dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 45
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 889
  1. #861
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Generalnie jest tak -po dzisiejszej rozprawie i wyroku w NSA


    "macie krzywdę, widzimy ją - ale nie możemy strategicznej dla Państwa - (to nie do mnie jakby co) inwestycji podważać, osłabiać autorytet decyzyjnego organu."

    Jednocześnie
    "Nie możemy poddać w wątpliwość osłabiając powagę Sądu........
    Jego autorytet wymaga od nas ....
    Pewnikiem jest........"
    usłyszałem że wniesione przeze mnie w skardze zarzuty zasługują oczywiście na wzięcie ich pod uwagę są słuszne - ale:
    1. nie możemy strategicznej dla Państwa - inwestycji torpedować
    2.osłabiać autorytet decyzyjnego organu
    3. Nie możemy poddać w wątpliwość osłabiając powagę Sądu

    i tyle by było na razie i wynikało z mojej wieloletniej staranności o sprawiedliwość w tym kraju!
    I wyroku sądu niezawisłego!

    no
    i już.....
    czekam na pisemne uzasadnienie....



    Czekam na pisemne uzasadnienie ostatnie NSA
    O ile tam będzie tak jak usłyszałem ustnie - i odnotowałem!
    Że "skarga zasługuje na rozpatrzenie ale z powodu...."

    " Nie może organ decyzyjny postrzegany być przez obywatela w sposób budzący wątpliwości co do oceny wydawanych decyzji"

    " Nie może organ sądowy swoimi decyzjami wzbudzać w obywatelu odczucia nieprawidłowości wydanego orzeczenia"

    "Nie może inwestycja strategiczna dla Państwa Polskiego być rozpatrywana w kontekście skargi jednostki tegoż Państwa i uznana"

    to ja taką RP III i RP IV - o ile RP V zostanie jej kontynuatorem - wszystkie je jednakowo mam tam gdzie nigdy bym nie chciał u mnie podcierać!

    Jak widać przysługuje nam wciąż droga prawna - niestety ta najbardziej dla obywatela tego kraju ostateczna i niekoniecznie satysfakcjonująca i dla niego i dla Państwa w którym mieszka i dla którego pracuje

    Najważniejszym wymogiem rozpoznania sprawy jest wyczerpanie przez skarżącego wszystkich środków odwoławczych przewidzianych prawem krajowym.

    W sprawach administracyjnych – odwołać się do organu administracji II instancji, a następnie wystąpić ze skargą do wojewódzkiego sądu administracyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego.
    Jeżeli więc wyczerpałeś wskazaną drogę i uważasz, że prawa i wolności zagwarantowane w europejskiej konwencji praw człowieka zostały naruszone przez państwo, masz prawo wnieść skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.


    http://edgp.gazetaprawna.pl/index.ph...icle&id=468248
    Ostatnio edytowane przez bobiczek ; 11-12-2013 o 01:21
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  2. #862
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Słyszałem w tym tygodniu o żalu właściciela działki rolnej w Stolarzowicach przeciętej autostradową inwestycją i podzieloną na 2 połowy. (oczywiście z zagwarantowanym bezpośrednim dojazdem do obu działek, w związku z czym inwestor uznał że nie istnieją przesłanki co do wykupu pozostałej po podziale nieruchomości pozostałej części )
    Znalazł się na obie połówki zdecydowany kupiec, niestety Urząd Miasta w wydanych Warunkach Zabudowy odmówił przekształcenia ich na działki budowlane z powodu "bliskości wybudowanej autostrady A1 a planowanej inwestycji pod zabudowę jednorodzinną" podpierając się stosowną ustawą.
    Jeśli to prawda, to zostawiam do oceny właściciela zbywanej nieruchomości i czytających temat prawidłowość i uczciwość wydania tej decyzji.
    Myślę że jej właściciel nigdy nie spodziewał się w trakcie sprzedaży części swojej działki na potrzeby budowanej autostrady, przyszłych konsekwencji związanych z niemożnością odsprzedaży pozostałych gruntów.
    Świadczy to tylko o wykorzystaniu urzędniczych możliwości prawnych w wymiarze zrealizowania bezwzględnie wymaganego i wyznaczonego celu,
    Chyba jeszcze straszniejsze jest to, że nikt nie zabrania siać i sadzić płodów które mogą bez problemów zostać zużyte do późniejszej konsumpcji, obojętnie czy na użytek własny czy do dalszej odsprzedaży.
    Tego zakazu nie ma.
    Jest tylko wyraźny zakaz zabudowy i zasiedlania działek powstałych po podziale w związku z zbyt bliskim wybudowaniem inwestycji o nazwie "Autostrada A1"


    Edit :jeszcze nocną porą, bo właśnie przeglądam pocztę mailową i postanowiłem wkleić to co w korespondencji otrzymałem

    Pamiętacie może te wyceny gruntów przygotowane przez fachowców dotyczące naszych własności?
    Urzędy ich w ramach przetargu wybierały i nie małe pieniądze płaciły od zawsze za to aby uczciwie wyceniły wartość naszą?

    No to przypominam ówczesne propozycje w opisie których wspominano że są powyżej wartości i że trzeba być z nich kontentym i bardzo zadowolonym


    oraz dzisiejsze przesłane do Ministra po odwołaniach i skargach nieustannych z datą październik 2012


    i uzasadnienie


    Postarałem się choć trochę na tym forum rozwiać wątpliwości co do uczciwości Państwa i reprezentującej go urzędniczej maszyny ?
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  3. #863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek Zobacz post
    Postarałem się choć trochę na tym forum rozwiać wątpliwości co do uczciwości Państwa i reprezentującej go urzędniczej maszyny ?
    Najbardziej szokuje mnie albo niekompetencja osoby wyceniającej, albo niekonstytucyjność przepisów. Odnoszę się tu do tekstu poniżej zaznaczenia w pierwszym z pism. Ten akapit "Obowiązujące przepisy prawne...". To co - to państwo (urzędnik) ma prawo sobie narysować kreskę na mapie "tu będzie droga" i mieć w d..e odszkodowanie za pogwałcenie konstytucyjnego prawa własności?
    Piszący chyba nie kuma różnicy między tym, kto podzieli swoją posesję na działki budowlane, sprzeda ja pojedynczo a o wykup wydzielonej drogi zwróci się do gminy.
    Idź do ETS jak trzeba i narób wstydu urzędasom.

  4. #864
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Myślałem, że to wygląda trochę lepiej

    Przyznanie skarżącemu słusznego zadośćuczynienia nie zmienia wyroków sądów krajowych. Nie może ich też unieważniać lub uchylać ani zagwarantować skarżącemu prawa do korzystnego orzeczenia sądowego, trybunał nie jest bowiem kolejną instancją odwoławczą. Nie podejmuje też interwencji ani nie ma kompetencji pozwalających na pociągnięcie do odpowiedzialności urzędników, sędziów, prokuratorów.
    No chyba że to słuszne zadośćuczynienie będzie we wnioskowanej wysokości (adekwatnej do poniesionej straty materialnej i niematerialnej) a nie tylko "za olanie przez administrację i sądy".




    Uwaga! W stosunku do państw, które nadmiernie obciążają trybunał, w tym Polski, stworzono sekcję umożliwiającą jednoosobową weryfikację skarg. Te uznane za niedopuszczalne zostają odrzucone bez podania powodów odmowy.
    Zamiast tworzyć jednoosobową sekcję - powinni wzywać winnych na publiczną chłostę. Wg mnie organ ustawodawczy i rząd odpowiadają za nadmierne obciążenie skargami. Będąc w Arabii nie wybrałem się na publiczną egzekucję, ale w tym wypadku chyba bym się przejechał nawet do Strasburga
    Trochę mnie niepokoi jednoosobowość - toż to pole do przekrętów.

  5. #865
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    urzędniczy nowotwór wygrywa (((
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

  6. #866
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frankai Zobacz post
    Myślałem, że to wygląda trochę lepiej
    Zamiast tworzyć jednoosobową sekcję - powinni wzywać winnych na publiczną chłostę. Wg mnie organ ustawodawczy i rząd odpowiadają za nadmierne obciążenie skargami. Będąc w Arabii nie wybrałem się na publiczną egzekucję, ale w tym wypadku chyba bym się przejechał nawet do Strasburga
    ja się zastanawiam na ile taka sekcja - może oprzeć się parciu na jak najczęstsze odrzucanie skarg! No bo skoro została stworzona i powołana dla tego aby te skargi selekcjonować - to będzie je selekcjonować. Pytanie nasuwa mi się - w/g jakich kryteriów.
    Kto ocenia czy odrzuca skargi słuszne czy nie słuszne.
    Grzybnia - i tyle!
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  7. #867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Proszę Państwa - oddana do użytkowania decyzją z czerwca przed Euro 2012 - ostateczną luty 2013 - ocena po realizacyjna po 18-tu miesiącach to listopad 2013 - a ona wciąż pięknieje 13-go w piątek we mgle



    zwiewna, piękna
    jak ta mgiełka, jak ta mgiełka!!!!

    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  8. #868
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    edit
    Ostatnio edytowane przez bobiczek ; 13-01-2018 o 23:30
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  9. #869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    dawno po Euro już - nie dziwne takie newsy....


    http://finanse.wp.pl/kat,1033703,tit...wiadomosc.html
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  10. #870
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    http://tvn24bis.pl/informacje,187/ewa-toma...ego,397796.html


    sobie zaraz wspominam archiwalne wypowiedzi dzisiejszej Pani zastępującej Najważniejszego w kraju!....
    http://www.tvs.pl/9423,prawne_wyboje_na_a1.html
    Ostatnio edytowane przez bobiczek ; 17-02-2014 o 21:21
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  11. #871
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    myślicie - że poddałem się? trudno jest

    znacie ostatni wyrok?

    http://www.hfhrpol.waw.pl/precedens/...aszczeniu.html

    sprawa...
    precedensowa
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  12. #872
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    I jak widać precedens udany - czyli da się.
    Od 2008 roku - ale jednak można.

    http://www.hfhrpol.waw.pl/precedens/...zez-gdkia.html

    Chociaż poddać się nie chcą i będą do końca robili wszystko żeby nie było normalnie i żeby udowodnić swoją decyzyjną potęgę...........

    http://www.hfhrpol.waw.pl/precedens/...j-dzialki.html
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  13. #873

    Domyślnie

    przejżałem kilka stron,gratuluje wysiłku i samo zaparcia, tylko kto odda ten zmarnowany czas i nerwy... powinni jeszcze raz tyle wypłacić za straty moralne

  14. #874
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin12314 Zobacz post
    przejżałem kilka stron,gratuluje wysiłku i samo zaparcia, tylko kto odda ten zmarnowany czas i nerwy... powinni jeszcze raz tyle wypłacić za straty moralne
    Nie istnieje takie pojęcie w nomenklaturze urzędniczych odpowiedzi.
    Podstawowe i najczęściej stosowane zwroty zawarte w pismach to:
    - "załatwienie sprawy niezwłocznie" (nie oznacza niczego konkretnego)
    - "przepraszamy za długi czas braku odpowiedzi z powodu" ( patrz wyżej)
    - " prosimy o doprecyzowanie zawartych w piśmie zastrzeżeń"

    i kilka innych jeszcze........
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  15. #875
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    I na wchuj komu była potrzebna wtedy ta propaganda polityczna przed Euro 2012 i pieprzenie o priorytetach budowlanych.....

    http://www.dziennikzachodni.pl/artyk...kaja,id,t.html
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  16. #876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cóż zrobić....
    Taki mamy klimat.

    http://www.polskieradio.pl/42/3168/A...ze-zaskoczenie

    Pytanie: czy była fachowcem? Według Pani Minister nie, skoro musiało dojść do odwołania.
    Aczkolwiek jeżeli decyzja o odwołaniu "została podjęta ze względu na interes i dobro GDDKiA" - to ja chciałbym zobaczyć uzasadnienie wcześniejszej nominacji na Dyrektora GDDKiA, oraz kto się pod tą nominacją podpisał.

    PS:
    Pewnie wczorajsze odwiedziny Prezydenta na sfingowanej budowie kompromitujące przedwyborczą gospodarską wizytę, nie mają nic wspólnego z tą dymisją
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  17. #877
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    O kurka na wacie. Ależ się narobiło. Polityka Panie....Polityka!

    http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/18648/...A-w-Katowicach
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  18. #878

    Domyślnie

    Bobiczek widzę, że niezłomny jesteś. Pamiętam cię z forum Skyscrapercity. Gdyby ktoś nie wiedział to też forum ale znacznie większe i o większych inwestycjach budowlanych.
    Co do autostrady. No cóż to już historia, gdzie swoje ostatnie litery pisze obecna budowa A1 z Pyrzowic (lotnisko Katowice ) do Częstochowy. Właśnie podpisano umowę na ostatni odcinek.
    Dla ciebie to będzie jeszcze bardziej niekorzystne, bo ruch jeszcze bardziej się wzmoże.
    A pretensje należy kierować do byłego prezydenta Bytomia, bodajże to był Paczocha albo Wójcik. Albo i obu Bo wiem, że Paczocha też był przeciwny dawnemu przebiegowi A1, a Wójcik jako prezydent zadecydował. A przyczyna oczywiście tzw. zjawisko urban sprawl czyli byle nie pod moim domem. Po prostu tam była większa siła przebicia. Więcej ludzi by protestowało niż mniejsza dzielnica w której mieszka Bobiczek.
    Gdyby ktoś kiedyś jechał A1 przez cały kraj i dojeżdżał do tego rejonu i dziwił się spoglądając na mapę dlaczego A1 w tym miejscu ma dziwny przebieg (takie wybrzuszenie ) to lepiej żeby nie zaglądał do tego wątku, bo może mu się zrobić smutno

  19. #879
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Gdyby ktoś kiedyś jechał A1 przez cały kraj i dojeżdżał do tego rejonu i dziwił się spoglądając na mapę dlaczego A1 w tym miejscu ma dziwny przebieg (takie wybrzuszenie ) to lepiej żeby nie zaglądał do tego wątku, bo może mu się zrobić smutno
    Zgadza się.
    Dzięki za normalne słowo w temacie.
    Do dzisiaj sprawy się toczą, wolno, ale konkretnie (przynajmniej mam wciąż taką nadzieję)
    Ja tak jak te wczorajsze sfotografowane z mojego tarasu zwierzęta - wciąż nie mogę przywyknąć, a nastroje mamy podobne.
    Zresztą jakie mogą być pod takimi ekranami, prawda?
    Pozdrawiam

    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  20. #880
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    kurcze.. przeczytałem cały wątek.. urzędnicz mafia ma się dobrze, niezależnie od opcji.. każdy kryje poprzednika z nadzieją że następca będzie krył jego..
    mam nadzieję, że Twoja sprawa w ETPC już w kolejce leży..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

Strona 44 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony