dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 100
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1988
  1. #1001
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekluka Zobacz post
    Witam,
    Pytanie jak w tytule. Mój budowany domek (Sielanka)ma ok.140m2 pow użytk. w parterze, strych nie użytkowy. Dom zbudowany z Ytonga 24 + ocieplenie styro 15cm. Strop ocieplony 10 cm styro. Dach nie ocieplony. Komin systemowy Plewa. Dopływ powietrza z zewn. 110mm. Komin wejście 180mm.
    Planuję kominek w ciepłej zabudowie z rozprowadzeniem DGP. Salon 40m2 połączony z kuchnią, otwarty na przedpokój. DGP do łazienki i 3 sypialni(wszystko po 12m2).
    Głównym dawcą energii będzie kocioł gazowy, kominek dodatkowo w weekendy i codziennie po pracy(jeśli będzie ochota).
    No chyba, że sytuacja finansowa zmusi do częstszego palenia.
    Obudowę planuję zrobić sam, co skrzętnie będę dokumentował na forum i pewnie jeszcze wiele razy będę pytał co i jak...
    W planach jest jeszcze może coś na wzór odbioru ciepła ze spalin jak u Trocia.
    Ale o to będę pytał później.
    Mam prośbę o pomoc w wyborze jakiegoś dystrybutora ciepła.

    Pozdrawiam
    Tomasz


    Załącznik 160068
    Dystrybucja gorącego powietrza do łazienki a po jasną cholercię. Zaczynać od kłopotów.Wdmuchniesz ciepłe powietrze które wentylacja zaraz zabierze.No chyba ,że małą ilość ,a wdmuchiwanie bardzo powolne.Wtedy to miało by sens.No i oczywiście(co mija się z celem) szczelne drzwi.

  2. #1002
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekluka

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra/Babimost
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dzięki Piotrze za podjęcie rękawicy
    A możesz coś więcej powiedzieć o tym wkładzie. Bo widziałem różne opinie(również Twoje) o tej firmie.
    Dostałem też propozycję i chyba dobrą cenę na Spartherm Bravo 5300zł. Tylko nie wiem czy jest to odpowiedni wkład na moje potrzeby. Może Ty zrobisz lepszą
    Myślałem również o Arysto 10/510 za 3200zł. Szczególnie cena przemawia. Może coś na temat tych wkładów pomożesz?
    Hajduk?
    Pozdr
    Tomasz

  3. #1003
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekluka

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra/Babimost
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dystrybucja gorącego powietrza do łazienki a po jasną cholercię. Zaczynać od kłopotów.Wdmuchniesz ciepłe powietrze które wentylacja zaraz zabierze.No chyba ,że małą ilość ,a wdmuchiwanie bardzo powolne.Wtedy to miało by sens.No i oczywiście(co mija się z celem) szczelne drzwi.
    To do łazienki się nie prowadzi DGP?
    Myślałem nad tym żeby wprowadzić rurę jak "najbliżej" podłogi i jak najdalej od wylotu wentylacji. A czemu szczelne drzwi?
    Pozdr
    Tomasz

  4. #1004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Łazienka to miejsce w którym powinno być najcieplej w domu. Konstruując ogrzewania kominkowe od prawie ćwierć wieku zawsze starałem się tam skierować najwięcej ciepła. Tak mam również w swoim domu. Nie zaobserwowałem żadnego z negatywnych zjawisk, opisywanych przez ludzi, którzy takich systemów w domu nie maja, ale je negują. Nie słyszałem też o jakiś problemach z tego tytułu u moich klientów. Jedyny problem to ewentualne zapachy, które mogą wrócić do mieszkania. Czasem robiłem system, który pozwalał na czas korzystania z ubikacji, zatrzymać ruch powietrza DGP. Nikt z tego nie korzysta, bo w rzeczywistości problem jest mało istotny.

    Większość wkładów Romotopa, to dobre urządzenia, tylko ich cena i marketing, trochę je przerastały. Stąd się brała moja krytyka. Wkład KV 25 L za 5000 zł, jest z pewnością lepszy od Brava za 5000 zł.

  5. #1005
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    CaRsEn

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    4

    Domyślnie Wkład kominkowy do mieszkania 50m2.

    Witam,
    czy może ktoś polecić wkład kominkowy do mieszkania o powierzchni 50m2?
    Kominiarz w opinii zaproponował kominek powietrzny wraz z dolotem powietrza z zewnątrz.
    Pozdrawiam

  6. #1006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał CaRsEn Zobacz post
    do mieszkania o powierzchni 50m2?
    Ja myślę że u Ciebie raczej pasował by Biokominek, np wpisz w google Biokominek i grafika naprawdę do 50m to fajna rzecz.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #1007
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    CaRsEn

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki za wypowiedź, ale nastawiłem się na kominek i przed tygodniem wstawiłem wkład kominowy 180fi wg zaleceń kominiarza.

  8. #1008
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał CaRsEn Zobacz post
    Dzięki za wypowiedź, ale nastawiłem się na kominek i przed tygodniem wstawiłem wkład kominowy 180fi wg zaleceń kominiarza.
    Powiedz mi najpierw czy komin masz w narożniku czy na ścianie prostej???

    dolot zimnego powietrza z zewnątrz masz wykonany?

    czego szukasz...jaki jest Twój gust kominkowy???

  9. #1009
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Jeżeli komin w narożniku to polecam np Spartherm Mini 2L bądź 2R w wersji podnoszonej lub otwieranej do boku

    Jeżeli ściana prosta to polecam Austroflamm 55k, lub nawet 45k

  10. #1010
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekluka Zobacz post
    To do łazienki się nie prowadzi DGP?
    Myślałem nad tym żeby wprowadzić rurę jak "najbliżej" podłogi i jak najdalej od wylotu wentylacji. A czemu szczelne drzwi?
    Pozdr
    Tomasz
    Jeśli pozwolisz pominę wypowiedź Piotra bo nie wiem co chce ci przekazać.Uważam ,że w łazience nie powinno być ogrzewania -(gorącego powietrza) i to jeszcze z kominka.To lipa ,kurz itp.Łazienka to przede wszystkim ..podłogówka i odpowiednio dobrana ilość grzejników łazienkowych .To jest ko...mf..or..t

  11. #1011
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    ...Łazienka to miejsce w którym powinno być najcieplej w domu. Konstruując ogrzewania kominkowe od prawie ćwierć wieku zawsze starałem się tam skierować najwięcej ciepła. Tak mam również w swoim domu. Nie zaobserwowałem żadnego z negatywnych zjawisk, opisywanych przez ludzi, którzy takich systemów w domu nie maja, ale je negują....
    a twoje zdrowie?????????????????

  12. #1012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jeśli w łazience lipa i kurz, to w pozostałej części domu tym bardziej.

  13. #1013
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    CaRsEn

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    kanału dolotowego w podłodze jeszcze nie wykonałem a kominek mam na środku ściany.
    Spartherm i Austroflamm jak widzę, to najwyższa półka, czy może ktoś polecić inne wkłady do 3000zł?
    Byłem dziś w salonie Lechmy, ale polecili mi jedynie P190 Korner 8kW.
    Pozdrawiam i dziękuję za wypowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez CaRsEn ; 12-01-2013 o 18:14

  14. #1014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Do mieszkania 50 m2 potrzebujesz naprawdę maleństwa. Takie coś robi się raczej na zamówienie. Ma też takie maleństwo Romotop. Jest to wkład do piecyka Malaga. A może piecyk zamiast kominka?

  15. #1015
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał CaRsEn Zobacz post
    Witam ponownie,
    kanału dolotowego w podłodze jeszcze nie wykonałem a kominek mam na środku ściany.
    Spartherm i Austroflamm jak widzę, to najwyższa półka, czy może ktoś polecić inne wkłady do 3000zł?
    Byłem dziś w salonie Lechmy, ale polecili mi jedynie P190 Korner 8kW.
    Pozdrawiam i dziękuję za wypowiedzi.
    Jeżeli chcesz tanio to zrób tak jak podpowiada Piotr

    piecyk wolno stojący to koszt jego samego zakupu + koszt rur + ewentualnie koszt jakiejś podstawy pod piecem, np szkło hartowane Np ładne są piecyki Dovre Vintage 35 - pasują rozmiarowo i mocowo do Twojego mieszkania, a mają swój charakter wizualny

    Natomiast jeżeli chcesz koniecznie kominek, to na prawdę wybierz jeden z wkładów, które Ci poleciłem, są trochę droższe niż Lechma, jednak uwierz mi, że porównując model Lechmy który Ci zaproponowali do np Austroflamma to tak jakbyś porównał Najmana do Kliczko

    warto dołożyć trochę kasy do lepszego wkładu a zrezygnować z czegoś w obudowie (mniej kamienia czy mnie półek bądź innych tworków) niż na odwrót, kopic tanie beznadziejne palenisko a pakować masę kasy w obudowę, żeby ładnie wyglądało

    Się zastanów co ma ładnie wyglądać...obudowa a w niej wkład w którym masz brudną szybę po godzinie palenia, czy może Twój salon ma rozświetlać widok ognia zamknięty w dobrej jakości wkładzie

    Pozdrawiam

  16. #1016
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    CaRsEn

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wiesz, nam kominiarz mówił o wkładzie ok 10Kw, pewnie dlatego ze mieszkanie jest zimne i bardzo wysokie. Piecyk nie wchodzi w grę, ponieważ chcemy miec kominek i rozprowadzić ciepło grawitacyjnie rurami na inne pomieszczenia. Ma on na celu ogrzanie całego mieszkanka, a nie tylko salonu.

    Pozdrawiam

  17. #1017
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    np Blanka 8 kw kratki.pl
    na dzień dzisiejszy spokojnie do kupienia w przewidzianej przez ciebie kwocie (jeszcze moze jakis gratis wytargujesz),wkładki thermotte w standardzie z regulowanym powietrzem z zewnątrz plus nawiew do górnej czesci paleniska.
    "Płytki", więc nie będzie zawalidrogą, szyba przy tym dość duza.

    Wyprodukowany w Polsce przez rodzimą firmę, dlatego cena miesci się w naszych realiach.
    Nie gorszy od przereklamowanych produktów made in Germany, które na ich rynku są ledwie srednią półką


    Cytat Napisał CaRsEn Zobacz post
    Wiesz, nam kominiarz mówił o wkładzie ok 10Kw, pewnie dlatego ze mieszkanie jest zimne i bardzo wysokie. Piecyk nie wchodzi w grę, ponieważ chcemy miec kominek i rozprowadzić ciepło grawitacyjnie rurami na inne pomieszczenia. Ma on na celu ogrzanie całego mieszkanka, a nie tylko salonu.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez lecho*ski ; 13-01-2013 o 14:34

  18. #1018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał CaRsEn Zobacz post
    Wiesz, nam kominiarz mówił o wkładzie ok 10Kw, pewnie dlatego ze mieszkanie jest zimne i bardzo wysokie. Piecyk nie wchodzi w grę, ponieważ chcemy miec kominek i rozprowadzić ciepło grawitacyjnie rurami na inne pomieszczenia. Ma on na celu ogrzanie całego mieszkanka, a nie tylko salonu.

    Pozdrawiam

    o jakiej mocy mówił kominiarz???

    o mocy nominalnej czy maksymalnej???

    Moim skromnym zdaniem potrzebujesz wkładu o mocy oscylującej w okolicach 8 kW mocy nominalnej

    Co do wkładów Kratki.pl - wspomnianej Blance wypowiadałem już wielokrotnie swoje zdanie na temat tej naszej Polsko-Chińskiej produkcji Przykładowo Austroflamm 55k możesz spokojnie wychaczyc w dobrej cenie u jakiegokolwiek autoryzowanego przedstawiciela tej firmy w naszym kraju

    Są to wkładu bardzo dobrze skonstruowane, przemyślane i do tego z bardzo dobrym serwisem w naszym kraju - w razie czego

  19. #1019
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post

    Co do wkładów Kratki.pl - wspomnianej Blance wypowiadałem już wielokrotnie swoje zdanie na temat tej naszej Polsko-Chińskiej produkcji
    Co to znaczy polsko - chińskiej produkcji...
    Myślałem, że kratki.pl (wkłady) to produkt typowo polski

    No a tak w nawiasie mówiąc, to Chińczycy nie umią zrobić przykładowo elementów, czy całych wkładów według dostarczonych rysunków technicznych + cała procedura i wymogi materiałowe i jakościowe???

    Najważniejsza jest myśl techniczna, rysunki, dobór materiałów, potem odbiór.
    Reszta to już pestka, czynności proste, powtarzajace się.
    No przepraszam, najważniejsze w tym wszystkim jest umiejętność i możliwość późniejszej sprzedaży. Bo cóż po produkcji na magazyny?
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 13-01-2013 o 20:37

  20. #1020
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekluka

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra/Babimost
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jeśli w łazience lipa i kurz, to w pozostałej części domu tym bardziej.
    Zadzwonię do Pana po niedzieli i dogadamy się co i jak.
    Pozdrawiam
    Tomasz

Strona 51 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony