dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 58
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1147
  1. #841

    Domyślnie

    Garaż MUSI posiadać wentylację grawitacyjną. Nie może być tam innego rodzaju wentylacja. Mówią o tym przepisy. To samo dotyczy kotłowni (na paliwo stałe lub gaz).

    Jak dla mnie nie ma co kombinować tylko zrobić tak jak napisałem. Sprawdzone w kilkudziesięciu domach , plus moim (poprzednim)
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #842

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Garaż MUSI posiadać wentylację grawitacyjną. Nie może być tam innego rodzaju wentylacja. Mówią o tym przepisy. To samo dotyczy kotłowni (na paliwo stałe lub gaz).
    Toś pojechał... Przepisy mówią o konieczności WENTYLACJI, a nie o rodzaju tejże.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #843
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wątek bardzo na czasie jak dla mnie. Ja też planuję garaż nieogrzewany. W projekcie nie mam ocieplenia sufitu i ściany między garażem, a częścią mieszkalną. Ale oczywiście planowałam ocieplać. Nie zdawałam sobie sprawy, że to może rodzić tego typu problemy. Jednak nie chciałabym ocieplać całego garażu i dawać tam reku. W projekcie jest jakiś pion wentylacyjny - podejrzewam, że podobne rozwiązanie jak ma Uciu. Tak więc będę śledzić wątek celem bycia mądrą przed, a nie po szkodzie. Uciu, daj proszę znać jakie rozwiązanie ostatecznie zastosujesz.

  4. #844

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Toś pojechał... Przepisy mówią o konieczności WENTYLACJI, a nie o rodzaju tejże.
    Nie do końca ...

    W garażu/kotłowni nie może być ta sama wentylacja co w części uzytkowej.
    Musi być to rozdzielone.

    Dlatego przy WM z rekuperacją część mieszkalną obsługuje ta instalacja a garaż i kotłownię powinna obsługiwać inna wentylacja. Najłatwiej i najtaniej wykorzystać tam WG , ale może być jak nie ma ciągu "wspomagana" mechanicznie ...

    W poprzednim domu tak miałem i taką "wiedzę" przekazał mi fachowiec. No chyba że był nadgorliwy
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #845
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Bartek, co masz na mysli piszac o paroizolacji?

    Najłatwiej będzie chyba zapewnić lepsze wietrzenie.
    Przy bramie mam 2 opcje... alba kątówka wyciąć cegle a potrm otwornica dziure w ścianie, albo wlot zrobic przez brame - ktatka i wycieta dziura w panelu bramy. Przychodzi mi jeszcze 1 opcja na myśl - dziura w elewacji (tynk) z boku domu...nic od frontu nie będzie widac a nawiew będzie. Martwi mnie tylko wylot. Czy będzie CUG. Nie mam komina tylko dziure w stropie idzie rura spiro przez strych do grzybka na dachu. Tam po prostu nie ma ciagu wiec chyba zostanie konieczność zamontowania wentylatora. Może powodem jest rura spiro i lodowate powietrze na strychu? Zimne powietrze(schłodzone wewnątrz rury spirp) leci na dół do garażu
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 26-01-2019 o 14:08

  6. #846
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie do końca ...

    W garażu/kotłowni nie może być ta sama wentylacja co w części uzytkowej.
    Musi być to rozdzielone.
    to dlaczego piszesz, wręcz krzyczysz, że:
    Garaż MUSI posiadać wentylację grawitacyjną. Nie może być tam innego rodzaju wentylacja. Mówią o tym przepisy
    A co do kotłowni na gaz, owszem, ale tylko, kiedy jest nazwana "kotłownią" (a i to jest do przeskoczenia)
    Jeśli kocioł gazowy znajduje się w kuchni, łazience, pralni, czy "pomieszczeniu technicznym", można umieścic tam wyciąg WM
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-01-2019 o 14:08
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #847
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie do końca ...

    W garażu/kotłowni nie może być ta sama wentylacja co w części uzytkowej.
    Musi być to rozdzielone.

    Dlatego przy WM z rekuperacją część mieszkalną obsługuje ta instalacja a garaż i kotłownię powinna obsługiwać inna wentylacja. Najłatwiej i najtaniej wykorzystać tam WG , ale może być jak nie ma ciągu "wspomagana" mechanicznie ...

    W poprzednim domu tak miałem i taką "wiedzę" przekazał mi fachowiec. No chyba że był nadgorliwy
    Pół roku temu rozmawiałem o tym z moim kominiarzem. Mówił że przepisy mówią, iż pomieszczenia z gazem muszą mieć wentylację zrównoważoną i on dopuszczał kotłownie z mechaniczną wspólną z powierzchnią użytkową (mówimy o kotłach z zamkniętą komorą spalania).
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  8. #848
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Garaż MUSI posiadać wentylację grawitacyjną. Nie może być tam innego rodzaju wentylacja. Mówią o tym przepisy. To samo dotyczy kotłowni (na paliwo stałe lub gaz).

    Jak dla mnie nie ma co kombinować tylko zrobić tak jak napisałem. Sprawdzone w kilkudziesięciu domach , plus moim (poprzednim)
    Nie wiem jak teraz, ale dziesięć lat temu kominiarze nie dopuszczali kanałów wentylacyjnych plastikowych. Dzisiaj to pewnie 80% instalacji. Chodziło o rozprzestrzenianie się ognia.
    Przepisy są na tyle nieprecyzyjne, że jeśli nie podpisze pierwsza osoba, to zrobi to druga lub trzecia. Ja bardziej kierowałbym się logiką.

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Bartek, co masz na mysli piszac o paroizolacji?

    Najłatwiej będzie chyba zapewnić lepsze wietrzenie.
    Przy bramie mam 2 opcje... alba kątówka wyciąć cegle a potrm otwornica dziure w ścianie, albo wlot zrobic przez brame - ktatka i wycieta dziura w panelu bramy. Przychodzi mi jeszcze 1 opcja na myśl - dziura w elewacji (tynk) z boku domu...nic od frontu nie będzie widac a nawiew będzie. Martwi mnie tylko wylot. Czy będzie CUG. Nie mam komina tylko dziure w stropie idzie rura spiro przez strych do grzybka na dachu. Tam po prostu nie ma ciagu wiec chyba zostanie konieczność zamontowania wentylatora. Może powodem jest rura spiro i lodowate powietrze na strychu? Zimne powietrze(schłodzone wewnątrz rury spirp) leci na dół do garażu
    Żeby wystąpił na ścianie grzyb musi wystąpić wykraplanie pary wodnej (kondensacja). W fizyce budowli nazywa się to "punktem rosy" i zachodzi przy odpowiedniej kombinacji temperatur (wewnętrznej i zewnętrznej (u Ciebie to garaż)) i wilgotności. Chodziło mi o podobne rozwiązanie jak robi się na skosach poddasza tzn. folia paroizolacyjna pod płytami gipsowo-kartonowymi co może być kłopotliwe przy wykończonym domu.

    Co do wentylacji to często w garażach stosuje się tzw. "zetki". Chodzi o to żeby powietrze wpadało nad podłogą garażu, a wypadało przy suficie na zewnątrz. W ten sposób nie wieje Ci przez bezpośrednią dziurę na wylot, tylko powietrze w pewnym stopniu jest hamowane.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #849

    Domyślnie

    § 170. Wymogi dotyczące pomieszczeń z instalacją gazową
    1. Urządzenia gazowe mogą być instalowane wyłącznie w pomieszczeniach spełniających warunki dotyczące ich wysokości, kubatury, wentylacji i odprowadzenia spalin, a także dopływu powietrza do spalania określone w rozporządzeniu, w Polskich Normach i przepisach odrębnych.
    2. Urządzenia gazowe z otwartą komorą spalania, przez co rozumie się urządzenia typu A i B, nie mogą być instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych, z zastrzeżeniem § 93 ust. 2, 4 i 5.
    3. Urządzenia gazowe z zamkniętą komorą spalania, przez co rozumie się urządzenia typu C, mogą być instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych, niezależnie od rodzaju występującej w nich wentylacji, pod warunkiem zastosowania koncentrycznych przewodów powietrzno-spalinowych, z zachowaniem wymagań § 175.

  10. #850

    Domyślnie

    Nie rozpisywałem się zbytnio bo myślałem że nie ma sensu.

    Kotłownia to pomieszczenie jak dla mnie gdzie jest kocioł na paliwo stałe (drewno , węgiel) albo kocioł na gaz z otwartą komorą spalania.
    Te kotły pobierają dużą ilość powietrza z pomieszczenia i wymagane jest wtedy niezależna i wydajna wentylacja tego pomieszczenia.
    Tak naprawdę chodzi o bezpieczeństwo (czad).

    Kocioł z zamkniętą komorą pobiera powietrze z zewnątrz ..

    Myślę że ważny jest też rozsądek ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 26-01-2019 o 16:49
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #851
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Co do wentylacji garażu . To doświadczenie mam bo u mnie na "starym" osiedlu problem z grzybkiem był ...

    Jak deweloper usunął problem ? Od strony wjazdu nisko nad ziemiią wlot powierza (starczy fi100) , po przeciwnej stronie na dużo wyższej wysokości wylot powietrza. Powietrze będzie zaciągane przodem i wydmuchiwane tyłem.

    I to działa ..
    Wentylacje już wiem jak poprawię - wykuję dziurę przy podłodze przy bramie.

    Zastanawiam się jeszcze nad ociepleniem garażu od wewnątrz...
    Teraz styro 5cm 031 jest tylko na 1 ścianie między częścią mieszkalną a garażem.
    W pomieszczeniach przejściowych (wiatrołap, garderoba/ kotłownia) jest o około 5 stopni mniej niż w reszcie domu.
    Nie przeszkadza nam to wcale... wiec stąd zastanawiam się czy jest sens wyklejać resztę garażu styro....Czy to nie będą zmarnowane pieniądze?

    Plan był taki by na sufit dać 10cm, na ścianę grodziową dokleić 5cm (byłoby 10) i na reszte ścian dać 5-10cm...
    Koszt około 2000zł... tylko po co?

    Poza tym- mam w garażu porobione półki, wieszaki na rowery, box itp i jakoś nie bardzo podoba mi się oklejanie tych wieszaków styro...

    Jakie macie zdanie?
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  12. #852
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kaszpir - tylko w kotłowni, gdzie powietrze pobierane jest z pomieszczenia potrzebna jest wentylacja grawitacyjna.
    Bo kocioł na gaz z zamknięta komora można łączyć z WM.

  13. #853

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    kaszpir - tylko w kotłowni, gdzie powietrze pobierane jest z pomieszczenia potrzebna jest wentylacja grawitacyjna.
    Bo kocioł na gaz z zamknięta komora można łączyć z WM.
    I o tym pisałem w poprzedniej mojej wypowiedzi
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #854
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Mało się dzieje ale prognoza jest optymistyczna wiec może ruszę z szopką w przyszłym tygodniu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	48,4 KB
ID:	426762

    Na razie mam problem jak dojechać i wyjechać z domu bo auto się topi w błocie....dojazd mam droga polną:-/

    Dziś udało mi się zamontować z tatą okap. Bałem się tego wieszać na KG i zamontowałem go na 26cm prętach dwugwintowych (zostały z rur spustowych) bezpośrednio w stropie. Średnio mi się podoba no ale podobno pochłaniacz musi być.... I tak wątpie by ktoś tego używał....chyba że przyniosę z pracy stopery do uszu...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190211_201615.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	34,4 KB
ID:	426763
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190211_201633.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	426764

    W weelkend walczyłem z oknem w sypialnie - po otwarciu na oścież rama skrzydła haczyła o ścianę.... Jak już kiedyś pisałem nałożyło się na to 2 rzeczy:
    -listwy dystansowe/ wykończeniowe naklejane na rame...
    - chowane zawiasy okien
    Kiedyś już musiałem wydrapać rowki wokół okien ale okazało się, że okna zaczeły znowy drapać po ścianie. Regulowałem je połowę niedzieli... i lipa - okazało się, że skrzydła są wykrzywione środkiem - patrząc na laser to wykrzywiły się prawie 5-6mm i to właśnie ten środek drapie przy otwarciu na oścież po ścianie.
    Probleme tez są chowane zawiasy, które tak polecali w firmie od okien... Przy standardowym zawiasie skrzydło przy otwieraniu odsuwa się od futryny - na szerokość zawiasu. W oknach z zawiasami schowanym praktycznie skrzydło jest przy samiutkiej ramie.... Nie polecam chowanych zawiasów.
    Udało mi się to troche skorykować - by skrzydła odsunąć od ścian i futryny - na regulacjach okien skrzydła przesunąłem do siebie ale i tak musiałem nakleić odbojniki z filcu na futrynach by skrzydła nie otwierały się na maxa.... druciarstwo...ale działa:-/

    Pewnie bede reklamował te skrzydła....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190210_091458.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	426765
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190210_091506.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	62,3 KB
ID:	426766
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  15. #855
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Prawie się wiosna zrobiła wiec zaczynamy działać
    Pozbywam się starych płyt chodnikowych i tata układa je jako paskę wokół domu - z tyłu, gdzie nie widać zbytnio..

    Mam tam na elewacji kran.....
    Muszę jakoś wyłożyć wokół niego jakimiś płytkami bo tynk tam będzie kiepsko wyglądał.
    Dodatkowo odkryłem że koło kranu od dołu na około 20cm do góry idzie mikropęknięcie tynku --- czymś się chyba uderzyło???

    Pomysły są 2 na wyklejenie czymś od kranu w dół:
    - klinkierem zrobić prostokąt 100x100 - dużo fug
    - przykleić 2 płytki 120x60 lub 4szt 60x/60. - mało fugi

    Zostały mi jeszcze 2 słoiki Sikabond wiec tym bym to przykleił.
    Gdyby nie to pęknięcie to pewnie bym zrobił jakiś tynk żywiczny.
    To jest z tyłu domu, zaraz przy PC wiec nie rzuca się w oczy.

    Od dołu planuje dać takie coś podłączone z drenażem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	427088


    Ogólnie to nie polecam kranu w elewacji.... trzeba zrobić ziemny w jakiejś studzience...
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 19-02-2019 o 05:32
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  16. #856
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Czy zagląda tu ktoś, kto jest z terenów objętych szkodami górniczymi i starał się o wypłatę odszkodowania od kopalni?
    Zastanawiam się jak to ugryźć, co potrzeba, ile to trwa i ile kosztuje
    Mam możliwą 3 kategorię szkód wiec odszkodowanie się należny...

    Pewnie trzeba jakieś kosztorysy zrobić?
    Może ktoś już coś podobnego załatwiał?
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  17. #857
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę, to robią to wyspecjalizowane firmy. Kojarzę, że mój KB z czymś takim działał (kojarzę z którejś rozmowy, kiedy szacował kwotę zwrotu o którą mógłbym się ubiegać) - mogę Ci dać namiary na priv. Myślę, że warto popytać również sąsiadów jak załatwiali sprawę.

    U mnie niestety na razie nie mam co liczyć na zwrot na razie. Budynek musiałem wzmocnić, bo mi Starostwo Powiatowe kazało (bazując na studium wykonanym przez KWK Halemba-Wirek - obecnie Ruch Halemba), ale póki co koncesja nie została przyznana żadnej kopalni, a ja zostałem z pancernym domem i wydaną dodatkową kasą na zabezpieczenia.

  18. #858
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Robi się tzw kosztorys różnicowy i składa z wnioskiem do odpowiedniej kopalni. Na kasę czekałem z pół roku i płacili mi w ratach czasem po 100-200zl bo akurat kryzys był...

  19. #859
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Dzieki, pytalem sasiada.
    Robil tak jak pisales - kosztorys.
    Wyszlo ze kopalnia musi zwrocic mu 17 tys.
    Czekal rok.
    Zwrocili mu 9 i powiedzieli ze jak sie nie podoba to ma oddac sprawe do sadu.

    Tobie tez dali polowe tego co w kosztorysie?

  20. #860
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Zawsze tak robią. Trzeba to wcześniej uwzględnić w kosztorysie

Strona 43 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony