dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 243
  1. #21

    Domyślnie

    Mam pytanie o jakość okien Krakowskiej firmy Oknoplast- robią okna VEKA 5lomorowe Perfektline?
    agamon

  2. #22

    Domyślnie Re: OKNA VEKA

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Tom_Poznan
    1. Czy profil Perfectline (5- komorowy) to dobry profil ?
    mnie sie nie podoba ale inni uwazaja go za ladny. Miesci sie w srednim segmencie rynku w mojej ocenie. Sa tutaj na forum osoby nim zachwycone
    wyglad profilu to jakby tu powiedziec - efekt uboczny. bardziej tu chodzi o zatrzymywanie ciepla i dzwiekoszczelnosc.
    5 komorowe sa lepsze od 3 komorowych.
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    O akustyce zapomnij - chodzi i zwiekszaona izolacyjnosc termiczna ale czy wata gra swieczki? Byla juz tutaj kiedys na ten temat dluga dyskusja - poszukaj
    samo stwierdzenie ze lepsze jedne od drugich tez nie do konca jest prawdziwe ale co mi tam....niech Ci bedzie ze tak jest
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #24

    Domyślnie

    3 a 5 komorowe i akustyka.
    sprawdzalem i sprawdzam nadal - empirycznie. kto pisze inaczej jest teoretykiem.
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamon
    Mam pytanie o jakość okien Krakowskiej firmy Oknoplast- robią okna VEKA 5lomorowe Perfektline?
    mało ich nie kupiłem, ostro zbierałem o nich opinię, pytałem się użytkowników i wniosek taki" są to dobre okna", owszem były tam jakieś wpadki firmy, ale każdej firmie się zdarza. Kupiłem inne, bo różnica w cenie 30% była znacząca.


    Cytat Napisał Scarab
    3 a 5 komorowe i akustyka.
    szyba, chyba on ma większe znaczenie w akustyce i tutaj możemy sobie wybrać bardziej "cichą"
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #26

    Domyślnie

    tyz prowda
    w mieszkaniu - okna kupowane 'ratami' jedne sa 3 komorowe i w tym pomieszczeniu bardziej slychac odglosy z ulicy. byc moze i szyba jest inna, ale 'na oko' roznicy nie widac
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    akustyka to oddzielny temat i tak w kolejnosci odpowiada za tlumienie
    - szyba
    - szczelnosc uszczelek
    realnie ilosc komor w profilu przy powyzszych jest pomiajalny
    Wystarczy ze uszczelka nie bedzie Ci dokladnie przylegac (lub okno bedziesz mial rozszczelnione) juz szlag trafia akustyke
    Empiryke w tym wypadku mozesz sobie darowac
    Standardowy pakiet k=1,1 24mm ma tlumienie -33-34dB juz zmiana jednej szyba z 4 na 6mm zmienia tlumienie na -37dB i mozna pojsc jeszcze dalej tylko hmmm.....w 90% przypadkow po co? No chyba ze lubimy zaduch w pomieszczeniu i otwieranie jak rozszczelnianie okien jest nam obce.
    Oddzielna kwestia jest tlumienie szyby w spektrum czestotliwosci i to zaskoczenie czesto jest ogromne gdyz mozna wydajac sporo kasy miec i nawet -50dB dla krzykow dzieciarni za oknem a juz jadacy tramwaj da tlumienie niewiele lepsze niz okno standardowe
    Kiedys obiecywalem Wam opublikowc wykresy z badan w komorze akustycznej - nietety wciaz nie dorobilem sie skanera
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jak z pare lat temu kupowałem okna montexu, to wtedy mi sprzedawca polecał okna 3 szybowe, które miało gorszy współczynnik "K" niż okno 2 szybowe i posłuchałem jego i faktycznie przy mieszkaniu przy drodze (50m) to idealne rozwiązanie, jest cicho.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  9. #29

    Domyślnie

    Ja mam zamiar kupić Veka z roletami Perfectline wszystkie okna 1,5 na 1,5m +rolety i okno tarasowe 2,4 x 2,4m w tym roleta suwane na pół po 1,2 m skrzydło. Mam w mieszkaniu takie i jest wszystko OK, polecam firme Defor ze Śremu.
    PRO

  10. #30

    Domyślnie

    Do wszystkich zainteresowanych oknami VEKA !

    Przed zakupem okien proponuję sprawdzić na stronach VEKA Polska czy dany producent jest "z papierami". Sam kupiłem okna VEKA ale odrzuciłem pierwszą ofertę firmy, o której nikt nie słyszał.

    Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    czy zna ktos SIB z Łowicza?
    oni produkują z profili Veki...
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  12. #32

    Domyślnie

    Witam i odświeżam wątek!

    Co myślicie o oknach Weka z okuciami Winkchaus - jakie to okucia, i czy są lepsze od Roto.

  13. #33

    Domyślnie

    Ja już kupiłem Veka, prosty niemiecki profil Perfectline 5 komorowy, okna tarasowe ma 2skrzydła po 1,2x2,4 bez poprzeczek z gwarancją na 5 lat.
    Okucia Sigenia, Winkhaus i Roto sa mniej sztywne ponieważ na nich producent nie udziela takiej gwarancji jak na Sigenia.
    PRO

  14. #34

    Domyślnie veka

    volder1 ROTO i Winkhaus to ta sama klasa okuć obwiedniowych, pod warunkiem że będzie to Winkhaus Autopilot. Przy niewielkim nakładzie na konserwacje będziesz z nich zadowolony przez wiele lat.
    PRO nie znam producenta który twierdzi że ze względu na sztywność Roto lub Winkhausa daje gwarancje na krótszy okres niz 5 lat. 5 lat dla okien pcv to standard. Być może oferujuą okna tylko z Sigenią.
    Pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Witam
    SCARAB
    Ja mam okna z SIB profile białe trzykomorowe już 3 lata i na razie jest OK

    Pozdrawiam
    Marek

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    dzieki tatko ze sie wypowiedziales - gdybym ja to uczynil.....
    Sorki PRO ale w porownaniu okuc handlowiec Ci lekko glupot nagadal. Zarowno w Roto, Winkhausie, Schuringu, Siegeni, GU ... itd maksymalne wymiary to 2520mm (tu poprzednio popelnilem blad wpisaujac 2552 - sorki) i nie ma ograniczen "z uwagi na wiotkosc okuc"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    .. maksymalne wymiary to 2552mm ...
    a to co za cyferki????
    dopuszczalną wysokość okuć podaje sie we wrębie skrzydła przecież...... i wynosi 2400 mm - dodajemy przylgi skrzydła (zwykle 2 x 20 mm), + wystającą ponad skrzydło rama x 2 (zwykle 2 x ok. 40 mm-góra -dół i wsio- mamy wysokość okna

  18. #38

    Domyślnie Re: veka

    [quote="tatko"]volder1 ROTO i Winkhaus to ta sama klasa okuć obwiedniowych, pod warunkiem że będzie to Winkhaus Autopilot. Przy niewielkim nakładzie na konserwacje będziesz z nich zadowolony przez wiele lat.

    A co to takiego ten Winkhaus Autopilot - brzmi kosmicznie.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie Re: veka

    Cytat Napisał volder1
    A co to takiego ten Winkhaus Autopilot - brzmi kosmicznie.
    Najlepsza odmiana Winkhausa

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    w odroznieniu od Winkhaus Flex - okrojona do minimum jego wersja
    2552 to gabaryt zewnetrzny okna w moim ulubionym systemie stad te cyferki stary
    ale i tak popelnilem bryla za ktory przepraszam - zaraz poprawie - powinno byc 2520
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 2 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony