dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 60
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 1194
  1. #681
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    @Karster - a czego tu się wstydzić ? Człowiek czynu po prostu ja na osiedlu też pewnie dziwnie wyglądam jak wracam z tobołkami z budowy typu wiertarka, wkrętarka itp - a wszyscy odświętnie ubrani a ja jak robol nie pasujący do bogatego klimatu osiedla hehe

    @Daniel przepraszam że odkupiłem te pustaki a tak serio to ostatnie domy na naszej ulicy ponoć jeszcze mają trochę gazobetonu - wiem bo dobierałem u nich 12 stki (tych już nie ma) może jeszcze komuś zostało ?

    Co do garażu - poniżej:

    Garaż do trzech stanowisk postojowych w zabudowie jednorodzinnej można postawić:

    4 m od granicy z sąsiednią działką, gdy garaż jest zwrócony ku niej ścianą z oknem lub drzwiami;
    3 m od granicy, gdy nie ma otworów w tej ścianie;
    co najmniej 1,5 m od granicy lub w jej linii, gdy pozwalają na to przepisy lokalne albo działka jest węższa niż 16 m, albo planowany garaż ma być krótszy niż 5,5 m i niższy niż 3 m;
    w granicy działki, gdy będzie przylegał całą powierzchnią ściany do istniejącego lub projektowanego budynku na sąsiedniej działce (musi być wydane ostateczne pozwolenie na jego budowę) i w pasie 3 m od granicy nie będzie dłuższy ani wyższy od tego budynku (ten sąsiedni budynek nie musi być garażem).


    Ten ostatni ustęp z mojej perspektywy jest dość kłopotliwy, obawiam się żeby sąsiad z działki obok nie walnął mi 1,5 m od granicy 3 metrowej ściany - bo jeśli tak to zrobi w mojej sytuacji zasłoni mi całego fixa od jadalni a tego bym nie chciał Pytanie jak to interpretować ? w PZP nie ma nic na ten temat chyba a mimo tego jeden z sąsiadów na bank ma przybudowany garaż wolnostojący na odległości 1,5 m od granicy....

  2. #682

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    @Karster - a czego tu się wstydzić ? Człowiek czynu po prostu ja na osiedlu też pewnie dziwnie wyglądam jak wracam z tobołkami z budowy typu wiertarka, wkrętarka itp - a wszyscy odświętnie ubrani a ja jak robol nie pasujący do bogatego klimatu osiedla hehe

    @Daniel przepraszam że odkupiłem te pustaki a tak serio to ostatnie domy na naszej ulicy ponoć jeszcze mają trochę gazobetonu - wiem bo dobierałem u nich 12 stki (tych już nie ma) może jeszcze komuś zostało ?

    Co do garażu - poniżej:

    Garaż do trzech stanowisk postojowych w zabudowie jednorodzinnej można postawić:

    4 m od granicy z sąsiednią działką, gdy garaż jest zwrócony ku niej ścianą z oknem lub drzwiami;
    3 m od granicy, gdy nie ma otworów w tej ścianie;
    co najmniej 1,5 m od granicy lub w jej linii, gdy pozwalają na to przepisy lokalne albo działka jest węższa niż 16 m, albo planowany garaż ma być krótszy niż 5,5 m i niższy niż 3 m;
    w granicy działki, gdy będzie przylegał całą powierzchnią ściany do istniejącego lub projektowanego budynku na sąsiedniej działce (musi być wydane ostateczne pozwolenie na jego budowę) i w pasie 3 m od granicy nie będzie dłuższy ani wyższy od tego budynku (ten sąsiedni budynek nie musi być garażem).


    Ten ostatni ustęp z mojej perspektywy jest dość kłopotliwy, obawiam się żeby sąsiad z działki obok nie walnął mi 1,5 m od granicy 3 metrowej ściany - bo jeśli tak to zrobi w mojej sytuacji zasłoni mi całego fixa od jadalni a tego bym nie chciał Pytanie jak to interpretować ? w PZP nie ma nic na ten temat chyba a mimo tego jeden z sąsiadów na bank ma przybudowany garaż wolnostojący na odległości 1,5 m od granicy....
    Nic Ci Sasiad nie wybuduje . Dalej to trzymają odległości. Żeby mógł postawić coś 1.5m od granicy, Ty musiałbyś być oddalony o 4.5m a piszesz że masz 3m...
    Wiem bo tak postawiłem budynek gosp....

  3. #683

    Domyślnie

    Bardzo lubię pracę z drewnem i raczej zostanę przy konstrukcji drewnianej. Tym barziej, że będzie taki jak chcę - prosta bryła z jednospadowym dachem i ściankami attykowymi. W przypadku blaszaka, może i taniej, ale z góry narzucony kształt i wymiary, a ja muszę mieć 5.9m

    PS. Sprzedałem dzisiaj mieszkanie, ale zobowiązałem się do wyprowadzki przed świętami
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #684
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    gratulacje Daniel!

    to już do domu za miesiąc będziesz się wprowadzał? czy o inne święta chodzi?

  5. #685
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    A jak chcesz posadowić garaż ?

  6. #686
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Garaż w konstrukcji drewnianej, dobra opcja. Ja postawiłem taki w ubiegłym sezonie. Co prawda zaszalałem - dach dwuspadowy, brama 5m i na płycie. Co mogę doradzić 10 cm styro wg mnie nie warto. Daj 5cm a dzięki temu w środku masz 10 cm więcej miejsca. Jak będziesz chał go docieplić to miedzy szkielet drewniany wrzucisz wełnę. Zapraszam do mnie, możesz sobie podejrzeć co i jak.

  7. #687
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Bardzo lubię pracę z drewnem i raczej zostanę przy konstrukcji drewnianej. Tym barziej, że będzie taki jak chcę - prosta bryła z jednospadowym dachem i ściankami attykowymi. W przypadku blaszaka, może i taniej, ale z góry narzucony kształt i wymiary, a ja muszę mieć 5.9m

    PS. Sprzedałem dzisiaj mieszkanie, ale zobowiązałem się do wyprowadzki przed świętami
    No to gratulacje.Teraz to chyba trochę będzie "spiny" by jak najszybciej zakończyć w środku ale duzo ci nie zostało więc dasz radę

  8. #688

    Domyślnie

    Cytat Napisał chilli banana Zobacz post
    gratulacje Daniel!

    to już do domu za miesiąc będziesz się wprowadzał? czy o inne święta chodzi?
    Dzięki. Tak. To TE święta, czyli mam miesiąc i tydzień. To będzie na wariackich papierach, ale co zrobić. Nie jest łatwo sprzedać mieszkanie na 4 poętrze bez windy, to sprzedałem pierwszemu klientowi bez wybrzydzania.

    @Tomek - najprawdopodobniej zrobię fundament punktowy czyli wykopię miejscowo grunt do warstwy przemarzania i zaleję betonem wraz z kotwami pod słupy i resztkami zbrojenia.

    @MMark - ja ten styro planuję dać pomiędzy szkielet, to przstrzeni bym nie zyskał.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #689
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Dzięki. Tak. To TE święta, czyli mam miesiąc i tydzień. To będzie na wariackich papierach, ale co zrobić. Nie jest łatwo sprzedać mieszkanie na 4 poętrze bez windy, to sprzedałem pierwszemu klientowi bez wybrzydzania.
    rozumiem, to pewnie będzie cię teraz mniej na forum,ale powodzenia!

  10. #690
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    A ja się zastanawiam , która opcja jest tańsza i łatwiejsza.
    Na słupach czy lekki fundament i na niego beleczki i płyta osb jako podłoga. Ściany jak przy domu kanadyjskim - podwalina i ruszt.
    Myślę o fundamencie bo od razu będzie zamknięte dojście dla gryzoni powierzchniowych pod garaż.

  11. #691

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Myślę o fundamencie bo od razu będzie zamknięte dojście dla gryzoni powierzchniowych pod garaż.
    i w razie W postawisz na tym mur
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  12. #692

    Domyślnie

    To jest garaż, to OSB na podłogę odpada zakładam podbudowę z zagęszczonego piasku, a tego podobno gryzonie nie lubią..?

    z racji określonego już terminu przeprowadzki muszę skończyć dywagacje jakie wybrać płytki czy sedes. Trzeba brać co mają w sklepie, ładować do koszyka i migiem do domu montować

    Pierwotnie nad blatem kuchennym chciałem płytę laminowaną takim samym laminatem co blat, ale wtedy tylko na zamówienie i trzeba kupić pełne wstęgi. To generuje spore koszty. No to nad blat trafiły płytki. Wycinanie otworów na gniazdka otwornicą diamentową 65mm







    Jeszcze fotka pokoju córy. Fototapeta z allegro i na drugiej ścianie szare pasy z brokatem Miałem dodawać brokatu do farby, ale uznałem, że lepiej będzie go widać gdy nałożę go wykorzystując jako nośnik klej do tapet. Dodam jeszcze, że papierowe tapety są trudne do kładzenia - rozciągają się i trudno wyciska się spod nich powietrze i nadmiar kleju. Te poprzednie były fizelinowe i te się kładło super.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  13. #693

    Domyślnie

    Gratulacje sprzedaży mieszkania i jednocześnie dużo zdrowia i samozaparcia żeby zdążyć Nabiera to charakteru
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  14. #694
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    McGyver. Wkrętarka i reszta sprzętu z nowym zastosowaniem.
    Skąd ja to znam.

  15. #695
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Daniel ale jedziesz z tematem
    fajnie ta ściana wygląda u córki - coś innego

    wrzucaj fotki, na pewno będą inspiracją

  16. #696
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Gratuluje sprzedaży, coś czuję że spłacisz wcześniej kredyt i zostaniesz z pięknym domem i kontem in plus.

    Płytki w kuchni bardzo ładne lubię takie tylko one nie do wszystkiego pasują i sam się takich boję. Pokój córki odzwierciedla psychikę nastolatek w tym wieku

    Kominek jest podłączenie wody z tego co pamiętam też panele są tynki też tak że mieszkać można śmiało a na obiady na razie będzie pizza i już.

  17. #697
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Sąsiad, jakiś wandal napisał ci na domku numer "23 " takie czasy ehh
    Ostatnio edytowane przez rafhi ; 22-02-2018 o 19:17

  18. #698

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Sąsiad, jakiś wandal napisał ci na domku numer "23 " takie czasy ehh
    Znudziło mi się tłumaczyć kurierom

    @anonim - pompa wciąż nie podłączona. Czekam na fachowców. Podłoga tylko w jednym pokoju. Tylko jeden zlew -w WC w wersji nano. Na dworze breja i trzeba parkować zajmując pas drogi. Itd..
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  19. #699
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Fronty z płyty pilsniowej czy MDF ?

  20. #700

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Fronty z płyty pilsniowej czy MDF ?
    Fronty ikeowe mam z MDF.

    Mały update. Walka ze styro zakończona. Nie było lekko i cieszę się, że mam to za sobą. Zacząłem już układać wełnę. Tam gdzie widać jakby grantulatu było więcej tzn, że biegnie jakaś rura lub jest wyższy poziom sufitu. Jak widać część ładnie zmielona z grubszymi kawałkami upchniętymi pod spód, a inna część to już "jak leci, byle skończyć"





    Powiesiłem też miskę WC. Przyznam, że to jeden z elementów wyposażenia domu przy wyborze którego spędziłem bardzo dożo czasu Nie chciałem chińskiej czy innego wynalazku by nie mieć problemu z dokupieniem deski czy zawiasów.. Na ceneo można np poczytać jak te wypaśne misy bezkołnierzowe rozchlapują wodę wkoło siebie albo przy dwójce mamy wiadomo co ochlapane lub przyrodzeniem dotyka się płytkiej misy
    Trafiłem w LM na sztukę z ekspozycji Roca GAP za 588 już z deską, tylko nie było zestawu do montażu i musiałem złożyć reklamację ok 2 tygodnie czekać na dosłanie. Teraz muszę stwierdzić, że te "magiczne" ukryte systemy montażu od spodu misy to droga przez mękę. Na foto widzę też, że jakoś chyba krzywo wisi. Musze to sprawdzić w domu. Bateria jakaś tania z allegro za 70zł - tandeta - gorsza niż najtańsze marketówki. Umywalka to Rea Pepi.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

Strona 35 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony