dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zlikwidować "martwe" dusze?

Głosujących
25. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    18 72,00%
  • Nie

    7 28,00%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie "Martwe" dusze

    Szanowna Redakcjo!

    Wnoszę o uporządkowanie listy użytkowników Forum. W roku 2001 porejestrowało się mnóstwo osób, które nie napisały do dziś żadnego postu, nie korzystają z Forumi - jak przypuszczam - w ogóle nie pamiętają, że się rejestrowały. Bezproduktywnie zajmują często używane nazwy i zdrobnienia imion przez co inni muszą się rejestrować jako ktośtam28, ktośtam13 itp.
    Ponadto fałszują statystyki.
    Wnoszę o dopisanie do regulaminu punktu, że "martwe" konta będą likwidowane po np. roku nieużywania.

    Kto jest za?

  2. #2

    Domyślnie Re: "Martwe" dusze

    Cytat Napisał ania
    Szanowna Redakcjo!

    Wnoszę o uporządkowanie listy użytkowników Forum. W roku 2001 porejestrowało się mnóstwo osób, które nie napisały do dziś żadnego postu, nie korzystają z Forumi - jak przypuszczam - w ogóle nie pamiętają, że się rejestrowały. Bezproduktywnie zajmują często używane nazwy i zdrobnienia imion przez co inni muszą się rejestrować jako ktośtam28, ktośtam13 itp.
    Ponadto fałszują statystyki.
    Wnoszę o dopisanie do regulaminu punktu, że "martwe" konta będą likwidowane po np. roku nieużywania.

    Kto jest za?
    Zgadzam się, po co zaśmiecać forum?
    Jednakże powinien byc rozpisany przetarg wśród stałych uczestników forum na przejęcie nicków "z odzysku"

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Martwe dusze można likwidować. Ale tylko te które nie napisały choćby jednego posta czy jakiś limit np. do 10 i ponad 2 lata przerwy od ostatniego?
    Z drugiej strony po co stałym bywalcom kolejne nicki?

  4. #4

    Domyślnie

    W sumie to jest mi to obojetne ale jak juz likwidowac to nie tych co nic nie napisali ( bo w koncu obowiazku nie ma ) ale tych ktorzy sie niezalogowali od jakiegos tam czasu ... Mysle ze redakcja ma takie dane ...

    pozdrawiam
    /Roland

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Kiedyś już proponowałem by Admin umieszczał w "stopce" autora nicku informacje o treści np. Ostatni raz zalogowany XY miesięcy temu.

    Pozwoliło by to uniknąć sytuacj, że ktoś w interesującym go temacie usiłuje się skontaktować w sprawie postu z jego autorem który nie odwiedza już Forum od iluś tam miesięcy.

    Propozycja "przejęcia" nieużywanych nicków nie wydaje się być dobra.

    Przykład - bardzo aktywna niegdyś na Forum Alanta - autorka 1810 postów, ostatni swój post napisał w dniu 27 listopada 2003 r. Czyli zgodnie z jedną ze zgłoszonych propozycji każdy z nas lub ktoś zupełnie nowy mógłby po roku milczenia Alanty (czyli za dwa tygodnie) praktycznie podszywać się pod nią.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    każdy z nas lub ktoś zupełnie nowy mógłby po roku milczenia Alanty (czyli za dwa tygodnie) praktycznie podszywać się pod nią.
    Konto przykładowej Alanty nie podlegałoby likwidacji, bo jest autorką więcej niż 0 postów. Chodziło mi o likwidację "martwych" loginów - tych, którzy ani razu się nie odezwali np.:
    30 Sorel 23 Mar 2001 0
    31 grzej 26 Mar 2001 0
    32 bromba 27 Mar 2001 0
    33 bari 29 Mar 2001 0
    21 tajo 21 Mar 2001 0
    22 Krzysiek.T 21 Mar 2001 0
    23 ślimak 21 Mar 2001 0
    24 kamil 21 Mar 2001 0

    Na pewno jakiś nowy "kamil" czy "Krzysiek.T" chciał się zarejestrować, ale musiał sobie wymyślać nowy nick, bo jego jest zajęty (choć nigdy nie użyty!)
    A pomysł z informacją o dacie ostatniego loginu w stopce jest b. dobry.

    Pozdrawiam!

  7. #7

    Domyślnie

    Nie no co wy?
    Takie drugie nicki są czasem b. potrzebne (oczywiście ). Oczywiście .

  8. #8

    Domyślnie

    Dokonywanie przetargów na nicki z odzysku to - rozumiem - żart.
    Często, przeglądając Forum, widziałem jakieś nieznane mi nicki. Kiedy widziałem je po kilkakroć, z czystej ciekawości sprawdziłem co też autor napisał. I co sie okazało ? Że owszem, zalogował się kiedyś, ale nic nie napisał. Albo napisał jakiś post po zalogowaniu się i więcej nie dał znaku życia pisząc na Forum. Ale jest, czytuje, korzysta z Forum. Będzie w potrzebie, to napisze.

    Loginów, które zalogowały się na Forum ponad rok temu i nie mają w dorobku żadnego postu, było do dnia wczorajszego 1957. Czy to znowuż tak wielka liczba ?

    Jestem tego samego zdania co RolandB [jeśli w ogóle rozważamy taką opcję - usuwanie nieaktywnych]. Ale moim skromnym zdaniem powinno to dotyczyć wyłącznie osób, które nigdy nie napisały ŻADNEGO POSTU i nie logowały się od np. roku. Trzeba też taką informację umieścić przy rejestracji.
    Na innych Forach zwykle są takie ograniczenia, co do konieczności logowania się raz na jakiś czas.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Ale by trzeba było nagłówki pozmieniać i statystyka by siadła.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Kroyena, tyś w dwóch osobach

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Tereska

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    49

    Domyślnie

    Jestem przeciwna. Bez problemu można wymyślić fajny nick dla siebie. Jeszcze mi się nie zdarzyło abym nie mogła się zarejestrować pod nowym nickiem takim jak chciałam.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Majka łojcem chrzestnym Wszechobecnego jest preev (oczywiście ). Oczywiście .
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    I macie wspólne hasło.
    Niektórzy forumiści mają pare loginów, 1 do kulturalnych rozmów, inne do karczemnych kłótni albo i pisania wierszy. Chociaż w tym ostatnim przypadku też pewnie uzywałabym innego nicka /gdybym oczywiście cokolwiek umiała stworzyć /

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Majka ty mnie nie imputuj, że bym sięz jakimś Wszechobecnym licznikiem dzielił.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    Majka ty mnie nie imputuj, że bym sięz jakimś Wszechobecnym licznikiem dzielił.

    taaaa.... bo i przeciętna pow.20 postów/dobę

    Rany..... to daje praktycznie 1/h?

    Pozdrawiam
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  16. #16

    Domyślnie

    Przestańcie się tu chichrać! To jest wątek funeralny!

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Jeśli jedynym powodem ma być to,że następni chętni nie mogą użyć tego samego nicka,to jestem przeciw,bo dla mnie to nie powód.
    Bogactwo naszego języka daje nam możliwość wymyślenia praktycznie nieograniczonej ilości loginów.
    Może założymy bazar loginowy?

    Dla mnie taka baza loginów,to pamiętnik,ślad po wielu osobach,które tu zawędrowały.

  18. #18

    Domyślnie

    Z róznych powodów już tu wymienionych też jestem przeciwny.
    Ale może dobrym rozwiazaniem byłoby jakoś graficznie oznaczyć "nieaktywnych", tzn. takich, którzy nie napisali więcej niż ileśtam postów lub nie napisali nic od iluś tam miesięcy czy lat? Wtedy nie marnowałoby sie czasu by do nich pisać.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał franekF
    ..Ale może dobrym rozwiazaniem byłoby jakoś graficznie oznaczyć "nieaktywnych", tzn. takich, którzy nie napisali więcej niż ileśtam postów
    Ależ takie opis takie rozwiązanie jest praktykowane. Bo cóż innego oznacza umieszczenie w stopce informacji np. "SYMPATYK FORUM" "STAŁY BYWALEC" itd

    Cytat Napisał franekF
    lub nie napisali nic od iluś tam miesięcy czy lat? Wtedy nie marnowałoby sie czasu by do nich pisać.
    Oj... czytaj prosze poprednie posty... ciut wyżej pisałem by:

    Kiedyś już proponowałem by Admin umieszczał w "stopce" autora nicku informacje o treści np. Ostatni raz zalogowany XY miesięcy temu.

    Pozwoliło by to uniknąć sytuacj, że ktoś w interesującym go temacie usiłuje się skontaktować w sprawie postu z jego autorem który nie odwiedza już Forum od iluś tam miesięcy.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony