dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 60
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1194
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Muszę jeszcze wynająć listwę wibracyjną.
    U mnie łata wibracyjna i wibrator (który dojechał za późno) były dostarczane przez betoniarnię w cenie betonu.

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Zrobiłem opaskę przeciwwysadzinową z trzech stron
    Jak szeroką masz opaskę?

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Jak szeroką masz opaskę?
    W projekcie mam 1m pod dużym kątem, ale widzę że większość robi poziomo. Ja u siebie zrobiłem pod mniejszym kątem.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #63

    Domyślnie

    Obiecane uzupełnienie fotek. Marnej jakość po pogoda podła i słabo ostrzył.

    Pogląd na całość z punktu widokowego:


    Tu widać więcej szczegółów. Za pierwszym razem gdy kupowałem otulinę na rurki była tylko czerwona, a jak dokupywałem była już tylko ta szara W sumie i tak będzie zalane betonem. kawałek niebieskiej tylko na końcówki, które będą wystawać z płyty, żeby odróżnić.


    Rurki w końcu podwiązane. Robota prosta, ale nie tak szybka jak się wydaje:


    Przykęciłem rozdzielacz, żeby po zalaniu rurki już były w tym miejscy, w którym mają być finalnie. Po zrobieni zdjęcia musiałem go jeszcze drutami przywiązać do zbrojenia, żeby był w odpowiedniej pozycji i miejscu.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #64

    Domyślnie

    Nie pokazywałem chyba jeszcze rozkładu podłogówki. Chcąc podzielić zwój rurki 200m na 3 pętle po 66m wyszło mi 12 petli. Zakładając rozstaw co 15cm to 1 pętla pokrywa ok 10m2, a rozstaw co 10cm w łazience pokrywa ok 6,5m2. Tak też starałem się podzielić dom na sekcje. Jedna pętla na grzaną wspólną ścianę pomiędzy łazienką i WC. Z tej pętli będzie też wyjście na grzejnik, zktórego małżowina nie chciała zrezygnować, żeby było gdzie majtki wysuszyć.
    Jedyna zmiana, którą wprowadziłem to sekcje w salonie ułożyłem pionowo, aby tą najbliżej okna ułożyć początkowo w gęściejsze meandry. Ogólnie w pobliżu okien starałem się zagęścić rurki. Współną pętlę dla pomieszczenia gospodarczego i wiatrołapu ułożyłem tak, że w wiatrołapie jest 2x gęściej niż w pom. gospodarczym.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Pytanie z ciekawości( nie widziałem tego wcześniej) czemu końcówki/zakręty rurek od podłogówki masz zaniżone? mocowane do górnej i dolnej siatki?

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcko Zobacz post
    czemu końcówki/zakręty rurek od podłogówki masz zaniżone? mocowane do górnej i dolnej siatki?
    Chciałem, aby płyta była grzana na całym swoim przekroju. W jednym wątku przeczytałem o kłopotach jakie się pojawiły przy włączeniu ogrzewania i płyta była grzana mocniej z jednej strony. Rysowały się ściany. Finalnie wyszło tak, że miejscami wiązałem na przemian góra-dół, a miejscami w większości góra i tylko co jakiś czas dół.
    Człowiek się stara, kombinuje, żeby było jak najlepiej, a życie swój scenariusz pisze... u mnie górne zbrojenie jest dość rzadkie (co 28cm) i łatwo stanąć nogą i nie trafić na pręt, a na rurkę od ogrzewania. Jak widzisz zbrojenie to stajesz na siatce, ale podczas zalewania płyty jak chodzisz i nie widzisz zbrojenia to co chwila słyszałem dźwięk pękającej opaski jak noga stanęła na rurce. ehh
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #67

    Domyślnie

    Stało się. Dzisiaj w południe zakończone zostało zalewanie betonem efektów miesiąca mojej pracy.






    Nie obyło się problemów... zaczęło się od wizyty w Ramirencie (podaje nazwę bo reklama to nie będzie). Miałem odebrać zamówioną dwa dni wcześniej listwę wibracyjną. Przyjeżdżam po 7 rano i dowiaduję się, że listwa nie została oddana dzień wcześniej. WTF? Mieli mój numer telefonu i nic w tej sprawie nie zrobili. Wykonali telefon do tego co przetrzymuje listwę i za kwadrans ma ktoś przywieźć. Po 25 minutach dowiaduję się, że już jadą. Po 30, że nie przywiozą, bo im auto nie odpala. Jadę z gościem z ramirentu do tego gościa odebrać sprzęt. Z betoniarni dzwonią i mówią, że towar i pompa stoją na działce. Ładuję listwę do auta i gnam na budowę. NA krzyżówce widzę pomarańczowe światło, a gościu przede mną zdąży to ja za nim. On w ostatniej chwili hamulec w podłogę, a ja ląduje na jego haku. Wysiada gościu i mówi, że wzywamy Policję - nie ma innej opcji. Przyjechali. Ja lamentuję, że wszystko czeka itd i nich piszą co chcą byle szybko. Okazuje się, że poszkodowany jest bez dokumentów i czekamy, aż mu dowiozą. Potem jeszcze okazuje się, że nie mogę później zająć się rozbitym autem. Tylko tu i teraz laweta etc... Taki mały off topick...

    Docieram na budowę i super jest 2 obiecanych w betoniarni gości do wylania. Wytłumaczyłem ocb. Oczywiście nigdy nie robili płyty fu. Tłumaczę, że to jak strop tylko leży na glebie. Tu rurki...wylewamy... ściągamy po rurkach... zagęszczamy listwą. Widzę po oczach, że listwa im nie leży i słyszę, że oni zawsze wibratorem i ściągają po rurkach, a potem głaszczą taką deseczką na kiju. Zaczeli listwą, ale marnie to szło. Przywieźli wibrator i dalej robili po swojemu. Przyznam, że faktycznie lepiej im to szło. Wyszło na to, że wycieczka do ramirentu i cała historia z tym związana była niepotrzebna.

    Planowo miało wejść niecałe 23,5m3. Zamówiłem 24 i musiałem domówić 1,5m3. Fakt, że już po zamówieniu betonu wypoziomowałem rurki i miejscami płyta wyszła grubsza niż projektowe 20cm. Już zdążyłem zauważyć, że w 2 miejscach stoi woda. Na szczęście to garderoba i pomieszczenie gospodarcze. Może być tak, że trzeba będzie lać wylewkę samopoziomującą...

    Teraz już po sprawie. Można opijać płytę i topić smutki po rozbitym aucie. Pojadę jeszcze dzisiaj zobaczyć jak beton wiąże, ale podejrzewam, że zacieranie to dopiero jutro rano.

    Za beton miałem liczone 210/m3 i 200/h pompa. I pompa pociągnęła po kieszeni - 5h.
    Do następnego...
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Jak tak patrzę z daleka to całkiem ładnie wygląda powierzchnia płyty. Gratulacje zamkniętego etapu
    A powiedz mi jeszcze: co trzymało boki płyty? oprócz oczywiście szalunku traconego ze styro?

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Oj współczuję komplikacji Ale przynajmniej masz juz fundament pod swój dom - pocieszenie niebylejakie. Życzę powodzenia i będę trzymał kciuki aby szło już bardziej bezstresowo

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Co tam samochód, ważne że płyta jest! Gratuluję! Teraz już będzie tylko trudniej
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #71

    Domyślnie

    Dzieki.

    Marcko - burty czyli styropian pionowy jest przyklejony na wierzchu ułożonego wcześniej poziomego. 20cm w pojedyńczej warstwie z felcem. Szarpiąc mocno za burtę trzymało mocno. Musialbym użyć naprawdę dużej siły, żeby go oderwać. Lałem beton nie wzmacniając tych burt. Uznalem że spokojnie wytrzyma napor 20cm warstwy betonu.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #72

    Domyślnie

    Jak człowiek robi wszystko sam to nie zawsze pamieta o robieniu fotek. Znalazłem dzisiaj jedną podstawkę do rurek po których ściągałem beton. Tzn tej nie użyłem. Rurki się wyciąga, a te podstawki zostają. Pomyśł zaczerpnięty z forum.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  13. #73

    Domyślnie

    Dzisiaj rano pojechałem na budowę przed 7 rano z myślą, że będę zacierał, ale już było na to za późno. Podrównałem tylko jakieś wystające miejscami nierówności i oczyściłem też trudno dostępne miejsca. Jak beton finalnie zwiąże to byłoby to bardzo pracochłonne. Wyciągnąłem też styropian, który wsadziłem w miejscu brodzika i wydłubałem jeszcze beton z jego okolic.

    Są tam dwa odpływy - dla brodzika i graniczącego z nim WC. Te niebieskie rurki, które wystają z płyty na foto to wyprowadzenie do jednej z pętli ogrzewania, które będzie we wspólnej ścianie łazienki i WC.

    Potem zabrałem się za wiązanie zbrojenia na nadproża i wieniec, które będą zalewane jednocześnie. Powiązałem w sumie większość nadproży i połowę wieńca. Zostało mi jedno nadproże nad oknem tarasowym 4,5m zbrojone 4 petami fi16 i na górze dwoma fi10. Nie wziągnąłbym go sam na górę i najprawdopodobniej zwiążę je już na górze w szalunku.
    Na foto nadproża.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  14. #74

    Domyślnie

    Sama płyta w miejscu gdzie pomocniki robili listwą ma zagłębienie. Wyszło po podlewaniu płyty. Pewnie nie obejdzie się bez nadlania tam czegoś - jakaś wylewka samopoziomująca czy coś. No ale tym będę się martwił już później.


    Teraz czas na ściany... trzeba zrobić rekonesans cenowy i zakupić towar. Chciałbym budować z Solbetu, bo polski. Zobaczymy jak dostanę oferty cenowe.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Teraz czas na ściany... trzeba zrobić rekonesans cenowy i zakupić towar. Chciałbym budować z Solbetu, bo polski. Zobaczymy jak dostanę oferty cenowe.
    Solbet spoko, ale jak cena będzie dobra to kup ytong - równiejszy i tym samym łatwiej się muruje, nawet mógłbyś się szarpnąć na piankę. Chociaż R&K robił na pianke solbet i też się udało
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #76

    Domyślnie

    Planowałem właśnie na piankę tytan. KLkulator online wyliczył 20 puszek na moje ściany zewnetrzne. Fakt, że ja bede murował w niskich temperaturach i musz wymyślić jaki patent na podgrzewanie puszek. Jeden gościu na allegro sprzedaje instastik niby do BK i ceramiki. Szukalem w dokumentacji instatik takiego zastosowania i nie znalazlem. Allegrowicz zapytany skąd ma takie informacje o zastosowaniu tego produktu milczy.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  17. #77

    Domyślnie

    Może kabel grzewczy pomoże.

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wiadro z ciepłą wodą do tych puszek.

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Wiadro z ciepłą wodą do tych puszek.
    dokładnie. Kupujesz tani czajnik elektryczny, albo bierzesz z domu i wiadro pół na pół zimna/ciepła i ogień, ja tak zimą nawet robiłem i pianka wylatywała elegancko.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #80
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Gratuluję postępów! Mam nadzieję, że nie poniosłeś dużych szkód w kolizji.

    Nie bałeś się, że szalunek z samego styropianu bez dodatkowych wzmocnień nie wytrzyma wylewania (czasem operatorom sztetera się spieszy i pompują beton z maksymalną wydajnością)?
    Kleiłem podobnie jak Ty "burty płyty"

    ale bałem się, że nie wytrzyma, więc zrobiłem dodatkowe deskowanie


    Z kontekstu wynika, że zabierasz się niedługo za murowanie ścian. Na jakim etapie zamierzasz zakończyć budowę przed zimą?

Strona 4 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony