dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: wentylacja

  1. #1

    Domyślnie

    Posiadam mieszkanie na poddaszu. Moim problemem są zacieki z kratek wentylacyjnych umieszczonych w suficie (łazienka i kuchnia).Ciąg wentylacji sprawdzanej przez kominiarzy jest prawidłowy. Proszę o podanie sposobów pozbycia się problemu.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Twój problem wynika z nieocieplonych kanałów wentylacyjnych na poddaszu.
    Para wodna wyprowadzana przez kanały skrapla się na zimnych ściankach kanałów wentylacyjnych i spływa po nich.
    Nic innego Ci nie pozostało jak wejść na poddasze i kanały obłożyć wełną szklaną grub. 5 - 10 cm.

  3. #3

    Domyślnie

    To jest ogólny problem wentylacji "sufitowych". Ocieplenie kanałów powyżej mieszkania (o ile jest wyższa część poddasza) to raz, a dwa pozostaje jeszcze krótki odcinek tego kanału ponad dachem, który również nie ocieplony będzie powodował wykraplanie się pary wodnej.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Trochę więcej szczegółów proszę.
    Mam poddasze użytkowe, ocieplę je wełną, jak zrobić wentylację przez dach? Dachówka z kominkiem i coś jeszcze?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Z poddaszem uzytkowym nie powinienes miec problemu, poniewaz kominek wentylacyjny dachowkowy jest tak krotki ze cieple powietrze nie zdazy sie ochlodzic i nie skropli sie para wodna na sciankach. Inna sprawa czy taka wentylacja bedzie odpowiednio sprawna?

  6. #6

    Domyślnie

    O ile mi wiadomo to wentylacja "działa" non stop, tak że trudno tutaj powiedzieć o tym czy wymieniane powietrze zdąży wyjść lub nie zdąży. Nawet gdyby tak było to niewielkie ilości skroplonej pary w jednostce czasu pomnożone przez ilość takich cykli w efekcie uwidoczni sie w postaci cieknącej wody z kratek wentylacyjnych umieszczonych w suficie.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    To prawda, tym nie mniej z jednych kratek wentylacyjnych sie leje a z innych nie.
    Wydaje mi sie, ze czym lepiej i wyzej ocieplony kanal wywiewny, w zwiazku z tym amplitudy tempartur sa mniejsze ,wazne sa tu tez roznice cisnien pary nasyconej tym mniejsze prawdopodobienstwo wykroplenia pary wodnej.:

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.

    Miałem ten sam problem. Ocieplenie rury wełna mineralną grubości 5 cm. całkowicie go zlikwidowało.

    Sebastian.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    No i po sprawie.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Pitbull - proszę nie rób szumu na łączach takimi wypowiedziami. Niepotrzebnie muszę oglądać wątek, w którym nic się nie zmieniło.
    Nie obraź się na tę uwagę.

  11. #11

    Domyślnie

    Przegapiłam wcześniej ten wątek, a mam pytanie dotyczące wentylacji . Adaptuję właśnie poddasze na cele mieszkalne- będą tam dwie sypialnie,garderoba i łazienka (wc + natrysk).Problem wentylacji chcę rozwiązać nastepująco: kratki wentylacyjne w ocieplonym 18 cm wełną suficie (nad poddaszem zostaje nieużytkowy i nieocieplony stryszek - składzik na milion niepotrzebnych gratów). Wilgotne powietrze będzie się wydostawać metodą grawitacji na ten nieużytkowy stryszek i stamtąd przez wywietrzniki zamontowane w szczytach oraz kalenicę na zewnątrz budynku. Czy to wystarczy ? Czy może należałoby montować w łazience wywietrznik z wentylatorem? Czy w tej sytuacji może wystąpić skraplanie się pary w kratkach, o którym piszecie wyżej ? Bardzo proszę o pomoc, sprawa pilna, fachowcy dzisiaj przykręcają płyty g-k na sufit.
    DJ

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony