dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 60
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1194
  1. #981

    Domyślnie

    Blacha na rąbek prezentuje się wyśmienicie. Chylę czoła dla wykonawcy

  2. #982

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Ten domek jest ślicznie minimalistyczny.

    BTW. na obu ścianach szczytowych, na samej górze są jakieś takie dwie czujki - co to jest?
    Dziękuję.
    To są sygnalizatory alarmu - kiedyś uruchomię

    Obiecane wczoraj fotki:
    Słupki wzmacniające przyszłe gabiony. Przy szerokości gabionu 50cm nie są wymagane, ale u mnie będzie 30cm.


    Tu zalewanie fundamentów furtki i finalny efekt, po zdjęciu szalunku.



    Wylana i zatarta już wierzchnia warstwa.
    Zamiast zwykłego żwiru do betonu używałem białego grysu, którego mam z naddatkiem. Chciałbym później zeszlifować, żeby wyglądało jak lastriko.


    Fotki fundamentów punktowych szkieletu garażu. Dziury wiercone wiertłem do ziemi 20cm na głębokość około 1m. Zalane kotwy PS100U




    Fotki podłej jakości, ale samorób nie ma nawet czasu poszukać jakiegoś przyzwoitego telefonu na rynku. Przy zdjęciach np Kamila to jakaś profanacja
    No ale lepszych aktualnie nie mam.

    Przedłużenie studzienki rewizyjnej odwodnienia płyty fi300. Nałożony kolejny kawałek rury karbowanej i szalunek ze ścianek 2 wiader do poziomu podbudowy.
    Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że aż tyle podniosę teren. Człowiek małej wyobraźni
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #983

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Blacha na rąbek prezentuje się wyśmienicie. Chylę czoła dla wykonawcy
    No to chyba mój numer popisowy na całej budowie. Dzięki
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #984

    Domyślnie

    Elewacja wiem drażliwy temat, na tym słońcu patrząc na pierwsze foty wyglada to trochę kiepsko
    Chociaż zdjęcia czasami bardzo przekłamują (sam dziś robiłem zdjęcie stropu i wyglada jakby były góry i doliny).

  5. #985
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Te kotwy sa problematyczne jezeli bedziesz miał garaż "samonośny" - one nie sa stabilne dla krokwi. Będziesz miał dylemat albo usztywniac w miecze cały garaż albo robic dodatkowe mocowania do gleby. Osadź sobie jedną krokiew i zobacz jak sie zachowuje i spójrz od dołu jak wygląda oparcie. Jeżeli masz przygotowaną konstrukcje uniemożliwiającą zastosowania mieczy (wysokość) to zaczyna się kombinowanie

  6. #986

    Domyślnie

    @Kamil - niestety elewacja wygląda tak jak widać na tej fotce Jednak już nie miałem sił i tak zostawiłem. Widać to w zasadzie tylko przy słońcu padającym z boku. No i mam dodatkowe zadanie sprawić, aby otoczenie domu odwracało uwagę od niedociągnięć elewacji Dla przeciwwagi wszystko inne musi robić efekt łał

    @grend - konstrukcja garażu będzie zakotwiona do ściany domu, a sam szkielet obity od zewnątrz deską elewacyjną, a od wewnątrz płytami OSB. Wydaje mi się, że to nada konstrukcji sztywności i kotwy będą miały zadanie tylko zatrzymać konstrukcję przed wyrwaniem z gruntu.
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 22-11-2018 o 09:06
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #987

    Domyślnie

    Temat elewacji już zakończony. Domalowałem żółte akcenty na glifach. To jeszcze nie jest ostatnie słowo w temacie żółci





    Teraz słowo na temat użytej farby Chems. Konsystencja i rozprowadzanie były OK. Mam jednak zastrzeżenia do krycia. Producent nie ma dedykowanego gruntu. Zaleca użycie do pierwszej warstwy farby rozcieńczonej 10% wodą. Tak zrobiłem pierwszą ścianę i dość wyraźnie widać przebicia nakładających się na siebie zakładów. Na kolejnych ścianach pierwszej warstwy nie rozcieńczałem i jest lepiej, ale nie mogę powiedzieć "idealnie". Największy plus to cena jaką dostałem od fightera. Zapłaciłem 400pln za 30l białem i 350 za 17l szarej. Kłopotliwe było barwienie żółtej, bo to chyba najdroższe pigmenty. Do białej farby silikonowej Caparol przewiduje jedynie bladożółty kolor. Jedyna opcją było podanie podwójnej dawki pigmentu. Zapłaciłem 40zł za zabarwienie 1l żółtej farby.


    Tu jeszcze kilka fotek z prawie zakończonego projektu drzwi przesuwnych do garderoby zrobionych z drzwi starej szafy ikea pax. Została tylko kosmetyka.


    Ograniczniki z pozostałości profili alu. Na dole ledwo widoczny też ślizgacz przykręcony do jednego skrzydła, a który wchodzi w podcięcie w drugim skrzydle. Taki sam jest na ścianie. Dzięki nim skrzydła pracują w osi z górną prowadnicą.


    Skrzydła to zwykła biała płyta wiórowa z marketu z profilem pvc na krawędzi. Na te krawędzie i ograniczniki naklejone szczotki odbojowe, aby nie hałasowały.



    Na koniec jeszcze zapowiedź rozpoczętego projektu gabionów. Pierwszy złożony.


    Tu już rozpoczęty montaż na miejscu.


    Planowo ma w nie wejść ok 16 ton kamienia. Teraz wyobraźcie sobie, że każdy z tych kamieni trzeba wziąć do ręki i ułożyć w koszu płaską powierzchnią w stronę siatki, a inne do środka klinując te wcześniejsze. Część z tych 16t kamieni muszę wziąć do ręki 2 razy - w tych przypadkach, gdy nie mam blisko big-baga i muszę raz włożyć kamień do taczki, przewieźć, a potem wyjąć i włożyć kamień do kosza.
    Siedzę w tych "kamieniołomach" już kilka dni. Przy dolnych koszach trzeba się raz schylić do woa po kamień i drugi raz, żeby włożyć do kosza. Środkowy poziom koszy jest spoko bo, można operować w miarę normalnie. Przy najwyższym rzędzie trzeba się schylić do wora, potem wejść na stopień i dopiero wkładać do kosza. Też mało komfortowo.
    Na szczęście widać już w tunelu światło zwiastujące koniec projektu.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #988

    Domyślnie

    Bardzo ciekawie to wyszło z tymi żółtymi akcentami, podoba mi się Drzwi do garderoby dobrze się prezentują
    A z ogrodzeniem będziesz miał roboty jak sam piszesz. Trochę tego przerzucisz, ale efekt i zaoszczędzone pieniądze dadzą dodatkową satysfakcję
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  9. #989
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Ale z tym ogrodzeniem to juz ostro poplynales? Przegapilem czy nie bylo info na temat decyzji w tej sprawie? Oszczednosci sa warte postie nego czasu?

  10. #990
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post

    @grend - konstrukcja garażu będzie zakotwiona do ściany domu, a sam szkielet obity od zewnątrz deską elewacyjną, a od wewnątrz płytami OSB. Wydaje mi się, że to nada konstrukcji sztywności i kotwy będą miały zadanie tylko zatrzymać konstrukcję przed wyrwaniem z gruntu.
    To wtedy zero problemów

  11. #991
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @Daniellos_
    Właśnie skończyłem czytać Twój dziennik - tak jak pisałem wcześniej u siebie w dzienniku wielki szacun i wielkie dzięki za ogrom informacji, z których na pewno skorzystam.

    Ponieważ wcześniej byłem w połowie Twojego dziennika dopiero pod koniec odkryłem, masz te same drzwi wewnętrzne drewniane dla samoroba, które mam w swoim bliźniaku. Jedyna różnica to to, że ja kupiłem ościeżnice regulowane. Potwierdzam również ilość pracy jaką trzeba włożyć w ich wykończenie, średnio było 1-1,5 dnia na drzwi, jakaś masakra. Co ciekawe najwięcej problemów było/jest właśnie z regulowanymi ościeżnicami. Można zapytać czemu skoro są regulowane. Ano temu że bliźniak jest od developera, każdy otwór drzwiowy jest indywidualny wymiarowo, nie trzymają się kupy ani wysokość/szerokość ani grubość ściany. Jednym słowem jak kupiłeś drzwi mierząc jeden otwór to później przy montażu okazało się że ościeżnica w kilku przypadkach jest na styk. Ponieważ całość jest składana na zasadzie zakładów to później wszystko trzeba ze sobą kleić inaczej się rozpada z powodu za małych zakładów. Oczywiście tak się dzieję tylko w specyficznym przypadku jak u mnie, normalnie jak otwory wszystkie są takie same to nie ma z nimi większych problemów i drzwi są na 20-30 lat (u moich rodziców są identyczne już 20 lat bez śladu zużycia). Ostatnia sprawa - ja na samym początku nie wiedziałem czym wykończyć drzwi, czy olej, olejowosk czy lakier. Ponieważ sprawdziłem wszystkie trzy ostatecznie to mogę co nieco podpowiedzieć:
    - olejowane drzwi szybko ciemnieją, nie ma tego problemu przy olejowosku ani lakierze,
    - lakier wodny najmniej czuć po malowaniu (u mnie lakier premium Greenstar dwuskładnikowy),
    - zarówno olej jak i olejowosk trzeba później pielęgnować i co jakiś czas malować powtórnie (co około 3-5 lat) inaczej czuć że wysychają i szybciej łapią brud,
    - jeżeli masz lakier 2-składnikowy którego nie wykorzystałeś, to utwardzacz ma termin ważności, po jego przekroczeniu zazwyczaj utwardza gorzej lub wcale, nie ma tego problemu przy oleju/olejowosku
    - pędzle po olejowosku u mnie były praktycznie jednorazowe, pomimo że płukałem je w rozpuszczalniku to dzień dwa później i tak były twarde jak kamień i do wyrzucenia.




  12. #992

    Domyślnie

    Witam. Jak sprawuje Ci sie pompa ciepła?co to za model?jakos ciezko znalezc w internecie pompy midea.
    Pozdrawiam

  13. #993
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Ale się mnie podoba ten dom. Elewacją się nie przejmuj, są dużo gorzej zrobione a pamiętaj, że sam to robiłeś i trzeba być z tego dumnym

  14. #994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Witam. Jak sprawuje Ci sie pompa ciepła?co to za model?jakos ciezko znalezc w internecie pompy midea.
    Pozdrawiam
    Mam dokładnie tą pompę:
    https://forum.muratordom.pl/showthread.php?337069

    Jak się sprawuje? Na razie powiem tylko tyle, że przy -10*C nadal działa
    Nie jest to T-Cap i interfejs jest mocno ubogi. Nadal nie wiem jak ustawić ją w trybie grania względem temperatury z dołączonej czujki. Domyślnie pracuje względem temperatury wody powrocie górnego źródła czyli podłogówki.
    Sprzedawca dostarczył mi raptem kilka stron z user manuala. Muszę napisać bezpośrednio do przedstawicielstwa Midea i może pomogą.
    Największy minus jaki do tej pory zauważyłem to bardzo głośne załączanie i odłączanie grzałki wewnętrznej. Wykorzystywany jest do tego jakiś stycznik. W nocy jest to bardzo wyraźnie słyszalne. Pomaga zamknięcie drzwi do pomieszczenia gospodarczego i wiatrołapu. Jest ciszej, ale i tak słychać.

    @MMark - dzięki.
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 03-12-2018 o 17:36 Powód: poprawiony link
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #995

    Domyślnie

    Link nie dziala. Wiesz moze jaka cena nowej?

  16. #996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Link nie dziala. Wiesz moze jaka cena nowej?
    Poprawiłem linka.
    Nie wiem jak z cenami. Jak szukałem więcej info to dowiedziałem się jedynie, że Midea nie ma parcia na rynek PC w Polsce. Mają swoją działkę w klimatyzatorach i tyle.


    Kilka fotek moich gabionów. Pozostała tylko kosmetyka. Trzeba je też umyć, ale do tej pory był mróz. Może jutro się uda.
    No i oczywiście zostało jeszcze uzbrojenie furtki, powieszenie skrzydeł bramy, automatyka itp.





    Trochę kamieni zostało w workach. Powoli już wybieram z nich kamienie i rzucam na podjazd. Kto bogatemu zabroni robić podbudowę z marmuru
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  17. #997
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    pięknie Ci to wyszło

    Kosze do gabionów kupowałeś gdzieś lokalnie czy przez internet?
    Jakie one mają wymiary?
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  18. #998

    Domyślnie

    Kosze przyjechały ze Słowacji. kosze-gabionowe.pl - tu znajdziesz ceny i wymiary.
    Mają najniższe ceny, a jeszcze dali 5% upustu od cennika.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  19. #999

    Domyślnie

    Dorobiłem pierwszą ławeczkę. Dostanie jeszcze siedzisko z odpadów po budowie tarasu. Będą jeszcze dwie takie.


    Opróżniłem już wszystkie worki z kamieniami i widać już zewnątrz całe ogrodzenie.


    Jeszcze kilka fotek z marmurowej podbudowy. Podaję przepis: Najpierw łupek, potem grys i szczypta piachu






    Mróz chyba nie pozwoli na więcej w tym roku. Na wiosnę zagęścimy, wysypiemy cienką warstwę piasku i położymy kostkę.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  20. #1000
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zamiast piasku może suchy? zioło nie będzie rosło.

Strona 50 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony