dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 29
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 568
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    nie deskuj, a kasę przeznacz na lepszę dachówkę, np. zamiast naturalnej anagoba, itd... bo za jakiś czas napiszesz nowy post " LUDZIE!!! MCHEM PORASTA CO ZROBIĆ ?/ BO OSZALEJE!!jest 01.42 w dzień!"
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  2. #42

    Domyślnie

    Właśnie deskuję. Moim zdaniem wybór jest prosty i zależy do tego czy możesz wydać, przy dachu ok 240 m, więcej o ok. 6000 zł. na wykonanie pełnego deskowania + pokrycie papą. Ja na początku rozpatrywałem tę kwestię z punku widzenia koszt-efekt tzn. czy warto wydać te pieniądze, bo nie miałem wątpliwości, że dach z deskowaniem jest lepszy ale nie wiedziałem o ile. Zapytałem swojego kierownika, który rok temu budował sobie dom, czy u siebie dał deskowanie-dał. Ale tak naprawdę decyzję podjąłem jak zobaczyłem jak wygląda folia po dwóch latach, położona pod blachą. Dach chyba przeciekał bo blacha była zdejmowana a folia wymieniana. Może była to zła folia, może była źle położona, tego nie wiem ale ja nie będę ryzykował. Na wstępie budowy przyjąłem założenie, że na fundamentach i dachu nie będę oszczędzał i zrobię wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną (tą sprawdzoną od lat) i z dobrych materiałów. Dach będzie kryty dachówką ceramiczną Ruppa Miedź angobowana.[/list]

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ceramiczne też porastają mchem. Jak poszukam to może znajdę fotki na poparcie moich słów.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Marek30022 a skąd wyszło Ci aż 6000 zł różnicy. Ja mam prawie 340 m2 i wyszło jak policzyłem już wszystko bo mam zrobiony około 2000. Jeśli robił bym folię to i tak zostało by mi około 320 m2 desek

  5. #45

    Domyślnie

    trochę odbiegnę od deskowania bo zdania są podzielone ale co możecie mi doradzić względem dachu z dachówki czy blachodachówki, kosztowo i jakościowo ?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Właśnie deskuję. Moim zdaniem wybór jest prosty i zależy do tego czy możesz wydać, przy dachu ok 240 m, więcej o ok. 6000 zł. na wykonanie pełnego deskowania + pokrycie papą.
    ile ?
    ja zaplacilem wiecej w stosunku do folii o 2 tys. zl ... dach 250 m2
    /Roland

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Właśnie deskuję. Moim zdaniem wybór jest prosty i zależy do tego czy możesz wydać, przy dachu ok 240 m, więcej o ok. 6000 zł. na wykonanie pełnego deskowania + pokrycie papą.
    ile ?
    ja zaplacilem wiecej w stosunku do folii o 2 tys. zl ... dach 250 m2
    /Roland

  8. #48
    Guest

    Domyślnie

    ja odeskowałem, ponieważ blachą będę krył po uzbieraniu kasy.
    ale nawet gdybym miał odrazu kłaść pokrycie to dechy i tak bym położył.
    jakoś takie inne odczucie, że na dachu jest decha, papa i wreszcie blacha.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Ceramiczne też porastają mchem. Jak poszukam to może znajdę fotki na poparcie moich słów.
    oczywiście, że tak zwłaszcza naturalne, pokaż glazurowaną, a nawet jeśli to myjka ciśnieniowa i dachówka glazurowana jak nowa
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  10. #50

    Domyślnie

    ile ?
    ja zaplacilem wiecej w stosunku do folii o 2 tys. zl ... dach 250 m2[/quote]

    A to dziwne. po ile deski, po ile i jaka papa.
    Ja mam 270 m2 dachu i za folie place 1200 zl. odeskujesz i pokryjesz dach p[apa za np. 3200. Gratulacje.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał PADI
    A to dziwne. po ile deski, po ile i jaka papa.
    Ja mam 270 m2 dachu i za folie place 1200 zl. odeskujesz i pokryjesz dach p[apa za np. 3200. Gratulacje.
    no wlasnie zaplacilem za material okolo 3,5 tys. zl ... dokladnie nie pamietam ... a od tamtego roku chyba az tak bardzo nie podrozalo ... co nie ?

    pozdrawiam
    /Roland

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Marek30022 a skąd wyszło Ci aż 6000 zł różnicy. Ja mam prawie 340 m2 i wyszło jak policzyłem już wszystko bo mam zrobiony około 2000. Jeśli robił bym folię to i tak zostało by mi około 320 m2 desek
    Folia ok. 1400 zł _ papa 18 rolek po ok 50 zł + 900 zł. - zysk 500 zł.
    7 m 3 desek impregnowanych - 4200
    robocizna -1700
    gwożdzie, blaszaki 200 zł
    wychodzi 5600, trochę przesadziłem.

  13. #53

    Domyślnie

    no wlasnie zaplacilem za material okolo 3,5 tys. zl ... dokladnie nie pamietam ... a od tamtego roku chyba az tak bardzo nie podrozalo ... co nie ?

    Troche podrozalo, ale rzeczywiscie nie wychodzi wiecej jak 4 tysie za 270m bez robocizny.
    pozdr>
    A roznica to np. :
    - dwie poltora tygodniowe wycieczki do np. Egiptu ( Lacznie z pakietami nurkowymi)
    -amatorska paralotnia.
    ..........................
    .............................
    .........................
    Dom , domem ale to tylko dom, wiec jak nie czujesz roznicy to po co przeplacac.
    To moje zdanie.
    POZDR<

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Cytat Napisał rafałek
    Ceramiczne też porastają mchem. Jak poszukam to może znajdę fotki na poparcie moich słów.
    oczywiście, że tak zwłaszcza naturalne, pokaż glazurowaną, a nawet jeśli to myjka ciśnieniowa i dachówka glazurowana jak nowa
    kolo domu, w którym obecnie mieszkam jest szereg innych domów. kazdy ma inne pokrycie, rózne kolory, dachówka cementowa, ceramiczna, angobowana itd.
    wszystkie równiuteńko porastają od strony północnej, a najbardziej te, przy których są iglaki, najmniej widać na graficie i brązie, na ceglastej i czerwonej dramat
    to mnie przekonało że dachówka ceramiczna do strata kasy, bo chodzi wyłacznie o mgliste poczucie że mam coś lepszego na dachu, bo nawet efekt wizualny jest jednakowy, więc i względy estetyczne odpadają.
    w przypadku problemu deskowanie-folia chodzi o różnice jakościową a nie estetyczno-duchową

  15. #55

    Domyślnie

    Lukrecja
    a ma tam ktos dach pokryty blachodchowka?

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom soyer
    Lukrecja
    a ma tam ktos dach pokryty blachodchowka?
    tak, bardzo mi przykro, ale ku mojemu zaskoczeniu również porasta na maksa, cała zielona
    iglaki to zmora!!

  17. #57

    Domyślnie

    Cóż, do tej pory w wątku zdecydowana przewaga deskowania

    Ja też odeskowałem. A co...

    Argument przeciwników deskowania pod tytułem "bo niepotrzebne koszty" uważam za śmieszny, ponieważ oszczędności rzędu 1k-2k zł w stosunku do ciężaru inwestycji są znikome...
    A membranom nie ufam.
    Pozdrawiam
    Rav

  18. #58

    Domyślnie

    Swoją drogą zastanawiające jest to, że ostatnio mimo ogromu wyboru różnych nowych technologii budowania i izolowania dachów, ekipy wykonujące lub "majstrowie" powracają do stosowania sprawdzonych rozwiązań, jak chociażby deskowanie...
    Pozdrawiam
    Rav

  19. #59

    Domyślnie

    uważam za śmieszny, ponieważ oszczędności rzędu 1k-2k zł w stosunku do ciężaru inwestycji są znikome...
    A membranom nie ufam.

    Ale to tylo jeden z etapow. Przy takim podejsciu domek tak naprawde warty 250 tysi moze kosztowac pol miliona.
    Jezeli nie ufasz mambranowm to i parkietu nie kupisz tanszego, lakier tez pewnie bedzie najdrozszy, piecyk i inst. tak samo itp. itd., glazury tez bo przeciez to finalowy efekt estetyczny a przy ,, ciezarze inwestycji,, te 40 zl za m2 wiecej to kwoty smieszne.
    W zasadzie masz racje, ale nie odnosi sie ona do wszystkich inwestorow.
    Jezeli ktos liczy kazda zlotowke to kazdy- powtazam kazdy etap jest wazny.
    POZDR<

  20. #60

    Domyślnie

    "majstrowie" powracają do stosowania sprawdzonych rozwiązań, jak chociażby deskowanie... [/quote]

    Pare zl wiecej mozna skubnac z inwestora i mniej rzeczy spieprzyc niz np. przy foli. Mozna wiec pozwolic sobie na prace np. po winku.
    Latwiej, przyjemniej, ..bezstresowo,,
    Zwroc uwage, ze np nie beda ci doradzali stropu monolitu jak masz w projekcie terive. PO prostu latwiej. Po za tym coraz czesciej ,, majstrowie,, to tak naprawde ludzie z malym doswiadczeniem a deskowac kazdy potrafi, tym bardziej, ze to jakies 3 zl od metra wiecej za robocizne. I nie trzeba dlugo nic wciskac inwestorowi. Wystarczy stwierdzenie, ze ,,panie folie to do dupy, a deskowanie panoczku o to to polezy- ,,lat trzysta,,
    Nie bede polemizowal, bo nie jestem budowlancem, ale te prawidlowosci zauwazam u siebie na budowie.
    POZDR<

Strona 3 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony