dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 142
  1. #21

    Domyślnie

    Akwarium jest na wys okolo 60 cm od podlogi tak ze siedzac na kanapie w salonie bardzo fajnie idac rybki - paletki zreszta chyba

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    przyłączam się do prośby BabyB
    akwarium w ścianie - jak to zrobić?
    konstrukcyjnie chyba tak jak wyżej pisze Jerzysio: akwarium na murku, wyżej podciąg/nadproże ...
    a co z dostępem (zmiana wody, karmienie itp)?
    jak to zamaskować (tą dziurę w ścianie nad akwarium)?

    mile widziane doświadczenia posiadaczy takiego akwarium
    może jakieś fotki...

  3. #23

    Domyślnie

    Widziałem takie akwarium 750 litrów w Zielonce pod Warszawą w hotelu, oddziela ono szatnię i salę bilardową w której jeszcze nie było bilardu

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    polecam http://www.malawi.pl/artykuly/sysgone_akwa_375.html
    jest tam opis jak wykonać takie cudo

    malawi - to już wyższa szkoła jazdy..

  5. #25

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    przede wszystkim sprawdz czy to bedzie dobre miejsce pod względem oswietlenia , grzejników itp... dla rybek.
    próbujaca nie zwariować mamusia 4 letnich bliźniąt i wpadeczki córeczki styczniowej

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Dojście do akwarium od strony kuchni, zamaskowane drzwiczkami, takimi samymi jak drzwiczki szafek kuchennych.
    Pozdro
    J

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adamter

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Moze byc z tym akwarium problem, jesli chodzi o dobor obsady takiego zbiornika. Bedzie waskie - chyba jakas 30-stka (szerokosci), wiekszosc ryb moze byc zbyt zestresowana, ze z kazdej strony beda "podgladane" .
    Jest tez problemem z czyszczeniem takiego banika (podmiana wody, wymiana filtra itp. prace) - poniewaz jest on waski, ale bardzo gleboki - nie zawsze reka bedzie mozna siegnac dna. Moze warto by zajrzec na kilka stron o akwarystyce, czy na pl.rec.akwarium. Tam chyba powinni wiecej wiedziec.
    Pozdrawiam Teresa P.

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi Widzę, że zamiast od architekta, zacznę od... sklepu akwarystycznego A pewnie i ściana do końca typowa nie będzie.
    Pozdrawiam, jeśli uda mi się takie dzieło stworzyć, oczywiście zaprezentuję
    BabaB

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adamter

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam!
    Mysle, ze takie akwarium w scianie, to wyzsza "szkola jazdy". Po prostu pojawia sie wiele problemow (o ktorych wczesniej pisano, a inne pewnie tez sie znajda ), ale nie jest to niemozliwe!
    Myslalam tez o takim akwarium, ale po licznej lekturze, dyskusjach itd. zrezygnowalismy z mezem z tego pomyslu. Mamy 2 akwaria 50 l. i 300l.
    Takie polozone przy scianie po prostu jest "latwiejsze" ( ) w zagospodarowaniu. A wyprawa do sklepu akwarystycznego, no coz nie wiem, trzeba dowiedziec sie, ktory jest naprawde rzetelny (u mnie w Opolu jeszcze w kazdym sklepie sprzedaja karasie w kulach - bez grzalek, termometrow itp.). Dla mnie kompedium wiedzy stanowi siec, polecana wyzej strona malawi (swietna!), ale jest tez wiele innych.
    Znajomi maja aqwa w scianie miedzy kuchnia a pokojem. Jestem ono umieszczone na blacie z dechy, ma 30 cm szerokosci, z 70 cm wysokosci, maz kolezanki (facet miezacy z 195 cm) ma ciagle problem z dosiegnieciem reka do dna, by cos tam pogmerac, odmulic itp. .Na gorze maja normalna pokrywe, ktora otwiera sie w kuchni. Filtr jest wewnetrzny, zeby bylo jak najmniej sprzetu widocznego na zewnatrz.
    A Ty na jakim etapie jestes akwarystyki? Mialas juz akwarium?
    Najlepiej poczytac polecana przeze mnie grupe pl.rec.akwarium.
    Pozdrawiam i zycze wytrwalosci, akwarium w mieszkaniu to piekna
    rzecz!
    Teresa P.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beig

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    [img][/img]

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beig

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witajcie ! pomysł jest wspaniały .W naszym domu cieszymy się takim akwarium 2lata . Nalezy pamiętać by zamówienie złożyć u solidnego szklarza i aby szkło miało odpowiednią grubośc (my doświadczyliśmy potopu! i 250 l było szczęśliwie tylko na terakocie. Nie należy się jednak zrażać niepowodzeniami i zaraz po oddaniu owego rozklejonego akwarium do jego twórcy/facet robi akwaria też do skepów tylko dużo mniejsze!!!/ zamówiliśmy kolejne , bo przecież nie mogło być nie dokończone coś co było zaplanowane zanim nasz dom powstał ! Nasze akwarium iest właśnie w ścianie dzielącej pokój z kuchnio -jadalnią i świetnie sięsprawdza Chciałam dołączyć zdjęcia ale nie udało mi się - jeśli ktoś udzieli mi dokładnych instrukcji to może ni się uda wkońcu je przesłać!!

  14. #34

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beig

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    To jeszcze raz ja -co sie tyczy spraw technicznych to: ścianka powinna być solidna bo przecież ma na tym stanąć kilkanaście bądź kilkaset kilo- szkło+ woda+kamyki+dodatki=to może wyjść baaardzo dużo . To w żadnym wypadku /jeśli mówimy o większym / nie może być ścianka g-k .

  16. #36

    Domyślnie A moze cos takiego?

    Mysle ze to jest to czego szukasz
    Strona - Akwarium w scianie


    Widok z sypialni

    Widok z duzego pokoju ă Copyrights by Robert Kremser

    To bylo chyba pierwsze akwarium w scianie jakie zobaczylem w sieci i od razu wiedzialem ze tez takie chce. Co wiecej, dzieki stronie pana Kremsera, zapalalem miloscia do Malawi. Z czasem znalazlem w sieci kolejne akwaria i wiem napewno, ze moje przyszle akwarium z pyszczakami bedzie "wychodzic" ze sciany.

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    co do "malawi" w ścianie to mam pewną wątpliwość ...
    czy malawijskim pyszczakom nie będzie to "przeszkadzało", płoszyło, potęgowało agresję itp...
    a może to tylko kwestia wielkości zbiornika i aranżacji przestrzeni (w zbiorniku)?
    co myślicie?

  18. #38

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem, jak wybudowawanie akwarium Malawi w scianie moze negatywnie wplywac na zachowanie ryb. Jezeli zapewni sie pyszczakom szerokie akwarium, odpowiednia ilosc kryjowek i nie dopusci do przerybienia, nie powinno dojsc do zadnych niepozadanych zachowan.

    Kwestia co ma plywac w zbiorniku powinna zostac rozstrzygnieta w pierwszej kolejnosci, dopiero pozniej, w zaleznosci od potrzeb danego biotopu, decydowac o rozmiarach akwarium i jego sposobie "wstawienia" w sciane i zapewnienia sobie latwosci pozniejszej obslugi.

    Tu podaje link do stonki wielkiego akwarium prawie 10tys l. Tez w scianie
    Morskie w scianie

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    PeBros
    jeśli tak jest jak piszesz to cóż,
    ja z malawi nie mam żadnego doświadczenia...

    akwarium 10tys litrów - super - tylko tak patrzę, przeczytałem mój poprzedni post i...
    pozwól, że doprecyzuje
    chodzi oczywiście o akwarium w ścianie widoczne z dwóch pomieszczeń, bez tła w akwarium..
    czy pisząc odpowiedź takie miałeś na myśli?

  20. #40

    Domyślnie

    Uzupelnilem wczesniejszy post o nowe zdjecie, zeby bylo widac, ze to Malawi jest wlasnie takim akwarium o jakim mowisz. Dwustrone, bez tla, do ogladania z obu pomieszczen. Tylko, ze autor akwarium nie chcial ogladac przez szybe zbiornika tego co dzieje sie w drugim pomieszczeniu. Dlatego akwarium jest bardzo szerokie, zamiast standardowych 50cm, jest 70, dodatkowo tak ulozone skaly, aby jak najwiecej zaslonic. To jest powod dla ktorego tak bardzo to akwarium mi sie podoba. Jest ono przemyslane od poczatku do konca.
    Nizej wstawie zdjecie innego akwarium w scianie, gdzie widac wnetrze pomieszczenia za zbiornikiem. Osobiscie uwazam ze nie ma nic gorszego, jak widok ryb plywajacych na tle scian i mebli.

    galeria innych prac wykonawcy

    Jezeli, ktos planuje takie akwarium to niech sie lepiej powaznie zastanowi, bo zamiast pieknej ozdoby, moze miec brzydkiego babola, ktory popsuje wnetrze dwoch pomieszczen. Najlepiej przemyslec sprawe,moze zrezygnowac z ogladania z dwoch stron, poszukac inspiracji w internecie. W ramach mozliwosci bede dorzucal nowe zdjecia i linki. Zaznaczam ze nie wszystkie beda "dwustronne", ale napewno beda to akwaria w scianie.[/url]

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony