dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie strony internetowe

    poniewaz coraz wiecej osob mysli o zalozeniu wlasnej strony internetowej, a i przy tym powstaja pewne problemy, wiec po to ten temat, takze jak ktos sie chce pochwalic swoja, lub zna jakis ciekawy kurs, to tez niech pisze tutaj

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    A co sądzicie o tych stronach:
    1. http://www.walkmen.webpark.pl
    2. http://wakmen.w.interia.pl
    3. http://www.mapa3miasta.webpark.pl

    Troszeczkę strona startowa podobna lecz w 3, różnych wydaniach a co dalej?

  3. #3

    Domyślnie

    Zdecydowanie najlepsza dwójka, intrygująca Pani o niebanalnej urodzie i bez reklamówek w tym samym oknie.
    Ino potem jest "Nieprawidłowy adres strony (error 404)"
    Choć jako wejście na interia.pl też może być

    Webmasteruj dalej

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Z chęcią dowiedzialabym się jakich "narzędzi" uzywacie przy tworzeniu stron

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    A co sądzicie o tych stronach:
    1. http://www.walkmen.webpark.pl
    Mozna pasc na padaczke, albo ze zmeczenia oczu ...

    Cytat Napisał Wakmen
    tutaj tylko napisy ... nic wiecej ... i cos w srodku rozpoznawane jako element banera, czyli blokowac to!

    patrz pkt 1.

    A dalej nic ... wiec probuj dalej.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponury63
    Zdecydowanie najlepsza dwójka, intrygująca Pani o niebanalnej urodzie i bez reklamówek w tym samym oknie.
    Ino potem jest "Nieprawidłowy adres strony (error 404)"
    Choć jako wejście na interia.pl też może być

    Webmasteruj dalej
    Działa ale niektóre przeglądarki linux'owe przekłamują adres. Po naciśnięciu start powino być przekierowanie do strony:
    http://wakmen.w.interia.pl/index_files/index.html
    a jest do strony:
    http://wakmen.w.interia.pl/index_files%5Cindex.html
    Spowodowane jest to złą interpretacją flash'a przez niektóre przeglądarki (lub moimi niedokońca wprawnymi umiejętnościami). Nie wiem dlaczego Znaczek "/" zamienia na "%5C"? Ze statystyk STAT4YOU zamontowanej na mojej stronie startowej tylko 6% używa innych przeglądarek jak IE czy NS.

    A ta pani to moja Żoneczka.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał robud
    Cytat Napisał Wakmen
    A co sądzicie o tych stronach:
    1. http://www.walkmen.webpark.pl
    Mozna pasc na padaczke, albo ze zmeczenia oczu ...
    Surowo ale to w końcu Twoja ocena. Jeżeli nadmiar informacji zawartych na tej stronie przytłacza Cięto zapraszam na strony mnie rozbudowane:
    http://xzwqxz.webpark.pl
    http://martusiaseterka.webpark.pl

    [quote="robud"]
    Cytat Napisał Wakmen
    Cytat Napisał Wakmen
    tutaj tylko napisy ... nic wiecej ... i cos w srodku rozpoznawane jako element banera, czyli blokowac to!
    Albo masz słabe łącze i nie masz dostatecznie dużo cierpliwości i po załadowaniu 130 kb zobaczysz galerię zrobioną we falsh'u. Mam nadzieję, że wiesz co to jest.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    Po naciśnięciu start powino być przekierowanie do strony:
    http://wakmen.w.interia.pl/index_files/index.html
    a jest do strony:
    http://wakmen.w.interia.pl/index_files%5Cindex.html
    [...] Ze statystyk STAT4YOU zamontowanej na mojej stronie startowej tylko 6% używa innych przeglądarek jak IE czy NS.
    No to ja w tych 6%. Opera 7.51 pod Win'98.
    U mnie są dziwa jakoweś... z kliknięcia na stronce http://wakmen.w.interia.pl "start" mam adres http://wakmen.w.interia.pl/index_files\index.html [backslash zamiast slash'a] i error 404; kiedy kopiuję ten adres i wklejam w nowe okno, backslash zmienia się na slash... i wszystko działa.. W IE wsio jest OK.
    Zdjątka fajnie prezentowane, ale brak mi możliwości powrotu do indexu.

    Ukłony dla Żoneczki.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    ja sie nie wypowiem, bo zawodowo zajmuje sie stronami, i mogl bym to potraktowac za ostro i kogos urazc

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx
    ja sie nie wypowiem, bo zawodowo zajmuje sie stronami, i mogl bym to potraktowac za ostro i kogos urazc
    Wcale tak nie będzie jak usłyszę opinię od kogoś kto zajmuje się tym zawodowo lub bardziej profesjonalnie jak ja. Ja jestem tylko samoukiem i nie nadążam za trendami budowy stron. Wiem, że już się nie buduje stron na tabelkach więc mam w domu już niewielki projekt na zmianę ale czekam jak spadnie śnieg i na budowie nie będę miał co robić. Do tego czasu czekam na opinie a w szczególności na propozycje typu:
    - jakie kolory, (wolę odcienie czarnego ale nie czarny - pracuję i przeglądam internet w nocy)
    - czy warto robić menu główne we flashu - poziome i jeszcze jakieś dodatkowe,
    - czy warto stosować jakieś upiększacze i dodatki (daty, czasy, newsy ...)

    W przyszłości mam zamiar ze strony 1. większość powyrzucać z wyjątkiem działu Orzeszek i info a bardziej na tym się skupić.
    Czekam na opinie - nawet surowe ale z uzasadnieniem.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponury63
    Zdjątka fajnie prezentowane, ale brak mi możliwości powrotu do indexu.
    Wystarczy kliknąć duże zdjęcie i powraca się do galerii.

    A statystyki na dzień dzisiejszy tak wyglądają:
    MSIE: 91.37 %
    Netscape: 4.90 %
    Opera: 2.00 %
    Inne: 1.73 %

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    A co sądzicie o tych stronach:
    Twoja 1-sza strona jest niekompatybilna z moim zestawem 2-monitorowym. Ja mam 2 monitory podłączone do karty nvidia. Więc rozdzielczość jest 2048 x 768 pikseli. Wszystkie programy i strony, które powiększają się automatycznie na cały ekran, albo obrazki, które ustawiają się automatycznie na środku u mnie pojawiają się pół na jednym i pół na 2-gim monitorze. Nie da się tego czytać. Trzeba przesunąć i zmienić wymiar okienka. POtem klikam na następne zdjęcie i od nowa to samo. Moim zdaniem takie narzucanie użytkownikowi miejsca i rozmiaru okienka nie jest user-friendly.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    najpierw trzeba sobie postawic pytanie jaki ma byc harakter strony, czy ma to byc stronka, domowa, czy tez o czyms konkretnym, czy moze jakis maly wortal. W zalezosci od tego dobieramy odpowiednia technologie wykonania strony. Wieksze projekty wykonuje sie w technologiach jak np. PHP, ASP, (sa to jezyki o bardzo durzych mozliwosciach, jednak potrzeba do tegu juz "specjalnych" kont z obsluga tych jezykow, i nie sa one latwe zwlaszcza ASP (podstaw PHP mozna sie nauczyc naprawde szybko)). Ale jak mysle Ciebie interesuje HTML, Java script, flash. W tych technologiach mozna wykonac tez naprawde niezle stronki. Pierwsza rzecza jaka tworzymy jest layout (grafika strony). Wykonujemy ja w jakims programie np. Photoshop. Wybur kolorow zalezy od naszego pomyslu na colosc, od naszych upodoban, i nie ma tu konkretnych wymagan. (no prawie nie ma ba sa palety barw bezpiecznych ale to juz ...) Potem to tniemy, na mniejsze czesci i skladamy na stronie tabelkami. Najczesciej jest taki uklad strony:
    Kod:
    top
    menu content menu
    stopka
    
    * top czyli gorna czesc strony, zawiera takie el. jak logotyp, menu podreczne
    * content czyli zawartsoc strony, w tym wypadku jest ona momiedzy muenu z dwuch stron ale mozy byc tylko z jednej
    * stopka wiadomo, info o autorze, prawach autorskich, aktualizacji
    gdy mamy layout zlozony tabelkami, robimy reszte.
    Obecnie odcodzi sie od stosowania ramek, i robie sie to na includach (PHP i ASP etc.) jednak dobrym rozwiazaniem przy HTML jest zastosowanie plywajacej ramki (IFRAME)
    Kod:
    <iframe parametry jak w framie></iframe>
    Ja osobiscie jestem przeciwnikiem intra, ale sa rozne szkoly. El. dodatkowe, jak czaty, forum, sondy, zeby prezentowaly jaiks poziom, wymagaja stosowania np. PHP, bo w javie sie to po prostu sypie, ze wzgledu ze te skrypty wykonywane se po stronie usera.

    dobra teraz konkretnie:
    proste munu mysle ze najlepiej, w Javie zrobic, we flasju tez ladnie wychodzi, ale dlugo sie laduje, i jesli to jedyny el. strony to nijak sie ma do reszty. Menu poziome jak najbardziej ulatwia to nawigacje.
    Z upikeszaniem trzeba uwazrac, bo mozna przedobrzyc, i to latwo, (jak np godzina na stronie, po co godzina na stronie, o swiecach woskowych? juz co innego jakis portal gdzie sie czesto wchodzi, ale kto dzisiaj nie ma w kturyms rogu monitora zegarka?) Forum jak najbadziej, ale to zalezy od rodzaju strony, bo na stronie typu "ja i moj kotek" forum wstawiac to niepowarzne.

    teraz jeszce bardziej konkretnie do Twojej strony:
    - wstaw jakies logo, top, czegos brakuje teraz.
    - zrob to na iframie, bedzie efektowniejsze.
    - pokombibuj troszke z menu, troszke zmian dobrze mu zrobi, moze warto pomyslec o zmianie calej nawigacji?
    - zastosuj CSS (jak nie wiesz co to wyjasnie ) naprawde ulatwia to sprawe
    - zwieksz pole z linkiem do glownej na intro, bo troszke "trudno trafic".

    polecam takie strony jak:

    www.webhelp.pl
    forum.php.pl
    php.pl

    sorry za skladnie i bledy, pisalem tak z pamieci jak znajde jakis teks wkleje.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    jak chcecie się podłamać, to zobaczcie jakie fajne strony robi mój kolega z osiedla. Mieszkał piętro wyżej w bloku, w którym mieszkałem z rodzicami. Skurkowany zaciął się strasznie, uczył, uczył i uczył
    i teraz dłubie te pikselki webowe tak hiper-starannie, że już bardziej chyba nie można. Mi się generalnie odechciewa zabaw w robienie "fajnych stron" po obejrzeniu jego twórczości, bo wiem, że to co zrobię nawet w minimalnym stopniu nie będzie zbliżone fajnością do jego produkcji.

    Jak ktoś nie che się zniechęcić, to lepiej niech nie ogląda:
    http://sullivan.pl

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx
    ... Wieksze projekty wykonuje sie w technologiach jak np. PHP, ASP, (sa to jezyki o bardzo durzych mozliwosciach, jednak potrzeba do tegu juz "specjalnych" kont z obsluga tych jezykow, i nie sa one latwe zwlaszcza ASP (podstaw PHP mozna sie nauczyc naprawde szybko)). Ale jak mysle Ciebie interesuje HTML, Java script, flash. W tych technologiach mozna wykonac tez naprawde niezle stronki. ...
    Na darmowych serwerach powyższe funkcje zablokowane. Flash, java i dhtml wystarczy jak dla mnie.


    Cytat Napisał invx
    ...
    teraz jeszce bardziej konkretnie do Twojej strony:
    - wstaw jakies logo, top, czegos brakuje teraz...
    Już wstępny projekt mam...
    Cytat Napisał invx
    ...
    - zrob to na iframie, bedzie efektowniejsze...
    I tak też będzie. Myślę, że pójdzie bez problemu.
    Cytat Napisał invx
    ...
    - pokombibuj troszke z menu, troszke zmian dobrze mu zrobi, moze warto pomyslec o zmianie calej nawigacji?...
    Menu będzie napewno nowe - w innej szacie graficznej i nie tak zapchane oraz myślałem aby (gdy bardziej poznam flasha) było w całości we flashu,
    Cytat Napisał invx
    ...
    - zastosuj CSS (jak nie wiesz co to wyjasnie ) naprawde ulatwia to sprawe ...
    To już też wziąłem pod uwagę. Na tej starej stronie w prawie każdym pliku *.html mam kod CSS'a ale powinienem zrobić jeden dla całego serwisu tylko jeszcze nie wiem jak to do końca zrobić ale przyłoże się do tego. Napewno odchudzi to stronkę i przyspieszy.
    Cytat Napisał invx
    ...
    - zwieksz pole z linkiem do glownej na intro, bo troszke "trudno trafic"...
    Nie chciałbym zmieniać intra (bardzo mi się podoba - bo jest tam moja "Ulubiona") ale poprawię nawigację.

    Dzięki za wszelkie pomysły. Postaram się o coś lepszego jak moja dotychczasowa lamerska stronka (choć jest to moja 4 z kolei a dopiero pierwsza opublikowana w sieci).

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    Jak ktoś nie che się zniechęcić, to lepiej niech nie ogląda:
    http://sullivan.pl
    Takie strony to za dziesięć lat jak dobrze pójdzie albo i później będę robił ale dla innych to będzie prehistoria.
    Co do Twojego zestawu 2-monitorowego to mnie zaskoczyłeś. Wogóle nie wiem jak to mam rozwiązać ani jak sięąda strony na dwóch monitorach.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    po prostu strona powinna się dostosowywać do rozmiaru, który ustawi sobie użytkownik. Ja sobie ustawiam oglądaną stronę na jednym monitorze, czasem na lewym, czasem na prawym. A w tym czasie, na drugim np. sobię pracuję.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Ale wypas .

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    on jak widze lay'e robi, a to tylko czesc projektu ja osobiscie tworze ta druga czyli koduje.

    zeby sie sama dostosowywala do rodzzielczosc zamias konkretnych rozmiarow w px piszesz w % np. width="90%" gorzej jesli sa elementy graficzne

    sa tez darmowe servery z PHP (z pewnymi ograniczeniami) jak polskie friko.pl, niestety tylko safe mode, ale juz durzo mozna osiagnac nawet w trybie "bezpiecznym"

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    on robi to wszystko, co widać - czyli całą grafikę z napletami itp. Programowaniem baz danych to on się nie zajmuje, bo normalnie nie ma już na to czasu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony