dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 108 z 108
  1. #101

    Domyślnie

    Nie wyobrażam sobie czegoś takiego nawet. Mi podobają się domy do których wchodzi się po płaskim (bez schodów).
    2m nad poziom gruntu? masz może jakieś fotki? Jeżeli sostało to obsypane ziemią i wygląda jakby dom stał na kopczyku to porażka. No chyba że wielka działka i jakoś te 2m zginęło...

  2. #102

    Domyślnie

    tez chetnie zobacze jak taki podwyzszonu dom wyglada
    u nas w projekcie jest 45 cm pow poziomu gruntu, a zrobimy co najmniej 75 cm
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  3. #103

    Domyślnie

    Witam wszystkich Nie wiem czy piszę w odpowiednim temacie ale mam nadzieję,że jednak znajdzie się ktoś,kto mi coś podpowie. Zamierzam rozpocząć wykop fundamentów latem 2016 ale jestem trochę niespokojna jeśli chodzi o koszt. I chciałabym się orientacyjnie zapytać na jakie koszta mam się przygotować. Bo już się przekonałam że jest dużo naciągaczy którzy chcieliby podwójną stawkę za wszystko. A niestety jak widzą kobiętę to myślą,że się nie zna to uda się naciągnąć. Chcę wybudować dom z tego projektu http://extradom.pl/projekt-domu-wisnicz-dm-6292-KRF1204. Będzie wykonany betonowy strop zamiast drewnianego. Rozmawiałam z jednym facetem to mi powiedział,że około 30 tyś za same fundamenty i chciałam się zorientować tak dla własnego spokoju. Może ktos się bardziej orientuje? Chodzi mi o wykopanie i zalanie.

  4. #104

    Domyślnie

    agnieszka9_0 orientacyjnie to 30 tys. za same fundamenty to jest kosmos jeśli jest to cena za samą robociznę.
    No chyba że w te 30 tys. wchodzi wszystko tj. koparka, geodeta, szalunki, beton i stal na ławy fundamentowe, bloczki betonowe do ścian fundamentowych, cement, piach, zasypanie i zagęszczanie pod chudziaka, hydroizolacja i termoizolacja fundamentów no i wreszcie praca Panów murarzy. To wtedy można uznać orientacyjnie że byłoby ok dla Ciebie (nie znając szczegółów projektu i warunków gruntowo-wodnych twojej działki).

  5. #105

    Domyślnie

    z tego co on mi mówił to wychodziło,że ławy szalunki i beton. Bo jeśli chodzi o robociznę to polecał mi typowych panów z pod sklepu,że taniej wyjdzie ale co mi z tego jak pózniej byłoby coś nie tak i trzeba byłoby poprawiać po nich. Teraz trochę się boję,bo jak mi tak każdy będzie chciał pomóc i wykonać robotę to kolorowo nie będzie

  6. #106

    Domyślnie

    Dowiedz się za co konkretnie ta cena. Czy robocizna, materiał, koparka i to co napisałem wcześniej to wtedy będzie można ocenić czy jest ok. Bo z tego co napisałaś w drugim poście wynika że tylko materiał ale też nie wiadomo jaki konkretnie.
    Jeśli kompletnie nie wiesz o co kaman i liczysz że ktoś Ci pomoże to się mylisz. Budowa jest jak wojna a ekipy "fachowcuf" tylko czekają na takie łatwe golenie klienta. Dobrą radę Ci dam jeśli nie znasz się na budowie albo nie masz czasu to poszukaj firmy która Ci wybuduje stan surowy albo jakiś etap (np. fundamenty), spisz umowę dokładną z cenami, co za co i ile. Skonsultuj wcześniej umowę ze swoim kierownikiem budowy, który musi być niezależny od ekipy, która będzie budować i wtedy dopiero podpisuj umowę.
    Wbrew pozorom budowa przez firmę nie musi być droższa od budowy pana mietka murarza z wieloletnim doświadczeniem. Bo porządne firmy mają swój sprzęt (np. szalunki systemowe, stemple, koparkę, zagęszczarkę czy najważniejsze urządzenie na budowie niwelator itd) i nie musisz wtedy latać, tracić czas, paliwo na szukanie oddzielnych podwykonawców. Porządnym firmom zależy na bardzo dobrej opinii wśród klientów przez co stawiają po 5 domów w sezonie. A pan miecio z pomocnikiem postawi jeden i też jest zadowolony tylko że konsekwencje ponosi później inwestor. Bo chudziak krzywo wylany, bo ściany krzywe i koszty rosną na tynkach i podłogach itd.
    Ale i tak podstawa to solidny kierownik budowy, który trochę kosztuje ale jest na każdym etapie budowy, jeśli nie co tydzień i umie opierd... porządnie.

  7. #107

    Domyślnie

    agnieszka9_0,

    Bolek1 ma rację, niestety. Pan spod sklepu do pomocy potrzebny jest jeden, żeby coś podać czy przytrzymać, a dwóch musi być sensownych i już pracujących razem. I w wielu sytuacjach to jest absolutne minimum, żeby praca szła szybko i było tanio. Z panem Mietkiem spod sklepu jest ten problem, że lubi dostawać dniówki, a jak już dostanie, to już następnego dnia nie przyjdzie, bo na piwko już ma.
    Z firmami trzeba rozmawiać wcześniej, jeśli ktoś ma robić całość, bo mają swoje terminy. Tak na szybko, możesz znaleźć kogoś konkretnego do małej pracy na dwa dni, na dłużej nie ma szans, bo ludzie też mają własną pracę. Osoba sensowna na budowie, to jest ciężar z głowy. Sama wszystko przemyśli wcześniej, dobrze pomierzy i nie da nic zepsuć. Robota idzie i wtedy widać, że chłopaki spod budki, wcale nie są tańsi.

    Co do oszczędności, osobiście uważam, że powinno się robić wszystko szybko, solidnie i dokładnie, nie żal 5 minut na dodatkowy pomiar, nie żal czasu na szalunki systemowe, ani pieniędzy na chudziak czy badanie gruntu, bo poprawki kosztują dużo więcej. Nie zrobi się solidnych wykopów czy odkrywki, nie zaszaluje sensownie, to potem już się nie chce pilnować grubości otuliny, wysokości czy szerokości ścian, bo i tak jest już jeden wielki syf.
    Ostatnio edytowane przez MiśYogi ; 03-10-2015 o 07:07

  8. #108

    Domyślnie

    ile placicie za fundamenty pod koniec 2015 roku?

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony