dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mateo621

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-698
    Posty
    1

    Post Jak wykończyć podmurówkę, cokół wokół domu

    Dzień dobry,
    To mój pierwszy post na forum, więc proszę nie bijcie jeśli w złym dziale lub mało konkretnie

    Pewien czas temu zostałem właścicielem domku jednorodzinnego w stanie "około deweloperskim" (kupowane od osoby prywatnej).
    Po przebojach związanych z wykończeniem wnętrz przyszedł czas, aby zająć się wyglądem zewnętrznym.

    Większość elewacji jest już zrobiona (dom jest otynkowany), ale zastanawiam się jak wykończyć cokół.
    Budynek został postawiony na płycie fundamentowej, garaż jest obniżony względem reszty domu o około 35-45cm.
    Elewacja kończy się dość nisko (załączyłem zdjęcia, w razie potrzeby mogę dodać więcej). Z tego co widzę fundament został obłożony zielonym styropianem, a z zewnątrz została położona folia kubełkowa.
    Pytanie brzmi jak to wykończyć, żeby to jakoś wyglądało oraz spełniało swoje zadanie? W większości artykułów jest napisane, że cokół powinien mieć wysokość około 30-40cm, co w tym przypadku będzie ciężkie do osiągnięcia.
    Powinienem wręcz podnieść poziom działki przy domu i wyłożyć to kostką na równo z końcem elewacji / wysypać kamieniem, czy jakieś inne opcje ?







    Z góry dziękuję za pomoc
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	70,6 KB
ID:	447547   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	62,3 KB
ID:	447548  

  2. #2

    Domyślnie

    Mam podobnie. Muszę podnieść poziom gruntu. Pozostanie miejsce na wyprofilowanie od budynku i zasypanie żwirem. Wsio.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    zerknij w stopke, kanal yt
    o cokolach
    Caparol+deska greinplast (to optycznie podobne)

    szeroko omowione w Otwocku (okolo 7 minuty filmu)
    pokazane i omowione w elewacji w Łazach
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony