dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Ja też wybrałem komfort wejścia drzwiami i tarasem do domu. Nikt nie wie co będzie jutro...
    Niestety musiałem też iść na pewien kompromis bo musiałem zniwelować teren za domem i wytworzyła się skarpa w najwyższym miejscu ok 70 cm poniżej projektowanego poziomu 0. Odległość od granicy działki do domu 4,1 m.
    Skarpę się fajnie zagospodaruje albo skalniakiem albo murkiem z kamienia i będzie OK. A może macie inne pomysły?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2192.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	57,4 KB
ID:	359945  

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na zdjęciu tego nie widać.

  3. #23

    Domyślnie

    Jak ma na betonie to może i popływa

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    kolor elewacji czysty biały, a okna złoty dąb
    dzieki!

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Przecież spadek terenu w naturalny sposób tworzy różnicę poziomów. A nie o to pytał autor tego wątku.

    Piszę o schodach, że to zło, bowiem miałam epizod jeżdżenia na wózku inwalidzkim. Nie mogłam do nikogo pojechać w gości, bo wszyscy mieli schody.
    Tylko w jednym bloku były usprawnienia dla niepełnosprawnych i winda.
    Na szczęście w swoim domu mogłam wyjechać wózkiem, bowiem używając wyobraźni, nie robiłam wysokiego posadowienia domu i schodów na wejściu.
    Elfir, bez przekasu, ale skoro to bylo czasowe to w czym problem byl zbic dwie deski abys miala podjazd pod 2 stopnie....Nie mozena powiedziec,że schodki to samo zlo bo sa tez rozne - bardzo male=niewygodne ale moga też być takie duze rozlozyste...wszystko kwestia estetyki a takie domy na plasko rzeczywiscie wygladaja wcisniete ale wtedy robi sie teren wiekszy spadek aby woda odplywala.

  5. #25

    Domyślnie

    Autor wątku powrócił

    Śledzę rozmowę ale jeśli chodzi o mój dom to jest dużo zgadywania. Po pierwsze, sąsiada mam tylko z jednej strony, z boku i z nim mam grunt na tym samym poziomie. Drugi bok i tył zarośnięte i nierówne. Ulicy też nie ma, specjalnie dla nas gmina usypała trochę żwiru. W związku z czym nie jestem w stanie ocenić ani ile ostatecznie dom będzie nad drogą/chodnikiem ani jak wysoko się pobudują i jakie spadki zrobią przyszli sąsiedzi.

    Narazie, mierząc aktualne poziomy gruntu, z przodu domu w najniższym punkcie jest 32cm a w najwyższym 17cm poniżej posadzki (odpowiednio 17cm i 2cm poniżej cokolika, który ma 15cm wysokości. Nie znam się na budowaniu dróg więc nie wiem co to oznacza w kontekście późniejszej (choć nieprędkiej) jej budowy.

    Ogólnie to mam problem z decyzją czy niwelować wszystko na równo z cokołem (czyli 15cm poniżej posadzki), zostawić naturalną krzywiznę terenu czy może rozwiązanie pośrednie, czyli wyrównać ale spadek jednak lekki zostawić. I chodzi mi tu o tył działki i spadek 'od domu' bo to, że spadek będzie z przodu domu (podjazd i podejście to jest pewne).

    Niwelator wskazał następujące wysokości na granicach działek

    44,37 - 44, 31 - 44,16 - 44,14 - 44,15
    44,33 ------------------------------- 44,26
    44,32 --------------DOM---------- 44,36
    44,33 ------------------------------- 44,28
    44,33 - 44,28 - 44,16 - 44,22 - 44,16

    Poziom cokołu domu 44,33, poziom posadzki 44,48

    Płot z siatki po bokach i z tyłu z podmórówką 30cm wkopaną 5cm w ziemię. Po wschodniej stronie podwyższenie terenu to efekt montażu oczyszczalni (rozsypany urobek) więc to będzie niwelowane tak czy siak. Moja zagwostka zatem jest taka, czy 'prawą' stronę (i tył) równać w górę do tych 44,33. Czy może zostawić spadek co wymagałoby montażu podmórówki na nieco niższej wysokości z tyłu i z prawej . Ogólnie z obliczeń wyszło mi, że bezpiecznie byłoby obnizyć podmórówkę z tyłu i z prawej o 5-7 cm, wtedy niezależnie czy zdecyduję się na spadek czy na równanie, zawsze 'bezpieczna' ilość podmórówki będzie nad ziemią.

    Ale to są przemyślenia z bańki bo nie znam się na tym. To mój pierwszy dom a myślenie o ogrodzie przyszło dopiero kilka dni przed montażem siatki. Byłbym wdzięczny za podzielenie się własnymi doświadczeniami
    Ostatnio edytowane przez belinea ; 04-07-2016 o 17:53

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał belinea Zobacz post
    Śledzę rozmowę ale jeśli chodzi o mój dom to jest dużo zgadywania. Po pierwsze, sąsiada mam tylko z jednej strony, z boku i z nim mam grunt na tym samym poziomie. Drugi bok i tył zarośnięte i nierówne. Ulicy też nie ma, specjalnie dla nas gmina usypała trochę żwiru. W związku z czym nie jestem w stanie ocenić ani ile ostatecznie dom będzie nad drogą/chodnikiem ani jak wysoko się pobudują i jakie spadki zrobią przyszli sąsiedzi.
    Wykonując drogę gmina powinna dostosować niweletę do obiektów istniejących czyli przede wszystkim wjazdów. Przy budowie domu robi się uzgodnienie projektu zjazdu, ustalone są w nim rzędne terenu. Wykonawca powinien ich się trzymać choć z tym ponoć różnie jest. Nie piszemy tu o wyniesieniu domu na 1 metr ponad poziom obecnego terenu, ale na wykonaniu 2-3 schodków. Można bez schodków zrobić bardziej pochyłe podjazdy. Warto popatrzeć na istniejące domy ze schodkami i bez i wybrać samemu. Mi np. podobają się domy z 2-3 schodkami. Warto rozważyć kwestię opadów śniegu, czy jest daszek nad wejściem, czy pewnej zimy rano zastaniemy zasypane drzwi? Faktycznie w życiu może potrzebny być wjazd bez barier... ja mam np. przez garaż. Choć ww tej materii bardziej warto przemyśleć udogodnienia wewnątrz domu w dostępie do prysznica, WC, bidetu ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post

    Elfir, bez przekasu, ale skoro to bylo czasowe to w czym problem byl zbic dwie deski abys miala podjazd pod 2 stopnie....Nie mozena powiedziec,że schodki to samo zlo bo sa tez rozne - bardzo male=niewygodne ale moga też być takie duze rozlozyste...wszystko kwestia estetyki a takie domy na plasko rzeczywiscie wygladaja wcisniete ale wtedy robi sie teren wiekszy spadek aby woda odplywala.
    U siebie nie musiałam mieć podjazdu - bo byłam przewidująca planując dom. I woda odpływa bez problemów, bo spadek jest, tylko nie taki koszmarnie wielki, jak poniektórzy tu proponują. Jest dokładnie taki, jak zalecany. Wyniesienie 15 cm daje mi taras niemal równo z ogrodem, różnicy 1 stopnia. Nie musiałam kupować ziemi do obsypania wysokich fundamentów.

    U innych - myślę, że byłoby to kłopotliwe robić rampę. Najpierw trzeba byłoby pojechać kupić te deski.

    Jednemu klientowi zaplanowałam rampę. Wówczas się zarzekał, że po co, że lepiej schodek. Kiedy urodziło mu się dziecko, zadzwonił i dziękował za mój upór, bo o wiele wygodniej wózkiem wyjechać.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-07-2016 o 12:43

  8. #28

    Domyślnie

    W tym względzie zgadzam się z elfir ale...
    Sam podniosłem o 10cm poziom względem projektu i zacząłem żałować. Było to spowodowane tym, że mam już gotowy wjazd i bramę a tam mam 25 cm wyżej poziom wjazdu od działki. Dlatego podniesienie o 10 cm okazało się w tym względzie dobre. Tylko, że w stronę ogrodu mam dalszy spadek i tu poziom 0 wyjdzie wyżej od obecnego terenu na jakieś 45 cm. Wujek który ma obok postawiony dom pochwala decyzję, bo sam żałuję że nie podniósł fundamentów i ma wejście ze spadkiem w stronę domu . Także nie zawsze jest to prosta sprawa.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony