dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie Projekt zamienny zgodny calkiem inny niz poprzedni

    Witam, mam warunki zabudowy na 2 domy, ale gmina chce wprowadzic plan miejscowy bez prawa zabudowy.
    Czy jezeli zdobede na szybko pozwolenie na budowe to w ciagu 3 lat bede mogl zmienic calkowicie projekt budynku czyli projekt zamienny - byle tylko byl on zgodny z warunkami zabudowy? Czy ten zamienny moze byc calkiem inny byle sie miescil w widelkach wz? np kąt dachu ,kubatura, wysokość .
    Dzialke chce podzielic na 2 i sprzedac , wiec teraz bym wzial pierwszy lepszy projekt.
    Ostatnio edytowane przez Jops ; 20-12-2019 o 19:45

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Po co ta kombinacja - 3 lata? Niby co się stanie lub nie stanie, za te 3 lata?

  3. #3

    Domyślnie

    Za pol roku wejdzie plan miejscowy wedlug ktorego moje dzialki beda rolne.
    Wiec teraz chce szybko zdobyc pozwolenie na budowe ,w ten sposob miejscowy plan nie bedzie mnie obowiazywal bo wejdzie pozniej niz moje pnb.
    Chodzi tylko o to czy latwo bedzie mozna zmienic projekt na inny w ciagu tych 3 lat jak juz beda dzialki na terenie rolnym
    Nie ja bede sie budowal tylko potencjalny klient, wiec pewnie w gre bedzie wchodzila calkowita zmiana projektu.
    Ostatnio edytowane przez Jops ; 20-12-2019 o 20:15

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Bardzo ryzykowna kombinacja.
    Nie wiedziałeś wczesniej, że gmina przystąpiła do uchwalania MPZP?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiedzialem , a wz mialem juz jakis czas,
    teraz zdąze zrobic pnb, tylko czy ta pozniejsza zmiana sie uda?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    może się mylę ( ? ) , ale moim zdaniem jest to błędne założenie.
    WZ wygasają ( automatycznie tracą moc prawną ) z chwilą Uchwalenia Planu Miejscowego.
    Projekt Zamienny wiąże się z nowym postępowaniem administracyjnym, nowym PnB, a Decyzja o PnB może być wydana tylko i wyłącznie w oparciu o wypis i wyrys z planu miejscowego lub WZ.
    Skoro WZ stracą moc to moim zdaniem wówczas nie ma podstawy do wydania Pozwolenia.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Projekt zmienny to jak nowy projekt więc twój pomysł nie ma sensu.

  8. #8

    Domyślnie

    Chyba ze nowe postepowanie administracyjne czyli projekt zamienny opiera sie na poprzednim projekcie i wz w nim zawartych i nikt nie sprawdza czy nastapila zmiana planu..?
    Ostatnio edytowane przez Jops ; 21-12-2019 o 10:06

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Przecież nawet ty nie wiesz jakie to będą zmiany (zakres zmian), więc jakim cudem mY mamy wiedzieć i udzielić ci wiążącej odpowiedzi?
    Wystawiasz się na strzał na własne życzenie. Jak na razie robisz wszystko w tym kierunku aby zakończyć lamentem.
    Znasz takie pojęcia: Tok /kolejność postępowania? K-O-N-S-E-K-W-E-N-C-J-E ?

  10. #10

    Domyślnie

    Od projektantki mam informacje ze ten ewentualny projekt zamienny wchodzi w miejsce obowiazujacego pnb, i plan miejscowy nic nie zmienia jak jest prawomocne pnb zrobione przed planem.
    Wiec do tej pory zylem w takim przeswiadczeniu,ale w pon postaram sie odwiedzic starostwo i tam dowiedziec.
    Ogolnie w necie malo jest informacji na ten temat i informacje sa sprzeczne, bo i sytuacja rzadko spotykana.

    Zwroccie uwage na to ze jak chce ktos zrobic projekt zamienny na podstawie wz i nie ma u niego planu miejscowego to i tak nie posiada juz fizycznie dokumentu wz bo zdeponowal go razem w projektem przy uzyskiwaniu pnb.
    Wiec na logike starostwo wowczas korzysta z uprzednio zalaczonych wz.
    Ostatnio edytowane przez Jops ; 21-12-2019 o 11:13

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    kruczki prawne, cuda mogą się okazać w zależności od danej sprawy,

    ale na zdrowy rozum to projekt zamienny to nowy projekt i on powinien być rozważany względem obowiązujących przepisów i warunków zabudowy a nie przedawnionych bo ktoś kiedyś coś tam chciał zbudować.

  12. #12

    Domyślnie

    Moj rozum mowi ze projet zamienny jak nazwa wskazuje ZAMIENNY jest projektem nowym , ale zamiennie za stary projekt.
    A stary projekt jest wazny 3 lata od uzyskania pnb
    W Pon napisze jak cos sie dowiem w starostwie

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    I co z tego że jest projektem zamiennym jeśli warunki się zmieniły? Nie ogarniasz? Łukasz napisał jasno: MPZP wchodzący w życie wygasza WZ (na które nie wydano prawomocnej decyzji o PnB - dopisek mój). Bajanie przedświąteczne które usłyszysz w poniedziałek, to ustne opowieści z mchu i paproci od których będziesz się mógł odwoływać na Berdyczów.
    Kombinuj, kombinuj a potem będziesz płakał że urzędy, że sądy i chgw co jeszcze.
    Koniecznie chcesz kłopotów?
    No to mówisz i masz.

    Znasz ten kawał:
    Na płocie pisało (stało napisane) ....
    .........................
    .........................
    .........................
    .........................
    Na końcu padają znamienne słowa: A ostrzegałem!

    Jest
    wyjście. W nowym MPZP są to tereny rolne czyli po spełnieniu pewnych warunków (wykształcenie, areał itp.) stawiasz siedlisko rolnicze - o ile nie ma zakazu w nowym planie ( np zapis: zabrania się budowy nowych siedlisk poza zwartą zabudową).
    I będziesz happy
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 21-12-2019 o 16:43 Powód: Jest wyjście...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    I co z tego że jest projektem zamiennym jeśli warunki się zmieniły? Nie ogarniasz? Łukasz napisał jasno: MPZP wchodzący w życie wygasza WZ (na które nie wydano prawomocnej decyzji o PnB - dopisek mój). Bajanie przedświąteczne które usłyszysz w poniedziałek, to ustne opowieści z mchu i paproci od których będziesz się mógł odwoływać na Berdyczów.
    Kombinuj, kombinuj a potem będziesz płakał że urzędy, że sądy i chgw co jeszcze.
    Koniecznie chcesz kłopotów?
    No to mówisz i masz.

    Znasz ten kawał:
    Na płocie pisało (stało napisane) ....
    .........................
    .........................
    .........................
    .........................
    Na końcu padają znamienne słowa: A ostrzegałem!

    Jest
    wyjście. W nowym MPZP są to tereny rolne czyli po spełnieniu pewnych warunków (wykształcenie, areał itp.) stawiasz siedlisko rolnicze - o ile nie ma zakazu w nowym planie ( np zapis: zabrania się budowy nowych siedlisk poza zwartą zabudową).
    I będziesz happy
    Lewą nogą dziś wstałaś czy co ,bo marudna jesteś , jako jedyna nic merytorycznego nie wnosisz do dyskusji,poza tym naucz sie czytac ze zrozumieniem , bo caly czas jest mowa o prawomocnym pozwoleniu na budowe .

    Rada o siedlisku bez sensu bo dzialki maja isc na sprzedaz, pozatym potrafie zadbac o swoje interesy i przy mniejszych czy wiekszych porazkach nie placze

    Moze dasz rade to przeczytac :
    Art. 65. planow. i zagosp. pr
    Przesłanki wygaśnięcia decyzji o warunkach zabudowy lub ustaleniu lokalizacji celu publicznego
    1.
    Organ, który wydał decyzję o warunkach zabudowy albo decyzję o ustaleniu lokalizacji celu publicznego, stwierdza jej wygaśnięcie, jeżeli:
    1)
    inny wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę;
    2)
    dla tego terenu uchwalono plan miejscowy, którego ustalenia są inne niż w wydanej decyzji.
    2.
    Przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się, jeżeli została wydana ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę.
    3.
    Stwierdzenie wygaśnięcia decyzji, o których mowa w ust. 1, następuje w trybie art. 162 stwierdzenie wygaśnięcia decyzji § 1 pkt 1 Kodeksu postępowania administracyjnego.
    Ostatnio edytowane przez Jops ; 21-12-2019 o 19:26

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Jprdle! Ironi nie rozumisz?

    Wracając do twoich WZ. Masz WZ, wybrany jakiś zgodny projekt, masz PnB, może masz 3 lata na start z budową. Budujesz i jesteś happy. Ale smerf maruda nie jest happy, masz jakieś pomysły na budowę niezgodną z projektem lub zachciało ci się projektów zamiennych. Czyli musi być nowe PnB. A w międzyczasie wszedł nowy MPZP.
    Łudzisz sie że przy nowym PnB twoje WZ ci pomogą? One zostały skonsumowane do poprzedniego PnB, ich już nie ma, nie istnieją.
    Jeśli nawet je masz w postaci kopii, to miejsce ich jest na gwożdziu w domku z serduszkiem.
    Kumasz chachę?
    Teraz jest MPZP , który jest pismem świętym dla wszelkich działań budowlanych.
    Ament.

    Cytowanie art.65 o wygaśnieciu jest bez sensu. Jeśli w toku trwajacej budowy nie złamałeś PB (nie złamałeś warunków WZ i PnB) to nikt nie cofnie ci PnB. Chyba że jakieś wyjątkowo pechowe okolicznosci.
    Kiedyś takie widziałem, gdy wydano PnB na domek który stał na trasie projektowanej linii 110kV.. Ale to podobno był ewidentny błąd urzędniczy. Skończyło się rozbiórką i budową kilkadziesiąt metrów dalej, podobno za odszkodowaniem.
    Wiem tyle co usłyszałem, bo temat znałem tylko przez szybę autobusu.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jops Zobacz post
    Za pol roku wejdzie plan miejscowy wedlug ktorego moje dzialki beda rolne.
    Wiec teraz chce szybko zdobyc pozwolenie na budowe ,w ten sposob miejscowy plan nie bedzie mnie obowiazywal bo wejdzie pozniej niz moje pnb.
    Chodzi tylko o to czy latwo bedzie mozna zmienic projekt na inny w ciagu tych 3 lat jak juz beda dzialki na terenie rolnym
    Nie ja bede sie budowal tylko potencjalny klient, wiec pewnie w gre bedzie wchodzila calkowita zmiana projektu.
    Zrób na szybko taki projekt budowlany który będzie dobry i odpowiedni dla kupującego działkę z uzyskanym PnB.
    Za pół roku Zamienny PB będzie musiał spełniać obowiązujące za pół roku przepisy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zrób na szybko taki projekt budowlany który będzie dobry i odpowiedni dla kupującego działkę z uzyskanym PnB.
    Za pół roku Zamienny PB będzie musiał spełniać obowiązujące za pół roku przepisy.
    Właśnie jestem na tym etapie, wiec ogolnie jestem spokojny, chcialem tylko miec furtke w postaci projektu zamiennego.


    @Bertha , to powiedz jak robi sie projekt zamienny gdy plan sie nie zmienil...?
    Wtedy tez wz sa skonsumowane...

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jops Zobacz post
    @Bertha , to powiedz jak robi sie projekt zamienny gdy plan sie nie zmienil...?
    Wtedy tez wz sa skonsumowane...
    Gdy na przykład zmieniły się potrzeby inwestora lub inwestor przekroczył warunki z PnB. Np. podwyższył sciankę kolankową (bardzo popularne, rzadko kiedy egzekwowane, chyba że czujny sąsiad zna się na trygonometrii lub potrafi policzyć warstwy bloczka razy h ), gdy nagle potrzeba dostawić windę do obiektu bo inwestor zamienił nogi na wózek inwalidzki. Takie pierwsze z brzegu przypadki.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Gdy na przykład zmieniły się potrzeby inwestora lub inwestor przekroczył warunki z PnB. Np. podwyższył sciankę kolankową (bardzo popularne, rzadko kiedy egzekwowane, chyba że czujny sąsiad zna się na trygonometrii lub potrafi policzyć warstwy bloczka razy h ), gdy nagle potrzeba dostawić windę do obiektu bo inwestor zamienił nogi na wózek inwalidzki. Takie pierwsze z brzegu przypadki.
    Oczywiście są zmiany istotne i zmiany nie istotne
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Wszystko cacy, dopóki te zmiany nie pochodzą z katalogu opisanego: zmiany istotne.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony