dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy budując dom staracie się wybierać polskich producentów ?

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Zawsze

    2 9,09%
  • Tak, je

    10 45,45%
  • 3 13,64%
  • 5 22,73%
  • 2 9,09%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Ciekawe czy budując staracie się wspomóc polską gospodarkę ?

    Ciekawe czy budując staraliście się wspomóc trochę polską gospodarkę ?

  2. #2

    Domyślnie

    Kolego, zadałeś dziwne pytanie na które nie ma odpowiedzi.
    Pytanie - Czy kupując grzejniki Purmo wspierasz gospodarke Polską czy też Fińską?
    Odpowiedź - I Fińską (kapitał tam wędruje) i Polską (produkuje się te grzejniki w Rybniku, w Polsce płaci się pensje pracowników podatki odnich oraz ZUS-y)

    Kupując ... (i tu nie wymienię) typowo Polski produkt który firma xxxx produkuje się w Polsce w Polsce także płaci się pensje pracowników podatki oraz Zusy a zyski firmy wędrują na Kajmany bo tam jest ta firma zarejestrowana.

    Ponadto mając do wyboru lepsze lub gorsze wybieram lepsze
    mając do wyboru pełnowartościowe tańsze lub droższe wybieram to na co mnie stać.

    Dlatego też nie biorę udziału w ankiecie.

    P.s Kupując samochód szukałbyś gdzieś na giełdzie typowo Polskiego Poloneza?

  3. #3

    Domyślnie

    Jak mój przedmówca zauważył - pytanie z gatunku tych na które odpowiedzi sie udzielić nie da.
    Nie odpowiem ci bo nie wiem co zaznaczyć
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Moje zdanie jak powyżej. Ale mam nadzieję że wspierałam jak mogłam polskie małe firmy budowlane zatrudniając ich na swojej budowie. Trochę ludzi u mnie zarobiło

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy celowo, ale jak sobie pomyślę (np. tak jak myślę na fotce obok), to chyba większość domu mam zbudowanego z polskich materiałów. Jeśli są firmowane przez firmy zagraniczne, to i tak najczęściej produkowane są w Polsce.

    Pozdrawiam

    T.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzisiaj trudno rozdzielić co jest polskie, a co nie. Uproszczając ze za polskie produkty przyjme te które są wyprodukowane w Polsce, to zawsze staram się kupować to co polskie i nie chodzi tutaj tylko o materiały bud., ale o żywność (mleko, sery, jogurty, wędliny itp.), sprzęt AGD (mam Amicę), ubrania, samochody itd.
    Pozdrawiam kupujących polskie produkty

  7. #7

    Domyślnie

    Dzisiaj trudno rozdzielić co jest polskie, a co nie. Uproszczając ze za polskie produkty przyjme te które są wyprodukowane w Polsce, to zawsze staram się kupować to co polskie i nie chodzi tutaj tylko o materiały bud., ale o żywność (mleko, sery, jogurty, wędliny itp.), sprzęt AGD (mam Amicę), ubrania, samochody itd.
    Pozdrawiam kupujących polskie produkty

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie o to chodzi. Wspieraniem polskiej gospodarki nazywam zakup towarów i usług wyprodukowanych w Polsce. Może i właściciel ma konto na Kajmanach, ale (mam nadzieję) zapłaci swoim pracownikom. Ci kupią towary, które produkuje moja firma. Za otrzymane od niej wynagrodzenie będę mógł ułożyć sobie kostkę na działce . Jeśli większość pieniędzy które wydałem na cement trafi np. do Francji to marne szanse żeby wróciły one do kraju. Zapewniam Was, że narody zza Odry bardziej dbają o swoje rynki.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diego
    Dokładnie o to chodzi. Wspieraniem polskiej gospodarki nazywam zakup towarów i usług wyprodukowanych w Polsce. Może i właściciel ma konto na Kajmanach, ale (mam nadzieję) zapłaci swoim pracownikom. Ci kupią towary, które produkuje moja firma. Za otrzymane od niej wynagrodzenie będę mógł ułożyć sobie kostkę na działce . Jeśli większość pieniędzy które wydałem na cement trafi np. do Francji to marne szanse żeby wróciły one do kraju. Zapewniam Was, że narody zza Odry bardziej dbają o swoje rynki.
    Dziwnym przykładem zilustrowałeś pierwszą część swojej wypowiedzi
    gdyż ten cement jest produkowany w Polsce przez firmy będące własnością kapitału francuskiego.

    Firma produkuje cement w cementowniach w Małogoszcz oraz Kujawy.

    Trafiłeś kulą w płot ! Sam nawet nie wiedziałeś, ze kupując ten obcy produkt wspierałeś polski przemysł. Polski zgodnie z przyjetą przez Ciebie definicją.

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  10. #10

    Domyślnie

    Producentów-nie (patrz posty powyżej)
    Sprzedawców-tak

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Myślę, że już przez sam fakt rozpoczęcia budowy wspomagam polską gospodarkę. Mianowicie:
    - daję pracę (ja nie z tych, co to "tymi ręcamy")
    - kupuję mnóstwo różnych rzeczy (a staram się kierować głównie hasłem: dobre i sensowne kosztowo, w drugim rzucie - z jaką metką)
    - wezmę kredyt , co mnie na pewno cieszy mniej niż banki
    - i do tego nie mam z tytułu owego wspomagania żadnych szans na uśmiech Fiskusa - wielka inwestycja na karku, a podatki płacę takie, jakbym bezstresowo w knajpach te pieniądze wydawała.

    A więc wspomagam na wiele sposobów. Na ankietę nie odpowiem, bo wspomagam nieco inaczej niż wynika z jej założeń.

    Tak naprawdę wspomagać zacznę od wiosny gwoli ścisłości

    BabaB

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Obawiam się, że nie ma już co wspomagać ...choć pozory nazw i siedzib mylą
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    nurni ma rację......

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni
    Obawiam się, że nie ma już co wspomagać ...choć pozory nazw i siedzib mylą
    chodzi o wspomaganie polskich miejsc pracy
    reszta to już globalizacja

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał modulor
    Cytat Napisał nurni
    Obawiam się, że nie ma już co wspomagać ...choć pozory nazw i siedzib mylą
    chodzi o wspomaganie polskich miejsc pracy
    reszta to już globalizacja

    Owszem, jest to jakiś wyróżnik.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Cytat Napisał modulor
    Cytat Napisał nurni
    Obawiam się, że nie ma już co wspomagać ...choć pozory nazw i siedzib mylą
    chodzi o wspomaganie polskich miejsc pracy
    reszta to już globalizacja

    Owszem, jest to jakiś wyróżnik.

    od lat zwracam uwagę na kod paskowy z początkiem 590..

  17. #17

    Domyślnie

    Produkty polskie są bardzo dobre i często tańsze. Polskie to znaczy, że polscy pracownicy i/lub polscy właściciele zarabiają na nich pieniądze.
    Kupuję nasze, obce z konieczności.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Ja staram sie przedewszystkim wspierac miejscowych handlowcow, hurtownie, ktorzy jednak okazuja sie czasem tak niemrawi i malo operytywni, ze musimy czesto na poszukiwanie towaru wyruszyc do wiekszych hurtowni do Olsztyna. Klinkier Robena produkuja przeciez w Polsce, wiec do tej pory popieramy produkcje polska, okna mamy zamiar kupic od Urzedowskiego, dachowke rowniez ze Srody Slaskiej.
    Gabriela

  19. #19

    Domyślnie

    Nie zwracam na to uwagi. Przy wyborze dachówki, pieca i kominka miało to dla mnie dopiero znaczenie jak się dowiedziałem jaka jest różnica w CENIE!!!

  20. #20

    Domyślnie

    Jeśli wyroby polskie są na podobnym "poziomie" - to tak. Często również spotyka mnie niespodziankla -są tańsze. Jeśli odbiegają jakością od polskich - niestety - kupuję zagraniczne.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony