dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 71
  1. #21

    Domyślnie

    Od kilku dni mam już wykonaną elewcję. Zamiast listwy jest kątownik z siatką. W czym ta listwa miałaby być lepsza od takiego rozwiązania?
    Cezar

  2. #22

    Domyślnie

    kurcze ja po przeczytaniu tego wewątku bym wiedział dać czy nie dać... BTW jak ocieplałem garaż to listwy nie dałem i tak się namęczyłem na dole, że jak ocieplałem dom to dałem Inna sprawa że te listwy trochę kosztują i jak piszą inni są w rozmiarach do 15cm (ja takie miałem i nie szukałem większych ale ci co szukali pisali że jest problem)

  3. #23
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Ja mam 14 cm ocieplenia i bez pytania zakładali listwy.

  4. #24

    Domyślnie

    jeszcze inni podnoszą temat liniowego mostka cieplnego na listwie i braku możliwości zaciągnięcia tynkiem od dołu
    moim zdaniem listwa pomaga wypoziomować pierwszy rząd styropianu (co można z powodzeniem zrobić też innymi metodami), ja mam ocieploną już piwnice (czyli cokół) 10cm styropianem wiec listwy nie mam zamiaru dawać

  5. #25

    Domyślnie

    no nic jutro podumam i cos się wymyśli
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    no nic jutro podumam i cos się wymyśli
    Mozna gdzies kupic listwy startowe dluzsze niz 15cm? Mam styropian 18cm i nigdzie nie potrafie takich listew znalezc..

    Ale tez mam juz ocieplona piwnice 15cm styro, calosc jest przysypana na 2,5m pod ziemia wiec to w sumie juz samo w sobie jest niezla listwa startowa
    pozdr.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Nie można. Przynajmniej ja nie znalazlem. Styro mam 20cm.

    Jako że nie znalazłem to nie dałem listwy. Przykręciliśmy profil aluminiowy CD do wsparcia 1 warstwy i złapania poziomu. Potem się odkręci.

    No i idzie. W 4 dni z hakiem zrobiliśmy ok. 145m2 styro. Warunki nieco polowe, bo rusztowania zbijamy z desek, ale dajemy radę

    Kurcze - właściwie to czemu zdjęć nie robię?
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Nie można. Przynajmniej ja nie znalazlem. Styro mam 20cm.

    Jako że nie znalazłem to nie dałem listwy. Przykręciliśmy profil aluminiowy CD do wsparcia 1 warstwy i złapania poziomu. Potem się odkręci.
    To ja chyba wogole sprawe oleje - styro z piwnicy ma 15cm i jest wypoziomowany - styro na parter bedzie sie na nim wspieral i wystawal tylko 3cm

    Cytat Napisał Depi
    No i idzie. W 4 dni z hakiem zrobiliśmy ok. 145m2 styro. Warunki nieco polowe, bo rusztowania zbijamy z desek, ale dajemy radę
    A jaka masz max wysokosc? Ja z trzech stron mam luzik - 3m. Nawet z malej drabinki dojde. Ale z tylu mam na szerokosci ~8m wysokosc ok 6,5m i troche sie tego boje..
    pozdr.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam
    Cytat Napisał tacim
    no nic jutro podumam i cos się wymyśli
    Mozna gdzies kupic listwy startowe dluzsze niz 15cm? Mam styropian 18cm i nigdzie nie potrafie takich listew znalezc..

    Ale tez mam juz ocieplona piwnice 15cm styro, calosc jest przysypana na 2,5m pod ziemia wiec to w sumie juz samo w sobie jest niezla listwa startowa
    pozdr.
    Listwę startową powinno się stosować jeżeli rozpoczyna się ocieplenie od poziomu gruntu. Jeśli masz juz ocieploną piwnicę, to zrezygnuj z niej, a problem z zakupem będzie rozwiązany
    Trzymajmy się ciepło

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam
    A jaka masz max wysokosc? Ja z trzech stron mam luzik - 3m. Nawet z malej drabinki dojde. Ale z tylu mam na szerokosci ~8m wysokosc ok 6,5m i troche sie tego boje..
    pozdr.
    Phi - 3m to sobie ustawiasz parę paczek styropianu i jedziesz. My styropian mamy do ok. 5m (poziom parapetów na piętrze). Potem zaczyna się oblicówka wypchana wełną no i tu już będzie kłopot. Chyba będę musiał jednak załatwić prawdziwe rusztowania...

    leszeq Problem z zakupem JEST już rozwiązany - robię bez niej. Nie wiem dokładnie co z tego wyjdzie, bo mam równą ilość styrop na fundamentach i ścianach ale co tam - jakos to będzie
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Phi - 3m to sobie ustawiasz parę paczek styropianu i jedziesz.
    Nooo - tego sie nie obawiam wcale.

    Cytat Napisał Depi
    My styropian mamy do ok. 5m (poziom parapetów na piętrze).
    Czekaj czekaj, macie styropian do poziomu 5m (piec metrowych paczek jedna na drugiej???), czy styropian do np. 3m i 2m mozna "siegnac reka" ? Jak 5m wysokosci styropianu paczka na paczce to wow - cyrkowcy U mnie jeszcze ten problem ze w jednym miejscu tam jest spadek.. Ale cos sie wykombinuje. Nie takie rzeczy sie robilo ;D
    pozdr.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Różne rzeczy robimy zabawne (może walnę jutro foty), ale nie - nie ustawiamy 5 paczek Choć dobrze, że żaden kierownik albo inspektor tego nie widzi

    Do 3 m myślę, że paczki wystarczą. Zależy jeszcze jakich wymiarów jesteście

    Choć jak się nad tym zacząłem zastanawiać to chyba przesadziłem. 2,5 może, 3 to już może być lekki strach, ale da się.

    My już korzystaliśmy z samoróbnych rusztowań na takiej wysokości. Mogę podesłać Ci plany
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Różne rzeczy robimy zabawne (może walnę jutro foty), ale nie - nie ustawiamy 5 paczek Choć dobrze, że żaden kierownik albo inspektor tego nie widzi
    Az mi sie moje rusztowanie przypomnialo przy murowaniu / fugowaniu komina:



    Cytat Napisał Depi
    Do 3 m myślę, że paczki wystarczą. Zależy jeszcze jakich wymiarów jesteście
    Standardowo czyli ~180cm Mysle ze na te strone elewacji spoko wystarczy. Na druga chyba bede musial pozyczyc albo kupic pare "przesel" rusztowan warszawskich

    Cytat Napisał Depi
    My już korzystaliśmy z samoróbnych rusztowań na takiej wysokości. Mogę podesłać Ci plany
    Jak masz gdzies na wierzchu to wklejaj - przyda sie nie tylko mi

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Odnawiam temat. Wklejcie zdjęcia rusztowań, jakie stawialiście przy ścianach szczytowych. Może niekoniecznie trzeba kupować/wynajmować rusztowania systemowe.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  15. #35

    Domyślnie

    Kup odpowiednio długie stemple - takie 6m powinny wystarczyć. Zbij parami w drabinki trzy stopniowe. Potem należy takie drabinki postawić do pionu i podeprzeć. A następnie położyć dechy przykręcając do poprzeczek w drabinkach. Całość jest wyjątkowo stabilna i to nawet jak za podesty służą 5 metrowe deski - calówki. Oczywiście muszą być podparte co 2-2.5m oraz wzmocnione deskami w poprzek co 60 cm.

  16. #36

    Domyślnie

    Odnawiam temat. Wklejcie zdjęcia rusztowań
    Ale temat jest o listwach startowych, a rusztowanie, na dodatek z tych zabawnych, to tylko na zdjęciu. Ale po takiej zimie mnie też nie chce się czytać .

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Nad listwą też się zastanawiam. I na jakiej wysokości ją dać - równo z izolacją poziomą ścian, czy niżej.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  18. #38

    Domyślnie

    Czy coś się zmieniło na rynku, jeśli chodzi o dostępność listwy startowej do styropianu > 15cm?
    Mamy do położenia 20cm i tym samym kłopot ze znalezieniem takiego profilu.

    Gdzieś wyczytałam na forum, że można robić takie listwy na zamówienie. Gdzie uderzyć z takim zamówieniem?

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    To w końcu 15cm, czy 20?
    20 - nie wiem, ale 15 kupiłem bez najmniejszego problemu w składzie "za rogiem", były też w każdym, do którego dzwoniłem.

    A co do samej dyskusji - moi elewacjusze też chcieli robić bez listew startowych, dając na dole kątowniki, ale zażyczyłem sobie listew z uwagi na dom w lesie i zwiększone zagrożenie myszami i tym podobnymi. Koszt - kilkaset złotych, przy ciężkich tysiącach, jakie kosztuje całe ocieplenie w zasadzie do pominięcia.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    ...A co do samej dyskusji - moi elewacjusze też chcieli robić bez listew startowych, dając na dole kątowniki, ale zażyczyłem sobie listew z uwagi na dom w lesie i zwiększone zagrożenie myszami i tym podobnymi. Koszt - kilkaset złotych, przy ciężkich tysiącach, jakie kosztuje całe ocieplenie w zasadzie do pominięcia.....
    I kiedy w końcu ktoś to zrozumie?
    A później pojawiają się posty - myszy zeżarły mi styropian. Myszy zrobiły sobie gniazdo w wełnie. I nie ma to znaczenia czy miasto czy wieś - myszy są wszędzie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony