dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1194

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxiking

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    @maxiking - Moim zdaniem z takim budżetem bez problemu wybudujesz dom samemu. Lekko nie będzie... ale da się! Jeszcze na waciki zostanie
    Jak przeczytasz mój wątek to znajdziesz info jakiego projektu trzeba szukać, żeby był tani w budowie.
    :
    A co sądzisz konkretnie o moim projekcie do którego podałem link w pytaniu ? Trudny ? Jak to według Ciebie wygląda bo masz sporo doświadczenia w takim samorobieniu po zakończonej budowie ? Podjąłbyś się takiego domku ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxiking Zobacz post
    A co sądzisz konkretnie o moim projekcie do którego podałem link w pytaniu ? Trudny ? Jak to według Ciebie wygląda bo masz sporo doświadczenia w takim samorobieniu po zakończonej budowie ? Podjąłbyś się takiego domku ?
    Dom nieduży i dość prosty w budowie, bo bez wykuszy, podcieni itp. Na pewno dach dwuspadowy byłby łatwiejszy. Przy chęci wykorzystania poddasza odpadają wiązary. Więźba dachu czterospadowego nie będzie łatwa dla samoroba.
    Niewiele ścian nośnych to i fundament tańszy. Przy takim zwartym planie kwadratu łatwiej dogrzewać kominkiem z grawitacyjnym DGP jeśli miałbyś taki plan. Musiałby byc posadowiony w centralnej części domu.

    Kuchnia jest trochę oddalona od "kotłowni" czyli bez cyrkulacji trochę będzie trzeba poczekać na ciepłą wodę.

    Podoba mi się rozkład. Wydaje się być funkcjonalny. Chociaż sypialnie są na planie dość długich prostokątów. Może być trochę kłopot z ustawnością i tzw efekt "wagonu".
    Minusem moim zdaniem jest jednostanowiskowy garaż. W projektach jest tendencja do ograniczania powierzchni na tzw graciarnie, bo każdy w to miejsce woli mieć powierzchnie użytkowe. Skutkuje to trzymaniem gratów w garażu. Jak widuję domy sąsiadów z garażem jednostanowiskowym to auto prawie zawsze parkowane jest przed garażem. Przy dwustanowiskowym zdarza się, że oba stoją stoją przed, ale szansa jest większa

    Mam nadzieję, że u mnie będzie lepiej z powodu sporej przestrzeni na strychu.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxiking

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Dom nieduży i dość prosty w budowie, bo bez wykuszy, podcieni itp. Na pewno dach dwuspadowy byłby łatwiejszy. Przy chęci wykorzystania poddasza odpadają wiązary. Więźba dachu czterospadowego nie będzie łatwa dla samoroba.
    Niewiele ścian nośnych to i fundament tańszy. Przy takim zwartym planie kwadratu łatwiej dogrzewać kominkiem z grawitacyjnym DGP jeśli miałbyś taki plan. Musiałby byc posadowiony w centralnej części domu.

    Kuchnia jest trochę oddalona od "kotłowni" czyli bez cyrkulacji trochę będzie trzeba poczekać na ciepłą wodę.

    Podoba mi się rozkład. Wydaje się być funkcjonalny. Chociaż sypialnie są na planie dość długich prostokątów. Może być trochę kłopot z ustawnością i tzw efekt "wagonu".
    Minusem moim zdaniem jest jednostanowiskowy garaż. W projektach jest tendencja do ograniczania powierzchni na tzw graciarnie, bo każdy w to miejsce woli mieć powierzchnie użytkowe. Skutkuje to trzymaniem gratów w garażu. Jak widuję domy sąsiadów z garażem jednostanowiskowym to auto prawie zawsze parkowane jest przed garażem. Przy dwustanowiskowym zdarza się, że oba stoją stoją przed, ale szansa jest większa

    Mam nadzieję, że u mnie będzie lepiej z powodu sporej przestrzeni na strychu.
    Dzięki za pomysł z kominkiem. Zawsze chciałem mieć taki prawdziwy na zimowe wieczory a gdyby jeszcze w zimne dni wiosenne i jesienne można było nim dogrzać dom to byłoby super . Jakie rozwiązanie jeszcze proponujesz dla takiego domu oprócz tego kominka ? Gaz odpada ponieważ gazu nie będzie wcale.
    Z tych dwóch sypialni na dole będzie jedna duża zrobiona i część pomieszczenia która zostanie będzie przedzielona prostopadle na pół, połowa będzie dostępna z garażu na jakiś mały stół i narzędzia a druga połowa będzie przynależeć do sypialni jako mała garderoba. Na razie to tylko plan dlatego dziele się swoimi pomysłami, żeby zobaczyć czy dobrze planuje. W garażu myśle zrobić jeszcze kanał z którego jeżeli nie będę korzystał będę mógł upchać trochę rzeczy i może też zabuduje miejsce pod schodami na jakieś odkurzacze i inne tego typu rzeczy. Tym sposobem mam nadzieje że miejsca na graty wystarczy. Poddasze będzie na 100% użytkowe , może nie na samym początku ale planuje tam dwa małe pokoiki dla przyszłych dzieci + jakąś osobną łazienke, mam nadzieje że miejsca wystarczy uwzględniając skosy dachu. Możliwe że będzie trzeba podnieść o 1 -2 pustaki powyżej stropu. Mam jeszcze pytanie gdzie byś w takim razie proponował zrobić ten kominek? A i jeżeli wiązary odpadają to trzeba normalne ściany działowe na poddaszu zrobić z silki ? Czyli już na etapie budowy dolnej części trzeba zaprojektować wygląd poddasza i wykonać stan surowy zamknięty wraz z oknami dachowymi a później wykańczać w miare możliwości ? Kurcze mam tyle pytań że mógłbym książke z nimi napisać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony