dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Czy ktoś "zbudowany" może się pochwalić w jaki sposób buduje się dom w jeden sezon? Kiedy zaczął, jakie prace kolejno i w jakich terminach? Coś na zasadzie harmonogramu. Budowa przy pomocy firmy, czy samemu?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie udało mi się postawić domu w jeden sezon, mimo, że miałem takie zamiary. Wykonawcy wchodzili jeden po drugim bez żadnych przestojów.
    Budowę rozpocząłem co prawda dopiero na początku maja i miałem zamiar doprowadzić budowę do stanu zamkniętego z tynkami i wylewkami. Jednak temperatura w październiku i listopadzie zmusiła mnie do zaniechania tynkowania i robienia wylewek.
    Do końca października udał się zrobić stan surowy zamknięty i instalacje wewnątrz.

  3. #3

    Domyślnie

    A jak duży to był dom? I jak długo trwały poszczególne etapy?
    Grzegorz

  4. #4

    Domyślnie

    Domek jest spory bo ma 300 m2.
    Zaczłąem po długim weekendzie majowym. Wykopy, fundamenty murowane z bloczka zajęły ponad miesiąc, w czerwcu i lipcu został wymurowany parter, zaszalowany i wylanu strop oraz rozpoczęto wymurowywanie poddasza, kótre kontynuowano w sierpniu. Poza tym w sierpniu została założona więźba dachowa. Ponieważ była skomplikowana to trochę to trwało. We wrześniu ułożona została membrana i dachówka, a w październiku zostały wykonane instalacje: elektryczna i wodno-kanalizacyjna.
    Na tym musiałem poprzestać bo potem spadła temperatura i odradzono mi robienie tynków.

  5. #5

    Domyślnie

    W zasadzie zastanawiam się, czy zdążę. Mam poziom "zero" i pustaki na budowie do rozpoczęcia kolejnego etapu. A tu ciągle zima...

  6. #6

    Domyślnie

    Możesz zdążyć ale może Ci zabraknąć czasu, tak czy inaczej życzę powodzenia.
    Wprowadzający się.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony