dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 99 z 100
Pokaż wyniki od 1.961 do 1.980 z 1988
  1. #1961
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Eksperyment nie pokazuje wyjątkowości piecokominka, tylko budownictwa pasywnego. Oczywiście dla jednych to zaleta, dla innych wada. Przy czym wszyscy mają rację... Jest tam przeciętne urządzenie grzewcze, odpalane 2-3 razy w tygodniu, które w 100m2 domu dobrze ocieplonym potrzebowałoby już 2-5 mp, a kiepsko ocieplonym 5-8 mp drewna na sezon...Układ dachu, specjalne okna, rekuperator....sami wiecie lepiej dlaczego pasywniak nie stygnie....Dla mnie istotny był między innymi wynik dotyczący przegrzewania budynku pasywnego z piecokominkiem. Mit się nie sprawdził, a badania niemieckie się potwierdziły...

  2. #1962
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tak. Do tego eksperymentu "użyliśmy" domu zbudowanego w technologii pasywnej. Napuszczenie wody do wanny podnosi temperaturę w całym budynku o 0,14 o C.

    Też masz 100 m2?
    Nie ! ma 106 m2 w parterze.

  3. #1963
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Dyskusja
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    3. No i powrót do tradycji rodzinnej - zarzuconego kiedyś zduństwa. Umiejętne wykorzystanie wiedzy dziadków, połączenie dotychczasowych doświadczeń z doświadczeniami kolegów z Austrii, Czech, Niemiec - piecokominek. Tworze swój system......
    Okazuje się, że tym ustrojstwem mogę ogrzewać dom 220-250 m2 ....o połowę zmniejszając zużycie drewna.
    Jak wiesz, od dłuższego czasu forumowiczom pytającym o coś do grzania, odradzam wkłady kominkowe


    W telegraficznym skrócie....Nie pytaj mnie jak to jest i o co tu chodzi. Taka jest rzeczywistość badawcza, że sprawność w pojęciu laboratorium certyfikacyjnym, nie ma związku z wydajnośćią czy zużyciem opału.
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    To co opisywałem Fotohobby dotyczyło porównywalnej (w kwestii wymogów energetycznych) powierzchni czy kubatury do ogrzania...Na tym moje doświadczenia się nie kończą. Wymienione tam 3 punkty "rozwoju", mają kontynuację.
    Punkt nr 4. Trudno nie zareagować w swoich badaniach na to co ostatnio dzieje się w budownictwie...Co prawda pisałem już o tym, ale chyba dobry moment by przypomnieć.
    Trzeci sezon zaczynamy testować piecokominek w domu o powierzchni 100 m2, będący tam jedynym źródłem ciepła. Średnia z dwóch lat to zużycie na poziomie 1 mp drewna odpadowego na rok
    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    To może napisz jeszcze jaka jest kubatura wspomnianego domu o powierzchni 100m2?
    Chcielibyśmy wiedzieć też, jak jest ocieplony.
    Jeden ma 2,2 m do sufitu, a inny 2900 mm.
    Inaczej to próżne przechwałki amatora udającego zawodowca.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dokładnie tak.
    1mp buka to 2200kWh.
    Zakładając sprawność 90% otrzymamy 1980kWh, odpowiednik mniej więcej 200m3 gazu.

    Mam dom dość dobrze ocieplony, ale jednak potrzebuję tego gazu ok 400m3 na sezon.

    Rozumiem, że tym 1mp dom ogrzany został dom, ocierajacy się o parametry domu pasywnego ?
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przepraszam gdzie to zrozumiałeś? Według mnie masz źle docieplony dom i czarujesz z tymi 400 m3. Gdybyś napisał z jakiej kubatury startujesz z wyliczeniami to jeszcze bym to zdzierżył. Mniej więcej to ile tak naprawdę u ciebie w chałupce?
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tak. Do tego eksperymentu "użyliśmy" domu zbudowanego w technologii pasywnej.
    Podstawa to nie podawać kompletu informacji lub podawać je wybiórczo tak aby osiągać zamierzone cele

    Teraz już wiadomo skąd bierze się 1500% sprawności piecokominka...

    PS niktspecjalny - kolejny raz dałeś "przytyk" z którego wynika że znowu robisz zadymą.
    Kolejny raz nietrafiony przytyk.
    Wszystko przez osobistą niechęć do kolejnego Forumowicza.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #1964
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tak. Do tego eksperymentu "użyliśmy" domu zbudowanego w technologii pasywnej. Napuszczenie wody do wanny podnosi temperaturę w całym budynku o 0,14 o C.

    Też masz 100 m2?
    106

    Jaki jest sens wkładać do domu pasywnego piecokominek ?
    Dom pasywny powinien być ogrzewany żrodłem o dużej elastyczności które powinno mieć możliwość szybkiej reakcji na pojawienie się zysków bytowych (lub ich brak), czy też ( i to głównie głownie) zysków słonecznych.
    Wykorzystuje się systemy, które nie tylko reaguje na bieżące zmianę pogody (pogodówka), ale wykorzystują też prognozy pogody aktualizowane poprzez Internet.

    A tu ktoś proponuje wlożyc do takiego domu szamotowy klocek, który, kiedy sie w nim napali, przez 2dni promieniuje energią - czy ona jest potrzebna, czy nie...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 30-10-2019 o 14:56

  5. #1965

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Trzeci sezon zaczynamy testować piecokominek w domu o powierzchni 100 m2, będący tam jedynym źródłem ciepła.

    to wykluczone, by dom posiadał TAKIE jedyne źródło ciepła.
    może to dom testowy ....lub stary, istniejący na starych zasadach czyli poza aktualnie istniejącym urzędniczym dyktatem.

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tak. Do tego eksperymentu "użyliśmy" domu zbudowanego w technologii pasywnej. Napuszczenie wody do wanny podnosi temperaturę w całym budynku o 0,14 o C.

    Też masz 100 m2?
    Sądzę, że ktoś się wpuścił w maliny podaczas "prób i testów'.
    Podany wynik, można poddać weryfikacji na wiele sposobów.
    Ostatnio edytowane przez dbx ; 31-10-2019 o 08:53

  6. #1966
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    to wykluczone, by dom posiadał TAKIE jedyne źródło ciepła.
    może to dom testowy ....lub stary, istniejący na starych zasadach czyli poza aktualnie istniejącym urzędniczym dyktatem.
    Przepisami wykluczone ale kto mu zabroni mieć dwa systemy zgodnie z nimi a odpalać tylko jeden
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #1967
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Przepisami wykluczone ale kto mu zabroni mieć dwa systemy zgodnie z nimi a odpalać tylko jeden
    Tak, tylko, że:
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    .... Trzeci sezon zaczynamy testować piecokominek w domu o powierzchni 100 m2, będący tam jedynym źródłem ciepła. ...
    unde venis et quo tendis

  8. #1968
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Tak, tylko, że:

    A gdzie ta sprzeczność?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #1969
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A gdzie ta sprzeczność?
    " ... będący tam jedynym źródłem ciepła ..."

    ... wiem, wiem Polak "potrafi"
    unde venis et quo tendis

  10. #1970
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Przepisami wykluczone ale kto mu zabroni mieć dwa systemy zgodnie z nimi a odpalać tylko jeden
    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A gdzie ta sprzeczność?
    Sprzeczność widoczna i logiczna.
    Pytanie po co robić dwa systemy grzewcze aby jeden (ten trudniejszy do sterowania, pewnie znacznie droższy i kłopotliwy w użyciu) używać?
    Tylko po to aby ominąć przepis prawa?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #1971

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    " ... będący tam jedynym źródłem ciepła ..."

    ... wiem, wiem Polak "potrafi"
    Kiedy patrzy się na przyrodę, jak działa, jak radzą sobie zwierzęta, łatwo zauważyć, że nawet kura pojmie co się powie.
    Po dwóch razach, można mieć pewność...

  12. #1972
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Przepisami wykluczone ale kto mu zabroni mieć dwa systemy zgodnie z nimi a odpalać tylko jeden
    Możesz rozwinąć? Jakimi przepisami konkretnie?

  13. #1973

    Domyślnie

    Czy na powierzchni szer. 90 x gł. 60 cm i wys. 180 - to wymiary maksymalne - można postawić coś sensownego ?

  14. #1974
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Czy na powierzchni szer. 90 x gł. 60 cm i wys. 180 - to wymiary maksymalne - można postawić coś sensownego ?
    Moja żona zmieściłaby tam kilkanaście doniczek z pelargoniami....

  15. #1975
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Czy na powierzchni szer. 90 x gł. 60 cm i wys. 180 - to wymiary maksymalne - można postawić coś sensownego ?
    Możesz postawić Nordpeis Salzburg L o wymiarach 800mm x 567mm i wysokości 1710mm.
    Waga całości to 980 kg.
    Sprawność 90%.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #1976

    Domyślnie

    w zasadzie, sąsiadka by weszła

  17. #1977
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Objętościowo czy wagowo?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #1978
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Możesz rozwinąć? Jakimi przepisami konkretnie?
    Rozdział 4 § 132. 1 chyba znanego rozporządzenia, tak wiem że nie wymieniono piecokominka. Jeśli przekonałeś PINB właściwy do lokalizacji budowy to rewelacja, nie każdy daje się przekonać
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #1979
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Rozdział 4 § 132. 1 chyba znanego rozporządzenia, tak wiem że nie wymieniono piecokominka. Jeśli przekonałeś PINB właściwy do lokalizacji budowy to rewelacja, nie każdy daje się przekonać
    Nie w tym kierunku kieruje moje wątpliwości. Przeczytaj dwa pierwsze punkty paragrafu 133....

  20. #1980
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie w tym kierunku kieruje moje wątpliwości. Przeczytaj dwa pierwsze punkty paragrafu 133....
    W sądzie nie da się tego obronić
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 99 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony