiłem we własnym zakresie razem z moim ojcem
    Dom 11x9
    Wykopanie ręcznie fundamentów na 0,7m po mechanicznym zebraniu humusu ok 0,3m
    szerokość 45 do 50cm
    zazbrojenie koszt stali ok 1000zł brutto jakies 300kg
    te 0,7 m zalane betonem b20 z betoniarni - 4500zł brutto
    potem bloczki 4 warstwy - 2100zł
    fachowiec od bloczków 900zł.
    Czyli mamy ok 8000zł
    Liczyłem od totalnego zera, czyli z kupnem projektu, adaptacją,pozwolenia, itd... do tego stanu 12000 zł

  12. #52

    Domyślnie

    mack - nie wiem jaki ma to zwiazek z tym co napisalam

    moj geolog namawial mnie na lanie wody do wykopu pod lawy, gdzie bylo 30cm wody!!
    i czy lalabym to w szalunkach czy bez to woda i tak tam by byla
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gerion

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    854
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojty
    Tia, mowicie o fundamentach to i ja przedstawie swoje
    Z gory uprzedzam - nie podaje cen, bo nie chce mlodo osiwiec
    He he, miałem dokładnie tak samo jak Ty. Tez wysoki poziom wód gruntowych, też beton B20 z hydrododatkiem, i wyniesienie poziomu budynku dość wysoko (ławy wys. 40 cm + 9 warstw bloczka betonowego). Piachu do zasypania 500 ton. Izolacje - podobnie jak Ty... Dlugość fundamentow 106 mb. Kosztowało mnie to prawie 28 tys, mimo, że wywalczyłem naprawdę super ceny za materiału (np. B20 za 213 zł brutto za 1m3 + 10 zł brutto za dodatek hydrotechniczny; bloczki betonowe po 1,87 zł/szt - ponad 2250 sztuk...) U mnie same ławy kosztowały prawie tyle co cały fundament Krzychusta. No ale nie moglem wydać mniej przy takich warunkach glebowych i wodnych i takim usytuowaniu działki.

    Dlatego uważam, że jak ktoś pyta ile za fundamenty, to musi brać mnóstwo czynników pod uwagę. Bo raz przeczyta, że można zrobić za 10 tys.., źle sobie wyliczy i potem się zdziwi, że mu wyszło o 100% więcej.

    pozdrawiam
    Gerion

  14. #54

    Domyślnie

    gerion - to mnie troche pocieszyles

    Tez miales izolacje Deitermana, czy jaks podobna? I styropian XPS?
    Duzo dales za izolacje - bo ja sie ostro tragowalam bezposrednio u producenta, a styropianu sie troche naszukalam we Wrocku


    Aha - ja mialam B25
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał remx
    Ja też bedę miał duże koszty, Jestem w trakcie. Mam fundamenty w obwodzie ok 85m + ganek i taras (taras 25m2). Na pewno przekroczę 30 tys.
    no wlasnie , przegladam te niezwykle frustrujace posty typu fundament za 12000 pln i niewielke rozumiem-

    u mnie po obwodzie sciana 100 mb h 120, poza tym plyta fundamentowa o pow 220 i grubosci 25 cm, sciana wylewana, poza tym deitermnann i styropian - razem zrobota kolo 30 000 pln.
    ceny - beton b25 po 172 pln, stal 1400 tona za fi12, wiec drogo czy tanio?

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał areq
    Wiecie co ...jak czytam ,że ktoś wydał na fundamenty 6000zł to mi się śmiać chce...Dziwnym trafem najczęściej Ci sami po wybudowaniu średniego domu "chwalą się" ,że wydali na dom: ..... "uuuu" ze 300tk.....

    Przyjmuje 100m2 w parterze bez ścian nośnych wewnętrznych:

    1. Zdjęcie humusu + Wykop /można ręcznie samemu ale trzeba mieć dużo czasu/ min. 500zł
    2. Deski szalunkowe ok. 400zł / przy laniu w grunt można to pominąć/
    3. Beton B-20 10*4*0,5*0,4+ok 4m3 na "wydziwnienia" =12m3 * 190 netto=2280zł
    4. Zbrojenie stal 12 i 6 na strzemionka min. 600zł w pretach min 800zł pocięte
    5. Kanoldy /czy też jak to zwią bloczki bet/ ok 900szt *2zł =1800zł min
    6. Dysperbity,papy lub folie fundamentowe,cement,piasek na zaprawę ,styropian do ocieplenia ,siatka,zaprawa,kołki montażowe = 2500zł min
    I tu mozna skończyć wyliczanie dla fundamentów /cena materiałów bez robocizny to około 8300min
    A gdzie jeszcze najtańsza nawet robocizna????? liczę 2000zł
    Dalej do poziomu zero /przyjęło się potocznie zwać fundamenty na gotowo/
    7. Zasypka piaskowa wewnątrz /sam transport/ ok.160ton piasku *12/t=1920zł
    8. Podbeton grub 10cm na warstwie ubitego piasku 100*0,1=10m3*150=1500zł
    9. Rozprowadzenie rur kanalizacyjnych 500zł

    Czyli minimum 12000zł za prace fundamentowe wykonane metodą supergospodarczą....Nie zapomnijmy jednak ,że nasz czas przy budowaniu ,też kosztuje - kosztuje dojazd /paliwo/ -w tym czasie,być moze moglibyśmy zarobić jakieś extra pieniądze?..
    Realnie można przyjąć ,iż koszt solidnego wykonania fundamentów do stanu "zero" wyniesie minimum 15000zł dla prostego parterowego domu ,bez udziwnień ,na płaskiej działce ,położonej na terenie o korzystnych warunkach gruntowo-wodnych.
    To i tak nie jest wiele ,zważywszy ,iż przyjmuje się ,że stan zero to około 10-12% kosztów wybudowania całego domu.

    popieram kolege, moim zdaniem przy domku 250m uzytkowej- fundamenty to kolo 30 000 tys

  17. #57

    Domyślnie

    O matko to teraz jak to czytam to Wam wszytskim napisze ile nasze fundamenty kosztowaly - wiec - na poczatku napisze Wam ze nie robilismy tradycyjnego fundamentu - poniewaz po badaniach gruntu okazalo sie ze fundament musi byc specjalny z powodu wysokich wod gruntowych a takze "miekkich" warstw nosnych gruntu... jak to tlumaczylo biuro przeprowadzajace adaptacje budynku.

    Wiec wymienilismy grunt pod cala powierzchnia domu na glebokosc 1 metra, zasypalismy kamieniem, na ktory zazbroilismy wielgachna plyte fundamentowa grubosci 30 centymetrow (ona spelniac bedzie funkcje stopy fundamentowej) kolejno postawilismy sciany fundamentowe (beton) no i skonczylismy na etapie chudego betonu - reszta na wiosne.

    Koszt fundamentu to 63 000 zlotych - zawiera:

    - wszytskie materialy za ktore nie placil wykonawca tylko my sami (a raczej rodzice kierujacy nasza budowa aby "nikt na tym nie zarobil")

    - transport (najdrozszy byl transport kamienia pod plyte fundamentowa 7.140zl!!!!! )
    - drenaz (okolo 700 zl)
    - kierownik budowy (750 zl)
    - wytyczenie budynku przez geodete (500zl)
    - no i oczywiscie robocizna (czyli praca naszej dzielnej ekipy w tym roboty ziemne)- tu juz lacznie z piwem dla robotnikow! (12.500 zl)



    suma sumarum - nazbieralo sie tego wszytskiego no nie?
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    U mnie prawie 18 tys. zł za fundament o wymiarach ok. 10x10 m, wys. 1,5 m, z wieńcem. Szczegóły w moim dzienniku. Dodam tylko, że stal kupowałem najdrożej jak tylko się dało bo chciałem uciec przed "unijnym" VAT-em, i wyszedłem na tym jak Zabłocki na mydle. Bo stal i tak przez rok leżała i czekała, a jak bym ją kupił tuż przed rozpoczęciem budowy - byłbym jakieś 1500 zł do przodu. Niestety - za głupotę i słuchanie "dobrych rad" trzeba płacić

  19. #59

    Domyślnie

    a jak sie klasowały ceny za fundament w 2006r. ?

    wycišgam wštek

  20. #60

    Domyślnie

    witam
    ja obecnie będe płacił za fundamenty 7000 zł
    w tym mam szałowanie,zbrojenie , betonowanie ,murowanie z bloczków , ocieplenie fundamentów wraz z izolacją
    dom parterowy to i fundament jest duży 18,6x9 taki jest dom
    Już mieszkam w Gostyni ( okolice Mikołowa , Wyr , Orzesze )

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony