dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 58
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1147
  1. #221
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Dzięki za informacje - dam w płyte 30-40cm i bedzie ok
    I rezygnuje z wypuszczania ich na 2m bo to rzeczywiście będzie przeszkadzać.


    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Słupy to są wolnostojące, a rdzenie to te słupy ukryte w ścianach.
    Co do słupów - to u mnie nie ma ani jednego wolnostojącego w domu - wszystkie są w ścianach (prócz tych na zewnątrz)
    Załącznik 385782
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 04-04-2017 o 09:00
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  2. #222
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    i pora na podsumowanie kosztów: w sumie troche mniej niż 40k zł co daje 217zł/m2
    Byłoby taniej gdyby nie koparka - w sumie pracowała 10min i potem czekała ponad godzine na kolejne dostawe piachu.
    Zbrojenie też zawyżyłem troche licząc 4t (3t mam w płycie+startery) i zaokrągliłem to do 8tyś (za prawie 9t zapłaciłem 18tyś)
    W cenie jest już klej i siatka z włókna by wzmocnić burty i zrobić je na gotowo - zajme się tym jak płyta będzie "się wiązała".
    Zalewanie w poniedziałek.
    Ale nie jest źle
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	385847
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 05-04-2017 o 07:20
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  3. #223
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Bardzo fajne zestawienie kosztów. Rzuca się w oczy koparka powiem ci jesteś mistrz tak mało to nikt nie zapłacił ty w ogóle wymieniałeś grunt? Dla przykładu u mnie 3k i troche mniejsza płyta ale 90cm w głąb wymiana. No i to zestawienie chudziaka koło xps-a, po Ci ten chudy przy tej kwocie to miał byś kolejne 5cm xps. Trochę drogo za piasek u mnie połowa tego ale to zależy od regionu. Patrząc na twoje zmagania ze zbrojeniem to chyba najlepiej wydane pieniądze to te dystanse ZET.
    A tak w ogóle to uświadomiłem sobie że ty nie budujesz domu tylko szkołę no chyba że masz w planach ósemkę potomstwa

    Pozdrawiam i trzymam za równe wylewanie

  4. #224
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Bardzo fajne zestawienie kosztów. Rzuca się w oczy koparka powiem ci jesteś mistrz tak mało to nikt nie zapłacił ty w ogóle wymieniałeś grunt? Dla przykładu u mnie 3k i troche mniejsza płyta ale 90cm w głąb wymiana. No i to zestawienie chudziaka koło xps-a, po Ci ten chudy przy tej kwocie to miał byś kolejne 5cm xps. Trochę drogo za piasek u mnie połowa tego ale to zależy od regionu. Patrząc na twoje zmagania ze zbrojeniem to chyba najlepiej wydane pieniądze to te dystanse ZET.
    A tak w ogóle to uświadomiłem sobie że ty nie budujesz domu tylko szkołę no chyba że masz w planach ósemkę potomstwa

    Pozdrawiam i trzymam za równe wylewanie
    Grunt wymieniałem na głębokość ok 60cm - z tym, że ten grunt z wykopu wyrzucił tata ręcznie.... z nudów, by coś się działo, dziennie sobie kopał i wywoził taczką wyrównując działke. Potem zagęszałem grunt rodzimy (piach) i na to sypałem piasek. Piasek mnie miał kosztować 450zł za auto 20ton z przywozem (miałem oferte na 320 i 450 - brałem droższy - jest zmieszany,ze żwirkiem - coś ala pospóła przez co super się zagęszczał) i miało go wejść dużo mniej...tylko, że tata z rozmachem zrobił dziurę większą o około 1m w każdą strone i to też trzeba było zasypać Większy wykop przydał się do ułożenia bednarki

    Chudziaka chciałem i konstruktor też go chciał. Wg mnie główna jego rola to zabezpieczenie XPS przed robactwem - kretami, myszami, mrówkami itp. Gdzieś na sieci był filmik, jak myszy i szczury "wyniosły" izolacje spod jakiegoś domu w Niemczech

    ZETki przyspieszyły znacząco robote - w dodatku w okolicy znalezłem je tanio (ok 5,5zł szt). Bez nich byłaby masakra i to na pewno była najlepiej wydana kasa

    Jaką tam szkołe... taka działka i miała być parterówka ok 110m2 i tak wyszło

    Ja tez trzymam kciuki za równe lanie.... pewnie nie bede spał w nocy z wrażenia na dzień przed
    Przy wylewaniu ma mi pomóc forumowicz Sławek (VEGA) wiec mam nadzieje, że pójdzie gładko bo on ma spore doświadczenie w płytach
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  5. #225
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Zestawienie kosztów dla każdego Samoroba bardzo cenne.
    Gdyby w Twoich wydatkach szukać oszczędności to ten chudziak. Jest to zbyt droga bariera dla gryzoni. Są tańsze siatki , maty a tak w ogóle gryzonie chodzą w piasku czy kruszywie ?.
    Poza tym to nie koniec płyty , ponieważ ułożysz jeszcze styro i wylejesz wylewkę ostateczną. Znowu koszty.

    Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest sposób wykonania płyty przez ANONIMA gdy płyta jest zalana , przeszlifowana i gotowa na przyjęcie glazury czy parkietu.

    Tomek

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Zestawienie kosztów dla każdego Samoroba bardzo cenne.
    Gdyby w Twoich wydatkach szukać oszczędności to ten chudziak. Jest to zbyt droga bariera dla gryzoni. Są tańsze siatki , maty a tak w ogóle gryzonie chodzą w piasku czy kruszywie ?.
    Poza tym to nie koniec płyty , ponieważ ułożysz jeszcze styro i wylejesz wylewkę ostateczną. Znowu koszty.

    Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest sposób wykonania płyty przez ANONIMA gdy płyta jest zalana , przeszlifowana i gotowa na przyjęcie glazury czy parkietu.

    Tomek
    Masz racje, ale płyta ANONIMA to dla mnie już w ogole hardcore ja wybrałem prostrzą wersje lajt Nawet podłogówki w nią nie wkładałem
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  7. #227
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    No tak ale
    hardcore jest tylko w środku ( myślę o instalacjach. On przy swoim dachu nie miał wyjścia ), ale reszta jest na maksa uproszczona.
    Grubo styro, zbrojenie tylko obwodowe, raz beton i szlif.

  8. #228
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Grunt wymieniałem na głębokość ok 60cm - z tym, że ten grunt z wykopu wyrzucił tata ręcznie.... z nudów, by coś się działo, dziennie sobie kopał i wywoził taczką wyrównując działke.
    ja pitole to tu mnie rozbroiłeś. Powiedz ojcu że jest MISTRZ i jak by się nudził to zapraszam do siebie bo u mnie rowy trzeba zmeliorować drenaż zrobić

    Piasek mnie miał kosztować 450zł za auto 20ton z przywozem (miałem oferte na 320 i 450 - brałem droższy - jest zmieszany,ze żwirkiem - coś ala pospóła przez co super się zagęszczał)
    A no to wersja delux wiec i cena trochę wyższa.


    Chudziaka chciałem i konstruktor też go chciał. Wg mnie główna jego rola to zabezpieczenie XPS przed robactwem - kretami, myszami, mrówkami itp. Gdzieś na sieci był filmik, jak myszy i szczury "wyniosły" izolacje spod jakiegoś domu w Niemczech
    Eeeee ja w takie bajki nie wieżę. Powtórzę za zawodowymi płytowcami w piasku robactwo ani inny zwierz nie ma czego szukać dlatego przeważnie kopie się metr szerzej. No ale z drugiej strony podstawą jest XPS a nie jakiś niebieski eps czy inne g...o. Jestem stanowczym przeciwnikiem wkładania czegoś innego niż XPS pod płytę choć kiedyś sam nawet o tym myślałem. Na tym się nie szuka oszczędności i kropka.


    Jaką tam szkołe... taka działka i miała być parterówka ok 110m2 i tak wyszło
    No z takim podejściem to z dziećmi też tak będzie miało być dwa trzy a będzie osiem


    Przy wylewaniu ma mi pomóc forumowicz Sławek (VEGA) wiec mam nadzieje, że pójdzie gładko bo on ma spore doświadczenie w płytach
    No jak tak to się nie masz o co bać. Pozdrów go ode mnie, trochę ze mną spędził czas wisząc na telefonie. Bez niego moja hardcorowa płyta by nie istniała.

    Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest sposób wykonania płyty przez ANONIMA
    Ja bym raczej powiedział że chyba najtańszym ale najtrudniejszym(najbardziej podatnym na błędy). Choć nie jest tak źle, jak by nie rekuperacja to tylko trochę trudniejsza od normalnej czyli kaszka z mleczkiem.

    Popatrz na to Uciu z innej strony ten czas jaki ty poświęciłeś na zbrojenie ja poświęciłem na media w płycie.

    Pozdrawiam i trzymam kciuki.

    Ps. ja też nie spałem przed laniem.

  9. #229
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    2 dzień leje i robi mi się mały basen - dziś bede kombinował jak tą wode wylać...
    Może dziury zrobić (małe) w folii i xps i woda wypłynie pod XPS na chudziaka??
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  10. #230

    Domyślnie

    Jaką masz powierzchnię płyty? u mnie wyszło 231zł/m2 ale wliczając już rurki ogrzewania, rozdzielacz, kanalizę, opaskę przeciwwysadzinową itd czyli wszystko do stanu zero. No, ale ja robiłem na gownianym EPS (no offence Anonim )

    Uciu - Kleiłeś XPS tylko na przegach czy całą powierzchnię? Jak całą to samo rozczięcie foli niewiele da. Roważ jeszcze wycięcie fragmentu burty.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Czesc,

    powierzchnia płyty to prawie 180m2

    Cena obejmuje całą płyte bez podłogówki (całą łącznie z kanalizą, opaską z EPS, na opasce folia kubełkowa, a na burtach/szalunku traconym z EPS klej + siatka)

    XPS klejony po całości - całe krawędzie - 3 paski kleju
    Bede dziś kombinował z tą wodą - spróbuje odkurzaczem do kominka... który wciąga popiół do wody

    Dzis tata tez kopie fundament pod brawe suwaną - jakbym za dużo betonu zamwił to wleje tam
    Fundament 120x40x220 + 120x40x40 (brama w świetle 4m)
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  12. #232
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    10 kwiecień
    Płyta wylana ))

    Był to mega stresujący dzień...
    Beton zamówiony na 12...
    Ja siedzę w robocie - musiałem być do 12 - nie było szans zwolnić się szybciej.

    Ale po kolei.
    Wpierw z rana odpadł przyszły murarz, który po prostu...za duzo piwa wypił.
    Potem nie umiałem się dodzwonić do Sławka VEGA1, który miał mi pomagać przy laniu.
    Było już po 11 a ja nadal sam, z tatą i jego kolegą....trzech prawie laików.
    Sławek nie odbiera. Po chwili odebrał ale okazało się, że ma jeszcze do mnie ok 60-70km bo nawigacja go, że pokierowała.
    A tu 11.20 dzwoni betoniarnia ze chcą już jechać - mówię im nie ma szans, że byliśmy umówieni na 12.
    Po chwili dzwoni Sławek, ze stoi na bramkach w Krakowie i nie może kasy znaleźć by zapłacić - na szczęście w zeszłym roku wprowadzili możliwość płacenie kartą. Ciśnienie już miałem chyba z 200x100. Urwałem sie nielegalnie z roboty o 11,45.
    Podjeżdżam na budowę a tam już pompa się rozkłada i chce lać bo im sie spieszy...
    Szybki telefon do Sławka i decyzja by lać tylko po dnie, górną warstwę zalejemy jak przyjedzie.
    Tak też żeśmy zrobili.
    W miedzy czasie dzwoni Sławek ze hamulce mu w aucie nawaliły i jedzie autostradą tylko na ręcznym.:-/
    Już po 12, 2 gruchy wylane na dno a Sławka nie ma, wsiadam do auta i jede jak najszybciej w jego kierunku by sie nie pogubił.
    I dobrze się złożyło, że pojechałem bo jak dzwoniłem i mówił gdzie jest, co widzi....to zamiast się do mnie przybliżać on się oddalał jadac w innym kierunku.
    Kazałem mu zjechać z drogi najbliższym zjazdem - kilkaset metrów musiał jechać na wstecznym po 2 pasmówce..bez hamulców.
    W końcu go wypatrzyłem na drodze i pokierowałem jak dojechać na budowę.
    Dojechaliśmy o 12,15, szybkie rozstawienie sprzetu i jazda z laniem

    Pewnie kilka, rzeczy jeszcze pominałem
    Nie pamiętam kiedy miałem większego stresa niż wczoraj

    Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Sławka VEGA i jego kolegi.
    Zrobili ponad 500km by mi pomóc zalewać i wszystko w takim stresie.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170410_125931.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	103,3 KB
ID:	386367

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170410_125928.jpg
Wyświetleń:	311
Rozmiar:	104,2 KB
ID:	386368

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170410_185855.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	386369

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170410_190001.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	386370

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170410_190038.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	102,1 KB
ID:	386371

    A ja dziś spędziłem noc na budowie polewając beton co półtora/dwie godziny.
    Za wygodnie nie było w aucie, troche zimno ale dalem rade.
    Teraz walcze w robocie, tej mniej przyjemnej
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 11-04-2017 o 06:03
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  13. #233
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Co do punktualności to dzisiaj miałem taką historię : przyjeżdżam do klienta o 8.00 . Pytam
    JA gdzie materiał do montażu
    KLIENT no przecież sklep otwierają o 10 więc towar będzie ok 11
    JA więc po kiego kazał Pan być o 8 ?
    KLIENT duże oczy

    Najważniejsze że zadanie wykonałeś w terminie , kolega Sławek został bohaterem i widać że płyta jest ok.

  14. #234
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krasowiaki

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Dzielnica
    Krasowy
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [QUOTE=uciu;7452371]10 kwiecień
    Płyta wylana ))

    "Był to mega stresujący dzień..."

    Jesteście hardkorami gratuluję pięknej płyty i ....mocnego serca

  15. #235
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Gratulacje. Ładnie wyszło. Dla mnie też był to nie lada stres.
    Rób od razu pierwszą warstwę to nie będzie Ci woda z płyty uciekała.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  16. #236
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Czesc,

    pierwsza warstwa dopiero po świętach.. koło 24-25go - niech sobie płyta ładnie "dojrzeje"

    Dziś tata ściągnął część szalunku i podkopał delikatnie piasek by układać opaske i chyba trzeba poczekać bo spod sodu woda cieknie i deliktnie rozciska burty z EPS. Musiał szalunek założyć raz jeszcze bo póki sie leje beton to chyba cały czas bedzie rozciskać bo zawsze jakaś woda między folie za EPS sie dostanie.
    Ile musze czekać by przykołkować burty do płyty? Tzn kiedy mogę w niej wiercić i kołki założyc?
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  17. #237
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Beton ma już około 10MPa. Możesz śmiało kołkować, najlepiej co najmniej 10cm od górnej powierzchni płyty.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Bartek, niby masz racje ale mam obawy ze coś spierniczę...
    Poczekam z tym kołkowanie jeszcze tydzień.
    Trzeba odpocząć, święta idą, trzeba coś w domu porobić by żona była zadowolona

    Przypuszczam że u mnie problemem jest to, że te płyty EPS są mało wkopane w ziemi.
    Poziom 0 mam na ok 40-45cm wiec płyta jest raptem 5-10cm w ziemi na chudziaku (potem 10cm chudy, 10cm XPS, 24cm płyta).
    Podkopało sie te płyty dodatkowo by osadzić opaske i jest efekt.

    Po świętach przed kołkwaniem w szczeline dam jeszcze pianki do klejenia styro i bedzie ok

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170412_165000.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	386506

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170412_164949.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	386507
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  19. #239
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    A nie wystarczy tej burty z EPS przysypać piachem po wykonaniu opaski?
    Jak kontrolowali poziom przy laniu płyty? Laserem?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  20. #240
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Zadowolenie żony jest najważniejsze

    Ja w swoim dzienniku zamieściłem niemal identyczne zdjęcie tej szpary pomiędzy betonem, a "burtą" z XPS'a. U mnie też niemal cała płyta nad poziomem terenu. Na razie jeszcze mam za mało nawiezionej ziemi żeby to wszystko obsypać.

    Pianki tam nie dawaj. Przy folii i tak nic się nie przyklei, a tylko Ci nieco rozepcha. Kołki będą najlepszym wyjściem.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

Strona 12 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony