dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie cyrkulacja c.w.u. a inst. na rozdzielaczach??

    jak zrobić cyrkulację c.w.u., przy instalacji wodnej opartej na rozdzielaczach? Czy cyrkulacja tylko na odcinu zasobinik rozdzielacze, czy jakoś inaczej?? Nie mam pojęcia!
    buduję własnymi siłami D06a

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    ja mam roznie. Na dole, gdzie odleglosc od rozdzielacza do ujecia nie przekracza 2 m mam cyrkulacje tylko do rozdzielacza. Na gorze, gdzie odleglosci sa wieksze mam trzy rozdzielacze w tym dwa do cuw: zasilanie i powrot.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam przetestowane na własnej skórze.

    Cyrkulację mam tylko do jednego centralnego rozdzielacza, który umieszczony jest w sąsiedztwie małej łazienki do najbardziej odległego punktu jest od rozdzielacza ok. 5 m. Jeśli cyrkulacja jest włączona (steruje nią zegar) praktycznie od razu leci ciepła. Rozwiązanie jest więc sprawdzone polecam. Po drodze od przewodu łączącego zasobnik z rozdzielaczem mam odejście do kuchni. Na potwierdzeniem niech będzie, że nawet żona nie narzeka

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    To tak przy okazji zapytam. Co z odpowietrzaniem tej instalacji ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    To tak przy okazji zapytam. Co z odpowietrzaniem tej instalacji ?

    ????
    Jakim odpowietrzeniem przecież jak odkręcisz kran to to co ma wylecieć wyleci łącznie z ewentulanym powietrzem.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Jakim odpowietrzeniem przecież jak odkręcisz kran to to co ma wylecieć wyleci łącznie z ewentulanym powietrzem.
    No nie. Wode mam silnie napowietrzona i jak cyrkulacja dziala a nikt nie puszcza wody, to powietrze sie zbiera.

  7. #7

    Domyślnie

    Taką ilość powietrza przejmie naczynie wzbiorcze. A jeżeli już to odpowietrzenie w małych instalacjach wykonuje się na pompie obiegowej. Możesz w najwyższym punkcie układu zamontować zawór do odpowietrzania.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kanadyjczyk
    Taką ilość powietrza przejmie naczynie wzbiorcze. A jeżeli już to odpowietrzenie w małych instalacjach wykonuje się na pompie obiegowej. Możesz w najwyższym punkcie układu zamontować zawór do odpowietrzania.
    Nie zadzialalo zalozenie zaworu odpowietrzajacego w najwyzszym punkcie instalacji. Moze faktycznie na pompie cyrkulacyjnej (to ona sie zapowietrza). Bo jeszcze rozwazalam zrobienie odpowietrzenia na rozdzielaczu, ale nie wiem, czy to ma sens

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał kanadyjczyk
    Taką ilość powietrza przejmie naczynie wzbiorcze. A jeżeli już to odpowietrzenie w małych instalacjach wykonuje się na pompie obiegowej. Możesz w najwyższym punkcie układu zamontować zawór do odpowietrzania.
    Nie zadzialalo zalozenie zaworu odpowietrzajacego w najwyzszym punkcie instalacji. Moze faktycznie na pompie cyrkulacyjnej (to ona sie zapowietrza). Bo jeszcze rozwazalam zrobienie odpowietrzenia na rozdzielaczu, ale nie wiem, czy to ma sens

    Czy to zawór automatyczny?
    Jeśli tak to może on jest przyczyną.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kanadyjczyk
    Cytat Napisał JoShi
    Nie zadzialalo zalozenie zaworu odpowietrzajacego w najwyzszym punkcie instalacji.
    Czy to zawór automatyczny?
    Jeśli tak to może on jest przyczyną.
    Tak automatyczny, innego sobie nie wyobrazam. Myslisz, ze jest wadliwy ?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kanadyjczyk
    Taką ilość powietrza przejmie naczynie wzbiorcze.
    Teraz dopiero zauwazylam. Sugerujesz, ze w obiegu cwu powinno byc naczynie wzbiorcze ?

  12. #12

    Domyślnie

    Widzę, że stara dyskusja, a ja właśnie muszę rozwiązać cyrkulację CWU w instalacji na rozdzielaczach (bez trójników w podłogach).
    Jeśli chodzi o CW, to potrzebuję na parterze porty do 4 odbiorników, a na górze do 5 odbiorników.
    Dodatkowo chcę zrobić cyrkulację, ale tylko do rozdzielaczy (czyli do jednego na parterze i do drugiego na poddaszu).

    Czy ta cyrkulacja powinna wchodzić do jednego rozdzielacza, a następnie wychodzić z niego do drugiego?
    Czy może cyrkulacja powinna dwoma osobnymi rurkami wchodzić do tych rozdzielaczy osobno?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony