dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 100
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1988
  1. #1041

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem na etapie wyboru wkładu, generalnie dużo różnych opinie o różnych wkłądach. Proszę o jakieś opinie o jotulu 570. Pomalowany on jest w środku jakąś białą farbą w środku, nie będzie to się brudziło. Podoba mi się również wkład ARYSTO A11, ma ktoś jakieś opinie o nim? A może warto zwrócić uwagę na coś innego? Będę wdzięczny za wszelkie opinie. Pozdrawiam.

  2. #1042
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakub Świrepo Zobacz post
    P.S. Pamiętajmy o czyszczeniu kominów , co najmniej dwa razy w roku
    Sedno sprawy !

    Nawet najlepszy wkład z najlepszej firmy nie pochodzi za długo na słabym kominie

    Zima była długa, użytkownicy kominków palili tym co mieli pod ręką, a nie zawsze to było suche drewno.

    Kominy są zanieczyszczone.

    Za chwilę zaczną się pożary sadzy, warto o tych sprawach pomyśleć wcześniej.

  3. #1043
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Sedno sprawy !

    Nawet najlepszy wkład z najlepszej firmy nie pochodzi za długo na słabym kominie

    Zima była długa, użytkownicy kominków palili tym co mieli pod ręką, a nie zawsze to było suche drewno.

    Kominy są zanieczyszczone.

    Za chwilę zaczną się pożary sadzy, warto o tych sprawach pomyśleć wcześniej.
    Dlaczego straszysz ludzi .Przecież sezon się skończył pozostało czyszczenie kominów przygotowując je do następnego sezonu.To co ma się niby zapalić jak się nie będzie palić w kominku ???

  4. #1044

    Domyślnie

    Nie masz racji - ja nadal palę. A jeżeli komuś się skończyło drewno do zima długa, to słuszenie kominiarz prawi - palą tym co jest, i jeszcze popalą.

  5. #1045
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotSylwester Zobacz post
    Nie masz racji - ja nadal palę. A jeżeli komuś się skończyło drewno do zima długa, to słuszenie kominiarz prawi - palą tym co jest, i jeszcze popalą.
    Kocie przeczytałeś co napisał???
    Kominy po sezonie są zanieczyszczone więc odniosłem się do tego ,że należy je wyczyścić ale co się tam zapali jak przeca nie będziemy już palić w kominku.

  6. #1046
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    To ,że nadal palisz świadczyć może tylko o jednym ....Masz hebel w chałupie,wilgoć,farba ci wysycha bo se pomalowałeś ściany,Grzejesz tak jak ja np. wodę w ZCWU,spalasz odpady po zimie, wymieniać dalej???

    Mam obecnie 22,5 stC w domciu to mam rozpalać w kominku ???Okna uchylam bo słonko za bardzo zaczyna operować a i zaworek otwiera się jeszcze z solarków na CO.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 10-04-2013 o 08:42

  7. #1047

    Domyślnie

    Nie, grzeję nadal bo mi się syn 3 dni temu urodził i chcę mieć cieplutko.

  8. #1048
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotSylwester Zobacz post
    Nie, grzeję nadal bo mi się syn 3 dni temu urodził i chcę mieć cieplutko.
    Przepraszam i gratuluję .....to nie mogłeś wcześniej tak zacząć?.Pal...........ma być ciepło w chałupie niech se chłopak firda nóżkami na kocyku.

    pzdr.

  9. #1049
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przepraszam i gratuluję .....to nie mogłeś wcześniej tak zacząć?.Pal...........ma być ciepło w chałupie niech se chłopak firda nóżkami na kocyku.

    pzdr.
    morał taki, że "zanim się wypowiesz to zbadaj temat bo w przeciwnym razie można się osmieszyć i upokorzyć" - tak mawiał mądry król Salomon.
    No i pięknie, że dzieci się rodzą...następne pokolenie bogatsze o nasze doświadczenia. Gratulacje i powodzenia.
    pzdr
    Tu była reklama...

  10. #1050
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    A ty Panie to se licznik bijesz tymi wjazdami.Moderator 2013 w morę jeża..Niby jak miałem to odkryć z autopsji.Nie tak mi chcesz przyłożyć .tyś nie Pan enio. Ale dużo ci do niego brakuje.Czytał Pan temat topiku???.Słoneczko na niebie.

  11. #1051
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie


    uśmieszek to jeden do przodu co nie?
    Tu była reklama...

  12. #1052

    Domyślnie

    Dzięki

  13. #1053
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotSylwester Zobacz post
    Nie, grzeję nadal bo mi się syn 3 dni temu urodził i chcę mieć cieplutko.
    To teraz rozumiem po co te remonty

    Gratulacje !!!

    Nikt, z pożarami sadzy już jakiś czas temu się zaczęło, obserwuję to po swoim telefonie jak ludziska nawet z całej Polski dzwonią, średnio dwa, trzy telefony w tygodniu, boksowanie się i walka na noże z towarzystwem ubezpieczeniowym też nie jest na pewno fajne, a nie każdy pożar sadzy niestety kończy się pęknięciem komina.

    Więc wszyscy użytkownicy kominków marsz do wyczystek w celach kontrolnych, czy sadzy za dużo nie ma, w szczególności dotyczy to użytkowników korzystających z kominka jako jedyne źródło ogrzewania !!!

  14. #1054

    Domyślnie

    [QUOTE=Jakub Świrepo;5891591Witam

    Przy wyborze wkładu proszę pamiętać o wysokości temperatury spalin wychodzących z kominka ( aby nie były za wysokie poniżej 300 stopni ) i o łatwej możliwości wymiany elementów zużywających się w czasie palenia . Firma którą polecam już w nazwie swojej ma zwrot oszczędzanie temperatury co w języku niemieckim Spar Therm oznacza . Zapraszam do dalszych rozmów. Jakub Świrepo , jestem doradcą technicznym

    Pozdrawiam [/QUOTE]

    Witam,
    a konkretnie jaki model wkładu Pan by polecił, o parametrach tego arysto a11 czy jotula I 570?
    A tak z ciekawości ile do tego poleconego wkładu kosztuje ten wkład szamotowy, którego rozumem mogę sam zmienić po jego ewentualnym zużyciu?
    Komin posiadam schiedela fi 200 i proszę, nie rozmawiajmy o kominie, bo on już stoi i nic tu się nie zmieni, więc cała rozmowa bez sensu.
    A co powiecie o tym jotulu. Wszyscy zachwalają.....
    Ostatnio edytowane przez goku22 ; 10-04-2013 o 19:51

  15. #1055
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał goku22 Zobacz post
    Witam,
    a konkretnie jaki model wkładu Pan by polecił, o parametrach tego arysto a11 czy jotula I 570?
    A tak z ciekawości ile do tego poleconego wkładu kosztuje ten wkład szamotowy, którego rozumem mogę sam zmienić po jego ewentualnym zużyciu?
    Komin posiadam schiedela fi 200 i proszę, nie rozmawiajmy o kominie, bo on już stoi i nic tu się nie zmieni, więc cała rozmowa bez sensu.
    A co powiecie o tym jotulu. Wszyscy zachwalają.....
    Cztery posty napisałeś i uważasz, że pisanie o kominie jest bez sensu ?
    Komin już masz, więc do niego musisz dobrać palenisko, a nie odwrotnie.
    Sprawdź w deklaracji zgodności, czy masz T400, czy T600, bo jak T400 to o kominku, o którym piszesz zapomnij.
    A taką fotkę mam pod ręką, kominek służy do ogrzewania domu z DGP i chodzi już bodajże czwartą zimę :
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130401012.jpg
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	182834  

  16. #1056

    Domyślnie

    Ale pisze o 2 wkładach, więc konkretnie o którym mogę zapomnieć?
    Ta deklaracja zgodności, co to jest, komin kupiłem w hurtowni i mam na niego tylko fakturę(żadna deklaracja nie przychodzi mi do głowy). Jak sprawdzić co i jak?
    Co do 4 postów, no niestety dom wybudowałem sam bez żadnej pomocy, murator jako gazeta do mnie konkretnie nie przemawiał, więc i na forum nie zaglądałem, dopiero szukając wkładu i planując jego zabudowę(też zrobię ją sam) dostrzegłem że jest tu najwięcej informacji. Mam 4 napisane posty, ale przeczytałem pewnie więcej niż 4 tysiące, z czego może 20% jest dla mnie cenna, co tak samo przelicza się na czas poświęcony na ich czytanie. Czasem załamuje mnie jak ktoś o coś pyta i dostaje odpowiedz typu:" już było o tym setki razy pisane, wystarczy przeczytać" No i tak , pewnie tylko żeby dotrzeć do tej informacji trzeba przeczytać 80% postów z przepychankami, nie na temat i jeszcze z nie wiadomo czym. Jeszcze żeby ta wyszukiwarka tutaj była coś warta... Proszę się nie obrażać, ale tak niestety jest, więc proszę nie pisać o ilości napisanych przez kogoś postów, bo jest ich tu o 80% za dużo, podobnie jak i ten mój teraz.... nie na temat, pozdrawiam.

  17. #1057
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał goku22 Zobacz post
    Ale pisze o 2 wkładach, więc konkretnie o którym mogę zapomnieć?
    Ta deklaracja zgodności, co to jest, komin kupiłem w hurtowni i mam na niego tylko fakturę(żadna deklaracja nie przychodzi mi do głowy). Jak sprawdzić co i jak?
    Co do 4 postów, no niestety dom wybudowałem sam bez żadnej pomocy, murator jako gazeta do mnie konkretnie nie przemawiał, więc i na forum nie zaglądałem, dopiero szukając wkładu i planując jego zabudowę(też zrobię ją sam) dostrzegłem że jest tu najwięcej informacji. Mam 4 napisane posty, ale przeczytałem pewnie więcej niż 4 tysiące, z czego może 20% jest dla mnie cenna, co tak samo przelicza się na czas poświęcony na ich czytanie. Czasem załamuje mnie jak ktoś o coś pyta i dostaje odpowiedz typu:" już było o tym setki razy pisane, wystarczy przeczytać" No i tak , pewnie tylko żeby dotrzeć do tej informacji trzeba przeczytać 80% postów z przepychankami, nie na temat i jeszcze z nie wiadomo czym. Jeszcze żeby ta wyszukiwarka tutaj była coś warta... Proszę się nie obrażać, ale tak niestety jest, więc proszę nie pisać o ilości napisanych przez kogoś postów, bo jest ich tu o 80% za dużo, podobnie jak i ten mój teraz.... nie na temat, pozdrawiam.
    Zerknij na FV jaki jest konkretnie komin.
    Sprawdź później jakie ma parametry w deklaracji zgodności:
    http://www.schiedel.pl/pliki-do-pobr...acje-zgodnosci
    jak czytać symbole w opisach deklaracji? załączone info.

    jaką temperaturę spalin może mieć nawet mały Jotul, to widać po półce deflektorowej na zdjęciu zamieszczonym powyżej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oznaczenie kodowe kominów.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	182873  

  18. #1058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Deklaracje producenta dotyczące zakresu temperatur jakie trafiają do komina nie mają wiele wspólnego z rzeczywistymi "osiągnięciami" klientów. Zapiski w dokumentach dotyczących poszczególnych wkładów, obojętnie jakiego producenta, są w głównej mierze oczekiwaniami ustawodawcy w tej kwestii. Przy nowych uszczelkach i niewielkiej ilości opału, zalecanej przez producenta, da się to osiągnąć. Wyjątek stanowi wkład Badera.

  19. #1059

  20. #1060

    Domyślnie

    Witam, pojeździłem po salonach i zdecydowałem się na hajduka vulcano 1vt. Mam nadzieje że to dobry wybór, co o tym sądzicie. Bardzo mile widziane wypowiedzi ludzi którzy mają ten wkład. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Strona 53 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony