dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bizzzon

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1

    Domyślnie Czym wyciszyć rurę w łazience?

    Błagam o pomoc!
    Mieszkam w bloku 6-cio pietrowym na 3 piętrze. Administracja jakiś czas temu przeprowadzała wymianę pionów odprowadzajacych nieczystości (tzw. fekalia - fe ale nazwa ). Załozyli rury PCV, które tylko do połowy idą w ścianie a druga część wystaje w łazience. Problem polega na tym, że gdy tylko ktoś wyżej spuszcza wodę, słychać potworny huk, rumor, itp. O estetyce wyglądu juz nie wspomnę. Proszę o pomoc: czym mogę obudować tą rurę aby skutecznie wyciszyć te nieprzyjemne odgłosy?
    Bizzzon

  2. #2

    Domyślnie

    Witam!

    Ja miałem podobny problem z rurą PCV kanalizacyjną która biegnie z poddasza do piwnicy przez parter. Zrobiłem tak. Zasłoniłem ją i wygłuszyłem konstrukcją z płyt g-k a wewnątrz owinąłem dokładnie wełną mineralną. Konstrukcję wykonałem z typowych profili ( UD i CD) używanych do budowy sufitów podwiesznych. W twoim przypadku należy zastosować płyty tzw. zielone. Wełna ma grubość 10 cm. ale czym grubsza warstwa tym lepiej. Teraz głos spuszczanej wody jest ledwie słyszalny a estetyka takiej zabudowy jest taka sama jak reszta ściany.

    Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony