dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 57
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1139
  1. #1021
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Reku w jakiejś zabudowie, ale raczej nic specjalnego. Coś mi się kojarzy, że mieli problemy z przemarzaniem. Ogólnie reku powinien być jednak w pomieszczeniu, gdzie:

    1) jest w miarę ciepło
    2) jest łatwy dostęp do np. filtrów
    3) ... i do kanalizacji, gdzie trzeba odprowadzić skropliny...

  2. #1022
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dopytałem się co i jak odnośnie wylewek i jednocześnie przyklepałem termin na 2 tydzień kwietnia. Oznacza to ni mniej ni więcej, że mam około 5 tygodni na ogarnięcie podłogówki. Łatwizna

    - zbrojenie z włókien polipropylenowych
    - siatki w newralgicznych miejscach
    - dylatacja za pomocą 1cm styro jak najbardziej ok
    - wylewki przed tynkami jak najbardziej ok
    - w każdej chwili mogę dzwonić i dopytać jak mam wątpliwości odnośnie układania podłogówki
    - tydzień przed kontakt na ustalenie ile czego mam kupić (ekipa z Tarnowa, więc materiał po mojej stronie)


    Elektryka już prawie na mecie: sznurowanie gniazdek + dekle, zrobić oświetlenie i gniazdko na strychu, wyprowadzić oświetlenie chodnika / podjazdu, bo się zapomniało, ostatecznie będę miał małą rozdzielnicę 8-mio polową do PCi obok urządzenia na osobnego ESa i podlicznik (zajmują w sumie 7 pól - tak dla potomnych). Licznik 1-taryfowy, bo kosteczka wielkości pięści na 3-fazy i 2-taryfy to już 500zł z moim rabatem


    Ogólnie inwestor zadowolony

  3. #1023
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Może mały update, chociaż nic spektakularnego:

    - poprawianie peszli po własnych fachowcach (bo oni styro kładli nie będą...)






    - górna rozdzielnica do kosmetycznych poprawek (krzywo ESy, maskownica, ułożenie niektórych kabli)




    - dolna rozdzielnica ledwo liźnięta (jest ciut za mała, ale np. ESa 3f i podlicznik do PCi dam w małej skrzynce podtynkowej 8-mio polowej zaraz obok hydroboxa pompy)




    - początki z dylatacją (poddasze wysprzątane na błysk)



    I nawet się trzyma



    - i jeszcze burdel serwerowo-alarmowy do ogarnięcia (postanowiłem, że od góry nie będę wkuwał i zatynkowywał, ale zrobię ponad szafką serwerową zabudowę GK)





    Co poza tym?

    - materiały na WM powinny dotrzeć w tym tygodniu, ale nie będę ich do siebie zwoził i poczekają u kumpla / wykonawcy. REKU NIE WYBRANY - poradźcie coś

    - nie mam upatrzonych drzwi, chociaż co nieco doedukowałem się z montażu i wiem czego mi nie wcisną...

    - do końca tego tygodnia jest promocja na panele Quick-Step, chyba będzie trzeba podjąć decyzje, bo przy metrażu, który chcemy nimi przykryć to może być kilka tysięcy oszczędności...

  4. #1024

    Domyślnie

    Czyli przygotowania pod wylewki czas start ? Jaką szafę przewidujesz do serwerowni ?

  5. #1025
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Miałbym już dylatację na poddaszu, ale przy takiej pogodzie kleić się nie da. Na dole bez klejenia, bo będzie czarna folia budowlana i dopiero styro.

    A szaf(k)ę serwerową już kupiłem. CLICK

  6. #1026

    Domyślnie

    Co przewidujesz w tej szafeczce procz rzeczjasna internetu? Przyda sie do czegoś, pytam bo rozważe wtedy kupno

  7. #1027
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Kupiłem ją nastawiając się na alarm, ale znajomy zajmujący się alarmem powiedział, że nie da rady. Już nie pamiętam dlaczego. W szafce będzie rejestrator do kamer, UPS, na razie wstawię NAS, a może kiedyś serwer plików, switch na te 10-12 punktów LAN w domu. Pewnie będzie za duża

  8. #1028
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Chyba czas na aktualizację, bo całkiem o mnie zapomnicie

    Moja słabsza aktywność na FM związana jest z grupą budowlaną na FB, gdzie mimo wszystko dużo szybciej moje wątpliwości są rozwiewane po odsianiu nonsensów i oczywistych trolli

    Z różnych względów budowa trochę zwolniła, ale co się odwlecze... cały czas coś się dzieje, może nie tak szybko jakbym tego jeszcze niedawno chciał, ale może to i lepiej:


    1) jednak będą najpierw tynki, przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że tak będzie lepiej. Znalazłem fachowca z prawdziwego zdarzenia, o którym nigdzie nie znalazłem złego słowa. Mam o tyle komfortową sytuację, że porządni wylewkarze są na "zawołanie", więc kiedy by te tynki nie powstały to nie powinienem mieć obsuwy z podłogą. Swoją drogą to tynki zaplanowane na tydzień po weekendzie majowym, więc nie najgorzej. Trochę zdjęć z przygotowań:

    - zabezpieczenie membrany przed tynkiem








    - listwy prowadzące i narożniki













    2) ocieplenie murłaty: temat zgłębiony, ale nie pasowało mi rozwiązanie większości, czyli wklejenie BK. Więc wkleiłem 10cm EPSu, zazbroiłem siatką i zaciągnąłem klejem dwa razy.












    Wyszło lepiej niż się spodziewałem (1szy raz w życiu coś takiego robiłem), mimo, że i tak to będzie narzucone tynkiem i nikt nigdy więcej nie będzie tego oglądać


    Z rzeczy mniej ważnych to:

    - zdjąłem schody i pierwszy raz od prawie roku widzę hall / salon w całej okazałości




    - trochę ogarnąłem działkę i przymierzam się do walki z perzem pie*dolonym




    - oczyściłem izolację fundamentu z resztek zaprawy i jak będę budował następny dom to na pewno zadbam o zabezpieczenie zanim wpuszczę murarzy




    - w najbliższym czasie czeka mnie dodanie kilku brakujących kabli (sterownik reku, LAN do routera wifi, który będzie podwieszony pod sufitem obok schodów), ogarnięcie nowych schodów / drabiny, wybór drzwi wejściowych, wycieczka do PGE po licznik ...

  9. #1029
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    I kolejny update na luzie


    1) Drzwi wejściowe spuchły ze 100cm (bezsensowny wymiar jak dla mnie i wielu innych - taki się robi jak nie ma opcji wniesienia dużych gabarytów przez inny otwór, a ja mam okno tarasowe o szer. 180cm) do 130 - będą drzwi 90cm + 30cm naświetle. Prawie na pewno będziemy zamawiać na dniach Wikęd Wzór 26D w wersji Termo Prestige Lux, a na tył do pom. gosp. te same tylko w wersji Optimum + ościeżnica Termo. Skonsultowałem cenę, jaką mi zaproponowano i grzech nie brać. Montaż na klinarycie + taśmy naokoło. A otwór powiększałem tak (miałem szerokie nadproże, ale i tak dodałem drugie niżej):



    Musiałem przenieść puszki przełączników, ale to był mały szczegół.



    2) Pierwsze przymiarki do WM - instalacja zaplanowana zaraz po tynkach, byle coś podeschło:




    3) dalsze zabezpieczenia / poprawki przed tynkami:











    3) Udało mi się własnoręcznie popełnić 3 z 4 podejść na odkurzacz centralny - ostatniego nie zdążyłem przed tynkami:





    4) czas się naszprycować













    5) I produkt finalny (w trakcie wykonywania):











    <<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>


    I teraz dylematy (pisałem w Izolacjach, ale zero odzewu):


    Plan był na ocieplenie skosów do jętek 2x15 wełna i 2x15 na strop między jętki. Wełna zanabyta w promo. I trafił się taki, co mi namieszał, że mieszkamy blisko lasu i kuny mogą być problemem. Dobra - to może piana? Argumenty za: kuny nie lubią, 1 dzień i gotowe (wełna ze 3 tygodnie i co najgorsze samemu), wypełnienie szczelin i ciasnych przestrzeni, których u mnie sporo (dach koperta + 2-spad). Przeciw: cena, lambda (akurat jak moja średnia wełna), cena i cena. Oferta na 22cm skosy do kalenicy + strop ok 15cm.

    No średnio mi to pasowało, bo strych ma być graciarnią, gdzie w zimie mam nadzieję nie zaglądać. Więc pomysł na 30cm na skosach do jętek i tyle samo na stropie. Potencjalny wykonawca odradza i sugeruje, że jak już muszę po swojemu to może 25cm na skosach do jętek i tyle samo na stropie, a od stropu na skosach do kalenicy między krokwie, czyli tak z 15cm.


    Co myślicie?

  10. #1030

    Domyślnie

    Hmm.... Właśnie dziś z rana zajrzałam do Ciebie, czy coś nowego słychać, czy nie
    I nic nie było...

    Wtrącę swoje trzy grosze, skoro pytasz, co myślimy.
    Od początku. Mieszkam pod lasem w 20-letnim domu. Nasz nowy dom jest 300 metrów dalej, praktycznie w lesie.
    W obecnym domu mamy kuny pod dachem. Mieszkają tu dłużej niż ja (wprowadziłam się 10 lat temu i już tu były, ale wtedy myślałam, że to myszy).
    Poddasze nie było używane, więc nikt na to nie zwracał uwagi. Teraz my mieszkamy na poddaszu i kuny są uciążliwe, szczególnie nocą, ale nie mój dom, nie ma jak się dostać pod dach, więc nauczyłam się z nimi żyć.
    Natomiast budując własny dom, poczytałam sobie o kunach i dopiero dowiedziałam się, jakie to szkodniki dla dachu. W nowym domu nie chcę takich lokatorów.
    Więc też nie chciałam wełny. Mam swobodny dostęp do całego dachu, od środka, pod samą kalenicę, żeby móc kontrolować co się dzieje pod dachem. No i mam izolację z piany PUR (chociaż wiem, że nie jest ona przeszkodą dla kun, ale przynajmniej nie zachęca, tak jak wełna).
    Także ja też, na Twoim miejscu wybrałabym pianę PUR. Oczywiście jeśli finanse Ci na to pozwalają. W moim przypadku izolacja natryskowa wyszła taniej, niż izolacja wełną. Robocizna przy wełnie jest droga (liczona x2), a ja sama wełny nie rozłożę. Ty możesz na tym zaoszczędzić. Tylko, czy warto?

    Dziwi mnie, dlaczego potencjalny wykonawca odradza Tobie izolację o grubości 30 cm?? Uzasadniał to jakoś? Rozumiem, że może to uważać za bezzasadne (mój też uważał, że ponowny natrysk nie ma sensu, bo 20 cm piany wystarczy w zupełności), ale przyjechał i zrobił. I teraz mam ponad 30 cm w skosach i stropie i 15 cm na poddaszu nieużytkowym, do kalenicy.
    Obstawałabym bym przy Twoim pomyśle i dała 30 cm w części mieszkalnej i 15 cm izolacji na nieużytkach
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 15-05-2018 o 11:41
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  11. #1031

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    I kolejny update na luzie


    1) Drzwi wejściowe spuchły ze 100cm (bezsensowny wymiar jak dla mnie i wielu innych - taki się robi jak nie ma opcji wniesienia dużych gabarytów przez inny otwór, a ja mam okno tarasowe o szer. 180cm) do 130 - będą drzwi 90cm + 30cm naświetle. Prawie na pewno będziemy zamawiać na dniach Wikęd Wzór 26D w wersji Termo Prestige Lux, a na tył do pom. gosp. te same tylko w wersji Optimum + ościeżnica Termo. Skonsultowałem cenę, jaką mi zaproponowano i grzech nie brać.
    Drzwi wejściowe podobne do moich, z tym, że ja mam z szybą. Też mam 90-tki z naświetlem 30. I też Termo Prestige, ale bez Lux
    Zwróć uwagę, na szerokość ościeżnicy przy drzwiach Optimum. Mamy ten model w obecnym domu i tutaj nie da się najechać styropianem elewacyjnym nic, a nic, od strony zawiasów. Może w ościeżnicy Termo jest lepiej. Warto zwrócić na to uwagę. I uszczelki w Optimum irytują mnie okropnie (ciągle wyłażą), ale skoro właścicielom to nie przeszkadza, to trzeba z tym żyć (pewnie wystarczyłoby je podkleić).Jednak wybierając drzwi do siebie, zwracałam uwagę, na montaż uszczelek w drzwiach i Termo Prestige, ma inaczej to rozwiązane, co mnie bardzo ucieszyło.

    Ps. Zerknęłam, jak dodajesz więcej, niż 5 zdjęć do jednego posta, ale nic z tego nie rozumiem
    Czarna magia!!! A ja też tak chcę
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #1032
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dziękuję za wpis, na pewno coś rozjaśnia.

    Co do zdjęć to pewnie masz smartfona? A jeżeli tak to na Androidzie? Czyli masz konto ba gmailu?

    Logujesz się w przeglądarce na gmaila (a przy tym na całe konto googlowe), wpisujesz w wyszukiwarce "google photos" i już jesteś na swoim darmowym albumie w chmurze o pojemności 15GB. Tworzysz folder/album (np "Budowa"), robisz go publicznym (każdy może oglądnąć) lub częściowo prywatnym (każdy z linkiem do zdjecia może je oglądnąć). Do albumu wrzucasz zdjęcia z budowy, otwierasz je (tak, żeby były na prawie cały ekran) i klikasz prawym i "kopiuj adres obrazka" czy coś w ten deseń. Następnie na FM w czasie pisania postu wciskasz ikonkę obrazka, wybierasz opcję wklejenia zdjęcia "z URL" i voilà, wklejasz wcześniej skopiowany adres zdjęcia z GooglePhotos

  13. #1033

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Następnie na FM w czasie pisania postu wciskasz ikonkę obrazka, wybierasz opcję wklejenia zdjęcia "z URL" i voilà, wklejasz wcześniej skopiowany adres zdjęcia z GooglePhotos
    Coś się zmieniło na lepsze? Pamiętasz problemy u Bartka (zresztą u wielu ludzi z googlephotos)?.

    No to masz już po tynkach? Fajnie i to z wodkanem na gotowo, ja dopiero się z nim bujam. WM rozkładam (dziś pierwszy dzień pracy na pół gwizdka bo styropian przyjechał na podłogi).

    PS. Też wrzucę kilka fotek do siebie, tyle, że u mnie syf na budowie akurat

    Pozdrawiam
    Karol

  14. #1034

    Domyślnie

    Co tu taka cisza?
    W ogóle od tygodnia zresztą cały fm milczy (brak powiadomień).

    Pozdrawiam
    Karol

  15. #1035
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Się tak zrypało FM, że nawet pisać się nie chce.

  16. #1036
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Aiki powiem Ci, że mam tak samo. Nawet czytanie jest jakieś nieprzyjemne.

  17. #1037
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Wygląda na to, że jeszcze dycham


    W pracy tyle do zrobienia, że jak już znajdę czas na budowę to nie znajduję na FM. No cóż, priorytety...

    Ale kontynuując: tynki sobie ładnie wyschły, tylko symboliczne spękania w newralgicznych miejscach typu podejścia wod-kan czy odkurzacza. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z ekipy, zwłaszcza, że naprawdę się gimnastykowali, żeby mnie wepchać. Bez znajomości się nie obyło (tak sądzę ) Coś czuję, że ktoś sobie musiał przeczekać tydzień czekając na moich tynkarzy... No trudno, życie. Jedyne, do czego mogę się doczepić to ilość tynku na chudziaku i stropie, czasem musiałem kuć, bo było ponad 1cm i to nie plackami, ale np cały narożnik pokoju. Do przeżycia.

    Powoli zbliżałem się do kolejnych etapów i na pierwszy ogień poszły otwory pod anemostaty: przy wylewaniu stropu murarzom nie do końca wyszło gładzenie przy skrzynkach, które robiły za szalunki:






    Jako, że nie udało mi się nigdzie w okolicy pożyczyć frezarki do betonu to byłem zmuszony improwizować. Podpatrzone na yt:




    A efekt więcej niż zadowalający






    Następny etap: odkurzacz centralny. Jak wiele rzeczy na budowie (włączając "budowę") robiłem to po raz pierwszy i efekt chyba wyszedł całkiem przyzwoity. Chociaż trochę oszukuję, bo mam doświadczenie w klejeniu PVC z akwarystyki. Zwinąłem pracownikom peszla 50mm o długości 9m, tyle ile planuję wąż do OC i zacząłem mierzenie co i gdzie, żeby było dobrze podejścia zrobiłem przed tynkami, bo jakoś kucie świeżego i wyczekanego tynku nie do końca jest po mojemu...

    Parter:









    Oczywiście nie obyło się bez wtopy: tynkarze przy "docinaniu" tynków przy chudziaku machnęli kolanko, mimo, że okleiłem oczojebną taśmą i uczulałem na każdym kroku. Zapaćkałem klejem, dałem pasek PVC i powinno być ok. Bez naciśnięcia palcem pęknięcie nie było nawet widoczne.




    I poddasze...






    Jak będę robił kiedyś OC ponownie to dam rury przy samej ścianie - mniej później kombinowania ze styropianem.



    W międzyczasie jak akurat patrzyłem się na bramę ta postanowiła sobie się przewrócić. Jedi czy jak...?




    A dalej to już nuda w postaci układania styropianu i chyba już zacząłem rzygać tą czynnością




    Tu zapianowane rury WM, ale jeszcze nie skończone. Wszystko ładnie przykryłem. A skoro już o WM to nie będę się nad nią rozwodził, bo standard: PE-flex 50 i 75mm, plastikowe puszki, duże rozprężne robione na zamówienie i przerabiane na miejscu.






    A w górnej łazience puściły mi nerwy przy docinaniu styro, aby obłożyć całą masę rur WM, bo tam obie skrzynki rozprężne i stąd się wszystko rozchodzi. Wku..iłem się, rozrobiłem perlit z cementem i wylałem w kilku miejscach perlitobeton






    Znaczyłem, gdzie niekoniecznie muszę deptać i wbijać spinki do rurek. Trochę tego wyszło





    <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >

    Jak da się zauważyć budowa zwolniła, bo czasu brak, wykonawców brak i im nie ufam do rozłożenia rurek i ogarnięcia rozdzielaczy jednak wezmę polecanego hydraulika, bo najzwyczajniej czasu nie mam.

    Co by tu jeszcze... aha, będzie 25cm piany Purinova Purios E, cena specjalna "branżowa", bo jest szansa, że polecę wykonawcę - w końcu odwiedzam 3-5 budów tygodniowo... Opianowane będą skosy użytkowe i sufit, do kalenicy robić nie będę. Przeliczono mi OZC na pianę i rachunki podskoczą o ok 200/rok. I wełnę sprzedałem, żeby mnie czasem nie kusiła. Prawie nic na tym dealu nie straciłem, więc jestem kontent

    Sam już nie wiem czy pisałem, ale mam już zamówioną pompę ciepła, Panasonic T-Cap 9kW, wersja F, tzn trzyma 9kW do -15C, a nie do -20C jak obecna wersja H. Mimo spadku, przy -20C ma nadmiar mocy jak na moje potrzeby. No i cena brutto z montażem 3kPLN mniej niż wersji H, netto bez montażu planowany montaż zaraz po wstawieniu drzwi docelowych...

    ... którymi będą Wikęd wzór 26D z doświetlem 30cm w wersji ThermoPrestigeLux. Na tył do pom. gosp. te same w wersji Optimum+Termo ościeżnica. Montaż na klinarycie i taśmach. Będzie dobrze

    W następny poniedziałek zamontują mi licznik - wylewki już będą na swoim prądzie G12w od razu, a co się będę szczypał? Zwłaszcza, że taryfę można zmienić po roku i ani dnia wcześniej.

    Obecnie zaczynam szukać ekipy do elewacji, bo nie zapowiada się, żebym miał na to czas samemu. Pożyjemy... zobaczymy...

  18. #1038

    Domyślnie

    No w końcu jakiś update

    PS. U mnie od dziś schną wylewki. Teraz chyba muszę się wziąć za dach, nie ma ekipy od niego
    PS2. U mnie chyba też wyląduje 26D.

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #1039
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    A tak finalnie jeśli można spytać ile wyjdzie pompa z montażem i uruchomieniem ? Sam się nastawiam na 9 kw panasia...

  20. #1040
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Pompa z montażem to 18900 brutto. Reszty kotłowni jeszcze nie wyceniłem - ten hydraulik, który ułoży rurki pewnie tym się zajmie. Co wiem na pewno, że będzie miedź 28mm, bo pompy potrzebują duże przepływy, a takie PEXy jednak mają sporo zwężenia na kolankach.

Strona 52 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony