dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 100
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1988
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał baaba
    Witam wszystkich forumowiczow, jestem tu nowa, po przeczytaniu wielu postow i ja postanowilam spytac Was o rade w kwestii kominka. Tak sobie obmyslilam, ze wkład kominowy wpuszcze lekko w komin, a poniewaz komin miesc sie jakby na rogu sciany, mam prosbe o podpowiedz. Gdzie moge kupic wklad kominkowy /i czy w ogole taki istnieje/ ktory mialby z trzech stron na przykład szyby lub moze niech będza łamane te szyby takie potrojne zlaczone. Co Wy na to? Jaka ewentualnie firma wchodzi w gre, co robi te wkłady?
    np.: Sparthem lub Hajduk : www.hajduk.com.pl

    Karol N

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElaB
    Poldek -

    POSADZKI NA KTÓREJ USTAWISZ "PANORAMKĘ". quote]

    ...
    "Panoramke"..... spotkalem lepsze okreslenie "SONY"

    Karol N.

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moira
    Ja w sobotę kupiłam Tarnavę Comfort 18 kW. Zgodnie z radami na forum pojechaliśmy z mężem do firmy Kominki Bielawski. I zupełny zachwyt - nie tylko kominkiem, ale też fachowością firmy. Chcieliśmy szybko kupić bo już wcześniej wybraliśmy ten kominek, ale wypuścili nas dopiero po ponad godzinie. Wszystko wytłumaczyli i doradzili, a nawet odradzili - chociaż mogli na nas więcej zarobić. Mąż cały weekend przeżywał ten zakup, chociaż wcześniej wybrzydzał, że co ja tam wiem o kominkach i co z tego że chwalą na forum.
    Aby więcej takich firm.
    Potwierdzam spostrzeżenia nt firmy Bielawski-Kominki.
    pzdr
    Już mieszkam we własnym domu. Czego i Wam serdecznie życzę!

  4. #204

    Domyślnie

    czy ktoś z was ma może namiary na dobrego dystrybutora Tarnawy w okolicy Cieszyna, Bielska, ewentualnie Katowic?

  5. #205
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ADAMMM

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    Może to nie całkiem okolice Katowic czy Bielska (Kędzierzyn Koźle) ale polecam, ja tam kupiłem. Dystrybutor Tawnawy dał dobry rabacik od ceny katalogowej + dowóz gratis
    (77) 483-40-22

  6. #206

    Domyślnie

    ale sie porobiło...
    juz miałem kupić kominek GABO Les Fojers (francuz) 14 kW bo niby tani i uzytkowałem ta firme przez 2 lata, ale pod wpływem waszych opinii nt Tarnawy....
    w sobotę chyba jadę zobaczyć Tarnawę 14 kW (chyba tyle wystarczy na 115 m2) do Żor lub Bielska
    droższy o ok 1000 zł od francuza, ale chyba warto

    czy robie dobrze i nie będę żałował????

    ktoś pytał o cene Tarnawy 18 kW. Mam przed soba cennik - od 2989 zł netto.

  7. #207

    Domyślnie

    Adammm - jaki rabat dostałeś na Tarnawę?
    Mnie informowali o 5% - troche mało co?

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    widziałam tarnawe 16 kw z panoramiczna szybką, wygieta w łuk -bardzo ładna i wreszcie pasujaca do nowoczesnej obudowy www.tarnawa.com.pl
    jakby było mnie stac to może i kupiłabym sobie yotula panorame i komin schiedla, ale po co skoro moge mieć podobna i tansza tarnawe i komin ceramiczny o podobnych parametrach polski lub czeski ale duzo tanszy?
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  9. #209
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eskimos11

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy wszystkie Tarnawy maja wejscie na powietrze z zewnatrz i
    do czego sluzy "szuflada"

  10. #210

    Domyślnie

    nie widziałem jeszcze Tarnawy z bliska, ale rozumiem, że "szuflada" to po prostu "popielnik"
    końcem tygodnia jadę zobaczyc to sie przekonam

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał eskimos11
    Czy wszystkie Tarnawy maja wejscie na powietrze z zewnatrz
    Tarnawy nie mają podejścia do powietrza.
    do czego sluzy "szuflada"
    Tarnawy nie mają podejścia do powietrza.

  12. #212

    Domyślnie

    a mozna (lub należy) zastosować doprowadzenie powietrza z zewnątrz?
    jak to robicie

  13. #213

    Domyślnie

    Ja jestem zainteresowana wkładem firmy De Lux (francuski). Bardzo mi się podoba. Mój wykonawca powiedział że Jotul jest oczywiście super a De Lux jest przyzwoitą firmą.
    Czy może ktoś ma taki wkład i może potwierdzić że jest OK ???
    KARO

  14. #214

    Domyślnie

    echo

    U mnie jest rura pcv 110 która konczy sie kolanem gdzies tak w środku zarysu kominka (zamurowana w zbrojonym fundamencie kominka) i biegnie w styropianie na zewnatrz. Jak to kominkarz dalej będzie robił - przyznam sie -nie wiem. Ale to doprowadzenie musi być. W dodatku u mnie jest piec atmosferyczny wiszący w kuchni półotwartej na salon.

  15. #215
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lgo

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1

    Domyślnie

    RATUNKU!
    Chodzi o obudowe czopucha - u mnie siega az do sufitu i jden fachowiec mowi, ze w srodku trzeba podzielic na dwie czesci (gorna mala) zeby odizolowac cieple powietrze buchajace nad wkladem od stropu (sufitu) bo jak nie to sufit (tynk) zacznie pekac. Inny z kolei mowi ze to nie potrzebne i wystarczy tylko obudowe od srodka porzadnie obloayc welna mineralna(sufit rowniez) - szukam na forum juz od tygodnia ale nie znalazlem zadnych opinii na ten temat.

    Pozdrawiam
    lgo

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał KARO1
    Ja jestem zainteresowana wkładem firmy De Lux (francuski). Bardzo mi się podoba. Mój wykonawca powiedział że Jotul jest oczywiście super a De Lux jest przyzwoitą firmą.
    Czy może ktoś ma taki wkład i może potwierdzić że jest OK ???
    No wlaśnie co sądzicie nt. firmy De Lux, też widziałam taki wkład trzyszybowy i bardzo mi sie podobał, ale jak to będzie jakościowo?

  17. #217

    Domyślnie

    czy aby realnie myśleć o ogrzewaniu domu kominkiem (z DGP) musze kupić kominek do tzw palenia ciągłego, np Tarnawę?

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał lgo
    RATUNKU!
    Chodzi o obudowe czopucha - u mnie siega az do sufitu i jden fachowiec mowi, ze w srodku trzeba podzielic na dwie czesci (gorna mala) zeby odizolowac cieple powietrze buchajace nad wkladem od stropu (sufitu)
    Ma rację !
    StaS

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    czy aby realnie myśleć o ogrzewaniu domu kominkiem (z DGP) musze kupić kominek do tzw palenia ciągłego, np Tarnawę?
    Pewnie nie - ale jeśli wkład od ciągłego palenia się "rozsypie" to ryzykujesz dodatkowymi kosztami. Tarnawa jako jednolity żeliwny odlew daje nadzieję na brak takich kłopotów. Oby ! - bo i ja z tego powodu mam Tranawę (od niedawna - ciagłe palenie przedemną )
    StaS

  20. #220

    Domyślnie

    Ciao

    Cytat Napisał m_arek
    JOTUL-zdecydowanie,a porównywanie go z francuską wydumką jest nieporozumieniem.Jak dotąd francuzom nie udało się jeszcze niczego dobrego zrobić ( w całej ich historii ),przykład-samochody,elektronika itd.
    Nie zgadzam sie - jedno dobre maja : Champagne

Strona 11 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony