dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie Inteligentny zamek do drzwi

    Witajcie,

    'Za chwilę' będę potrzebował jakiegoś mądrego rozwiązania jeśli idzie o otwieranie i zamykanie drzwi. A uściślając, chodzi o zamek do drzwi w mieszkaniu wynajmowanym na doby. Nie uśmiecha mi się biegać codziennie z kluczami, więc szukam czegoś inteligentnego, tzn. zamka, w którym mógłbym generować elektroniczne 'klucze' dla wynajmujących. Nie chcę zamka z klasyczną klawiaturą po zewnętrznej stronie drzwi.

    Może używacie czegoś takiego i coś polecicie?

    Patrzyłem na Gerdalock V3, ale tam chyba otwierający musi mieć zainstalowaną aplikację, a to już lekkie utrudnienie.

    Pozdrawiam.
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Nadal poszukuję rozwiązania idealnego
    Nikt nic?
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Jest kupa zamków na rynku skierowanych do zwykłego Kowalskiego, w których możesz sobie zdefiniować dodatkowy kod dla sprzątaczki aktywny w danych godzinach. Gorzej jest jak chcesz generować randomowe kody słane SMSem, które się same dezaktywują w zadanym czasie bez potrzeby rekonfiguracji zamka.

    Robiliśmy coś takiego, ale to są grubsze systemy ze swoim serwerem spiętym z softem do bookingu.

  5. #5

    Domyślnie

    https://shop.loxone.com/enus/nfc-code-touch.html

    Loxone wypuscilo coś takiego i nawet w opisie jednym z przypadków jest obsługa AIRBNB, czyli wynajmu. Co prawda nie jest to tanie rozwiązanie, jeżeli nie mamy już instalacji. Podaje bardziej jako ciekawostkę.

  6. #6

    Domyślnie

    można by zrobić samemu. Gerda tytan sterowana centralnym zamkiem. A otwieranie poprzez kontroler zrobiony na komputerze jednopłytkowym z modemem GSM. Klient wysyla sms - i otwiera drzwi. Wczesniej upowazniasz jego numer w okreslonych godzinach do otwierania i zamykania.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tadeo210570

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-761
    Posty
    16

    Domyślnie

    Mnie tam osobiście ten GERDALOCK V3 pasuje... i tak częściej zapominam kluczy niż telefonu

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotumi

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-080
    Posty
    16

    Domyślnie

    Wiem że temat już z przed dobrej chwili, ale może jeszcze ktoś się interesuje...
    Ostatnio poszukując automatyki do bramy wpadłem na jedno rozwiązanie które mnie zaciekawiło, dlatego przeczytałem szczegóły,
    i myślę że było by dla Ciebie idealne: SYSTEM ZDALNEGO ZARZĄDZANIA DRZWIAMI „SOPT”.
    A w skrócie - urządzenie gsm, dostęp klientowi przydzielasz wysyłając na centralkę smsa z numerem klienta i przedziałem czasowym w jakim ma mieć dostęp. Klient natomiast mając już przydzielony dostęp - staje przed drzwiami, dzwoni na numer centralki, centralka zwalnia elektrozaczep i drzwi otwarte.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony