dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie

    Mam fundament wylany w grunt. Część jest na równi z poziomem gruntu, częśc nieco wyżej w szalunku (bo jest niewielki spadek działki). Będę jeszcze na tym stawiał bloczki fund. do ok. 0,5 m nad poziom gruntu. Czy izolację poziomą (papę na lepiku tzn. na Abizolu) kłaść bezpośrednio na betonie (2 poziomy) czy dopiero na wymurowanych bloczkach. A może izololować 2 razy (np. bezpośrednio na betonie jakimś wodoszczelnym mazidłem) a na bloczkach papą?

  2. #2

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem u Was i mam pytanie. Jakie wysokie będą ściany z bloczków i czy potem dom będzie "obsypany" ?
    I czy ta ława będzie po wszystkim poniżej głębokości przemarzania ?

  3. #3

    Domyślnie

    Ściany z bloczków fund. będą, jak napisałem wyżej, do wys. 0,5 m nad poziomem gruntu. Ława jest wylana na głębokość 1 m pod poziomem gruntu a zatem bezpiecznie (norma dla centralnej Polski na gruntach niewysadzinowych - piaszczystych, i dla domów bez piwnic to 0,6 m).

    Dom nie będzie obsypany, będzie natomiast zasypany w środku aby poziom 0 wylewek wyrównał się z górnym poziomem ściany z bloczków fund.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ckwadrat dnia 2002-08-07 22:29 ]</font>

  4. #4

    Domyślnie

    To ja bym dał 2 razy (na ławę a potem na bloczki) i połączył to z izolacją pionową tak żeby nie było przecieków...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony