dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 154
  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Aha!
    No, to znakomicie wyjaśnia Twoją krytykę projektu Filippo .
    Mam nadzieję , że płytki układasz dobrze .
    Jesli sprawiloby ci to przyjemnosc.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  2. #102

    Domyślnie Drewno w łazience - wykonawcy i wasze pomysły

    Witam,
    Proszę o kontakt do firmy lub do dobrego stolarza z Krakowa.
    Chcę zrobić zabudowę(szafkę) w łazience z drewna.
    Zamieszczajcie też swoje łazienki z takim wykończeniem.
    Darmik

  3. #103

    Domyślnie

    Też chciałbym wykonać zabudwę wanny i szafki pod umywalki z drewna. Z tego co się zorientowałem, to cześć stolarzy to robi, ale nie chętnie podchodza do tematu

  4. #104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    To ja szukam takiego stolarza w okolicach Poznania mam do zrobienia szafke i polke pod umywalke.

  5. #105

    Domyślnie

    Planuje blat drewniany w łazience, będzie to najprawdopobniej merbau. Blat ten będzie pod umywalką, ale również nad wanną, więc będzie bezpośrednio narażony na wodę. Zastanawiam się czym najlepiej zabezpieczyć drewno. Czytałam, że na olejowanym bardzo widać np plamy po paście do zębów, trzeba ścierać papierem ściernym i olejować, gdyż plamy nie można zetrzeć np. sciereczką... Jaki lakier zabezpieczy najlepiej blaty? Czy jednak olej (jaki) najlepszy... ?

  6. #106

    Domyślnie

    Bardzo proszę o poradę, bo sprawa dosyć pilna. Gdzieś czytałam o jakiś lakierach do jachtów, może czymś takim pomalować? Ciekawe tylko czy taki lakier zmienia kolor drewna.

  7. #107

    Domyślnie

    Nie jestem ekspertem w temacie, ale mam blat pod umywalką z merbau. Jest poolejowany Boną, zgodnie z instrukcją na puszce, nie pamiętam ile razy. Nic się z nim złego nie dzieje. Pasta do zębów i mydło zmywa się po prostu wilgotną gąbeczką. Mam też 'dywanik' z merbau na podłodze. Nie raz już była zalana przez dzieciaki i też nic się jej nie stało.

  8. #108

    Domyślnie

    Ulga wielkie dzięki za odpowiedź, czyli olej nie taki straszny... A jak myślisz czy półka nad wanną narażona bezpośrednio na wodę, zda egzamin? Może jeszcze ktoś opisze swoje doświadczenia

  9. #109
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał anet1
    Ulga wielkie dzięki za odpowiedź, czyli olej nie taki straszny... A jak myślisz czy półka nad wanną narażona bezpośrednio na wodę, zda egzamin? Może jeszcze ktoś opisze swoje doświadczenia
    Może przekona cię poklad z drewna na jachcie. Ciągła bryza, wilgoć, deszcz, słońce, sól i jakoś trwa.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #110

    Domyślnie

    Baardzo przekonuje mnie pokład na jachcie A czy mógłbyś polecić konkretnej firmy lakier? Wielkie dzięki

  11. #111
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał anet1
    Baardzo przekonuje mnie pokład na jachcie A czy mógłbyś polecić konkretnej firmy lakier? Wielkie dzięki
    jeżeli nie olej to lakiery wodorozcieńczalne poliuretanowe dwuskładnikowe firmy Loba, Pallmann, Nano-lakier firmy Murexin, lakiery firmy Deva, Bona, Berger-Seidle, Hertzlack. Szukaj w internecie.
    Czytaj karty techniczne do lakierów. Tam dowiesz się czy lakier ci odpowiada.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  12. #112
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bożena36

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    podobają wam się? bo mi to raczej nie bardzo

  13. #113

    Domyślnie

    podobają wam się? bo mi to raczej nie bardzo
    Jeżeli masz na myśli merbau, to podoba mi się bardzo.

    MSZ możesz zrobić śmiało półeczkę nad wanną. Jak mówiłam, ja mam na wstawkę z merbau podłodze, 2 metry kw. Akurat przed wanną, umywalką i prysznicem. Wychodzi się na niego z wanny i spod prysznica (zawsze ciepło pod nogą i nie mam żadnych chodniczków - TO podoba mi się najbardziej). Kąpiące się dzieciaki potrafią zrobić niezły potop. Użytkuję od roku, żadnych problemów.
    Jak mówiłam, ja mam olej. Przeczytałam wszystkie wywody jarekkura i Ducha (dzięki wielkie przy okazji) i zdecydowałam się na olej w łazience.
    A czy się podoba, to zawsze rzecz gustu.

  14. #114

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Cieszę się Ulga, że tak dobrze sprawuje Ci się drewno w łazience. Jeszcze się zastanowię czy olej, czy jednak lakier (bo jachty to chyba lakierowane ) ale drewno w łazience będzie, bo bardzo mi się podoba. Gbyby nie cena to pewnie byłby teak, ale wychodzi dużo drożej od merbau, a ja mam długie i grube te blaty.

  15. #115

    Domyślnie

    Ja też planuję trochę drewna w łazience. Muszę oczyścić z farby ramę okna w łazience i drzwi (nawet jeszcze nie wiem jakie tam jest drewno, kupiliśmy mieszkanie w poniemieckiej kamienicy i cały czas je "odkrywamy") a szafkę pod umywalkę zrobimy z teak'u. Chciałabym by efekt był w miarę matowy i mam pytanie, czy w takim razie lepsze będzie olejowanie? (jaki w takim razie olej?)A co na okno? jakiś impregnat? Nie chciałabym ekektu "błyszczących" powierzchni ale rozumiem że drewno trzeba specjalnie zabezbieczyć. Z góry dzięki za odpowiedź

  16. #116
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anais75
    Ja też planuję trochę drewna w łazience. Muszę oczyścić z farby ramę okna w łazience i drzwi (nawet jeszcze nie wiem jakie tam jest drewno, kupiliśmy mieszkanie w poniemieckiej kamienicy i cały czas je "odkrywamy") a szafkę pod umywalkę zrobimy z teak'u. Chciałabym by efekt był w miarę matowy i mam pytanie, czy w takim razie lepsze będzie olejowanie? (jaki w takim razie olej?)A co na okno? jakiś impregnat? Nie chciałabym ekektu "błyszczących" powierzchni ale rozumiem że drewno trzeba specjalnie zabezbieczyć. Z góry dzięki za odpowiedź
    okna, które są narażone na działanie promieni słonecznych najlepiej pokryć olejem lub matowym Lobadur WS 2K Duo z absorberem UV. Warunek, że ramy okna są ewna europejskiejskiego np. dąb, jesion, sosan , modrzew itp.
    możesz również potrakrować je systemem Bona Naturale.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  17. #117

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    jarekkur, będę robił z pozostałości merbau taki dekoracyjny "panel" do łazienki nad wanną. Mam pytannko, jak to wyszlifować gdy nie mam cykliniarki ? Czy dam radę zwykłą szlifierką oscylacyjną ? Jaką ewentualnie gradację płótna do szlifowania możesz polecić ?

  19. #119
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzabij
    jarekkur, będę robił z pozostałości merbau taki dekoracyjny "panel" do łazienki nad wanną. Mam pytannko, jak to wyszlifować gdy nie mam cykliniarki ? Czy dam radę zwykłą szlifierką oscylacyjną ? Jaką ewentualnie gradację płótna do szlifowania możesz polecić ?
    Zacznij od 36 lub 40 następnie 60; 80;120 i olej.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #120

    Domyślnie

    dziś byłam oglądać teak do szafki pod umywalkę i załamałam się ceną - wyszło prawie 3 tys zł za 6 desek co niestety nie wchodzi w rachubę Pan w składzie drewna w ogóle radził dać sobie spokój z drewnem egzotycznym twierdząc że zaolejowany dąb lub jesion też spełni swoją rolę. I teraz jestem w kropce - dać sobie spokój z tą drewnianią szafką i zrobić z płyty kg wyłożonej płytkami czy brać ten dąb (ew. jesion) ? jarekkur, help, please!

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony