dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 33
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 646
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    przez pomyłke nacisnąłam...

    i tak:

    makę nalezy zmieszac z papryka ostra i łagodną....( kolorek ma byc paprykowy) obtoczyc filety i smazyc na oleju, 1,5 szklanki, jak posmazymy wszystko to na pozostały olej wrzucamy pokrojona w cienka kosteczke cebulkę...dusimy do miekkosci..pozniej jak juz jest miekka, wrzucamy wszystkie przyprawy i rodzynki...podduszamy do miekkosci rodzynek...

    filety układamy w jakims naczyniu...i przekkładamy ta podsmazona cebulka i rodzynkami....po wystygnieciu do lodóweczki....najlepsze jest na drugi dzien...

    no chyba mi sie o niczym nie zapomniało.
    Smacznego

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    no tak...i oczywiscie dodoajemy koncentrat pomidorowy jak juz cebulka bedzie miekka....ja daje 1,5 słoiczka...jest akurat.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    nie umiem z głowy pisac przepisów......rybke oczywiscie po usmazeniu wykładamy z patelni do naczynia...NIE smazymy z cebulką

  4. #44

    Domyślnie

    Produkcja Masowa


    Efekt Końcowy


    Pierniczenie skończone !

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Jurto u mnie pieczenie pierniczków całusków. Tez będzie masowo bo 2 kg ciasta

  6. #46

    Domyślnie

    No to życzę cierpliwości
    Mój wynik 1150 szt

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cytat Napisał B.B.
    No to życzę cierpliwości
    Mój wynik 1150 szt
    O ja piernicze
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  8. #48

    Domyślnie

    ja za tydzien bede szalec i mam nadzieje, ze to bedzie przynajmniej podobne do tego B.B.. ciekawe ile tego wyjdzie??? .. do Swiat jeszcze 2 tygodnie B.B., nie boisz sie ze to zniknie do tego czasu?
    pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    Żeczywiście już trochę rozdałam np zuchom mojego syna , ale czego się nie robi dla dzieci...
    A pojemniki, w które "wpierniczyłam" swoje wypieki szczelnie owinęłam taśmą samoprzylepną i trzymam je "na oku"

    Miłego pierniczenia.................

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    BB


    podajcie przepisik na te pierniczki.....

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Widzę, że ciasto na pierniczki już dojrzewa...moje za chwilę zacznie dojrzewać

    To może podam łatwy, szybki przepis na piernik z powidłami...nawet mi za każdym razem się udaje. Piecze się go krótko przed świętami...
    4 szklanki mąki,
    2 szklanki cukru
    25 dkg margaryny
    2 jajka,
    słoik powiedeł lub dżemu śliwkowego
    3-4 łyżeczki kakao,
    2 opakowania przyprawy do piernika
    2 szklanki mleka, 2 łyżeczki sody,
    tłuszcz i bułka tarta do formy...

    Margarynę roztopić i ostudzić, mąkę przesiać.
    Jajka utrzeć z cukrem i przyprawami do piernika, a następnie stopniowo dodawać wszystkie pozostałe składniki.
    Piec ok. 50-60 w średnio gorącym piekarniku.
    Kiedy ciasto ostygnie można przełożyć powidłami, pyszny jest z polewą czekoladową orzechami, migdałami... co kto lubi.

    Pozdrawiam
    Edzia

  12. #52

    Domyślnie

    Pierniczki "Aganiok" ze str mniammniam.pl

    składniki:

    50 dag miodu (ja dodaję naturalny ale sztuczny też może być)
    2 niepełne szklanki cukru
    25 dag masła lub margaryny
    1 kg i 1 szklanka mąki tortowej
    4 jaja
    3 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej
    1/2 szklanki mleka
    1 szklanka siekanych orzechów włoskich
    1/2 szklanki siekanej skórki pomarańczowej
    1/2 szklanki rodzynek
    1 czubata łyżka ciemnego kakao
    2 płaskie łyżeczki cynamonu
    2 płaskie łyżeczki imbiru
    1/2 łyżeczki pieprzu
    1/2 łyżeczki mielonych goździków
    (bakalie można oczywiście zmienić wg uznania)
    szczypta soli


    sposób przygotowania

    Miód, cukier i tłuszcz włożyć do garnka i mieszając podgrzewać do rozpuszczenia się wszystkich składników. Powstałą masę wystudzić.
    Do masy dodać mąkę, jaja, sól, kakao, przyprawy oraz rozpuszczoną w zimnym mleku sodę.
    Rodzynki sparzyć i drobno posiekać.
    Ciasto dobrze wyrobić (można to zrobić ręcznie, można też użyć melaksera), pod koniec dodać bakalie.
    Ciasto (które ma w tym momencie lepką konsystencję) należy przełożyć najlepiej do kamionkowego, szklanego lub emaliowanego naczynia i przykryć lnianą ściereczką. Odstawić na kilka tygodni w chłodne miejsce (najlepiej do chłodnej spiżarni).
    Ciasto kiedy odpoczywa powinno zmienić konsystencję z lepkiej i luźnej na zwięzłą i twardawą.
    Po kilku tygodniach, możemy przystąpić do pieczenia pierniczków. Ciasto należy zagnieść, podsypując w miarę potrzeb mąką, następnie rozwałkować na grubość ok. 0,5 cm. i wykrawać pierniki.
    Piekarnik rozgrzać do 180 stopni.
    Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, układać pierniki i piec ok. 15 minut.
    Pierniki oczywiście, jak to pierniki, zrobią się twardawe po upieczeniu. Dlatego należy je włożyć do metalowej puszki i poczekać ok. tygodnia, aż zmiękną. Uwaga: dobrze schować, bo mogą w magiczny sposób zniknąć
    Dodam z własnego doświadczenia, że pierniczki należą do pulchnych i w czasie pieczenia ulegają lekkiemu zniekształceniu, na zdjęciu te po lewej stronie na tacy.

  13. #53

    Domyślnie

    Pierniczki całuski bardzo dobre do dekoracji, zachowują kształt
    25 dag miodu
    60 dag mąki
    20 dag cukru pudru
    10 dag masła
    2 jajka
    1łyżeczka sody
    2 łyżeczki przyprawy korzennej
    -przesiać mąkę i w dołek wlać podgrzany miód
    -mieszać przez chwilę nożem i dodać: cukier p.,przyprawę,sodę rozpuszczoną w niewielkiej ilości octu i jajka
    -zagnieść ciasto i włożyć do lodówki na min. 1 godz.
    -po schłodzeniu wałkować, wykrawać i piec.....
    Żeby pierniczki miały lekki połysk można przed pieczeniem posmarować białkiem

    Przepis na przyprawę korzenną, nie mój (też z w/w str) ale sprawdzony i bardzo dobry:
    50 g cynamonu
    50 g kardamonu
    30 g mielonego pieprzu
    15 g ; goździków
    15 g ; imbiru
    10 g ; ziela ang.
    10 g ; gałko muszkatołowej
    Wszystko dobrze wymieszać i przyprawa gotowa bardzo aromatyczna
    Polecam

  14. #54

    Domyślnie Moje ciasteczka

    No to się pochwalę. W sobotę piekłam gwiazdki cynamonowe (niestety zostało po nich tylko wspomnienie oraz pierniczki. Załączam efekt pracy twórczej 14- latki, która przedłożyła pieczenie i zdobienie pierniczków nad szkolną imprezę.





    Ozdobiłyśmy 70 pierniczków. A Piernik Party trwało od 16 do 2 w nocy
    A na poniedziałek do szkoły wyszykowałyśmy piernikową bombonierkę. Wielkie, płaskie pudełko wyściełane cieniusieńką, kolorową bibułką i na to 4 warstwy śliczniastych pierniczków

  15. #55

    Domyślnie

    Ja w sobotę zrobiłm pierniczki z 1/3 ciasta i poszły w mgnieniu oka, większość ciepłych prosto po wyjęciu z piekarnika, rozpływały się jak mgiełka. Na następny dzień zostało kilka (schowanych) bo chiałam zobaczyć jakie będą po stwardnieniu. Ale mam jedno pytanko. Co zrobić żeby one się tak nie odszktałcały (czytaj rosły) w trakcie pieczenia bo moje pomimo ślicznie wykrojonych wzorków (gwiazdek, choinek itp.) po wyjęciu z piekarnika wyglądały jak wielkie placki. Ale nawet z takim wyglądem zrobiły u mnie w domku furorę, były po prostu pyszne.

  16. #56

    Domyślnie

    Podzielcie się "przepisami" na dekorowanie pierników...
    Bereniko, co to jest to zielone, żółte, czerwone tło Waszych pierników?
    Maria

  17. #57

    Domyślnie

    To jest lukier zabarwiony barwnikami spożywczymi Schwartau. Cudne kolory wychodzą. Można sobie dorabiać kolory o róznej intensywności. Kupiłam też gotowe luktu kolorowe (takie, które podgrzewa się w torebce). Poszły sobie do kosza. NIE POLECAM!

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    moja ostatnia sobota też zakończyła się wypiekami pierniczków (wg przepisu z początku tematu) - wyszło ok. 300 szt - wynik nie taki jak u B.B. .....ale jak na jeden wieczór to wystrczyło zabawy
    dekorowałam je prosto - na każde ciasteczko dawałam trochę polewy czekoladowej czarnej lub białej (z torebki schwartau) albo lukru (sok z cytryna+cukier puder wymieszane do konsystencji b. gęstej śmietany), i w to wciskałam różności: skórkę pomarańczową, rodzynki, migdały, orzechy włoskie, wiórki kokosowe, posypkę czekoladową......teraz zamknięte leżą w pudle
    robiłam też ciasteczka kruche - te idą u mnie nawet szybciej niż pierniczki

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonesca
    robiłam też ciasteczka kruche - te idą u mnie nawet szybciej niż pierniczki
    mozna prosić o przepisik?

  20. #60

    Domyślnie

    Wg mnie najlepiej wygląda zwykły lukier:
    1 białko i ok. 1 szkl. cukru pudru (naprawdę tyle się zmieści)
    Białko wlać do miseczki, rozcierając widelcem dodawać stopniowo cukier do momantu aż będzie gęsta konsystencja. Nakładam małym pędzelkiem.

    Te kolory to rzeczywiście barwniki schwartau i żeby się udało to po udekorowaniu musi to schnąć 2 dni nie stykając się z innymi pierniczkami bo mogą się posklejać.

Strona 3 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony