dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 58
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 1147
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Ucui przećież POŚka ze studnią chłonną nie zajmie dużo więcej miejsca od większego szamba i też może być w podjeździe!

    A czy Ty robiłeś już jakieś rozeznanie w temacie posadowienia studni? Bo ja już kiedyś wierciłem w miejscu wskazanym przez rózdżkarkę amatorkę i skończyło się podłączaniem wodociągu gminnego i płaceniem za odwiert...
    Własnie musze sprawdzić bo jakbym dał POŚ w miejscu szamba i studnie chłonną przy podjezdzie może by się pomieściło wszystko.
    Podjazd dość "mały" (5.6m do słupów) bo wąska działka.

    Studnia ma być wiercona (ok 30-50m) wiec facet od studni powiedział, ze różki sie nie nadają - wskazuje miejsce gdzie mi sie podoba i tam wiercą.
    NIe strasz mnie z tym wodociągiem bo to u mnie grubsza sprawa... Jakbym go chciał to musiałbym wyłożyć 30tyś zł (odstępne, bo rura jest prywatna na pewnym odcinku + moja część).... studnia wyjdzie połowe.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  2. #142
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Podciągnięcie kanalizy może wyjść najtaniej. Może nie będzie trzeba kopać w drodze i zrobisz na swój koszt.
    do mojej działki od końca rury kanalizacyjnej jest ok 300m, kopanie przez 6 działek nie wchodzi w gre - tylko droga niestety.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  3. #143
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    A może będzie możliwość odzyskania części kosztów od właścicieli następnych działek, no chyba, że na Tobie zabudowa się kończy ?!

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  4. #144
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Wibrator do betonu

    jaki polecacie w cenie do 500-600zł?
    Musze kupić bo żadna betoniarnia w okolicy nie wypożycza.
    Wypożyczalnia sprzętu chce 100zł za dzień a bede potrzebował co najmniej 3 razy na płyte, słupy, nadproża, wieniec, strop.

    Czy coś takiego bedzie ok:
    http://allegro.pl/wibrator-betonu-za...507546784.html

    Wymyśliłem, że kupie, użyje i potem sprzedam - tak jak zrobiłem z gilotyną do styropianu (którą notabene odesłałem do reklamacji bo była krzywa....)

    Są jeszcze tańsze ale wąż ma tylko 2m wiec do moich słupów to bedzie za mało :-/

    Dzięki
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  5. #145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Są jeszcze tańsze ale wąż ma tylko 2m wiec do moich słupów to bedzie za mało :-/
    Nie wystarczy tego wibratora do zbrojenia przyłożyć tylko go trzeba wtykać głęboko?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #146
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie wystarczy tego wibratora do zbrojenia przyłożyć tylko go trzeba wtykać głęboko?
    Nie znam się wiec pytam i szukam
    Ala jak obserwowałem u sąsiada jak robiła firma to wtykali całość do dołu i potem sukcesywnie do góry w miare lania betonu.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  7. #147
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Też nie mam do czynienia z wibratorami, dlatego też pytam. Tamci jak już mieli długi wibrator, to mogli wtykać gdzie chcieli.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #148
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Witam cię
    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Wypożyczalnia sprzętu chce 100zł za dzień a bede potrzebował co najmniej 3 razy na płyte, słupy, nadproża, wieniec, strop.
    CHORE! Zmień wypożczalnie. 30zł w normalniej. A najlepiej przejedź się do betoniarni z której będziesz brał beton może mają w cenie u mnie tak było nawet jak bierzesz 0,5m3 albo zapytaj o wypożyczenie od nich.

    PS. priv poszedł.

  9. #149
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Witam cię


    CHORE! Zmień wypożczalnie. 30zł w normalniej. A najlepiej przejedź się do betoniarni z której będziesz brał beton może mają w cenie u mnie tak było nawet jak bierzesz 0,5m3 albo zapytaj o wypożyczenie od nich.

    PS. priv poszedł.
    Czesc

    za Priva dzieki

    Co do cen - budowałem dom od rodziców - Twoje okolice/Oksa - i ceny sprzetu/materiałów/robocizny w świętokrzyskim były duuuużo niższe niż na śląsku.

    Dzwoniłem do 4 wypożyczalni i najmniej to 75netto za dzień...
    Betoniarnie w okolicy tez obdzwoniłem i nie wypożyczają:-/
    Do płyty może wezme Agilie jak bedzie dobra cena wiec nie trzeba bedzie wibrować.
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 31-01-2017 o 10:31
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  10. #150
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Do płyty może wezme Agilie jak bedzie dobra cena wiec nie trzeba bedzie wibrować.
    Pogadaj z Vegą o Agilli wyłoży ci wszystko co i jak(nie jest to takie chop siup). U mnie cena była dużo wyższa od zwykłego i sama fabryka się przyznała że jeszcze nie mają dużego doświadczenia w tej materii. A z tymi cenami to bez komentarza, zawsze dupą do klienta.

  11. #151
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Zbiorówka:
    1) Zerknijcie na plan kanalizy - który wariant wybrac?
    czerwone fi160
    niebieski/zielone fi110

    Muszą wychodzić 2 osobne rury.
    Jedna z WC i po drodze zbierze kuchnie.
    Druga z :czystymi: sciekami - wanna, prysznic, umywalki - ta woda ma być powtórnie wykorzystana.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	106,6 KB
ID:	381483
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	107,9 KB
ID:	381484

    Chyba ze mam to inaczej jeszcze rozrysować - jak coś zrobiłem żle
    Może:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	108,3 KB
ID:	381487


    2) Stemple - wole kupić szybciej niż potem w sezonie szukać.
    W okolicy leśniczy sprzedaje 3m po 4zł/szt ale średnica na cieńszym końcu to 4cm... czy to nie za mało???

    3) Materiał na ściany - chce dać część z BK część z Silki
    Zewnętrzne i te z zimnych pomieszczeń chce z BK
    Wewnętrzne z Silki.
    Kierbudowi nie podoba się to zbytnio (materiał na ściany powinien być jednorodny) ale mam zrobić jak chce - tak stwierdził...
    Jakieś przeciwskazania? NIebieskie to BK, czerwone Silka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciany.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	108,3 KB
ID:	381497
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 13-02-2017 o 11:14
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  12. #152

    Domyślnie

    Woda z odpływu w garażu też do odzyskania?

    Tymi stemplami miałbyś podpierać szalunek stropu? Moim zdaniem 4cm się nie nada.

    Układ ścian z silki wydaje się byc ok. Dobry pomysł, żeby tam gdzie można zrobić działówki z BK. Znacznie łatwiej się obrabia.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  13. #153
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Woda z odpływu w garażu też do odzyskania?

    Tymi stemplami miałbyś podpierać szalunek stropu? Moim zdaniem 4cm się nie nada.

    Układ ścian z silki wydaje się byc ok. Dobry pomysł, żeby tam gdzie można zrobić działówki z BK. Znacznie łatwiej się obrabia.
    Masz racje garaż lepiej podłącze do ruryj z WC lub dreniażu.
    Ogolnie kanaliza bedzie prawdopodobnie w wersji 1 - musze zdecydować i zamówić rury- nie ma na składzie od reki, tylko na zamówienie.

    Stemple - zapałki odpuściłem - pochodzę po okolicznych budowach bo widziałem ze sie walają na działkach - pozostaje kwestia jakie długie.
    Wysłałem tez przykładowe zapytanie do firmy co wypożycza szalunki - zobaczymy
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  14. #154
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cena za wypozyczenie szalunkow powala...
    podpory - 180 szt - 0,18 gr/szt.dobę = 32,40 netto/dobę
    10 szt trójnogi - 4 zł netto/dobę (opcjonalnie - ułatwie pracę)
    90 szt głowice krzyżowe - 9 zł netto/dobę - (opcjonalnie - ułatwia pracę)
    dźwigar h20 - 220 mb - 35,20 zł netto/dobę
    blaty szalunkowe okuwane 145 szt - 87 zł netto/dobę (można je zastąpić deskami lub płytą, polecam blaty - lepsza jakość betonu i szybki czas pracy)


    Zostane wiec tradycyjnie przy stemplach i osb
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 14-02-2017 o 15:59
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  15. #155
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    To na strop monolityczny?

    Dobrze że mój wykonawca ma swoje...

    Niby można płytami OSB ale później trzeba tynkować sufit a tak to tylko gładź gipsową + wcześniej lekkie szlify
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  16. #156
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Na moje oko to będziesz miał co najmniej 7 pionów kanalizacyjnych (lub ewentualnie odpowietrzników).

    Jak zamierzasz wykorzystywać wodę "szarą"?

    Jedyny minus przy różnych materiałach ściennych to utrudnione przewiązanie. Pustaki mają inne wysokości.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  17. #157
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    To na strop monolityczny?

    Dobrze że mój wykonawca ma swoje...
    tak jest na strop - takie rozeznanie w terenie.
    Dziś juz zgarnąłem od sąsiada 115 stempli... jeszcze pozostało poszukać 200sztuk
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  18. #158
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Na moje oko to będziesz miał co najmniej 7 pionów kanalizacyjnych (lub ewentualnie odpowietrzników).

    Jak zamierzasz wykorzystywać wodę "szarą"?.
    Z tymi pionami to żle? za dużo?
    Prócz polączenia w wylewce wanny i prysznica nie widze możliwości zmniejszenia tej ilości:-/

    woda "szara": ma być wykorzystana do spłuczki

    A materiał na ściany własnie licze
    Przewiązek nie bedzie dużo bo praktycznie na każdej mam słup/rdzeń zelbetowy (w sumie mam ich ok 25szt)
    Pozostaje jeszcze temat czy uzyc piany czy zaprawy?
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 15-02-2017 o 19:19
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  19. #159
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja patrzę przez pryzmat energooszczędności i każdy wyłom w izolacji (pion) jest dla mnie przerwaniem ocieplenia. Większość domów ma około 3 pionów. Ja u siebie starałem się je ograniczyć do min.

    Myślałem o tych wszystkich "jaśkowych" wynalazkach ale chyba dam sobie spokój. Stawiam na prostotę. Jedna nieprzewidziana "awaria" i oszczędności z kilku lat idą się jeb**. Wg mnie to taka woda szara dobrze jak przepłuka "brudny" rurociąg.

    Ja chyba pójdę w pianę, przynajmniej na nasz dom.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  20. #160
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Ja też bym nie kombinował z ta szarą wodą. Potrzebujesz do tego hydrofor + jakąś automatykę.
    W garażu zrób co najmniej 2 kratki ściekowe do nich pół metra rury w dół, a pod tym wiadro żwiru. Jak włączysz garaż do kanalizacji latem będzie smierdziało...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

Strona 8 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony