dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 60
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 1194
  1. #141

    Domyślnie

    Ok Regius, teraz wiem ocb, ale i tak nie miał nic przeciw.

    Myślę co dalej z budową. Pociągnąć szczyty do góry czy odłożyć do wiosny? Nie przewróci ich jakaś wichura przez zimę?
    Jeśli już murować to jak? Zacząć od środka i wymurować do wysokości w projekcie, a potem sznurek i do niego resztę na skosach?
    Czy może zaczynać od brzegów z kątomierzem?
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 02-11-2016 o 23:33
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #142
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    długa decha na środek do ściany z gwoździem ba górze i sznurek do boków.

  3. #143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Ok Regius, teraz wiem ocb, ale i tak nie miał nic przeciw.

    Myślę co dalej z budową. Pociągnąć szczyty do góry czy odłożyć do wiosny? Nie przewróci ich jakaś wichura przez zimę?
    ...?
    Kwestia jak masz usytuowany dom czy gdzieś jakaś naturalna zapora typu las czy więcej budynków jest.
    Widziałem zeszłej zimy w swojej okolicy właśnie szczyt na zimę został i akurat po jednej (dziwnie dużej zamieci fakt) zdjęło go ładnie większość. Myślę że to raczej skrajne przypadki ale...

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    długa decha na środek do ściany z gwoździem ba górze i sznurek do boków.
    To jest sposób chyba najrozsądniejszy z dotychczasowych.


    Kwestia jak masz usytuowany dom czy gdzieś jakaś naturalna zapora typu las czy więcej budynków jest.
    Generalnie jest to otwarta przestrzeń i lubi tam wiatr pohulać.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  5. #145
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Jak nie chcesz od razu robić dachu to nie rób szczytów. Połóż folię na wieniec dociśnij czymś i będzie git i pamietaj o przykryciu też folią parapetów! No chyba że chesz jeszcze dach robić, ale pogoda już średniawa. Ostatnio widziałem dach z wiązarów gdzie ściany szczytowe dorabiali po postawieniu wiązarów Fajna opcja bo zrobisz tak jak trzeba, a i na głowę mniej pada.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    No chyba że chesz jeszcze dach robić, ale pogoda już średniawa.
    Nie gadaj dzis byl u mnie geodeta... w tym roku do chudziaka chce dojechac (wylaczajac sam chudziak) ☺

  7. #147
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak chcesz ściany szczytowe robić i tak zostawić to lejesz wieniec po kolankowych i szczytowych w całości.
    Bez tego to nawet z dachem szczyt potrafi sie przechylić(parę lat temu czytałem na forum) jak nie jest ścianką działową podparty.

  8. #148

    Domyślnie

    Jak nie chcesz od razu robić dachu to nie rób szczytów. Połóż folię na wieniec dociśnij czymś i będzie git i pamietaj o przykryciu też folią parapetów!
    Folię na wieniec? Myślałem, że mróz czy deszcze dla betonu to pikuś. U mnie nie ma parapetów - okna do podłogi.

    Jak chcesz ściany szczytowe robić i tak zostawić to lejesz wieniec po kolankowych i szczytowych w całości.
    Bez tego to nawet z dachem szczyt potrafi sie przechylić(parę lat temu czytałem na forum) jak nie jest ścianką działową podparty.
    U mnie nie ma kolankowych. Chyba się wstrzymam z tymi szczytami. Może faktycznie najpierw zrobię dach.
    Teraz mam ściany o wysokości 3m łącznie z wieńcem. Wydaje mi się, że jak mam wylany wieniec to ściana jest nie do ruszenia. Martwiłem się tylko o szczyty, bo u mnie nieźle wieje.

    Hmm... Zaczynać dach w tym roku czy nie zaczynać... Oto jest pytanie. Nie wiem co ja ze sobą zrobię przez tyle miesięcy jak budowa stanie.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Hmm... Zaczynać dach w tym roku czy nie zaczynać... Oto jest pytanie.
    A co sie może stać gdyby przypadkiem nie udało się skończyć?
    Mój kierbud mówił mi, ze miał już budowy, na których układali beton na strop w wigilię

    Jak zaczniesz dach to moze i skończysz go jakoś w przyzwoitym czasie mając na uwadze sprzyjająca pogodę a potwm sobie ścianki działowe na piankę zrobisz (zaprawą w pianie można 'murować' od -5'C - tylko trzeba butle podgrzewać np w wiaderku wody na małej butli turystycznej z palnikiem).

    PS. Jutro u mnie koparka - zaczynam wykop no i ogólnie całą budowę zaczynam

  10. #150

    Domyślnie

    W weekend rozszalowałem wieniec. Oto kilka fotek ogólnych:




    Kilka fotek nadproży:






    Jednak takie wibrowanie jak stukanie młotkiem i dziabanie prętem dało efekt w postaci kilku miejsc, gdzie beton nie dotarł w każdy kąt. Szczególnie widać na przykładzie jednego naproża:


    Nie ma tragedii. Generalnie nadproża przenosiłyby większe obciążenia w oryginalnym projekcie, gdzie pomiędzy nimi, a wieńcem były bloczki. Ja zmieniłem oryginalny projekt. Zrezygnowałem ze stropu drewnianego i opuściłem wieniec, kładąc go bezpośrednio na nadprożach. Dzięki temu mogłem je zalać razem z wieńcem i obciążenie rozkłada się po części na wieniec, po części na nadproża.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  11. #151

    Domyślnie

    Szczyty jeszcze nie wymurowane. Poczekam z murowaniem aż postawię dach. Mogę już jednak podsumować koszt budowy ścian zewnętrznych. Przypomnę, że jest ich 116,5m2:

    Strzemiona gotowe - wieniec i nadproża 265
    Zaprawa murarska 107
    Bloczki Solbet 816szt 6610
    Zaprawa murarska w pianie - 10 puszek 300
    Pręt gwintowany 50m M6, podkładki, nakrętki 100
    Wkręty 70 czarne 10
    OSB 18mm -10szt 614
    Peszel 25m 17
    Pręt M10 - mocowanie murłaty 80
    Wkręty 70,40 czarne 20
    OSB 18mm -10szt 520
    Beton wieniec/nadproża 4m3 + pompa 1060
    Cement 24
    Łącznie: 9727 pln

    Licząc z grubsza, w moim przypadku wyszło 83,5 zł/m2 ściany zewnętrznej.

    Muszę tu jeszcze zaznaczyć, że płyty OSB planuję wykorzystać na podłogę strychu.
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 06-11-2016 o 19:12
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #152
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Dobrze to liczysz?
    116,5m2 scian
    9727 zl za calosc
    Metr mi wychodzi ponad 83zl

    Ale najważniejsze, ze sciany stoją - gratuluje i zycze dalej takich checi
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  13. #153

    Domyślnie

    Poprawione. Dzięki.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  14. #154
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Pręt M10 - mocowanie murłaty
    Z kimś to omawiałeś?

  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Z kimś to omawiałeś?
    Ustalone z KB. mocowanie M10 co 88cm. Uważasz, że za słabo?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  16. #156
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    u mnie są 16 co metr chyba

  17. #157

    Domyślnie

    Myślę, że brak okapów w moim projekcie też ma wpływ na to, że te szpilki będa przenosiły znacznie mniejsze obciążenia niż przy klasycznym dachu.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  18. #158
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar siarak
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-608
    Posty
    9

    Domyślnie

    W pierwszej kolejności:
    Witam serdecznie, kibicuję Ci od początku wątku.

    Ja zmieniłem oryginalny projekt. Zrezygnowałem ze stropu drewnianego i opuściłem wieniec, kładąc go bezpośrednio na nadprożach.
    Może pisałeś o tym wcześniej, ale mógłbyś przypomnieć o tych zmianach? Strop będzie monolit? Wysokość pomieszczeń się zmienia?

  19. #159

    Domyślnie

    Witaj w dzienniku siarak!

    Może faktycznie o tym nie pisałem. Przekrój z oryginalnego projektu gotowego:

    A tu po adaptacji ze zmianami:


    Prawy klawisz na zdjęciu > 'Pokaż obraz" aby zobaczyc w większej rozdzielczości.

    Zwiększone nachylenie dachu z 30* na 35*, usunięcie stropu drewnianego i zastosowanie wiązarów kratownicowych. Sufit z karton-gipsu podwieszany na stelażu do dolnego pasa wiązarów.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  20. #160

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    u mnie są 16 co metr chyba
    Sprawdziłem mocowanie murłaty wygląda u mnie w projekcie klasycznej więźby przed zmianami i znalazłem fi12 co 1.5m. To teraz mam szpilki fi10 2x gęściej.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

Strona 8 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony