dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 60
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1194
  1. #1021

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Po lewej najwęższa umywalka jaką znalazłem na rynku - chyba 21cm
    Podzielisz się namiarem? Będzie jedna rzecz mniej do szukania przy wykończeniówce

  2. #1022
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    fajna ta szafka, ale musiałeś się nagimnastykować
    czy te drzwiczki to sam oklejałeś?

  3. #1023

    Domyślnie

    Obadałem dzisiaj rano podłogi i ścianę kamerką termowizyjną. Nie ma co pokazywać.
    Podłoga grzana przez 7h w nocy i nie było widać wyraźnych linii ciepła zdradzających gdzie leża rurki. Może dlatego, że są dość głęboko.
    Rozkład temperatur przed 6 rano:
    Salon 22*
    Sypialnie 21*
    Grzana ściana łazienka płytki 24*
    Grzana podłoga łazienka płytki 23,5*
    Grzana podłoga kuchnia płytki 23*
    Grzana podłoga salon panele 22,5*

    Temperatury byłyby pewnie wyższe gdybym sprawdził kilka godzin później.
    Odkąd grzeję w taryfie g12w to mam odpowiadającą mi dzienną aplitudę temperatury. O 22:00 zaczyna się grzanie podłogi i nad ranem mam 21-22*. Wtedy PC już nie grzeje, a podłoga zaczyna oddawać temp i robi się coraz cieplej. Dochodzi temp generowana przez domowników, gotowanie itd i wieczorem mam 24-25*C.
    Ale ja osobiście też inaczej tą temp odczuwam. Tzn rano przy 22* chodziłbym w T-shircie, a wieczorem siedzę w koszuli i często mam ochotę sięgnąć po coś więcej. Ale może to tylko ja

    No i jak było chłodniej to rozpalałem w kominku, bo w końcu kupiłem przyzwoite drzewo - 3mp akacji (podobno 3 sezony suszona). To raptem może 5 razy rozpaliłem do teraz.
    Ostatnie dni jak świeci słońce to w salonie robi się 27*C. Taki minus dużej akumulacji. No ale wtedy jest okazja do porządnego wietrzenia. Nawet właz strychowy otwieram, żeby trochę ciepła tam uciekło. Szkoda, że nie można tego jakoś zmagazynować.
    Nie mam niestety takich gadżetów jak sterowanie PC stacją pogodową. Ogólnie moja PC ma sporo minusów. Z plusów to że nadal działa i kosztowała 5tys...

    Rachunki za prąd z ostatnich 4 miesięcy to średnio 400pln/m-c. Teraz mam już podlicznik na PC i g12w - wnioski będą po kolejnym rachunku. Ogólnie na tle innych pompiarzy rachunki wydają się wysokie. W lato płaciłem około 175pln/m-c.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #1024

    Domyślnie

    Co za PC wsadziłeś? Używkę czy Meetinga? Jaka moc? Jakie zapotrzebowanie szczytowe budynku?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  5. #1025
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Ja swój system ogrzewania zaopatrzyłem w 16 termostatów, systemy sterowania godzinowego etc.
    ..... a rzeczywistość wyglada w ten sposób że mam włączoną jedną petlę w salonie non stop, póxniej jak temperatura zaczyna spadać tzn o 1 stopień to właczam petlę w pokoju i łazience albo pale w kominku. Steruje bezpiecznikiem...

    Generalnie ja mam taką bezwładnośc cieplna że bez żadnego ogrzewania przy średniodobowej około ZERA na zewnątrz, temperatura w domu spada o 1,5stopnia na dobę. Przy właczonej petli w salonie 0,5 stopnia przez 2 dni

  6. #1026

    Domyślnie

    Mam PPC Midea 8kW. W pierwszym poście są linki i można zobaczyć więcej szczegółów. Nie robiłem OZC. Kaluklatory online wyliczają około 60kWh/m2
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #1027

    Domyślnie

    Córa zgłosiła zapotrzebowanie i w końcu się doczekała. Popełniłem proste łóżko piętrowe.

    Miałem do dyspozycji trochę kantówki 4x6, kawałek płyty wiórowej. Kupiłem wkręty, kilka formatek sklejki 6mm i gotowe. Kotwiłem bezpośrednio do ścian i drabiny. Drabina niby sztywno stała, ale przykręciłem małym kątownikiem do podłogi, bo przy dziecięcych wygłupach o wypadek nie trudno..



    Hamak tez można powiesić


    Zamontowałem też 2 lampki włączane przyskiem "nożnym" przyklejonym do ściany.
    Po raz kolejny pogratulowałem sobie wyboru silki do budowy ścian działowych, posiadającej wydrążone otwory, co pozwala puścić ze strychu dowolną instalację bez prucia ścian.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #1028
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Brawo, materiały z budowy nie poszły do pieca a dostały drugie lepsze życie, bardzo mi się podoba takie podejście, z resztą teraz takie home made meble dzieciece są mega modne. Mi żona zrobiła listę projektów, ktore mam wykonać do dziecięcych pokoi.

  9. #1029
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    chapeau bas
    bardzo mi się to łózko podoba

  10. #1030
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Muszę przyznać że zacnie się prezentuje. Dobra robota!

  11. #1031

    Domyślnie

    Danielu bardzo ładne łóżko, ale... od spodu płyta raczej nie powinna być pełna, powinny być sztachety. Bądź co bądź materac też się jednak trochę "poci".

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tern Zobacz post
    Podzielisz się namiarem? Będzie jedna rzecz mniej do szukania przy wykończeniówce
    Umywalka to Rea Pepi
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  13. #1033

    Domyślnie

    Cytat Napisał chilli banana Zobacz post
    fajna ta szafka, ale musiałeś się nagimnastykować
    czy te drzwiczki to sam oklejałeś?
    Chili powinnaś już wiedzieć, że ja wszystko SAM
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  14. #1034

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Danielu bardzo ładne łóżko, ale... od spodu płyta raczej nie powinna być pełna, powinny być sztachety. Bądź co bądź materac też się jednak trochę "poci".
    Przyznam, że o tym nie pomyślałem, ale chyba nie będzie źle. Materac ma sprężyny kieszeniowe i gąbka na szczycie jest znacznie cieńsza od tej pod spodem to myślę, że powietrze może tam dość swobodnie cyrkulować.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Umywalka to Rea Pepi
    Dzięki wielkie

    A łóżko świetne

  16. #1036

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Przyznam, że o tym nie pomyślałem, ale chyba nie będzie źle. Materac ma sprężyny kieszeniowe i gąbka na szczycie jest znacznie cieńsza od tej pod spodem to myślę, że powietrze może tam dość swobodnie cyrkulować.
    Możesz porobić parę dziur, ponawiercać, zawsze to będzie jakiś przewiew.

  17. #1037

    Domyślnie

    Stało się! Ostatnia rzecz, której brakowało w domu i jej brak bardzo raził - Szafa w wiatrołapie aka zabudowa wnęki.
    Do tej pory czyli 11 miesięcy od wprowadzenia się, zaraz od wejścia biła po oczach ściana z gołymi pustakami.
    Jeszcze na niej sobie wałki po farbie czyściłem to była deko łaciata

    Tak to wygląda z grubsza, bo w tak mały pomieszczeniu ciężko o przyzwoity kadr. Brakuje jeszcze uchwytów, bo nie dotarły.


    Fotki z procesu tworzenia:









    Koszt około 1100pln.

    Fronty szafy z wyprzedaży ikea. Formatki z płyty wiórowej wycinane w LM. Biała okleina z alle. Trochę materiałów z odzysku.
    Pod siedziskiem miały być szuflady, ale finalnie z nich zrezygnowałem. Z tak mały wiatrołapie jak mój brakuje miejsca na postawienie butów, a tam pasują idealnie i nie plączą się pod nogami. Te skrzydła są wysokie (230cm i tylko take były na wyprzedaży) dwie szuflady będą w środku, w szafie - formatki jak widać czekają.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  18. #1038
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    ale ty niesamowite rzeczy tworzysz Daniel
    znaczy zrobić można wiele jak już się na coś wpadnie, ale skąd ty te pomysły czerpiesz mnie zastanawia
    bardzo fajnie wyszły te kwadraciki - czym to jest wyłożone?

  19. #1039

    Domyślnie

    Cytat Napisał chilli banana Zobacz post
    ale ty niesamowite rzeczy tworzysz Daniel
    znaczy zrobić można wiele jak już się na coś wpadnie, ale skąd ty te pomysły czerpiesz mnie zastanawia
    bardzo fajnie wyszły te kwadraciki - czym to jest wyłożone?
    W zasadzie u mnie w domu przez większość czasu w TV leci hgtv lub domo+ i tam można zobaczyć wiele ciekawych rozwiązań i adaptować do swoich potrzeb. A jak oglądam programy z cyklu 'Wielkie projekty" to w wyobraźni już buduję kolejne domy z szalonymi rozwiązaniami architektonicznymi.

    Masz na myśli tapicerowaną wnękę? Deska, gąbka i skaj. Potem takerem przybijasz i gotowe. Jak widać na fotkach musiałem je ściskać pasami przez połączeniem w całość żeby nie było szpar.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  20. #1040
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Super robota!

Strona 52 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony