dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 60
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1194
  1. #1041

    Domyślnie

    projekt garaż rozpoczęty. mały foto update

    Zagęściłem skoczkiem to co leżało od jesieni czyli wybrany humus, wrzucony piach, kawałki granitu z gabionowego ogrodzenia, wyrównane żwirem, wyrównane piachem.


    Wrzucone resztki zbrojenia + podziękowania dla rahfi'ego za brakujące pręty. Gęsto nie jest, ale to tylko pod auto. Na zbrojeniu przywiązane rurki i z całym zrojeniem poziomowane.



    Nie miałem wibratora to zrobiłem to czego się nie robi czyli dolaliśmy do betonu wody "żeby był rzadszy"
    Grubość wyszła 7-15cm. W sumie dopiero betonem robiłem spadek i już entuzjazm do precyzyjnej budowlanki dawno się wypalił



    Wstępnie miałem pomysł zrobienia polbruku zarówno przed jak i w samym garażu. Nawet zalałem już na jesieni koty w fundamentach punktowych, ale jakość samorobionego betonu pozostawiała sporo do życzenia. Dlatego zdecydowałem się zalać płytę i obsadzić kotwy na nowo.
    Betonu zamówiłem oczywiście z górką i o dziwo zostało gruba ponad pół metra. Wylaliśmy do bigbaga i zabrałem się za skuwanie wylanych jesienią progów pod bramą i furtką z tego samego lipnego, samorobionego betonu. Towaru było na tyle dużo, że "wzmocniłem" grunt w okolicach progu


    Aktualnie stawia się już konstrukcja.



    Od środka pójdzie OSB, na elewacji jakaś deska, na dachu blacha na rąbek ze spadkiem 5% zasłoniętym ścianką attykową.

    c.d.n.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #1042

    Domyślnie

    Lubię tu zaglądać, zawsze jest coś ekstra! Wykonanie łóżka super, a ta szafa i wnęka rewelacja! Garaż rośnie sprawnie, ciekawe jak wygląda obecnie
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  3. #1043

    Domyślnie

    Ciekawie to wyglada
    Wiosna ruszyła widzę w dziennikach ruch

  4. #1044
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nathalja

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Nisko
    Kod pocztowy
    37-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Piekny domek.
    Mamy pytanie odnosnie tych plytek na scieżce ? jaka nazwa, gdzie kupione? Czy nie ma problemu z czyszczeniem tej scieżki (zwirku )... ?

  5. #1045

    Domyślnie

    Cytat Napisał nathalja Zobacz post
    Piekny domek.
    Mamy pytanie odnosnie tych plytek na scieżce ? jaka nazwa, gdzie kupione? Czy nie ma problemu z czyszczeniem tej scieżki (zwirku )... ?
    Płytki kupiłem w Brico 2 gatunek około 40pln/m2. To sa płytki tzw samonośne 2cm grubości. Na początku położyłem ja na równo ze żwirem czyli były lekko zaspane po bokach i wtedy kamyki "nosiło" się na płytki. Potem zdjąłem płytki, wyrównałem żwir i położyłem ja z powrotem i teraz jest ok. Nawet jak wpadnie jakiś kamyk gdy dzieciaki biegają po żwirze to można go kopnąć przechodząc i wraca na swoje miejsce

    Dawno mnie nie było... no ale zrobie mały update.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  6. #1046

    Domyślnie

    Co sie dzieje na moim poligonie? niewiele. Tzn dużo robię ale niewiele widać Teraz jestem głównie ogrodnikiem hehe
    Projekt garaż poszedł w odstawkę, bo żona podniosła prio dla tarasu na wysoki poziom

    Kupiłem sobie 4 wierzby hakuro nishiki jeszcze w zeszłym roku. Wymyśliłem sobie,że ładnie wyglądałyby gdyby ich kulista korona była powyżej poziomu ogrodzenia. Okazały się jednak za niskie. Tu pojawił się pomysł na posadzenie ich w donicach, ale te okazały się bardzo drogie. No to znów czas na DIY

    Zrobiłem formę i wylałem 4 donice z betonu. Kupiłem gotową zaprawę do murowania. Nie wybrałem zaprawy "posadzka" bo nie chciałem grubego kruszywa. Powierzchnia miała być gładka i dlatego zewnętrzne płyty formy są z płyty laminowanej. Nie miałem zagęszczarki, a to kwestia istotna. Wibrowałem przykładając wiertarkę udarową bez wiertła. Wymiary to 55x55x45c. Na jedną wchodziło 75kg zaprawy (3 worki). Pierwsza mi pękła przy zdejmowaniu wewnętrznej formy i następne zbroiłem resztkami wyprostowanych strzemion, a i tak pojawiły sie pęknięcia. Muszę z nimi żyć
    Czas na fotki...






    Pozadzona jeszcze trawka Red Baron, która może kiedyś będzie wyglądać tak:
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #1047

    Domyślnie

    Przyjechał świerk skandynawski na elewację garażu (klasa C - 28pln/m2) i podłogę tarasu (klasa AB - 64pln/m2).



    Nad tarasem pojawiła się konstrukcja nośna dla zadaszenia. Drewno kupowane surowe już jakiś czas temu razem z tym na płot pod winorośl i garaż. Zabezpieczone altaxinem i na wierzch impregnat Sadolin do drewna ogrodowego
    Pierwotnie planowałem panele trapezowe z poliwęglanu, ale na moich niecałych 25m2 wraz z listwą łączącą panele ze ścianą domu to ponad 2tyś... Chyba jednak postawię na coś ala poziome rolety rzymskie DIY naturalnie




    Tutaj widzicie impregnację zanurzeniową Altaxin-em. Folię kupiłem w LM (1mb tunelu foliowego)



    Lekko przetarłem papierem 200 na szlifierce oscylacyjnej po stronie wierzchniej i w ruch poszedł olej Remmers Pflege Ol. Kolor platynowy czyli płacimy extra, bo droższy od gamy klasycznej. Dodatkowo zwiększona dawka pigmentu - juz nieodpłatnie Widzicie spodnią stronę deski i 1 warstwę oleju.
    Planuję zaolejować deski 1 warstwę, położyć na taras i potem drugą warstwę na już zmontowaną całość. głównie ze względu na fakt, że przy wkrętach często narusza sie powierzchnia deski i widać białe drewno (niezabezpieczone).



    Podoba mi się to grube ryflowanie od spodu i pewnie układałbym tą stroną do wierzchu, ale deski są sortowane po wierzchniej stronie, czyli przy klasie AB od spodu tych niedoskonałości jest już trochę.

    Deski będą dla utrudnienia układane na skos Tu widać deski nie olejowane i ta krótsza olejowana już dwukrotnie. Zielsko, które widać zostało już opsikane wcześniej jakimś siuwaxem i usunięte.

    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #1048

    Domyślnie

    Teraz mi się przypomniało, że nie wrzucałem wcześniej fotek z budowy stelażu tarasu... No to cofnijmy się w czasie o rok










    Podkładki wykonane przy wspólpracy z firmą Era BlueConnect


    Bonusowo jeszcze focia moich wierzb w donicach. Wiem, że podniecam się jak młodzi rodzice swoim dzieckiem, ale taki mam teraz ogrodniczy hype

    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #1049
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Fajne te donice wyszly. Sam mam podobne w planach a dodawlaes jakies wlokna do zaprawy? Ja juz mam nawet kupione, wydaje mi sie ze to zastapi tradycyjne zbrojenie i nie bedzie rys.
    BTW jaki masz przekroj legarów pod taras?

  10. #1050
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Robiłem ostatnio płot z paneli - sama podmurówka. była robiona z betonu zbrojonego włóknami i przy długości 2,5 to to słabe trochę.
    Może przy mniejszych odcinkach jak donica to lepiej wytrzymuje naprężenia.

  11. #1051

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Fajne te donice wyszly. Sam mam podobne w planach a dodawlaes jakies wlokna do zaprawy? Ja juz mam nawet kupione, wydaje mi sie ze to zastapi tradycyjne zbrojenie i nie bedzie rys.
    BTW jaki masz przekroj legarów pod taras?
    Włókien nie dawałem. Tylko resztki zbrojenia jakie miałem. Do każdej następnej wrzucałem więcej. Przy ostatniej wpadłem na to że resztki koszy gabionowych są idealne do tego...

    Legary chyba 5x15 jeśli dobrze pamiętam.

  12. #1052
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    donice super pomysl i wykonanie
    trzymam kciuki za dalsze prace nad tarasem

    Daniel dobrze kojarzę, że ty masz takie okrągłę/owalne umywalki nablatowe w łazience? jesteś zadowolony czy ciężko utrzymać czysty blat w tych rowkach?

  13. #1053
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Teraz mi się przypomniało, że nie wrzucałem wcześniej fotek z budowy stelażu tarasu... No to cofnijmy się w czasie o rok



    Podkładki wykonane przy wspólpracy z firmą Era BlueConnect


    Bonusowo jeszcze focia moich wierzb w donicach. Wiem, że podniecam się jak młodzi rodzice swoim dzieckiem, ale taki mam teraz ogrodniczy hype
    ciężko wyrazić słowami jak zajebiście to wygląda - oczywiście mając na uwadze jeszcze samorobione to już w ogóle wypas.

    Daniel jak głęboko dawałeś fundament pod taras? (przy opasce rozumiem po prostu wywaliłeś dziurę w styro? czy jakiś tam myk robiłeś z ociepleniem

  14. #1054

    Domyślnie

    czy zadaszenie tarasu jest mocowane do budynku? jak nie to czy konstrukcja jest stabilna i nie potrzebuje zastrzałów?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  15. #1055

    Domyślnie

    Cytat Napisał chilli banana Zobacz post
    donice super pomysl i wykonanie
    trzymam kciuki za dalsze prace nad tarasem

    Daniel dobrze kojarzę, że ty masz takie okrągłę/owalne umywalki nablatowe w łazience? jesteś zadowolony czy ciężko utrzymać czysty blat w tych rowkach?
    Z umywalek jestem zadowolony. Wcześniej w mieszkaniu miałem taką wpuszczana w blat z otworem na baterię i wtedy chlapalo się za umywalkę. Przy tych bateriach podtynkowy u woda leci na środek umywalki i jest dobrze. Trzeba też pamiętać że te moje są wyjątkowo małe - kwadrat 42cm.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  16. #1056

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcko Zobacz post
    ciężko wyrazić słowami jak zajebiście to wygląda - oczywiście mając na uwadze jeszcze samorobione to już w ogóle wypas.

    Daniel jak głęboko dawałeś fundament pod taras? (przy opasce rozumiem po prostu wywaliłeś dziurę w styro? czy jakiś tam myk robiłeś z ociepleniem
    Dzieki. Fundament chyba robiłem ok 70cm. Przy opasce wiercilem w styro.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  17. #1057

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    czy zadaszenie tarasu jest mocowane do budynku? jak nie to czy konstrukcja jest stabilna i nie potrzebuje zastrzałów?
    Hektor, konstrukcja jest mocowana do budynku prętami gwintowanymi. Bardziej dla ustabilizowania, bo za sztywność będą odpowiadały linki stalowe naciągane śrubami rzymskimi.
    Pokażę jak już zrobię.
    Tu wspomniane pręty stabilizujące.




    eszcze kilka fotek z montażu tarasu.



    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  18. #1058
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Z umywalek jestem zadowolony. Wcześniej w mieszkaniu miałem taką wpuszczana w blat z otworem na baterię i wtedy chlapalo się za umywalkę. Przy tych bateriach podtynkowy u woda leci na środek umywalki i jest dobrze. Trzeba też pamiętać że te moje są wyjątkowo małe - kwadrat 42cm.
    dzięki za odp
    aż się cofnęłam, żeby poszukać fotki u ciebie w dzienniku, bo wydawało mi się, że masz takie misy okrągłe
    a jaką masz długość blatu?

  19. #1059

    Domyślnie

    Blat mam na dwóch szafkach 80tkach czyli musi mieć 160cm
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  20. #1060
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    kurczę, dobrze to wygląda, u nas będzie max. 120cm (pierwotnie miał być 1 zlew)

Strona 53 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony